Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:55 17.06.24 
Игри
   >> Heroes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Обзор за Хероес V  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано18.11.05 19:51



Играта ще бъде много добра, нещо ново на пазара, но разваля много доброто впечатление с някои неуместности по расите и единиците.
Скрийнове от играта има тук


От сайта нас Нивал можете да си дръпнете трейлъри и т.н.

Академията е като Принца на Персия, няма Dread Knight, Gorgon, някой единици са направени много неподходящо, Хорската раса е развалена, това са големите глупости в новият Хероес, но иначе играта изглежда много добре, другият проблем е, че ще е е много тежка, няма начин, вижте скрийновете и ще ви стане ясно, много е наситена и ще смуче яко хардуера.

___



Тема Re: Обзор за Хероес Vнови [re: Lews Therin]  
Автор Z-z-Z-z-Z (Sleeping Dog)
Публикувано19.11.05 13:36



Значи неискам да давам ненужни коментари и прогнози относно хардуера, но ДАНО да са си взели поука от х4. Понеже незнам дали сте обърнали внимание но ако нямаш няколко гб свободна памет неможеш да играеш пълноценно х4, след няколко часа игра просто изхвърля, понеже прави някакъв глупав буфер и пълни паметта и след излизане от играта буфера се празни, както и да е играта изглежда обещаваща наистина, а колкото до това че някой хора не харесват някой единици, а им липсват други стари...мога да кажа само че преди х3 нямаше НИТО дредове нито горгони и ОПРЕДЕЛЕНО бях влюбен във всеки един аспект от Хироус 2 ... нека коментираме единиците след като поиграем с тях :) може пък да е за добро....

П.С. Хорската раса не е развалена а ПОДОБРЕНА (лично мнение неискам да спорим) ... "въпрос на вкус - казало кучето и си лапнало ч**ката"

Z-z-Z-z-Z-z-Z-z-Z leave me alone i just wanna sleeeep...!!


Тема Re: Обзор за Хероес Vнови [re: Z-z-Z-z-Z]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано19.11.05 16:12



Ами чак до толкова не съм с еинтересувал а и откъде ли ще ти кажат, но първата бета, която излезе доста различна в някои отношения от това което се показва в момента е точно такава, граби много виртуална памет. Но аз съм си с малко рамец - само 256МБ и около 10тия ден ме изхвърля както ти посочи. С 2ГБ фрий и 500 виртуална, която заради тва демо си я увеличих специално и пак същото.
За хорската къде са подобренията? Инквизитора ми харесва, ама не и за сметка на зилота, ангела е зле, и изобщо голяма шарения, в тройката изглеждаха по мощни, тука са прекалено сцетни и по-непослучливи, например хидрата изглежда като динозавър с много глави. Ако си гледал трейлъра за Е3, ще забележиш колко добре изглежда дявола в него, както и ангела, но в играта изглеждат доста по-различно отколкото на филмчето. За съжаление.
Лично на мен а и на много които се кефеха на Х3 и черния конник и бика и тъндърбърда и бегемота бяха от любимите единици.

___



Тема Re: Обзор за Хероес Vнови [re: Lews Therin]  
Автор Z-z-Z-z-Z (Sleeping Dog)
Публикувано19.11.05 16:28



Нищо не ти пречи да си затвориш устата и да видиш първо играта, да се запознаеш добре с всички единици и тогава да си търсиш бехемотите и тъндърите... нито си играл финална версия на играта нито нищо. Х3 е велика, но е отживелица... и според мен ТРЯБВА да има радикални промени а не само в графичен план, най-важния аспект от стратегическите игри е геймплея а нееее... дали зелота имал качулка или меча на ангела бил 2 см по дълъг от меча на рицаря.... пак казвам, тая тема можеш да я отвориш само когато излезе официалната версия и си я играл поне месец два...тогава и другите ще могат да изкажат мнение, а момента се получава следното.... ТИ ПРОСТО ОТВАРЯШ НОВА ТЕМА В КОЯТО ПРОДЪЛЖАВАШ ДА ПЛюЕШ ИГРАТА И НИКОЙ НЕ ТИ ОТГОВАРЯ ПРОСТО ЗАЩОТО ХОРАТА ТИ КАЗАХА ТОВА КОЕТО ТИ КАЗВАМ И АЗ СЕГА....КАТО ИЗЛЕЗЕ ИГРАТА ТОГАВА ГОВОРИ....

Z-z-Z-z-Z-z-Z-z-Z leave me alone i just wanna sleeeep...!!


