Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:32 27.09.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ne ste pravi, Stanio i Valko!нови [re: Cтaньo]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано16.06.03 19:27



Момчета, кефите ме!

Обичам историята, още от дете се интересувах силно от нея и пр.

Но не мога да трая тази фантасмагорично-патриотарска фиеста, която от десетина години се вихри от автори като П. Добрев, Кр. Мутафчиев и още куп други (не им помня имената). Зиези и другите от форума също са от тази партия.

За мен тези неща са забавни до време, после стават адски досадни! Затова и от време на време ме избива на някой саркастичен постинг, дано някои хора се позамислят...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Абе, не е шега!нови [re: Black Wolf]  
Авторпeпeл oт циrapa (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 11:40



Черни Валко,
и Хитлер е почнал невинно и на шега не като специалист по арииския вапрос... Зиези-Хорбат и т.н. не е опасен. Опасни са обаче хора с титли:
Добрев (мразещ тюрките) Бакалов...



Тема Верно, не е шега!нови [re: пeпeл oт циrapa]  
АвторZiezi (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 13:14



Свърши се с тюркофилския период в българската историческа наука...
Умря...
Тури му пепел...

Умре ли тюркофилията, загинала е и славянофилията, щото това са двете глави на българофобията.

Ний българите от пепелища не се боим, щото от тях възкръсваме, да знаеш пепел от цигара.

Знам че много ти е жал за тюркофилската и славянофилска догма, ама всяко нещо с времето си.

Иде времето на Българската Истина!

Айде направете си с вълка един форум, и си връткайте там българофобските теми. Тука е Български клуб.





Тема Re: Верно, не е шега!нови [re: Ziezi]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано17.06.03 15:07



Тъй, тъй - България юбер алес!
Кога ще започнете да трепете евреи, цигани и всички небългари?

Писна ми от вашите националистически псевдоисторически глупости.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Верно, не е шега!нови [re: Black Wolf]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано17.06.03 15:24



Трепането е приоритет на

.

Българите не трепят, а просвещават.

И в това отношение вие с пепелта имате голям късмет...

Щото ако не бяхте българофоби в България, а тюркофоби в Турция например, все приклекнали щяхте да ходите... Да не говорим ако бяхте юдейофоби в Израел...



Тема Да добавя!нови [re: Cтaньo]  
АвторBeтepaн oт Kyber Rifles (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 18:33



Не пропускайте че в по-нови времена, Наполеон Бонапарт е разбит от българите.
Разбит е не в битката при селото Ватерло, а при село Ветрино. Командващият не е бил Уелингтън а Джон Гардинър - Иван Градинаров.
После обаче сещате се какво става - заговор на юдео-масоните/жидо-масоните и хоп измъкнаха ни историческите заслуги. Имам и други факти но е опасно, навъртат се едни "бот-ове" наоколо, та изчезвам.



Тема Re: Абе, не е шега!нови [re: пeпeл oт циrapa]  
АвторCтaньo (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 19:50



По отношение на теориите за произхода на прабългарите, аз лично считам че племена от ирански (сарматски) произход са били основният компонент при формирането им. Това не е теза на Добрев или пък още по-малко на Бакалов, това е теза която отдавна е застъпена от световно признати учени. В България за пръв път на иранския фактор е обърнал сериозно внимание не друг а Ив. Дуйчев още през 1955г. малко по-късно (през 1967) Бешевлиев има специално изследване върху този въпрос. Въпросът тук е да не се отива в другата крайност - която мирише вече на расизъм.



Тема Re: Slozhno e Stanjo!нови [re: Cтaньo]  
Авторpepel ot tsigara (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 10:54



