Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:41 23.06.24 
Игри
   >> Heroes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Тактиканови  
Автор FCBayernMunchen (Студент)
Публикувано01.11.06 02:05



Как мислите коя раса е най-слаба и коя най-силна? Според мен най-слаби си остават Елфите(Sylvan). Играх на една карта с герой, които се специализира в Хънтърите. Развих Attack, Enlightment, Luck, Logistics, i Sorcery, a героя достигна до 20 ниво. Обаче при първата ми по-сериозна битка срещу противника при пълен комплект от армия се издъних здраво срещу 20 Хидри и около петдесетина Асасини. Два пъти ме удри с Метеори веднъж Райзна Хидрите и заминах на кино. Баси.

Независимо с коя раса играеш не придобиеш ли Distructive Magic си обречен. Другите магии са пълна боза. А специалните им расови умения са баси и пародията - ''предпочитани опоненти на Хънтърите''. Какво значение има срещу кого те ще стрелят след като след първата атака от 150-тина Хънтъри останат само 20.

А най-силна раса си остават хората (HAVEN). При повечко парички от няколко селяни разви 50 Арханхела и нека после ти се опре нещо. А с този Resurection са направо непобедими. Освен това паричките лесно се добиват с помоща на селяните за няколко седмици.

Някой може ли да сподели някаква тактика за по-успешна игра на Елфите срещу останалите раси.

п.п. Също искам да питам дали някой от вас е играл DISCIPLES 2. По-едно време бях направо вампирясал по нея (пък и според мен си е най-великата стратегическа игра). Хубаво, че ми я спряха иначе щях да полудея. Тя е много подобна на Хероуса, обаче силата на армията не се измерва в бройка еденици, а в Хит Поинтс(и експириънс, разбира се). Расите са жестоки и цялата превзета земя се оцветява в расовите цветове. Има купища магии и спелове, който са разделени по расови признаци. А артефактите са много повече от тези на Хероуса. За съжаление си има и слабости. Трябва да чакаш докато се сменят игровите дни от седмицата и се сейвне деня.

Под опияняващата лунна светлина пиян вампир гонеше диви кози, за да ги изяде на шиш.


Тема Re: Тактиканови [re: FCBayernMunchen]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано01.11.06 12:02



Елфите си имат добри и бездарни герои. Dirael, Vinrael и Wyngaal например имат толкова безсмислени специални скилове, че можеш да ги зарежеш.

Обаче:

Findan, Anwen, Ossir и Talanar ти дават допълнителни бонуси за Favoured Enemy. Ако атакуваш със Encanted стрели или Multi Shot стават още по силни. Виждал съм Ossir да преполовява армията на един Demon Lord с един Multi Shot изстрел (20 сукуби, 40 Overseerа и 80 фамилиара) ..., вярно че беше на 15-то ниво и беше накичен с няколко глезотии, но става въпрос за герой, а не за няк'в прохождащ ездач там.

Относно Disciples 2 ..., бях луд фен. Изиграх я, минах и експанжъна с елфите ..., сега чакам да видя как ще навържат историята в 3-ката, като излезе.



Тема Re: Тактиканови [re: martyr]  
Автор FCBayernMunchen (Студент)
Публикувано02.11.06 16:48



Ами точно с Ossir играх, ама Multi Shot-a не ми е познат. Има ли нещо общо с Rain of Arrows? От къде се развива?

Искам да питам пак няколко неща.

1. Играя Campaign и имам сериозни проблеми с втората на Елфите The Emerald Ones . Пада жестока гонитба по цялата карта с главния герои, но накрая като се опитам да освободя последните Дракони ме притиска на тясно и всичко отива на кино. Явно трябва да развивам втори герой и с него да атакувам базите, а главния да бяга от демона.

2. Защо е толкова трудно с тия елфи? Другите Кампании ги минах на един дъх без никакви проблеми, а тука се задъхвам от началото. Не съм развил Destructive Magic - да не би това да е причината за неуспеха?

3. Как мога да прескачам Кампаниите? Търсих по чиит кодовете, но никъде няма такова нещо. Проблем е, че играя от зала и всеки път трябва да сядам на един и същи компютър, което е трудно. А ако не си изиграл Haven ,Inferno i Necropolis не можеш да се прехвърлиш на Елфическата Кампания.

п.п. Аз на Disciples 2 минах всички сценария и половината от сагите, който дърпах от официалният им сайт. Много ме дразнеше лагването преди започването на всеки ден и това ,че едно 5-6 часа ми отиваше за една мисия със голяма карта. И забележи винаги играех на Easy level. Какво ли ще стане ако играя пък на Средно ниво. Въпреки всичко смятам да я потърся някъде по София и да си я пейстна на PC-то, че ми липсват битките.

Под опияняващата лунна светлина пиян вампир гонеше диви кози, за да ги изяде на шиш.


Тема Re: Тактиканови [re: FCBayernMunchen]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано02.11.06 18:10



Да, Rain of arrows - на кратко му викам multishot.

