Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:51 16.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Пан-тракистите да обяснятнови  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 09:34



1.Как тия прочути асимилатори славяните са изчезнали в Германия -като много добре се знае, че там е имало обширни области населени от тях
2.Как почти са на изчезване и в Гърция.
3.Как така пославянчиха Кавказ та само едни ов и ев са във фамилиите на кавказците и нищо друго.
4.Как пославянчиха многобройните и по всички данни на по-високо културно равнище от тях траки?
Ако отговорят на тия прости питанки задоволително ставам автохтонец-къде е по-славно да си потомък на Орфей нежели на някой си тюрк или словенин





Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Boлk]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано06.03.07 10:54



Не съм пантракист и затова няма да ти отговарям подробно и точка по точка.
Ще ти кажа само, че в тоя спорт няма абсолютни шампиони.



Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Kossoman]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 11:21



Пределно ми е ясно но тула има хора отричащи изобщо всякакъв славянски елемент





Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано06.03.07 11:23



изобщо всякакъв славянски елемент
Кои са тези хора?





Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 11:50



Ти наппример -колко процента славяни даваш?





Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Boлk]  
Автор БoEB (гарван)
Публикувано06.03.07 12:11



Не съм привърженик на "панедиквоси", включително и на панславизма. Всичко си има обяснение, просто и логично, но по стара традиция/презумпция най-логичните обяснения биват отхвърляни с нелогични аргументи.

Борис създава първата "национална" държава - една религия, един език, един народ. Всички знаем, че това не е станало без съпротива и опити за връщане на старото статуктво. Ако религията е имала за цел да приобщи българите към семейството на европейските народи, то езика е трябвало да бъде доста по-различен от езика на Византия, за да попречи на естествените асимилационни процеси. Кирилицата му идва като манна небесна, а няма логогика/бъдеще да пишеш тюркски с гръцки букви, същото е и с тракийски на кирилица...просто хората живеели на федеративен принцип и са се разбирали доста добре по между си, както в ежедневните контакти, така и във време на военни походи(нали се сещаш, че не е имало преводачи-логистици, които да координират действията на различните бойни единици).



По същата логика искам да те попитам, защо след като са носители на висока култура и са имали своята руническа писменост, съвременните славянски народи пишат и четат на всякакви други писменности, но не и на кирилицата(тук нарочно изключвам варяжко-хунско-....-руската държава)?

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: БoEB]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 12:24



Бъркаш ме с ариента -не съм пан-славист.
Рода на баща ми е същия както го описва комитата-чернокоси с права коса-също високи.Не мога обаче да си обясня следното.Знае се, че има 3 (в европа) асимилаторски народа или държави -се тая-римляните,германците и гърците.
Римляните романизираха половин Европа включително и власите но гордите траки се опънали-добре.И оп идва някакъв си народец и за 0 време славянизира първо собствения си народ-българите и после непокорните траки?Писменост викаш -колко процента мислиш са били грамотните?Аз мисля, че под 1% от населението.Що например българина Борис не зе е така на руска рулетка влашкия и латиницата?Или гръцкия и съптветната азбука?
Логичното обяснение е езика да се е формирал само под влияние на най-многобройната общност - славяните са били асимилирани и когато са били мнозинство (гърция) камо ли ако са били малцинство.





Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано06.03.07 12:43



Тва да не ти е аукцион?



Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано06.03.07 12:49



Е не ти е и глината от която бог изваял квот си бил намислил.
Не става така случайно някой да проговори на славянски език.При славяните особенно -в никой случай -те не са някакви прочути асимилатори -обикновенно са асимилирани.Няма друго обяснение за славянския език освен многобройността.
Истинския пан-тракист съзнава това и за това изкарва езика на траките-славянски.И отива в трета глуха.Щото не е бил славянски.





Тема Re: Пан-тракистите да обяснятнови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано06.03.07 12:51



Знае се, че има 3 (в европа) асимилаторски народа или държави -се тая-римляните,германците и гърците.

Откъде се знае?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.