Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:01 30.06.24 
Игри
   >> Heroes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Измама !!!нови  
Автор D.H.V. ()
Публикувано09.08.04 20:05



Да поговорим малко за измамите на AI опонентите. Дотук съм направил един списък с измамите на компютъра, които лично съм забелязал. Който се сеща за други да допълва. Ето и случаите:

1. Компютъра винаги знае какви магии ще се появят в кулите, и строи само тези, които му трябват. Случвало ми се е в огромен сценарии с много градове, след като превзех около 15 града, само в два от тях бяха построени кули от 4 и 5 ниво, със town portal, armageddon и fly във тях. Всички останали бяха от първо и второ ниво, въпреки че играта беше в 6-ти месец. След като ги построих до 5-то ниво, абсолютно нищо интересно не излезе от тях.
Това се случва редовно във всички игри.

2. Компютърните герой минават безпрепятсвено през водовъртежите в морето, без да губят армия и без да имат артефакт за това.

3. Досега 4 пъти ми се случва, след като утрепя някой герой, след кратко време идва същия и ме напада. Компютъра успява да си купи убитите герои от таверната. Не избягали в битка, а унищожени.

4. Компютъра знае какви артефакти си сложил, още преди битката. Ето и случая: един средно силен противник беше попаднал в капан на един остров от който не можеше да мръдне. Аз отивам там с намерение да го пречукам. Без да искам съм забравил да сложа белезници. Нахалникът ме атакува, удари ми implosion и избяга !!!. . . Каруцарски псувни, load autosave, слагам белезниците и какво става: мръсната гад се завря зад една скала, надявайки се да не го видя може би... Утрепах го и му взех около 3 торби артефакти.
Същото важи за магиите - гадината знае какви магии имаш.

5. Компютъра знае какви артефакти ще даде удавника в морето. Това го забелязах съвсем случайно във един специфичен сценарии. Карта с голямо море и много острови, със десетки водовъртежи водещи от едно на друго място. В морето имаше няколкостотин плуващи дъски и удавници. Компютърните герои постоянно препускаха между водовъртежите, правейки по 10-20-30 скока на ден (!!) търсейки явно точно определен удавник, и пропускаики останалите. Това също е нагледен пример че водовъртежите не им взимат армия.

6. Това не е 100% сигурно, но ми се струва че компютъра знае къде се намират градовете, без да е разкрита картата. Също така знае кой е най-незащитен пак без да го е виждал предварително.

Засега тези се сещам, сигурен съм че има още. Поради тези факти, не считам за измама да се записвам и да строя кули, за да проверя какви магии ще ми даде, след което се връщам ако не ми харесат. Същото важи за магазинчетата с артефакти, и други подобни. Или да направя 10 празни хода, само за да разузная картата. Или направо да правя справка с редактора

Казвайте за други подозрителни или сигурни случаи за измама, които сте забелязали.



Тема Re: Измама !!!нови [re: D.H.V.]  
АвторБAЙ XУЙ (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 02:20



ПцТо е тъпак по принцип рядко играе както трябва, примери има много.
То ако не беше и тъпак щеше да е много по-труден за биене
на 200 щеше да е наистина невъзможно.
Аз говоря за игри на 200 не по-малко.
Т.е. там той започва както ти на изи.
Иначе тия неща, които си споменал са верни общо взето.



Тема Re: Измама !!!нови [re: D.H.V.]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 13:37



Mi mnogo qsno 4e znae vsi4ko. Propusnal si 4e znae kakvo ima v kutiite na Pandora i ako e armiq za koqto nqma mqsto prosto ostavq kutijkata neotvorena. Koeto e tapo 6toto az vinagi imam mqsto. Vse pak ako i toj e v palno nevedenie za vsi4ko kato teb, kolko vreme misli6 4e 6te udarja. Vse pak tova ne e Skynet, a nqkakav тъп алгоритъм. И съм сигурен че това са го променили сега защото в оригиналния Shadow of death компа беше много по некадърен отколкото в H3 Complete.



Тема Re: Измама !!!нови [re: Az]  
Автор perиcтpиpaн aнoнимeн (член)
Публикувано10.08.04 13:47



А напоследък забелязва, че даже си пази стрелците, не както обикновено, с рогата напред!:) Обикновено го прави, при отбрана на замък..говоря за завзимане на замък, в който няма герой! Ничий замък например.
"Аз" и "Бай Хуй"!? Кога ще играем?:))



Тема Re: reg anonimenнови [re: perиcтpиpaн aнoнимeн]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 14:22



ми като си пусна нет-до края на месеца, надявам се. междувременно тренирам с Тазар ;. 10х за инфото - тоя не е човек. признавам си че откакто играя Х3 винаги съм предпочитал атаката. отначало даже изобщо не вземах дефенс от къщички, арени и т.н. но блатните са си гадни де. вчера ми отиде всичко летящо и стрелящо докато бия 1 дънджънски замък. кучето си пазеше стрелците и не показа даже 17 скорпиона навън. добре че след като ми стопи 24 уирни и 100 мухички почти без загуби реши че ме е бил и извади драконите и скорпионите навън при горгоните, а аз успях да вкарам хидрите вътре. ако това не му беше последния замък направо ме беше изнесъл



Тема Re: reg anonimenнови [re: Az]  
Автор perиcтpиpaн aнoнимeн (член)
Публикувано10.08.04 14:42



Тренирай!:)) Е, не е само Тазар де! Мефала, Нийла..Краг..това са изроди, които ти дават бонус на цялата армия, не само на отделна единица! А дали защита или нападение..зависи с каква и срещу каква раса играеш.



Тема Re: reg anonimenнови [re: perиcтpиpaн aнoнимeн]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 16:12



краг е тъпак. първо с него пробвах щото го помня от кампаниите, но не ме кефи как се развива. ако трябва да бъда честен най ме кефи как се развива май алкин беше- тоя със специалност горгони.



Тема Re: reg anonimenнови [re: Az]  
Автор perиcтpиpaн aнoнимeн (член)
Публикувано10.08.04 16:52



Тц! Всеки герой можеш да развиеш добре! А Мефала и Ивор да кажем, почти нямат грешка при развитието!



Тема Re: reg anonimenнови [re: perиcтpиpaн aнoнимeн]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 17:04



тия не съм ги пробвал, но при краг след като стане експерт атака ми влиза с оферти за резистанс или артилерия, а при тазар за патфайндинг и лечебница. не че имам нещо против резистанса и патфайндинга, но те са за запълване на слотовете накрая на развитието. А като ми даде земна магия (която за блатните си е задължителна щото са бахти мърдите) чак на 19-то ниво вече съм загубил безмислено много армия и е дразнещо някак си.



Тема Re: reg anonimen [re: Az]  
Автор perиcтpиpaн aнoнимeн (член)
Публикувано10.08.04 17:18



Земната е задължителна за всеки! Ами това е проблема при герои като Тазар и Краг..нямаш на къде да бягаш, ако ти предложи два пъти подред калпави науки!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.