Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:09 23.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема BUG в брояча на посещенията на теми?нови [re: komita]  
Автор дядo Mиню (минаващ)
Публикувано10.02.05 15:37



Влязох някаква тема като отбелязах броя но посещенията..
Прегледах някой и друг постинг и след излизането блоячът беше същия....

Иначе новите дрехи на клубовете на дира не са лоши!



Тема Re: BUG в брояча на посещенията на теми?нови [re: дядo Mиню]  
Автор komitaМодератор ()
Публикувано10.02.05 15:40



Аз имам същия проблем. Продължава да ми показва нула посещения на теми в които има по два-три отговора. Иначе като оправят това и цветовите схеми-всичко ще е идеално.



Тема Re: BUG в брояча на посещенията на теми?нови [re: komita]  
Автор Лил ()
Публикувано10.02.05 16:19



Вероятно не е към теб въпросът, но къде е архивът? Ще е жалко да се затриват всички теми, по-стари от 2-3 месеца...



Тема Re: BUG в брояча на посещенията на теми?нови [re: Лил]  
Автор komitaМодератор ()
Публикувано10.02.05 16:21



Няма архив. Всички теми са дезархивирани. Сега си имаме 80 страници клуб История, като 80-тата е от 2001г.



Тема Re: Оттеглянето на Торн.нови [re: komita]  
Автор komitaМодератор ()
Публикувано10.02.05 22:05



За съжаление форумът е изцяло зает от полуграмотни бълнувания. От месеци нито една стойностна тема. Така че за радост на привържениците на Фоменко и на богоизбраността на българския народ прекратявам участието си тук и ги оставям на воля да доказват как българите са били учители на египтяните, прародители на шумерите, потмци на извънземните и жертви на новата конспирация от страна на гърци, евреи и безродници като мен.

Виждам, че и останалите стойностни участници от форума вече се отказаха да пишат тук. Мисля, че ще успеем да намерим начин да общуваме с тях без да превръщаме живота си в сизифови борби с планините от спам.

Поздравления и съболезнования към комита, който положи честни усилия да въведе някакъв ред в тази кръчмарска дискусия. Жалко, че не успя.

Поздрявявам Зиези, Хорбат, Орос, Иван4о, Патриот бг, Пер Пер - те успяха да задушат още един форум, който имаше шансове да бъде и арена на сериозни дискусии.

Ще продължа да поствам във форума на Александър - той за сега е много по-спокойно и уравновесено място. Моля гореизброените да не го замърсяват с тезите си.

Ще продължа темата си за отвъд дунавска България, включително и тук, но вероятно след като я довърша. Бих приветствал конструктивните ви забележки и мнения за нея.

Запазвам си правото все пак да пиша отвреме на време, но не мисля да обръщам внимание на глупави заяждания.

Сбогом



Тема Re: Оттеглянето на Зиези.нови [re: komita]  
Автор komitaМодератор ()
Публикувано10.02.05 22:07



Комита ми писа лично съобщение:

Клуб История не е място където да си изразяваш емоционалното състояние. При всичката ми толерантност, съвсем целенасочено се опитваш ти и кръжеца ти да ми се качите на главата. Както казах в клуба ще има свобода, но не и слободия. За последните месеци превърнахте клуба от клуб История в клуб произход на българите. Ако сами не се спрете, съвсем сериозно ще се заема да ви пренасоча в клуб Фантастика. Изгонихте Комар, Падналия Ангел, Мелиса, Лил, Бомбата, а сега и Торн. Не познавам никой от тях, нито някой от вас. Обаче искам да чета в клуб История сериозни неща. В началото със сериозен интерес следях теориите ти. Бях запрегнат. Сега и да има нещо вярно в тях, неща и да чуя. Знаеш ли защо? Заради фанатизма ти. Заради твоя и на другите около теб фанатизъм. То бива, то може ама чак пък толкова!!! Чашата отдавна преля. превъртяли сте по 15 пъти всяка една от идеите си. Откровено вече си измисляте и напасвате. Да знаеш че вече ще ви следя като империалист. Авантата свърши. Тълкуването на опцията спам по правилника от сега придобива много широко понятие.

Аз му отговорих:

Пожелавам ти успех в модерирането!

