Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:58 24.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Димитър Иванов - 6-ти отдел на ДСнови [re: №*ы{ђ}lЏї©®™]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано07.07.06 11:43



Вчера в Нощен труд Димитър Иванов - бившия шеф на шесто управление на ДС, заедно с Божидар Димитров , иронично коментират твърденията на Овчаров. Иванов с насмешка отбелязва, че ДС има пръст и в падането на американските совалки...

Не искам да злословя срещу никого, без да имам доказателства.

Но вчера Димитър Иванов изръси на страниците на споменатия вестник най-голямата смешка, която съм чувал през живота си - "СССР не се интересуваше изобщо от старините по Българските земи!"



Това твърдение ме обижда като разумно човешко същество, защото този пич иска да ме направи на маймуна безмозъчна.

Божидар Димитров приглася в същия тон.

Но аз имам критики и към Николай Овчаров. Този български археолог се беше отдал повече от десетилетие на разкопки в Велики Преслав. Находките там бяха сензационни - гигантски сгради от каменни квадри. Човекът обаче не публикува и ред, дигна си шапката и се запиля в Перперек, защото там може да си прави волни интерпретации. А със сигурност има доказателства за кражби на артефакти от Плиска и Преслав.



Тема Re: Димитър Иванов - 6-ти отдел на ДСнови [re: Ziezi]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано07.07.06 12:20



Не знам дали знаеш, но Димитър Иванов-Гестапото е съдател на ДПС и .... Атака

.



Тема Re: Димитър Иванов - 6-ти отдел на ДСнови [re: koмитa]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано07.07.06 12:34



Димитър Иванов-Гестапото е съдател на ДПС и .... Атака

За това не знам, но същият завлече с много пари сума ти издания, в някои от които работех и тотално фалираха. Може и да сте чули за тоя случай преди 3-4 години, когато извъртяха номера с "фалирането" на разпространителското дружество.
Беше голям скандал в бранша.

Все си мислех, че тогава някой ще го гръмне, но после се оказа, че парите от последните броеве не са си получили само "малките риби". А за какво им е на "Труд", "24 часа", "Монитор" и "Стандарт" дори да реват, след като като нищо и те са участвали в акцията.



-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-


Тема Комита, как е правната страна на нещата?нови [re: koмитa]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано07.07.06 12:47



Ако аз купя от иманяр разни реликви, нали ставам негов съучастник?
Тоест води се престъпно деяние?

Защото обсъжданият господин е купил толкова много реликви, че се гласи да отваря частен музей.

Аз имам ли право да си отворя частен музей? Ако нямам, защо той има?

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Димитър Иванов - 6-ти отдел на ДСнови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор saur (непознат)
Публикувано07.07.06 12:50



А колко книги "написа" човекът...





Тема Смях, свях и пак смях - но какво друго от Индинови [re: №*ы{ђ}lЏї©®™]  
Автор deLake (sir)
Публикувано08.07.06 20:58



Извадих някои бисери от интервюто:

Сензацията всъщност не е сензация. Просто стигнахме до финала на едно наше, бих казал детективско разследване, което продължи повече от пет години. - още в началото Индиана Колю скромно си признава зо екшън подвизи в продължение на 5г.

Следва посочване на авторитетен източник, открит при разследването. Разговарял съм и с бившия директор на Главно управление на архивите Панто Колев, който някога много спомогна за т.нар. културно разузнаване.

Интересното е, защо е трябвало да "разпитва" шеф на държавна сигурност, вместо татковите си колеги. И да обяви "сензацията", когато въпросните колеги са вече покойници: Всички те са покойници. Ръководител е бил уредникът на музея в Кърджали Иван Балкански, който почина през 1983, малко след тези неща. Негов научен консултант беше проф. Стамен Михайлов от Археологическия институт в София. Друг консултант е бил проф. Александър Фол. Отношение към разкопките е имал и бившият директор на Археологическия институт проф. Велизар Велков, който също почина.

Разбира се, шоумен-капацитетите са го ударили на наддаване относно съдържанието на саркофага: За разлика от директора на музея в Кърджали Павел Петков, който веднага каза, че вътре е имало злато, аз не мога да твърдя подобно нещо.

В това подземие са били погребани видни, влиятелни хора, да ги наречем жреци, към чиито мощи е имало култ. За нас това е изключително важно.
Що пък да е жрец, не може ли да е парадинаст и дори базилевс (е, последното е малко трудно, защото Инди и Кутов "откриха" гробовете на всички трак. царе, повториха, че и потретиха, тъй че сега всеки е с по 3 гроба и 4 идва множко).

В заключение Инди отново го избива на скромност:

Книгата е "Най-кратката история на България". Въпреки, че съм известен като археолог преди всичко, смятам себе си и за доста добър историк.


__________________________




Тема Re: Смях, свях и пак смях - но какво друго от Индинови [re: deLake]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано09.07.06 10:59



Книгата е пълен бълвоч! 30-ина странички е, а струва 12 лв.

.



Тема Re: Комита, как е правната страна на нещата?нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор dedo_minu (минаващ)
Публикувано09.07.06 12:07



Доколкото разбрах по сега действащия антибългарски закон ако някой мангал или някой чекист (ДС-то нали им е филиал) или някоя мутра сам с хиликоптер отнесе 3тонен саркофаг с незнайни безценни тракийски реликви и си го присвои като експонат в своя колекция - това е законно. А ако тръгне да го продава или дава на друт - това вече не е законно.
Не разбрах дали трябва законно откраднатите реликви да се обявяват.....
Пита се как ще се разбере с тоя хеликоптер за лично ползване колко тона реликви е откраднал. И колко тона реликви са преминали към други страни и към други чекисти - колекционери. Като няма списък на откраднатото по законен път не може и да се каже колко е препродадено или предадено на по-висшите чекистки задгранични инстанции....



Тема Re: Смях, свях и пак смях - но какво друго от Индинови [re: koмитa]  
Автор latani ()
Публикувано09.07.06 12:19



Аз пък се питам кой ги купува тези книги на тези цени,след като на хората би трябвало да им е ясно че нищо ново няма да научат.Единствената разлика между тези книги е картинката на корицата.

КОЙТО ТЪРСИ ИСТИНАТА ,БОГ ВИЖДА И КОЙТО ЛЪЖЕ ,БОГ ВИЖДА...


Тема Re: Смях, свях и пак смях - но какво друго от Индинови [re: latani]  
Автор №*ы{ђ}lЏї©®™ (Тортурач)
Публикувано09.07.06 13:42



Тези книги ги пишат за чуждестранните туристи като идват в България и се интересуват от историята да си купят една книжка 70 или 30 страници и да прочетат забързо най-важното.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.