Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:05 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Археолози откриха българския Акропол  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано24.07.06 14:36



София. Екип от български археолози откри близо до древния Перперикон /Южна България/ храм от бронзовата епоха, който е пет пъти по-голям от атинския Акропол, съобщава електронното издание на сръбския вестник “Политика”, като се позовава на български медии. На мястото е открит и бронзов кръст с лика на Исус Христос и Дева Мария.
“Българският акропол”, по думите на археолозите, датира от бронзовата епоха, преди повече от 2 000 години и е най-големият на Балканите. Целият комплекс се простира на 7,5 кв. км. Археолозите са въодушевени, тъй като става дума за първото подобно откритие на целия Балкански полуостров.
Бронзовият кръст датира от девети или от десети век от нашата ера. Той е бил херметически затворен и всички реликви, намерени вътре в кръста, са много добре запазени. Става въпрос ликовете на Исус Христос и Дева Мария.
Керамиката, която е била открита в близост до храма, е много подобна на керамиката от легендарния град Троя, което, според археолозите, е в подкрепа на теорията, че Троя е бил основан от траки.







Тема Re: Археолози откриха българския Акрополнови [re: koмитa]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано24.07.06 15:11



Е за това ме кефат българските вестници!
Български вестник публикува като новина че сръбски вестник е публикувал археологически новини от България.

Сръбксата новина била базирана пак на български медии,които остават ненаозовани.
Обаче върха е самата новина-открили били храм 5 пъти по-голям от атинския
акропол!
Атинския акропол (като всеки друг акропол) не е храм,а укрепление, и има площ около 6 ха. Може би се бъркат с партенона, но български журналист не се унижава с детайли.

Интересно е какво са открили (уж) в Перперикон- площ 750 ха , стига за 120 атински акропола с по десетина храма всеки, а "се научаваме" само за един "храм"

Датирал от бронзовата епоха, "преди повече" от 2000 г. Ми тя бронзовата епоха е почнала преди 5000 и е свършила преди 3500 години. Ебати датировката!

Най.накрая новината скромно се редуцира от бомбастичните 700 ха нон стоп храмове до намирането на кръст от 9 в. Какво му е невероятното, не е ясно, очевидно че на него имало ликовете на Христос и Богородица,а не да речеме, на Далай Лама и Великия дух.

В заключениеможе да се каже,че извличането на информация за България от сръбските вестници е изключително хитър ход. не се налага да ходишна място, да четеш,да разпитваш разни археолози и т.н. ОтварашПолитика и йоп, веднагати става ясно какво става в българия.

Малките неясноти се дължат вероятно на факта, че сръбския език все още е предизвикателство за нашите списуватели. Мога само да им препоръчам кратък курс при нашия клубен журналист, чиито outbreed-ващи знания по езиците са пословични.


Редактирано от Craig на 24.07.06 15:18.



Тема Re: Археолози откриха българския Акрополнови [re: Craig]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано24.07.06 15:27



В смисъл?



Тема Re: Археолози откриха българския Акрополнови [re: koмитa]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано24.07.06 15:35



Koe в смисъл?

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Археолози откриха българския Акрополнови [re: Craig]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано24.07.06 15:36



Ми това което си написал. В какъв смисъл го казваш?



Тема Re: Археолози откриха българския Акрополнови [re: koмитa]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано24.07.06 15:51



В същия който пише- забавлявам се с простотията и некадърността на явлението "БГ журналист".
Ако щеш можеш пак да кажеш че съм българофоб-все ми е тая, не издържам на изкушението



Или на тебе ти изглежда нормално "публикацията"?

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Археолози откриха българския Акрополнови [re: Craig]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано24.07.06 15:57



Какво значение има източника на информацията в случая? Не е ли по-важно откритието?



Тема Re: Археолози откриха българския Акрополнови [re: koмитa]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано24.07.06 16:11



Може и да е важно- ама за целта първо трябва да се разбере какво е откритието.

Ти би ли ми разказал какво са открили като му разбираш на това написаното?

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Интересно съобщениенови [re: koмитa]  
Автор н@блюдaтeл ()
Публикувано24.07.06 16:13



Наскоро ли е станало откритието? Има подобни съобщения в гугъл, но не знам дали се касае за същото. Дали на други места е писано за това?

Доколкото знам траките не са били цялостна етническа група, а просто гърците така са наричали всички племена живеещи по нашите земи.Доколкото знам, те са донесли първи християнството по нашите земи, още около пети век са строени тракийски манастири.

Редактирано от н@блюдaтeл на 24.07.06 16:13.



Тема Re: Археолози откриха българския Акрополнови [re: Craig]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано24.07.06 16:45



Е за това ме кефат българските вестници!

Учат се от немските вестници.

-:-:-:-:-:-:-:-:-
Извинявам се!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.