Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:58 24.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Само да попитам  
Автор Чepнopизeц Xpaбъp ()
Публикувано23.12.04 13:51



Извинявам се искрено на членовете на на този клуб.

Лично аз го посещавам все по-рядко. Преди 5-6 години това беше място, където се обменяха професионални мнения.
Сега с любопитство установявам, че пет шест души спорят за своите базови познания от филми.
Е, не липсва и вечният идиот...

Жалко.............!

НАИСТИНА ВИ МОЛЯ ДА МЕ ИЗВИНИТЕ !

Весела Коледа !

Qvasqvam tandem abvtere patientia nostra


Тема Re: Само да попитамнови [re: Чepнopизeц Xpaбъp]  
Автор mellisaМодератор (le solitaire)
Публикувано23.12.04 15:01



Здравей, Черноризец.

Не разбрах много добре въпроса и към кого точно отправяш упрека, нито кой "Катилина" обвиняваш в това да прекалява с търпението ти, но знаеш ли, да се балансира между обвиненията на половината пишещи тук за това, че клубът е станал прекалено "професионален", "затворен за аматьори" или "елитарен" с тези на останалата половина в недостатъчен професионализъм и доближаване повече до научната фантастика, отколкото до историята е подвиг, трудно достижим дори и за професионален жонгльор.

Това е място за дискусии, свободно за всички, спазващи правилата за коректното обменяне на мнения в рамките на учтивия тон, не виждам защо всяка тема трябва да е строго професионално насочена. Тук шегата е точно толкова необходима, колкото и строгата историческа последователност. Нито един разговор, особено ако е дълъг, плодотворен и с повече участници не може да остане с еднакъв тон и на една тема от началото до неговия край. И не намирам в това деградация, а трансформация. В крайна сметка в спора/дискусията се ражда ако не истината, то поне интереса.

Освен това обвинението е нечестно по отношение на всички онези, които съвестно и с много упорство пишат сериозно и исторически издържани материали - достатъчно е само от първа страница да погледнеш теми като тази на Торн за Отвъддунавска България, темата за Сталин на Веси или тази на Крейг за административното устройство на страната ни преди 1944, без да забравям и всички онези, които с много желание създават дълги постинги и дискутират по исторически въпроси.

Така че не разбирам възраженията, които отправяш, още повече, че се чувствам сякаш чувам лекарска диагноза, която ми казва, че съм болна, без обаче да ми даде рецепта как да се излекувам.
Ако имаш някакво конкретно предложение, ще очаквам с интерес да го прочета.

Поздрави и весели празници и на теб.

Редактирано от Koмap на 23.12.04 15:28.



Тема Re: Само да попитамнови [re: mellisa]  
Автор Чepнopизeц Xpaбъp ()
Публикувано23.12.04 16:28



Ако не си разбрала въпроса как така отговорът ти е толкова дълъг, мойто дете.
Иначе моля за извинение, че "злоупотребявам с твоето търпение".

Продължавай така и след половин година сама ще си пишеш в клуба и сама ще си се четеш.

Чичо ти Черноризец

Qvasqvam tandem abvtere patientia nostra


Тема Re: Само да попитамнови [re: Чepнopизeц Xpaбъp]  
Автор mellisaМодератор (le solitaire)
Публикувано23.12.04 16:44



Ти преди време ме нарече "строго момиченце -модераторка", което може би означава, че търсиш вината в мен.
Е, днес оставката ми е дадена и чакам да се избере заместника ми за да му предам своите функции. А ако клубът и пишещите тук намират това за недостатъчно, винаги съм готова да напусна окончателно форумното пространство. Никога не бих останала там, където съм нежелана, ненужна и пречеща. В крайна сметка, ако за съм проблемът, то това много лесно може да се поправи. Мястото ми явно не е тук...
Надявам се само, че това ще помогне за завръщане към нивото от преди 5 - 6 години, ако въобще е възможно за клуб, съществуващ само от 4 и половина.

Поздрави и всичко най-добро.

Редактирано от mellisa на 23.12.04 16:50.



Тема Re: Само да попитамнови [re: Чepнopизeц Xpaбъp]  
Автор lvoDim ()
Публикувано23.12.04 16:54



Здрасти, Чepнopизeц Xpaбъp!

А какъв ти е всъщност въпроса?

Успех!!!

Весела Коледа!



Тема Re: Само да попитамнови [re: lvoDim]  
Автор Fallen_Angel (RebornArchdevil)
Публикувано23.12.04 17:00



Иво, едва ли има въпрос...

do NOT click




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.