Тема Re: Обзор за Хероес Vнови [re: Z-z-Z-z-Z]  
Автор Wood Elf (Rookie)
Публикувано21.11.05 12:14



За едно си прав - каквато и да е 5-цата, не може да се очаква, че ще бъде 3-ката с подобрена графика. Ако е така, защо изобщо да я правят? По принцип е много трудно след толкова успешна игра да се направи удачно продължение, защото винаги феновете на предната версия ще останат разочаровани. Вижте какво правят Blizzard с най-успешните си игри! Защо няма Starcraft 2, или Diablo 3 - ами ясно е мисля. Първо, че от старата може да се изстиска още и още (затова са expansion-ите и patch-овете) и второ... ами по-добре да направят съвсем нова игра (WC3, WOW) и тогава хем си поддържат авторитета изграден от старите, хем никой няма да каже 3-ката беше по-хубава.

Подобно е положението и при филмите - масово след всеки успешен филм излизат продължения, които са бледо копие на оригинала (с малки изключения). Но там няма на кой да му пука - щом нищо не е излязло от Speed 2 (примерно), просто не се прави Speed 3, но парите са си пари и това е добър начин те да бъдат повече :)



Тема Re: Обзор за Хероес Vнови [re: Wood Elf]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано23.11.05 17:55



Ами отговарям и на двамата.
Сравняваш много различни игри с много различна история. Историята на Хероес, е че след 4 3DO фалира. И сега трябва ли да се разпростирам да обяснявам колко различия има във всичко около тези игри за да се дават такива примери. Само за пример едно изречение - Диабло 1 и 2 са различни, но там и героите са нови. Хилядите пачове излизат, защото играта се играе още в Бнет.
Добре съм се запонал какво се очаква от играта и нещата които не ми харесват засега от това което съм видял не означава, че я плюя, на кой нормален човек, ще му хрумне това?
Икам да бъде възможно най-добра, и разбира се че искам да се отъждествява с тройката и тя се и ще се отъждествява.
За да говорите така, явно не сте добре запознати с някои неща. Едно от тях е, че Юбисофт са изградили една от основните раси в 3, на базата на хитовете си Принца на Персия. Хем е нагло, хем е тъпо.
Да вземем и трейлъра за Е3, както казах там и дявола и ангела изглеждат добре, но в играта изглеждат тъпашки, като нямат нищо общо с трейлъра. Вече писах и че, дяволската и хорската раса са на базата на средновековна библейска митология, кото е адски глупаво.
На базата на терйлърите около геймплея,замъците и картата, казах, че това ще бъде нещо ново в света на игрите и е добре замислено, лошото е че ще смуче много сис. ресурси.
В много отношения Х5 ще е разочарование за феновете на поредицата, и това вече споменах, че може да спечели много нови фенове, но ще разочарова старите, и най-лошото е, че ще ги разочарова не с трудни за изпълнение неща, а напротив с елемнтарни.
Може би някой ще отговори по каква причина в некромансерската раса отсъства черния конник? Беше любима единица на всички. Това е при положение, че тази раса е една от най-добре замислените, хорската е провал, абсолютен провал за мен, на мен ми беше предпочитаната раса, сега е заменена с някакви цветни смешници, излязли от цирка.
Стронгхолд няма да има, поне засега, ако има то ще е като някакъв експанжън по-нататък.
Всъщност не е толкова трудно да разберете за какво говоря. От видяното геймплеят изглежда наистина добре, харесва ми.
И пак се връщаме до расите и единиците, едва ли най-трудното е рисуването и проектирането на визията им.
Ясно ли личи че Юбисофт са поспестили пари и усилия и са използвали тяхни готови неща от други игри.
Те наистина са измисли нови и интересни неща в играта, но недоумявам как може така да се провалят на някои дребни детайли.

___



Тема Re: Обзор за Хероес Vнови [re: Lews Therin]  
Автор Z-z-Z-z-Z (Sleeping Dog)
Публикувано27.11.05 16:01



Значи току що прегледах новините относно Х5 и намерих нещо което много ми хареса "HEROES OF MIGHT & MAGIC V - Unique racial abilities" ... значи става въпрос че всяка раса има някакви УНИКАЛНИ възможности които са характерни само за расата, което го в х3 го имаше само относно некромансерите което има даваше ОГРОМНО предимство (ОСОБЕНО В ШоД когато взимаш личове след битка) ... ето такива новости в играта ще я направят свежа и ще накарат феновете да я заобичат...а нееее "къде ми е Дредлорда, искам си Нагата....защо ангела прилича на Луи 14-ти"....тва са глупости да си го кажем направо ...ако някой има проблем с английския ще опитам да предам накратко за какво става въпрос...