На The emerald Ones има една тънкост: Компютъра НЯМА от къде да построи кораби, за да дойде при теб, но може да си ги извика ако му ги построиш. Построи си само толкова кораби, колкото ти трябват, за да оцеляваш с основните герои и веднага след като ги освободиш си ги сумонвай с друг герой и си ги взимай. Има 3 острова, можеш лесно да ги превземеш един по един и с един герой от друга раса да си събереш армията от тях за backup, докато Findan обикаля да събира драконите. Драконите са точна бройка - ако не успееш да вземеш някой от тях - mission failed.

Не прескачай кампаниите - героите минават от кампания на кампания и колкото ги развиеш, толкова по-добри ще са накрая.

Disciples е много добра игра. Лага в началото на мисията е, когато пресмята оцветяването на териториите и кой-колко територия получава (зависи от броя градове). На трудно е точно-толкова интересно, колкото и на Easy.



Тема Re: Тактиканови [re: martyr]  
Автор FCBayernMunchen (Студент)
Публикувано04.11.06 01:09



Ок мерси за изясненията. Обаче за кампаниите не си ме разбрал както трябва. Всеки път когато седна на различен компютър трябва да започвам от Haven da mina prez Inferno i Necropolis и Dungeon, за да играя на Елфите. Тях вече съм ги минавал и ми е ужасно досадно да ги започвам пак. Пък и нямам време. Докато ги мина ще ми изтече времето на нощната и няма да мога да играя на Елфите. Разбираш ли? Играта изисква да си минал предишните раси, за да започнеш нова. Тъй като тук май само аз си играя на Хероус, само на 1 комп са минати предишните кампании. Освен това забележи имам предвид РАСОВИТЕ КАМПАНИИ, а не индивидуалните (пример Елфически карти), от който се развиват геройте. Като започнеш нова Кампания започваш от нулата с нов герой. Пак ти благодаря за оказаното съдействие.

На Disciples исках да ти кажа, че ако играя на трудно ниво средно голяма карта, ще ми отнеме сигурно 10 часа, за да я мина, заедно с лага, което си е доста досадна рабора. В това отношение има какво да се подобрява играта. Лошо е, че той по никакъв начин не може да се избегне. Какви ли неща не съм пробвал, ама лагването на големите карти(с големи армии) е просто ужасно.

Под опияняващата лунна светлина пиян вампир гонеше диви кози, за да ги изяде на шиш.


Тема лелееенови [re: martyr]  
Автор FCBayernMunchen (Студент)
Публикувано05.11.06 10:00



Оказва се, че демона има в най - лявата си база корабостройтелница, така че може да си прави колкото си иска кораба. Освен това много от рано атакува моята база и така придобива още една.

Искам да споделя, че нещо Bliding Attack на Еднорозите не действа, както и магията Confusion. Нито веднъж не съм видял еденица да е ослепена. Да не говорим за War Dance Combo na War Dancers. В определението пише, че причинява повреди на всички юнити, като на ударения щетите са пълни, а на останалите - на половина. За съжаление причинява щети винаги и само на 1 герой.

Под опияняващата лунна светлина пиян вампир гонеше диви кози, за да ги изяде на шиш.


Тема Изпрати си сейвгеймовете на пощата. [re: FCBayernMunchen]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано06.11.06 10:23



Намират се в /My Documents/My Games/Heroes (или нещо близо до това). Копирай си ги в "новият" компютър и няма да се налага да преиграваш всеки път.



Тема Re: лелееенови [re: FCBayernMunchen]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано06.11.06 10:26



Имаш ли поне 1.1 ъпдейт или си на оригиналната версия?

War Dance комбото действа когато има наредени единици в "дъга" пред war dancerите. По същият начин атакуват и единиците от първо ниво на елфите. Blinding атаката действа също. Ако имаш ъпдейтите - виж преинсталирай ... нещо не е наред при теб.



Тема Приятел [re: martyr]  
Автор FCBayernMunchen (Студент)
Публикувано08.11.06 01:18



Аз цялата игра 100 пъти съм я прекопирвал от този компютър, от който играя в този където седя. Ама нищо - играта си остава непроменена в никове, карти и кампании. Все едно нищо не съм направил.Все пак ще опитам за последен път, па дано стане. Освен това фаиловете един по един съм ги преглеждал за въпросните Кампании. Това се отнася не само за тази игра. Обаче за първи път ми с случва това, с другите нямам проблеми. Можеби причината е, че тук играта се съхранява в D:/, a ne в C:/.

Под опияняващата лунна светлина пиян вампир гонеше диви кози, за да ги изяде на шиш.


Тема Re: лелеее [re: martyr]  
Автор FCBayernMunchen (Студент)
Публикувано08.11.06 01:27



Ами като стартирам играта ми изписва Version:1:1 :-))). А Сценариото с 300 мъки го минах. Между другото жестоко ме атакува с корабите от Ляво, особено Findan. Ама аз развих втори герой, а Финдан го заточих на безлюдния източен остров, така че никой да не го безпокой. Знаеше ли, че като превземеш лявата им база ти се появява опция да постройш олтар за Драконите в собствената си база. Оттам си набавих липсващите дракони, въпреки, че изпуснах 3.

Под опияняващата лунна светлина пиян вампир гонеше диви кози, за да ги изяде на шиш.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.