Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 25.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Смех...нови  
Автор servus1 (непознат )
Публикувано25.08.07 15:53



Седя си сега на компа и слушам телевизия и чат-пат понаглеждам към телевизора. Да докато си пиша и чувам, че бъбросват по Канал 1 за развитието на Разлог и региона. В един момент чувам аз, че в местността КатАрино бил изграден спа хотел Катерина Спа, а и били дигнали параклис св. Катерина. То до тук добре, но те го казаха по такъв начин все едно като приемственост от римско време. Бе то лошо няма, ама нерде КАТАРИно, нерде св, /Е/Катерина. Ама ако имат нещо общо поправете ме:)



Тема Re: Смех...нови [re: servus1]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано25.08.07 19:26



Могат да изградят керван-сарай за катъри и училище за катари.


Тогава всички възможни тълкувания ще бъдат покрити.
Обаче, ако влязат магариците у спа-центъра, какво правим?



Тема Re: Смех...нови [re: инцидeнтeн]  
Автор servus1 (непознат )
Публикувано25.08.07 20:05



Замислих се просто. От една страна е смешно, но от друга самото име /Е/КАТ+АР/ра - евентуално/+ина или Е/КатЕри+на. Самото име има разространение и като Кат/А/рина. Екатерина и т.н. Та "смешно" ли е при положение, че дадена местност носи името на катарите да е имало от време оно храм/сега възстановен/ на св. Катерина или никак не е случайно и ако не е кой от кой е взаимствал името. Дали катарите от св.Кат/А/рина или тя може би е била нещо особено между тях. Ето на някой казват цап Болг+Арии. Фалшификации има много, но на мен ми стана интересно. Стана ми интересничко, че просто от римско време имало там храм на св. КатЕ/Арина, а местността се казва и до ден днешен КАтарино, а не Катеринино. Вие как мислите по въпроса- аз не само съм лаик, но и "неграмотен" по темата.



Тема Re: Смех...нови [re: servus1]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано25.08.07 20:30



Засега нищо не мисля по въпроса, защото нямам достатъчно информация. Но въпросите, които задавате, са интересни. Съветвам Ви да потърсите повече информация за местността. Сигурен съм, че всичко ще си дойде на мястото - поселищни проучвания в България се правят отдавна (всъщност, още от преди Освобождението), така че със сигурност има записано нещо и за въпросната местност. Успех!





Тема Re: Смех...нови [re: servus1]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано25.08.07 20:39



Замислих се просто. От една страна е смешно, но от друга самото име /Е/КАТ+АР/ра - евентуално/+ина или Е/КатЕри+на. Самото име има разространение и като Кат/А/рина. Екатерина и т.н. Та "смешно" ли е при положение, че дадена местност носи името на катарите да е имало от време оно храм/сега възстановен/ на св. Катерина или никак не е случайно и ако не е кой от кой е взаимствал името.

Нищо смешно няма в размислитите ти.



Инквизицията избива през 12-13 век ок. 2 милиона
аряни в дн. Южна Франциия, защото са богомили,
арияни и други вредни на педерастията в Рим БОЛГ+АРИЯНИ !!!

ПАПАТА НА РИМ - НЕКА МИ НАПРАВИ СВИРКА !!!

Родителите на Леонардо Давинчни са Катари !!!

Катар идва от Катър - животинска смес, позната и да днес.



Тема Re: Смех...нови [re: Vencci*]  
Автор servus1 (непознат )
Публикувано25.08.07 21:29



хехе Ако катар идва от катЪр, то тогава кат/ет/ър отде иде?:) То може пак от там да иде, ама надали от името на животното мисля . С риск да се повторя,както казах се замислих, ако въобще катарите и св.КатА/Ерина имат нещо общо аджеба тя ли е поставила някакво ново направление във верската доктрина и те са се назовали на нея или пък тя е била /може би с друго име/, но тъй като е била особено просветена и т.н. ...мисля ме разбирате. Има и вариант разбира се просто "според световната конспирация" и т.н. А може да е просто съвпадение, но "просто съвпадения" мноооого рядко съществуват.



Тема Re: Смех...нови [re: servus1]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано25.08.07 21:37



Всъщност катар идва от гръцкото "катарос" (само така мога да го напиша - с кирилица, сори), което означава "чист". В смисъл, че другите (разбирай организираните) течения на християнството са го развратили, докато катарите са запазили учението чисто. Поне техните претенции са такива.





Тема КАТАРЪ=ТШИСТЪ, отъ елински Е!нови [re: Vencci*]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано25.08.07 21:41







Тема Re: Смех...нови [re: инцидeнтeн]  
Автор servus1 (непознат )
Публикувано25.08.07 21:44



Е ок де ама то тогава ако катар значи чист, то тогава КАтарина би трябвало да значи чиста= Дева и става много интересно. Е може и да значи чиста= независеща от материята и т.н. и извисена духовно до най-голямата степен възможна на Земята. Обаче ако за катарите КАтарина=Дева?/т.е. Божията майка/:)



Тема Re: Смех...нови [re: servus1]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано25.08.07 21:46



+ Май позна!








Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.