Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:53 27.06.24 
Игри
   >> Heroes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Защо не ми тръгва Heroes?нови  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано24.01.05 19:02



Имам си компютър, имам си Уиндоус ЕксПи, намерих си Heroes 2 и 3 и не ми тръгват.Защо!
Когато ги стартирам започват да зареждат и след това най-нагло ме изхвърлят в уиндоус. Компютъра на сестра ми също е с ЕксПи, но при нея си тройката си върви без проблем. Свалих го от там и го качиха на моя -- пак не тръгва!
Някой да има идея?
Ъ-ъ, видеокартата ми е енвидия, джифорс, ако това е важно...



Тема Re: Защо не ми тръгва Heroes?нови [re: Orc Chieftain]  
Автор Roverandom3 (Кой съм аз?)
Публикувано24.01.05 20:36



Двойтата ще я пуснеш с емулатор като DosBOX. Но ще ти сече (освен ако компютъра не ти е min 2 GHz, 512 RAM, с Ati RADEON 9700 + Pro (това за видеокартата е майтап, но другото не е)). Адски гълтач на ресурси е тази програма. На мен лично ми сече, а се води, че имам добър компютър.
За тройката така не мога да ти помогна. Трябва точно да ми опишеш компютъра си, и какво точно става. Коя част записваш? Да ти изнася накакъв надпис? Кога те изхвърля, при какъв екран те изхвърля (черен, бял, на desktop - a???) Провери в Readme на играта. Там може да има описание на проблема и на решението му. Сигурно има проблем с software - а. Не е от самата машина.



Тема Re: Защо не ми тръгва Heroes?нови [re: Roverandom3]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано24.01.05 20:59



Хм, не съм сигурен, че е нужен емулатор за двойката, Кингс Боунти ми върви без проблем, а и други игри които са за дос също си ми вървят, кога по-добре, кога не толкова...
И при двете изхвърлянето става по един и същ начин -- появява се черния екран, стрелкичката на курсора също и след това -- марш в уиндоус. Никакви надписи, никакви обяснения...Какво имаш предвид с Коя част записваш? ? Ако е коя част на Heroes3 -- ами първата, без експанжъните.
Някой ми разправяше, че проблемът май бил с ЕксПи, но се проявявал само на видеокарти енвидия...не знам...



Тема Re: Защо не ми тръгва Heroes?нови [re: Orc Chieftain]  
Автор Roverandom3 (Кой съм аз?)
Публикувано24.01.05 21:11



Хм, не съм сигурен, че е нужен емулатор за двойката, Кингс Боунти ми върви без проблем, а и други игри които са за дос също си ми вървят, кога по-добре, кога не толкова...

Да, има и по стари игри които не искат DosBOX, но за тази си трябва. При XP не тръгва. От личен опит. За King's Bounty съм напълно съгласен, но не знам защо е така. Може да е пренаписана от някой, да оптимализирана за новите Windows - и или де да знам.

Пробвай да запишеш друга версия, като Heroes III Complete. В темата за сайтовете съм дал линк. Пък да видим какво ще стане.

Някой ми разправяше, че проблемът май бил с ЕксПи, но се проявявал само на видеокарти енвидия...не знам...

По скоро от драйвъра, който върви с N Vidia - та.

И погледни в Readme на играта. Може да ти помогне.



Тема Re: Защо не ми тръгва Heroes? [re: Roverandom3]  
Автор Sir Val (непознат)
Публикувано26.01.05 10:56



Преди няколко месеца си смених компа и съответно сложих ХР и се получи същия проблем.Н3 ми беше на диск архивиран на 3 части. и на ХР успях да пусна само Ератия. След това видях Н3УГ и ми го записаха на диск в който се оказа че има да го нарека крак/стартова икона за Шадоу оф дет и с нея ми тръгна и Х3 с всички кампании и версии.не знам как да я дам за да помогна:(

Човек, когато иска нещо да направи търси начин, ако не иска, си търси оправдание!


Тема Re: Защо не ми тръгва Heroes?нови [re: Roverandom3]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано26.01.05 16:31



А бе не знам ако си потърся инсталационен диск, дали ще стане? Щото до сега използвах вече инсталирани игри, копирани от чужди компютри, може би при инсталирнето проблемът отпада...?

В Readme погледнах. Препоръчват да изключа всички други програми.

За Кингс Боунти не съм сигурен, че е пренаписана, ама знам ли. Виж, някакъв тип, руснак, е направил продължение на Кингс Боунти и аз даже си го дръпнах. Обаче и то не тръгва и то май не само при мен. Изглежда това копие, което е пуснато в нета, е дефектно...



Тема Re: Защо не ми тръгва Heroes?нови [re: Sir Val]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано26.01.05 16:33



Ами тоя крак, ако не е голям, можеш ли да ми го пратиш на пощата в профила?



Тема Re: Защо не ми тръгва Heroes?нови [re: Orc Chieftain]  
Автор Sir Val (непознат)
Публикувано26.01.05 17:11



Въобще не го инсталирам само сийв на диска и старт,2,6МБ - знамли дали е голямо но ще пробвам

Човек, когато иска нещо да направи търси начин, ако не иска, си търси оправдание!


Тема Re: Защо не ми тръгва Heroes?нови [re: Orc Chieftain]  
Автор Sir Val (непознат)
Публикувано26.01.05 17:16



Пратих ти го

Човек, когато иска нещо да направи търси начин, ако не иска, си търси оправдание!


Тема Re: Защо не ми тръгва Heroes?нови [re: Sir Val]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано27.01.05 22:19



Благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.