Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:17 16.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Преселение?нови  
Автор Caбaзий (сабасианец)
Публикувано03.02.06 01:14



Има ли документ доказващ преселението на българите от земите в подножието на Памир и Хиндукуш до Северокавказките степи през пустините, реки и езера.. .
Спомням си,че П. Добрев споменаваше някакви арабски извори за преселение на оногурите , но не и на българите (които според тях би трябвало още в средна Азия да са изградили не само своя държава наречена Бълхара, но и оформили народ.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Преселение?нови [re: Caбaзий]  
Автор Бoян Гeнoв ()
Публикувано03.02.06 10:12



Има - Михаил Сирийски. Трима братя тръгнали от Имеон (Памир и Хиндукуш) и направили 60 дена път през зимата за да намират вода и достигнали Танаис (Дон). Единия от тях се отделил и по името му (Булгариос) народа му бил наречен българи. Това е второто известие, че българите са наречени така по техен родоначалник.
Освен това и Равенския космограф казва, че българите са излезли от Голяма Скития. Голяма Скития се казва още и Вътрешна Скития и означава всъщност Азиатска Скития. Това наистина не значи Памир и Хиндукуш, но при Михаил Сирийски го има директно посочено.



Тема Re: Преселение?нови [re: Бoян Гeнoв]  
Автор stargateSG2 (time traveller)
Публикувано03.02.06 10:28



Историята легендарна ли е? Все пак за коя година е станало преселението? Ако българите са приели името на този брат значи през самото преселение не са се наричали българи и не са се наричали българи в Имеон. Според мен също Имено не е Памир и Хиндукуш.



Тема ... достоверно звучи...нови [re: Бoян Гeнoв]  
Автор jove ()
Публикувано03.02.06 10:32



Търсейки вода са изминали около 3000 км (по права линия!) и са се натъкнали на такава чак на Дон...



Тема Re: ... достоверно звучи...нови [re: jove]  
Автор Бoян Гeнoв ()
Публикувано03.02.06 10:36



Аз и не споря, че звучи легендарно . Не по-малко легендарно от много други такива. Питаше човека - казах му. Освен това Михаил Сирийски говори и за Вътрешна Скития т.е. Голяма Скития, а Равенския космограф говори за същото.



Тема Re: Преселение?нови [re: Бoян Гeнoв]  
Автор »№*ы{}lЏї©®™ (Тортурач)
Публикувано03.02.06 12:36



Михаил Сирийски е толкова документ за събитията от преди Христа (нали тогава според П.Д. българите се заселили в северокавказките степи), колкото Боян Генов е документ за събитията от 5-ти век след Христа.



Тема Re: Преселение?нови [re: »№*ы{}lЏї©®™]  
Автор Бoян Гeнoв ()
Публикувано03.02.06 21:17



И аз съм съгласен, че не съм документ, но за Михаил Сирийски не знам. Не съм имал достъп до сведенията, които той е имал. Освен всичко друго той казва, че българите и пугурите, които били жители на градовете Каспия или там не знам си точно какво били някога си християни. Може би и това е легенда, а?



Тема Re: Преселение?нови [re: Бoян Гeнoв]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано03.02.06 21:31



Да наистина, това са единствените "извори" за преселение.

Сега, представете си, че българите са били подложени на елинизъм/вид космополитизъм/ около 500 години, били са след това под римска власт 500 години. През цялототова време гърци и римляни са се опитвали да изкоренят родовото чувство у българите. 1000 години !

Ми защо да не се пръкне един Михаил Сирийски да плямпа глупости,след като само за последните 200 години се пръкнаха десетки хиляди "учени" които плямпат глупости и лъжат Света за произхода на Българите?!?! Без доказателства !

Некакви братя пътували... И един от тях бил родоначалник на най-големия народ на античността и средновековието, от който се плашел целия Свят по времето на Теодорих ?!?!

Значи една легенда може да основе теория, а ЦЕЛИЯТ БЪЛГАРСКИ ФОЛКЛОР И ПЕСЕННО ТВОРЧЕСТВО - НА БОКЛУКА !?!?

айде баста



Тема Re: Преселение?нови [re: Ziezi]  
Автор Бoян Гeнoв ()
Публикувано03.02.06 21:36



Добре де, още два - освен Михаил Сирийски.
Единият е хронграфа, откъдето идва името ти - Зиези. Той поставя българите в Азия чрез родоначалника им Зиези.
Вторият е Равенският космограф, който казва, че българите са излезли от Голяма Скития.



Тема Re: Преселение?нови [re: Бoян Гeнoв]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано03.02.06 21:42



Хронографа не локализира българите ! Напротив - тъй като Зиези е засвидетелствано сред "траките", хронографът може да се приеме за доказателство на автохтонизма.

Твърденията, че българите са дошли от ПОСОКАТА на Голяма Скития вероятно е легенда, подобна на днешните за Памир и т.н.

Вероятно това е спомен от българското царство на Децебал, или Боспорско царство в Приазовието, едно българско царство, което е съществувало по времето,когато всички други българи са били под римска власт.

Нека припомним, че Мала Скития е Северна Добруджа, а нататък е Голяма Скития.

Редактирано от Ziezi на 03.02.06 21:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.