Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:25 16.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Тема за СТРАНИЧНИ (офтопик) ДИСКУСИИнови  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано29.06.06 18:56



Тая днешна новина след години ще бъде считана за историческо събитие.
---

СЛЕД ГОДИНА И ПОЛОВИНА
29 Юни 2006, четвъртък
След година и половина задължителната военна служба отпада. Решението депутатите приеха окончателно с промените в Закона за отбраната и въоръжените сили. Предвижда се броят на професиналната ни армия да се попълва през следващите няколко години. От 1 януари 2008-ма година няма да има наборна военна служба. Младите мъже, които към този момент са в казармата, ще бъдат уволнени, дори и да не са отбили напълно службата си.
Още по темата тук:



---
Браво за края на робството!
Едно умно решение да вземат в нашия парламент, до което Русия и Немция тепърва ще трябва да стигат.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-


Тема Re: Тема за СТРАНИЧНИ (офтопик) ДИСКУСИИнови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Atilkese (Аспарух)
Публикувано29.06.06 22:27



"Браво за края на робството!
Едно умно решение да вземат в нашия парламент"




Държава без армия, остава само едно географско понятие.
Това е само началото на робството...



България на три морета



Тема Re: Тема за СТРАНИЧНИ (офтопик) ДИСКУСИИнови [re: Atilkese]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано29.06.06 22:32



Държава без армия, остава само едно географско понятие.

Научи се да четеш. Никой не ти говори, че ще оставаме без армия.

Това е само началото на робството...

Що, кой ще ни пороби?

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Лицето на лицемерието...нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано29.06.06 23:02





... се крие зад златен кръст, а очите гледат надолу, веждите са свъсени.

Некой може ли да ми каже в коя свещена книга пише, че кръстът трябва да се размахва с повод и без повод? Къде пише, че без него не може да мине ни сватба, ни кръщене, ни опело?

Да размахваш кръст, е същото като да размахваш миниатюра на гилотина или брадва на палач. И подлагат им го кръста на безумците, а те го целуват сервилно, мислейки, че с туй се доближават до Бога.

УжасТ!

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Редактирано от ЙoaнMизийckи на 29.06.06 23:06.



Тема А лицето на благия човек...нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано29.06.06 23:04





...сиреч на истинския духовник, не се нуждае ни от калимявка, ни от кръст.

Добрият човек си личи отдалеч.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-


Тема Re: Тема за СТРАНИЧНИ (офтопик) ДИСКУСИИнови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Atilkese (Аспарух)
Публикувано29.06.06 23:15



Никой не ти говори, че ще оставаме без армия.

Така наречената 'професионална армия" ше бъде само пушечно месо. жертвано за осъществяване и узаконяване чужди интереси, нямящи нищо общо с една истинска българска национална доктрина.
Гледал ли си внимателно рекламните клипове пропагандиращи т. нар. "професионална " армия?
Какво ще кажеш за тези взводове за терор, трениращи нападение над мирни жители, прониквайки в къщи им и извеждайки ги неизвестно накъде.
Това българска армия ли ще бъде?
А замислял ли си се някога, че всеки мирен гражданин и данъкоплатец би могъл да се окаже в положението на извежданият с качулка на главата от тези професионални "войници " статист във въпросните клипове?


България на три морета



Тема Не го раздавай чувствително, че ако се отприщя аз!нови [re: Atilkese]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано29.06.06 23:52



Така наречената 'професионална армия" ше бъде само пушечно месо. жертвано за осъществяване и узаконяване чужди интереси, нямящи нищо общо с една истинска българска национална доктрина.

1. Българска нац. доктрина няма. Ако има, посочи ми де да я прочета, че ми е интересно.

2. Пушечно, не пушечно месо, който е отишъл там, отишъл е по собствено желание. Наборните роби никой не ги пита.

Гледал ли си внимателно рекламните клипове пропагандиращи т. нар. "професионална " армия?

Не, защото не ме интересуват лично, а и не ме вълнуват професионално.

Това българска армия ли ще бъде?

За да ти отговоря, трябва да ми поясниш прилагателното "българска".

А замислял ли си се някога, че всеки мирен гражданин и данъкоплатец би могъл да се окаже в положението на извежданият с качулка на главата от тези професионални "войници " статист във въпросните клипове?

Когато баща ми беше кадрови военен преди двайсетина години и все още ми беше интересно да ходя при него на работа, съм виждал как ДОНЕСОХА като куфар един наборен войник с военна полиция. Влачеха го и го ритаха от портала на поделението в Саранци до момента, в който ми се изгуби от очите в една от сградите. За протокола: насилието беше излишно, защото момчето не се съпротивляваше. Дори не съм сигурен дали беше в пълно съзнание.

Разпищях се пред баща ми и той отиде да провери. Голямото прегрешение на момчето беше, че е кръгъл сирак, отгледан от баба си. А бабата била болна на легло в едно от селата край Саранци, та затова внукът не се явил след изпратената му повиквателна, за да може да я гледа.
Поради този "грях" отишли да го вземат с военна полиция, ДОНЕСОХА го в поделението, което е най-близо до селото му, за да може през отпуските да ходи да си наглежда бабата. Колко милосърдно!

