Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:59 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема ГАБРОВЦИ = ГЯУРИ = Зороастрийци! :)нови  
Автор makebulgar ()
Публикувано18.07.08 00:32



За мен да ни наричат ГЯУРИ вече звучи гордо!!! Тази дума е поредната следа водеща ни към старата ни религия. ГЯУР означава МАГ или ЗОРОАСТРИЕЦ!!!!!!!




Борис приема християнството и с това в Блгария настъпват големи политически и религиозни сблъсаци. Противниците на новата религия не са били само 52 боляра, а са били стотици хиляди, но след като Борис избива главатарите на бунта останалите се примиряват и приемат друг начин на действие. Те се оттеглят в стара планина и там продължават да практикуват ритуалите от старата ни религия - Огнения Зурванизъм (религията на жреческите касти при иранските народи)! Те запазват добродетелите и огнените ритуали на религията на маговете - зороастризма, но вече започват на се наричат Богомили!

Габрово е района където се заселват българите от старата ни религия. Името ГАБРОВО има много точен аналог в Персия - Gabrobod, което име се превежда като Града на Зороастрийците!!! ГАБР е името дадено на зороастрийците от персийските мюсолмани!!!
Като бегълци от новия ред в България е било нормално богомилите да са бедни и в началото са били в един вид икономическо ембарго наложено от Борис. Именно за това габровците са славят като стиснати.

Удивително е че повевче от 500 години след покръстването българите са запазили зороастрийските си обичаи до толкова, че турците да ни наричат ГЯУРИ - ЗОРОАСТРИЙЦИ!!!!!

Редактирано от makebulgar на 18.07.08 00:58.



Тема Re: ГАБРОВЦИ = ГЯУРИ = Зороастрийци! :)нови [re: makebulgar]  
Автор Бaн Чao ()
Публикувано18.07.08 01:08



Ха, ха, ха, кеф. Отдавна го чаках това прозрение. Никакви маготини, никакви петърдобревци не вършат работа тука.



Тема Re: ГАБРОВЦИ = ГЯУРИ = Зороастрийци! :)нови [re: makebulgar]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.07.08 06:42



добре че габровчани носят на майтап...





Тема Re: ГАБРОВЦИ = ГЯУРИ = Зороастрийци! :)нови [re: Last Roman]  
Автор DlDA ()
Публикувано18.07.08 11:52



Де да беше така!
Габрово е възникнало около или малко след падането на БГ под турско робство. Още в средата на XV в. Габрово е било значително село с 65-70 домакинства. То е имало особения статут да охранява прохода, т.е. мъжете са имали право да носят оръжие, и освен това да има големи данъчни облекчения. Това е било причина то бързо да нараства от поселници от околните села. Забележително е че, в края на робството, (вече град Габрово), в него не е живеел нито един турчин!
Обидната дума "гяур" (неверник), турците са ни я лепнали не защото нашата религия се различава от тяхната, а защото българите се сещат за Бога само от време на време на някой празник! При завоюването на бълг. земи от турците, на тях този факт им е направил изключително впечатление.
За съжаление тази псевдовяра в християнския Бог, сред една голяма част от нашето българско население продължава и до днес!



Тема Re: ГАБРОВЦИ = ГЯУРИ = Зороастрийци! :)нови [re: DlDA]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано18.07.08 12:14



е не.. по десет пъти на ден ша пуска метани кат' поганчетата ли?

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi


Тема Re: ГАБРОВЦИ = ГЯУРИ = Зороастрийци! :)нови [re: makebulgar]  
Автор Alexandros Megas (PaiDios)
Публикувано18.07.08 19:33



Удивително е че повевче от 500 години след покръстването българите са запазили зороастрийските си обичаи до толкова, че турците да ни наричат ГЯУРИ - ЗОРОАСТРИЙЦИ!!!!!

-Турците са наричали "гяури" и гърците и сърбите- и те ли са зороастрийци?





Тема Re: ГАБРОВЦИ = ГЯУРИ = Зороастрийци! :)нови [re: makebulgar]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано19.07.08 09:45



за фесовете няма съществена разлика м/у христиани и шиити.



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: ГАБРОВЦИ = ГЯУРИ = Зороастрийци! :)нови [re: makebulgar]  
Автор Rex Mysorvm (Чудотворец)
Публикувано21.07.08 00:04



O sancta simplicitas!
По-компактна компилация от простотии отдавна не бях чел. Точно па за габъра да се хванеш, дето не само е дал името на града, ами е доказана "предславянска" заемка както в гръцкия, така и в днешния турски. А за богомилите се изстрелваш толкова във фентъзиландия, че няма смисъл и да те коментирам.



Тема Re: ГАБРОВЦИ = ГЯУРИ = Зороастрийци! :)нови [re: Rex Mysorvm]  
Автор Alexandros Megas (PaiDios)
Публикувано21.07.08 20:40



-Остави го Макебулгар... Той просто живее в една виртуална реалност....
За мен той е един Мистър Андерсън, а аз Морфеус-неуморно опитващ се да го измъкне от иранофилската матрица...но уви... може би агент Смит( в ролята -Маготин) все още надделява в борбата за Нео-макебулгар....



За мен лично фантасмагориите на макето, намерили нови и да призная неочаквани за мене висоти в последния му топик за габровсите зороастрийски гяури е просто едно доказателство че при взривовете в Челопечене все пак са избухнали и химически силно психотропни вещества!



Тема Re: ГАБРОВЦИ = ГЯУРИ = Зороастрийци! :)нови [re: Alexandros Megas]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано21.07.08 21:57



Джентълмени, виждам, че и без мен добре се забавлявате. Тези дни се поизпотих в един форум, където най-тежкото обвинение е в "дираджийство", автохтонството се счита за най-опасна ерес...



На прощаване да ви хвърля една истинска тема за размисъл:
Откъде произлиза днешният турски /по-стар османски/ герб - звезда и полумесец?
Въпрос за напреднали: Откъде излиза османското понятие "рая"?
Позналите верните отговори ще ги запазим за по-добри версии на матрицата...

Саше, чувам, че си щял да ми гориш дипломата, щото готите били българи, а пък аз не съм бил съгласен с това и със съществуването на "трако-кимерийци". С удоволствие ще ти я дам, но първо искам да те запозная с ИЦА и ЮЛИ, които за подобни тюркофобски и хунофобски съждения ще ти палнат не дипломата, ами къщата направо, заедно с тебе вътре...

Редактирано от _magotin_ на 21.07.08 22:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.