Ne mi se govori seriozno v toja forum. Bih si prikazval s tebe i chernija valk na po bira, no tuk sred "bot-ovete" si e napravo izlishno da kazvam, kakvoto i da bilo za prabalgarite.
Vse pak e dosta trudno da opredelish, kakav e edin dreven narod, koito e bezpismen po svojata sastnost. Hajde ne savsem bezpismen, no s dosta nerazvita pismenost. Na drevnite letopistsi trjabva da se gleda sasto ne savsem seriozno. No:
Bjalata rasa se sastoi ot slednite osnovni ezikovi (pak i rasovi) grupi:
1) indoevropejtsi;
2) kartveli;
3) semito-hamiti;
4) dravidi;
5) tjurko-altajtsi;
Ne sluchajno na anglijski bjal chovek se kazva v bukvalen prevod "kavkazets". Kavkaz, Iranskoto plato i Afganistan sa mjastoto kadeto se smesvat belite hora. A prabalgarite sa njakade ottam. Kak da kazhesh, kakvi sme?
Seriozno kazano ot kulturologichna gledna tochka, obache, balgarite sa dali nesto ot sebe si na tjurki (chrez Volzhka Balgaria) i slavjani (Dunavska Balgaria), nezavisimo ot tova, kakvi sa bili. Taka, che, ne mozhejki da opredelim tochnija si proizhod, si ostavame njakade tam. Ostanaloto e ot lukavago
Mnogo sa mi zhalki hora kato Starinar i sie ot foruma. Tva e palna kompleksaria, dostojna za sazhalenie. Varhat e pri "istorika" Dobrev. Tolkova tjurkofob, che chak otricha pravoto na tatari, bashkiri, chuvashi i balkartsi da se narichat balgari?!?!?!?!
Zhalkoto e, che tjurkofobite, pazejki se ot strashnata Turtsija sa ni nabutvali v slavjanska diva Rusija. Slavjanofobite pak ni nabutvat v aziatska Turtsija, kojato po kultura si e vsastnost edna Vizantija. I dvete "napravlenija" sa totalni idioti. Ne saznavat, che ne mozhesh da izbjagash ot kulturologichnoto si prostranstvo...
Apropo, tova e za Ziezi-to - ne obicham nito Rusija, nito Turtsija, no istinata mi e po-skapa. Inache vednazh sam ti go kazval - nameri si gadzhe - ste te otpusne naprezhenieto
Savremennite balgari ima kak da se opredelim, kakvi sme - povechko trakijski naslednitsi i po-malko slavjansko-minojsko-keltski tip. Spokoino, Starinar, tjurkskoto ni e samo v kulturata, no ne i v biologijata
A, Stanjo, ja pogledni genetichnata ni "karta". Do koi sme naj-blizo: sarbi (trako-anatoliski indoevropejtsi kato nas, che i poveche), do gruzintsi (kartveli) i armentsi (deto edin gospod gi znae kakvi sa, podono na prabalgarite). Tova, obache sasto edva li e tolkova vazhno. Vazhnoto e, che chestnite tjurkolozi tvardjat, che balgarskija e drevnija tjurkski, a pak chestnite slavjanolozi, makar i da sa malko, davat prioriteta na prabalgarite v oformjaneto na taja trudna za oformjane slavjanska masa, kojato iznachalno e zarazena ot lipsa na kulturen identitet. Tova ne e li dostatachno da se gordeem s prabalgarskoto... Bez da se vazvelichavame, stoto si znaem dneshnite balgari, kolko pari struvame.
Hajde sas zdrave.



Тема Re: Slozhno e Stanjo!нови [re: pepel ot tsigara]  
АвторStanio (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 16:06



Prav si naistina ako se govori za etnogenez, osbeno na niakoi dreven narod triabva da se vzemat mnogo belezi - ezik, materialna kyltyra, ezicheskite my viarvania, antropologichen tip i t.n. Pri tova triabva da se podhozda napulno bezpristrasno, a ne e da se trugva ot ideiata "tyrcite 5 veka sa ni e..li, znachi ne sme tyrki" i "rysnacite sa ni osvobodili, zatova sme rysofili i slaviani" ili "panagyrskoto sukrovishte e svetovno izvestno i staroselskata grobica e mnogo goliama, znachi sme traki" Istinata e che nosim genite na mnogo poveche narodi otkolkoto predpolagame i v tova niama nisto losho. Tova ne ni pravi i po-malko bulgari. Ne biva da si suzdavame mitologemi che sme "naj-" tova e debilno i opasno - vidjahme do kude stignaha surbite s tiahnata mania za velichie.
Iskam da pitam, pritova suvsem seriozno, kakvi sa tezi "bot - ove" izpysnal sum go tozi moment, puk i tova poniatie mi e napulno neizvestno.
Viz tova za birata e dobra ideia, ama dolkoto znam ot spora ti s Barabanchik ne si v BG. Vse pak nazdrave.



Тема Re: Za botoveteнови [re: Stanio]  
Авторpepel ot tsigara (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 17:26



Tova mi e zakachka sas Ziezi. Toj nisto, che za parlama se pravi na rusofob i slavjanofob, za da se pishe ednakvo otdalechen ot rusite, a ne samo ot turtsite. Samo che ne e taka. Po drugi forumi pishe veliki postingi srestu amerikantsite i plache za rusnatsite i za sarbite. Slavjanofob, ama lazhe. Vsichkite mu prostotii izlizat ot rusofilstvoto mu. Samo deto edinenieto mezhdu balgari i rusi go vizhda po tipichnija negov nachin - rusnatsite gi ima, ama te sa balgari. Za turtsite kazva, che gi njama kato tjurki, za da izbegne ljubimoto mu turtsite sa balgari. Ako tova stane ste razrushi rusofilskoto si zatamneno saznanie.
Ta vednazh go zakachih kato se peni srestu amerikantsite, njama da izpolzva podobni dumi za rusnatsite i toj mi kazal, che sam bil "bot". Ta i az ne znam kakvo e tova "bot".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.