Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:42 16.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Петолъчкатанови  
Авторнз (Нерегистриран)
Публикувано22.12.03 16:34



Знаете ли защо и кога е избрана за комунистически символ? Какви са били основанията?
Предварително моля да ме извините, ако е разглеждана подобна тема. Ако не ви мързи - пуснете линкче/та/.



Тема Re: Петолъчката [re: нз]  
Авторнз (Нерегистриран)
Публикувано28.12.03 17:53



Наистина ли не знае никой?!? В "Окултизъм" едва ли ще могат да отговорят...



Тема Не е ли това символанови [re: нз]  
Автор Shankly (SCARFACE)
Публикувано28.12.03 18:17





?



Тема иначе виж какво намерихнови [re: Shankly]  
Автор Shankly (SCARFACE)
Публикувано28.12.03 18:55



.. все нещо може да ти е от полза



Тема Re: иначе виж какво намерихнови [re: Shankly]  
Авторнз (Нерегистриран)
Публикувано29.12.03 13:25



Благодаря!
Аз пък мислих, че и петолъчката като свастиката е свързана с нещо окултно.



Тема Re: иначе виж какво намерихнови [re: нз]  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано29.12.03 19:13



Петолъчката е символ на славянския бог Белобог (когато е обърната с единия лъч нагоре). Когато е обърната с двата рога нагоре (като дявол) е символ на антипода на Белобог - на Чернобог. Не може да се каже кой е добрият или лошият бог. И двата бога могат да бъдат добри в зависимост от ситуацията в която се призовават. Например, когато искаш да разрушиш нещо лошо, можеш да му поставиш символа на Чернобог. Не знам защо комунистите са си избрали петолъчката за символ. Може само да се гадае. Официалната версия е, че символизира дружбата между петте континента.



Тема Re: иначе виж какво намерихнови [re: Stefan]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано29.12.03 22:15



Между другото, тя не е приватизирана само от комунистите. Американските военни са я ползвали доста време, дори и по времето на най-върлото противопоставяне САЩ - СССР. А и на знамето им я има - 50-те звезди - за всеки щат по една.



Тема Re: иначе виж какво намерихнови [re: Fallen_Angel]  
АвторДъpтakът (Нерегистриран)
Публикувано31.12.03 13:55



Изказвам се малко неподготвен, но от детските ми години се върти някаква история за ЛЕНИН, КОЙТО ЛИЧНО ИЗБРАЛ петолъчката за съветски военен симрол... Точно защото символизирала победата на комунизма на петте континента. Иначе е невъзможно да не е знаел, че това е известната от древността марсова звезда - широко разпространен военен символ м почти всички армии на света.... Ами май това знам, а сетих се иоще нещо, май е емало спор дали вместо петолъчката да се избере шестолъчната звезда на Давид.... все пак тогавашните членове на политбюро, мъдро са решили да не демонстрират толкова ярко националната си принадлежност...



Тема Re: иначе виж какво намерихнови [re: Дъpтakът]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано31.12.03 14:47



РОТШИЛД И ПЕТТЕ МУ СИНА другарки и другари

неговият символ е ЧЕРВЕНАТА(rot) петолъчка




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.