Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:58 20.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Френология, история и бъдещенови  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано30.11.06 19:01



Днес съм вдъхновен и ще направя хеттрик с тази тема.
В нея ще изложа своето виждане за френологията в исторически аспект.

Подобно на очната/ирисната диагностика, хиромантията, физиогномиката и други окултни или полуокултни науки, френологията е способна да определи характера и множество други индивидуални особености на човек. Днес френологията се счита за "лъженаука" от истинските лъженауки - академичните. Това обаче е без значение.

Френологията, макар и не наричана така в древността, от античните народи е възприемана повече от сериозно. По-важното е, че внимание са й обръщали и народи, с които имаме много, много общо.

Такива са т.нар. САРМАТИ, за които и баба вече знае, че (подобно на ред други етноси по целия свят) са си деформирали изкуствено главите. Почти не съществуват спорове, че това е правено по религиозни подбуди. Твърденията, че причините са естетически просто не издържат на критики, тъй като до деформация са прибягвали главно жреческите съсловия, на които просто не виждам как може да се припише суета от такъв материалистичен/земен тип.

Както и да е, да разгледаме следната рисунка:



Защо едни брахицефални (или по-образно казано с мой термин: "тъпоглави") сармати ще си удължават главите? И кои области реално са удължавали или "деформирали"? Става дума точно за областите, които на френологичната скица съответстват на светлооранжевите и зелените области, съответстващи на РЕЛИГИОЗНОТО чувство, РЕШИТЕЛНОСТТА и ИЗДИГАНЕТО (в абстрактен и окултен смисъл).

Тук е интересно да се отбележи, че например предколумбовите народи в Америките, които са имали подобни практики, са усъвършенствали деформацията до степен, че удължаването (или разширяването) да засегне само светлооранжевите зони на РЕЛИГИОЗНОТО ЧУВСТВО. Методите за деформация са били различни, но най-често са ползвани метални обръчи, които избраници са носили още от детска възраст.

И стигаме до кулминацията. Деформирането точно на тези кости от един брафицефален череп дава не друго, а "кратунообразен" (отново мой неофициален термин) череп, който с официален антропологичен термин бихме нарекли ДОЛИХОЦЕФАЛЕН.
---
Долихоцефалията или силна тенденция към нея е разпространена сред 60-70 процента от съвременните българи и респективно е характерна особеност на черепите на античното местно население, откривани не само в южна, но и в северните области на Стара Планина, какъвто е случаят с прословутата "Тодорка" на 7000 години. Разводняването на долихоцефалията на българите от северните ни земи се дължи на смесването с брахицефални отвъддунавски елементи. В северозападните области преобладава по-чистата брахицефалия, тоест новодунавския тип, докато в североизточните области имаме по-спорни мезоцефални елементи. Тоест положението е фифти-фифти с лек превес на средиземноморците според изследванията на Куун.

Освен сред българите, долихоц. тип е разпространен сред северните "гърци", критяните, малоазийците от западните области, като цяло арабите и древните египтяни. По-слабо изражение има при западните популации с преобладаващ средиземноморски тип - испанци, португалци, французи и пр. По-южните гърци също се отклоняват от нормата, и то не само с размерите на главите си, но и с други характеристики - широчина на долната челюст (по-широка, отколкото при българите) и пр.
---
Та каква е идеята? Идеята е, че "тъпоглавите" сармати са опитвали да наподобяват "кратунестите" траки, от които са заели и повечето си религиозни култове, включително и вакханалиите (ако се верва на Херодот). Предвид френологичните особености на автохтонните ни предци, никак не е чудно, че (редом с аналогично кратунестите египтяни) са били на челните места по религиозно усърдие, откъдето най-вероятно са си заслужили и прякора "траки" - религиозни.

От френологията и сходната (но чисто статистическа) антропология можем да заключим следното:

- по тиквите и кратуните ни личи отде сме.

- по тиквите и кратуните ни личи какви сме били.

- и пак от тиквите и преобладаващите ни кратуни личи какви ще бъдем. За справка: Пророчествата на Сивила, Дуно, Ванга, юдеите (по отношение на Гог и Магог) и т.н.

-:-:-


Тема Re: Френология, история и бъдещенови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор SpongeBob (Schwammkopf)
Публикувано01.12.06 01:43



Дръжки, и баба знае, че удължените черепи развиват малкия мозък, който отговаря за вестибуралрния апарат. А за хора кото живеят от конете, вестибуларния апарат е нещо много важно, нещо като шофьорската книжка за днещните хора. Sorry братчед, обиновен материализъм както му викаш~ малък малък мозък~слаби квалификация в карането на кон~социално слаб скит и гладни и мъртви деца.
Апропо техниката е расработена от хуните и възприета най масово от техните най големи фенове бурдундите.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Френология, история и бъдещенови [re: SpongeBob]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано01.12.06 12:24



Дръжки, и баба знае, че удължените черепи развиват малкия мозък, който отговаря за вестибуралрния апарат.

Винаги съм знаел, че сарматите са били царе на неврохирургията. По цял ден са изучавали кой дял на мозъка за какво служи. Точно за вестибуларния апарат са си мислили, ще знайш.



Апропо техниката е расработена от хуните

Хуните са термин от 2 век. Техниката е "разработена" от сарматите много преди това време. Верно е, че хуни и сармати е едно и също, но с този термин манипулираш хронологичната последователност. Бегай да учиш.

И бегай да учиш дали на индианците преди 4000+ години от Южна, Централна и Северна Америка им е трябвало да си деформират тиквите, за да яздят по-стабилно.



-:-:-


Тема Интересно е да се добави,нови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано01.12.06 12:30



че индианците също са... брахицефали.



-:-:-


Тема Ти изобщо знаеш линови [re: SpongeBob]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано01.12.06 12:41



къде се намира малкият мозък?

-:-:-



Тема Re: Ти изобщо знаеш линови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор БaшMaйcтopa (минаващ)
Публикувано01.12.06 12:54



Налага се въпроса дали знае къде е вестибуларния апарат ...



Тема Re: Ти изобщо знаеш линови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано01.12.06 12:59



Налага се въпроса дали знае къде е вестибуларния апарат ...

Че той не знае, се видя.

Ама дали сарматите/хуните са знаели кой дял от мозъка за какво е - това е по-интересното. И как точно издължаването на горната част на главата повлиява на малкия мозък, който изобщо не е там.

Чудни работи разправя наш ПетрOFF.

- сарматите си издължавали ГОРНАТА част на главите, за да стимулират дял от мозъка, който се намира доста по-надолу и назад.

- и този дял от мозъка НЕ Е вестибуларния апарат, който се намира на съвсем различно, трето място.

-:-:-



Тема Re: Ти изобщо знаеш линови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор jove (железар)
Публикувано01.12.06 13:10



Не знам дали Крейг го вижда от Бьоблинген, но аз от тук забелязвам, че малкият мозък е в твойта глава.





Тема Re: Ти изобщо знаеш линови [re: jove]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано01.12.06 13:15



Знам, че си имам малък мозък и без да ми го казваш.

Но след като си надарен с рентгенов поглед, можеш ли да ми кажеш дали дисковата ми херния е вече на две нива? Ужашно ме боли тия дни, а не искам да ходя да ме "пържат" с клинични апарати.



-:-:-


Тема Re: Ти изобщо знаеш линови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор jove (железар)
Публикувано01.12.06 13:27



Какво толкова си прегрешил, та си наказан с дискова херния? Да не би да се дължи на прекалено силните ти интелектуални напъни в областта на историята?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.