Аз също напускам клуб История.

Информирам те, че ще пусна това твое лично писмо заедно с моя отговор, в Клуб История, както и в клуб Археология, защото се съмнявам, че ще го оставиш в клуб История.

Декларирам, че от "кръжеца ми" познавам лично едва 2-3 човека.

Фанатизмът на псевдо-науката история е погубил не един и два народа. Десетки, стотици, хиляди народи са "избити", елинизирани, латинизирани, претопени, унищожени от политпросветната дисциплина История.
Нещо още по-лошо - псевдонауката история е превърнала множество древни народи в зомбита - днес те са бледи сенки и подобия на великата им същност в миналото.

Що се отнася до психиатрията, трябва да знаеш, че 90% от академичните историци трябва да гният в затвора за лъжесвидетелстване. Но щом са на свобода, то очевидно са пуснати да се разхождат по улиците, защото са психично болни, и не подлежат на озаптяване.

Пожелавам ти Клуб История да ги събере тези болни на едно място, и да ги лекува, чрез изслушване. Чувал съм , че това е най-доброто лечение - лудите трябва да се изслушват търпеливо, без да им се противоречи. Нека спокойно си пишат за монголоидните прабългари, за хановете, за пу-ку и тян-ман, за шамани и китайски йероглифи.

Аз лично вече няма да им преча. За да не им влошавам състоянието.

Дерзай!

IN VERE VERITAS



Тема Спри, не си отивай....нови [re: komita]  
Автор дядo Mиню (минаващ)
Публикувано11.02.05 13:30



(Това не е адресирано до никого)

Зная че може да не хване дикиш, ама да си кажа - може пък и морето да се подкваси ......

Като се връщам назад по историята на клуба по история в дира мисля че не винаги кавгата е за това за което се спори. Всички конфликти, колизии и природни бедствия станали в клуба се дължат на нарушението на следните морални норми за поведение:

Не пиши за други народи това, което не искаш да пишат за твоя народ....

Не пиши за вярата на други народи това, което не искаш да пишат за вярата на твоя народ....

Не пиши за опонента, за възгледа му и неговата школа това, което не искаш да пишат за твоя възглед и твоята школа


Не зная дали е възможно тези норми да могат да се спазват. Но нека да опитаме....

Смятам че в тази насока трябва да бъдат канализирани авто-табутата на участниците в клуба .... защото в крайна сметка невидимата демокрация ще наложи своите табута....



Тема Re: Спри, не си отивай....нови [re: дядo Mиню]  
Автор Fallen_Angel (RebornArchdevil)
Публикувано11.02.05 14:51



В отговор на:

Смятам че в тази насока трябва да бъдат канализирани авто-табутата на участниците в клуба .... защото в крайна сметка невидимата демокрация ще наложи своите табута....


Утопия, брате, утопия...

do NOT click

Тема ОБЯВА от меннови [re: komita]  
Автор Fallen_Angel (RebornArchdevil)
Публикувано11.02.05 16:53



за всеобща радост на всички мои врагове, които са доста тук, и аз обявявам, че повече в този клуб няма да се меся. След близо година и половина престой тук, известно време като модератор, мога да кажа само едно нещо:

Този клуб можеше да е място за истински дискусии, дори и леко по-горещи, ако нямаше фанатици инжинери, доктори, и прочие специалисти, които да унищожават труда на другите с един замах. Докато има такива елементи тук, клуба ще е място за копипейстъри, спам, простотия и скандали.

Комита, а и всички останали, за техническа и каквато и да е друга помощ - насреща съм.

Последно: колкото и да ми е тъжно и болно, засега единствената сериозна дискусия върви

. Казвъм тъжно и болно, защото, при все че имам форум на историческа тематика, ми се щеше и тук нещата да вървят, а явно не става...

do NOT click

Тема Re: ОБЯВИ И ВЪПРОСИнови [re: komita]  
Автор woland (messir)
Публикувано17.02.05 11:14



От днес в София е открита изложба, посветена на произхода на древните българи. Изложбата е организирана от Антон Герджиков, който сам е ходил, събирал сведения и въобще сам е направил нещата. На този адрес съм качил няколко фрагмента от снимки от изложбата: http://www.boinaslava.net/woland/exhibition/




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.