Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:35 16.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Американските кинаджии фалшифицират историята!нови  
Автор Bagera (непознат )
Публикувано16.05.01 18:07



След онази идиотщина, наречена "Подводница U-571" сега излиза и "Пърл Харбър".
Възмутен съм!
Американците нямат нищо общо с машината "Енигма". Няма нужда да ни се представят като спасители на света от хитлеризма.
Сега следва "Пърл Харбър".
Какво ли ще излезе от него?
И защо ли ще ни го пускат, след като има вече направен почти напълно документален филм "Тора, Тора, Тора", където (за чест на произвелите го този филм) всяка реплика е документална или ако не е, то е 90% вероятна.
След като се подиграха с британците, сега следва Япония.




Тема Който плаща...нови [re: Bagera]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано16.05.01 19:51



.. той поръчва музиката.
Интересно ми е при този ход на фалшифициране, каква ли ще е официалната история след 20 год. например?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Американските кинаджии фалшифицират историята!нови [re: Bagera]  
Автор Иcтopиka (РУСКИ ШПИОНИН)
Публикувано20.05.01 14:56



Да фалшивицират я. То на тях всичко им е фалшиво.Един надут,изпразнен от съдържание балон който скоро ще се спука.




Тема Да, така е...нови [re: Иcтopиka]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано20.05.01 21:57



Американския балон скоро ще се спука, точно както се спука и руския!!!

"Единство и Сила"



Тема Re: Американските кинаджии фалшифицират историята!нови [re: Bagera]  
Авторcвилeн (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 14:53



Защо бе? Филмът си показва как Япония ги насира. Как от просовутите им самолети (някой тук беше писал как дали 20 000 самолета на Съюза) само 2 излетяха, как изобщо не са били готови за война до началото на 1942, и тн.



Тема Re: Американските кинаджии фалшифицират историята!нови [re: cвилeн]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 18:48



Не е идиотщина, бизнес се нарича.
Колкото до "Тора, Тора,Тора" филма наистина е съвършен ( и американски).
Аз също смятам подобна подмяна на фактите за смехотворно, пълна идиотщина и липса на елементарно възпитание. Все едно да направим филм за отиването на Георги Иванов на луната 2седмици преди американците.
.
Интересно ми е при този ход на фалшифициране, каква ли ще е официалната история след 20 год. например?
Това не фалшификация защото филма не претендира за достоверност. Пък и по принцип според мен официална история няма(кой според вас я обявява за такава- Сталин, Тито или шах Реза Пахлави?).Всеки си представя своя история и се мъчи да и вярва... :-)
.
как изобщо не са били готови за война до началото на 1942, и тн.
Не са били, но като цяло добре са се справили.



Тема Re: Американските кинаджии фалшифицират историята!нови [re: Bagera]  
Автор Svetoslav (леко уморен)
Публикувано06.06.01 00:30



Между другото наистина има нещо подобно, но за това пък се пропускат полските математици, които всъшност първи свършили черната работа още преди началото на войната...

Един миг невнимание
Цял живот умрял


Тема ne im se surdiнови [re: Bagera]  
Авторbagatur (Нерегистриран)
Публикувано24.06.01 11:47



Ne im se surdi, tova e edinstvenia nachin da si sutvoriat i te gorkite niakakva istoria.



Тема Re: Американските кинаджии фалшифицират историята!нови [re: Bagera]  
Автор kalikanzar (неумрял)
Публикувано26.06.01 12:40



Ами не им е за сефте........виж сега разбери ги и тях това е страна с има няма 150 - 200 години история. Претендират че са нация ......ама ......някакси неудобно е да събереш хора от кол и бъже и да кажеш че са нация.
И просто сега се опитват да наваксат ....макар че ако питаш мен просто триабва някой да им натрие носа на тази тема.........стават много нагли.
Хм а за Енигма си напълно прав... Щтатите имат толкова общо с нея колкото и баба ми е десантчик( по скоро баба ми ще стане десантчик отколкото това ама айде).



Тема Re: Американските кинаджии фалшифицират историята! [re: Bagera]  
Автор DerMeister ((непознат))
Публикувано19.07.01 03:27



Да, фалшифицират, не си поплюват копелетата еврейски!
Но де да беше само в киното - фалшиви са учебниците в училищата, та дори и дебелите томове.
Както обичам да казвам, историята е най-голямата курва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.