За България беше много важно тоя селянин да бъде обучен за войник. Нищо, че обучението за стрелба с пистолет отнема точно 10 минути. Поне за толкова време се научих аз. Естествено за България беше много по-важно точно този войник да храни немските овчарки в поделението, мигар не можеше да е друг, вместо да храни немощната си бабичка у дома. Изключения - никакви! Чудя се, за какво назначават хора за чиновници, след като същите негъвкави и бездушни решения могат да взимат компютри. Пък и по-евтино ще излиза.

След този случай в казарма не съм влизал и когато ми се е налагало по един или друг начин да ходя някъде с баща ми, стоях пред портала. Военни, полиция, данъчни, социални и всякакви други са чисти паразити за данъкоплатеца. Да ми ядат четирибуквието!

Както аз нямам нужда от кърлежите, така и другите нямат нужда от тях. Казвал съм го, и ще го повторя:

СВОБОДАТА Е ВЪТРЕШЕН/ЕЗОТЕРИЧЕН ПРОЦЕС

Ни армия ми требе, ни полиция. От тях кой ще ме пази?

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Редактирано от ЙoaнMизийckи на 29.06.06 23:58.



Тема Re: Не го раздавай чувствително, че ако се отприщя аз!нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Atilkese (Аспарух)
Публикувано30.06.06 00:53



Когато баща ми беше кадрови военен преди двайсетина години и все още ми беше интересно да ходя при него на работа, съм виждал как ДОНЕСОХА като куфар един наборен войник с военна полиция.

Това войниче може само да радва, че не е било арестувано от днешните антитерористи.
Не вярвам да е бито, но със сигурност било остригано, задължитекно няколко дни арест, през това време оборудвано с едно малко досие като неблагонадежден и способен да измени и на социалистическото отечество.
Кратка извадка от въпросното досие неизменно му е вгорчавало живота два - три месеца след всяка смяна на работно място. Обикновено това е бил срока за задействане на мерките, и много вероятно в последствие да е получавал упорит отказ от съответният профсъюз да му издаде необходимото тогава удостоверение за кандидадстване.
Това е идилийка в сравнение с фашизма с човешко лице наречен "нов световен ред" и неговите методи на действие.
При социалистическият режим се наблягаше на превъзпитаване, докато днес, в годините на "демокрацията" има къде къде по-многобройни, нехуманни и рафинирани методи на въздействие върху инакомислещите.



България на три морета



Тема Re: Не го раздавай чувствително, че ако се отприщя аз!нови [re: Atilkese]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано30.06.06 01:40



При социалистическият режим се наблягаше на превъзпитаване, докато днес, в годините на "демокрацията" има къде къде по-многобройни, нехуманни и рафинирани методи на въздействие върху инакомислещите.

Социализъм, капитализъм, демокрация... все високопарни термини за изразяване на Голямото или Малкото зло. Кое да изберем? Едно от тях?

Аз викам: РУК (бустрофедон) за държавите и всички досегашни държавни системи. При положение, че не си слагаме сами хомота, служейки на вменени "идеали" и таман измислени "ценности", на които още не им е изсъхнало мастилото, ха да видим как ще ни въздействат!

Мислиш, че не са опитвали да ме (пре)възпитават?

О хо! Опитваха и още как, ама досега не са ме пречупили, няма и да ме пречупят. Ни в казарма успяха да ме вкарат, ни да повтарям като папагал глупостите на Бакалов, ни ме уплаши боят на ченгетата. Писменият ми отказ да нося оръжие и до днес перифразирано се ползва за макет на желаещите да постъпят на алтернативна служба*.
Два университета трябваше да сменя. Късаха ме на изпити, щото отказвах да рецитирам с патос дебилщини. На поправки не съм се и явявал.
Накрая завърших в трети университет една специалност, дето е въпрос на лично творчество и никой копче не може да ми каже за собственото виждане върху същността на нещата. Който търси - намира.

Направиха ме по-силен. Благодаря им.
---
* Ще ме рафинират, викаш. Днес съжалявам, че писах оная молба до военното окръжие. Ако тогава бях с днешния акъл, другояче бих постъпил. Изобщо нямаше да им обръщам внимание. Какво? И мен ли насила ще закарат в казармата? Добре, могат. Ами после? Насила ще ме строяват всяка заран на плаца? Насила ще ме карат да държа оръжие? На ръце ли ще ме носят при походите? Някой пръстчето ли ще ми натиска върху спусъка, за да се уча да стрелям по мишена?

НИЩО НЕ МОГАТ ДА МИ НАПРАВЯТ!

А аз мога да дам пример. Нека ме бутат в ареста. Дреме ми.
Блажени са мъчениците и ония миротворци, които страдат в името Господне.

Нов завет, Глава 5
9. Блажени миротворците, защото те ще се нарекат синове Божии.


Страхът от наказание и репресии.
Това е основата на всяка държава като цяло и всяка институция в частност. В момента, в който им покажеш, че не те е страх, те стават отрепки в краката ти, каквито са си в действителност. От тая година спирам да плащам данъци - а да видим какво ще ми направят кърлежчетата кръволоци.


---
Не си ми отговорил на въпроса:
Какво робство ще дойде от професионализацията на армията?

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Редактирано от ЙoaнMизийckи на 30.06.06 01:51.



Тема Re: Тема за СТРАНИЧНИ (офтопик) ДИСКУСИИнови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор VPopov (Наблюдател)
Публикувано30.06.06 09:20



Мдаааа,

Мъж който не е помирисвал барут не е мъж.

Мъж който не е виждал собствената си кръв по оксидираната стомана не е мъж.

Шъ съ напълни държавата с гейове.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.