1. Хевън (хората) - Counterstrike and Training ....първото ще рече че взависимост от нивото на героя при отвръщане на удара единиците ше правят много повече от нормалния дмг, това било защото расата на хората били добре организирани в битка и били ориентирани към MIGHT... а пък второто TRAINING (което на мен по ми харесва) е че могат да ъпгрейдват ниски левъл единици...примерно Peasants to Archers, Archers to Squires, Squires to Clerics, Clerics to Cavaliers ... това ставало само в Хевън град където има Тренинг фасилити и от Хевън герой ...единици от други раси немогат да бъдат ъпгрейдвани по този начин... цената в началото била висока но в последствие можело да научиш умение TRAINING EXPERT идеята много ми допада но дано да го направят балансирано защото иначе тази раса има вече повече от достатъчно предимства

2. SYLVAN - Favoured Enemy - Казват че елфите имали умение да научат единиците си да се бият по добре срещу определени единици...нещо като ЛЮБИМ ВРАГ..на който правят много повече дмг от нормалното..всички почвали с 1 любим враг и в последствие със специална сграда в замъка можело да се направят до мах 4 любими единици ...в сайта пише че имало още специални възможности на елфите но засега не били вкарани...

3. ACADEMY - Artifice
Магьосниците били майстори в създаването на micro-artifacts т.е. могат да екипират единиците в армията с артефакти с цел по добри СТАТС. Зависи от нивото могат да се прилагат по силни артефакти...звучи неравностойно на база на ХЕВЪН-ските скилове нооооо докато не видим как е повреме на игра неможем да съдим...

4. INFERNO - Gating
Демоните могат да призовават единици на бойното поле повреме на битка (МНОГО ДОСАДНО УМЕНИЕ КОЕТО ВИНАГИ МЕ Е ДРАЗНИЛО) ... на ниски нива викат само импове, докато на по високи пит лордове и дяволи...бла бла бла това просто ГО МРАЗЯ...

5. NECROPOLIS - Necromancy
Повече от ясно е за какво говорим тук - СКЕЛЕТИ...има си ги от Х1 :))) в Х2 ми бяха ПРОСТО любима единица защото ставаха адски много и адски непобедими... в Х3 просто ги унизиха понеже бяха адски слаби... а за х4 просто скелета излезе от употреба...Тук е споменато че с развитието на героя можеш да съживяваш по добри единици от скелета (дано да не се съживяват вампири като в 4-ката зашото играта определено ще излезе от баланс)....

6. DUNGEON - Invocation
Могат да вкарват ударни магии на единици с вродена защита към магии или имунизация...дори им правят повече дмг от обичайното... еми де да знам звучи ми НЕДОСТАТЪЧНО... на база на останалите раси... има и друго Elemental Vision
т.е. познаване на елементите... има разни бонуси но пак...някак си не ми харесва...

Z-z-Z-z-Z-z-Z-z-Z leave me alone i just wanna sleeeep...!!


Тема Re: Обзор за Хероес Vнови [re: Lews Therin]  
АвторJesus_ (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 00:00



И аз искам да кажа две три думи на базата на видияното от мен - най-вече графиката. Бетата я поиграх малко - но там не могат да се правят коментари - тьй като гейм-плея на финалната игра може да няма нищо общо с нея. Голям фен съм на 3-ката най-вече заради неповторимата атмосвера, която в 4 липсваше. Така като гледах расите - и мен малко ме е яд че липсват любими единици, някои са направени прекалено шарени, голяма хегемония и много разновидности на елфите - дънджана с цели 4 елфски единици (макар че с гелу ми бяха от любимите - можеха да съкратят ниакои и да добавят други на тяхно място) дяволите горе долу се ядват - но ангел4ето изглежда по-крехко от пикси (не дава никакав респект че ще има най-голям хелт от хевана), в некрополис съвсем спокойно можеха да заместят излишния Wight(дали са му невъзможно висок клас според мен) с черния конник например, героя на академи язди слон (не знам как се свиква с това) да не говорим че титана не мога да си го представя в арабския свят!!! а варварите и орките съвсем липсват. Расите като цяло ми се виждат постни и доста шарени но да почакаме да поиграем малко финалната версия - може пък геймплея да е як.



Тема Re: Обзор за Хероес Vнови [re: Jesus_]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано08.01.06 13:24



А въобще не я плюя играта, ще има много хубави неща, така ми се струва, но най-глупавото е да повротя пак, че са пренебрегнали и развалили някои легендарни нещица от тройката, и то неща лесни за изпълнение.
ТИ СИ МНОГО ПРАВ, така е, прекалена шарения особено хората, ключови единици са забравени а Академията е нещо от Принца на Персия...игра която ми е любима също, но не биваше така.
Ха, де що трябваше да прецакат дреда аз сметка на вещицата?
А за елфите какво да говорим...прелива от тях. Е точно такива неща могат да развалят играта.
ПРОСТО СЕ РАЗМИВА УНИКАЛНОСТТА НА ИГРАТА!

___



Тема Re: Обзор за Хероес Vнови [re: Lews Therin]  
Авторmadness (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 14:54



Не ми се отваряше нова тема, та за това тук.
Още малко остана до излизането на Heroes V, но за по-нетърпеливите:


Тук е инфото!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.