Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Дали българия се радва на популярностнови [re: Buckler]  
Автор Pafkata (Silent Control)
Публикувано28.03.08 15:05



Некомпетентност по мнения свързани с науки тип ала-бализми като история,култура и етнология не ме дразнят тъй като като цяло в тези сфери всичко е въпрос на гледна точка и интерпретация..

1% е колосално голям процент когато се говори за генетика .. Пример: хората и шимпанзетата имат близо 99.5% идентично ДНК. Прасетата имат към 97-98% идентично ДНК с нас..

Разликите между човешките раси е в рамките на стотни от процента ,а разликите между 2 индивида от една и съща раса е толкова минимална,че се стига до десето-хилядни от процента.

Въпреки минималните разлики все пак могат да се правят изводи.Досегашните изледвания на българското население показват,че сме най близко генетически до гърците, румънците, италианците,испанците и португалците. Като българи включвам фиромите и торлаците.

Погледнато реално траките никога не са изчезвали защото техните гени си живеят в нас, гърците и румънците ....а историческия буламач с различните теории обяснява за "море от славяни" и за измиране на траките...

Определено е интересен факт ,че словенците,хървати и сърби в момента живеят на територии в които би трябвало да се наблюдава преобладаващ средиземноморски тип , но не е така. Там определено местното население е изчезнало и хора с други гени живеят там в настоящето.

В миналото , както и сега много лесно се пренасят език и култура. Все повече хора застават зад идеята че силния на деня си налага езика,религията и културата ,а народа си остава същия...

Не се занимавам професионално с генетика, а бившата ми. Имаше доста материали свързани с българите и аз като невярващ на повечето твърдения - проверявах в Интернет и учудващо имаше съвпадения.

Колкото до темата за Волжска България... Няма все още нито едно изследване което сравнява балкански с волжски българи.

Nothing is Perfect

Редактирано от Pafkata на 28.03.08 15:05.



Тема Re: Дали българия се радва на популярностнови [re: Pafkata]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.03.08 15:57



като цъфне мейкбулгар, ще видиш колкото искаш аналогии между нас и татарите от Волга.

Aut Caesar, aut nihil



Тема Re: Дали българия се радва на популярностнови [re: Pafkata]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано28.03.08 17:53



-Много съм съгласен с теб с изключение на:

В отговор на:

Определено е интересен факт ,че словенците,хървати и сърби в момента живеят на територии в които би трябвало да се наблюдава преобладаващ средиземноморски тип , но не е така. Там определено местното население е изчезнало и хора с други гени живеят там в настоящето.




-Горепосочените народи имат много по-малко R1a haplagroup, -наречен още "славянски" и "арийски"(около 10-15%), докато в Централна и Източна Европа откъдето според официалните теории за Славянска миграция се предполага да са дошли е многократно повече.-Сравни със съседна им Унгария-64%R1a,и Полша-54%R1a).
А и Хърватско и Босна са огнището на автохтонния Балкански I haplagroup!
Не съм съгласен,че не са Средиземноморски тип, особено черногорците са определени за най-силно изразен Средиземноморски тип в региона ни...
Изключая и близостта ни с Португалци и Испанци(на вид може и да им приличаме, но не и като генофонд да сме най близки в сравнение с други Европейци) то за останалото съм напълно съгласен...

Редактирано от KOHAH PA3PУШИTEЛЯ на 28.03.08 17:58.



Тема Re: Дали българия се радва на популярностнови [re: Pafkata]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано30.03.08 01:47



Като стана върпос за гени - може ли по тях да се определи принадлежността на човек към определена етническа група?
Знам че въпроса ми звучи глупаво, но все пак ми се върти в главата, а и виждам, че разбираш от тези неща...

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Дали българия се радва на популярностнови [re: Aлaдин]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано16.05.11 16:26



дали не са по-прави те като се наричат България а нас Дунавска България ?
Жителите на Татарстан имат също толкова право да се наричат българи, колкото и ние самите. Съвременният български народ е продукт на военно-племеменен съюз на Утигури и Южни славянски племена. В малка степен смесени в годините с траки, готи, кутригури, кумани, елини и т. н. които са преминавали през тези земи и някой от тях са оставали тук или пък са били тук преди славяните и прабългарите.
Котраг също основава държава. И въпреки че българите на Котраг са се смесили с татари и руснаци, те са успяли да си създадат народ. Поради дългогодишната съветска пропаганда обаче, този народ е принуден да се нарича "татари". Едва след разделянето им от СССР в отделна държава, те започнали да изследват историческото си наследство и затова сега някои от тях искат да се наричат българи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.