Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:33 28.06.24 
Игри
   >> Heroes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Might and Magicнови  
Автор Zen (test pilot)
Публикувано01.07.04 17:24



Не знам дали сте писали изобщо за тази поредица, но не мога да се сдържа и да не споделя възторга си от нея. Става дума за 6,7,8 9 част. За мен това е най-невероятното приключение, което съм играл изобщо (като изключим настолните ролеви игри разбира се) В момента се къндилкам по ММ9 и това е най-трудната част от всичките. Съществата са адски угоени, правят една камара демидж, а героите са големи смешници в началото. Артефактите не са така надути, както в предните издания и това доста затруднява играта. Куестовете са задоволително добри, но най-интересната част е подобрената графика с 3D енджин, което е новост в серията. Музикалния фон също е нововъведение и то доста успешно. Хайде, чакам коментарите ви относни света на Might and Magic. Какво ви е впечатлението да се сбиете с дузина дракони, бехемоти, архангели, минотавър-лордове, или стотици зли очи и лийчове? Това е най-голямото приключение за мен в PC-вариант ... опа, това май го споменах вече

"Амин!" каза Той, или в превод "Спасявайте се!"


Тема Re: Might and Magicнови [re: Zen]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано02.07.04 11:53



Съгласен, въпреки че девятката е абсолютен offspring и е с много досадни грешки . Примерно няма магията Fly и общо взето дракона е ЕДИН Историята няма нищо общо с преплитането на идеите между Heroes и Might and Magic ... последната Might and Magic завърши в континента Jadaame, Heroes 3 завърши с разкриването на Леденият меч от Tarnum ...
... Въпросната девятка се развива в някакъв измислен свят със скандинавски божества, които те кандилкат с някакво фалшиво пророчество, че няк'в си завоевател трябвало да покори целия свят ... ти трябва да го опровергаеш . Нищо общо с другите истории . Да не говорим, че подземията с "черните" сандъци Регенерират и можеш да се екипираш с артефакти от глава до пети .



Тема Re: Might and Magicнови [re: martyr]  
Автор Zen (test pilot)
Публикувано02.07.04 12:07



Кошмар, значи наистина артефактите се подменят с всяко ново отваряне на съответния сандък ... Ми, тогава ще играем без атефакти, за да сме честни. Кофти, че няма Fly, защото това бе любимата ми магия. Летиш си и cast-ваш Meteor shower, или Starburst и всико отдолу с извинение мре в лайна. Важно е да има Лойдс бийкън и Таун портал

"Амин!" каза Той, или в превод "Спасявайте се!"


Тема Re: Might and Magicнови [re: Zen]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано02.07.04 12:28



А-а-а-а :) припомни ми как се справях с хидрите в Nighon ... fly+starburst ... толкова много experience на куп !!! Малко е зор докато се добереш до там - дъъълъг подземен тунел с Behemoths и Minotaurs . И ако нямаш master earth magic (arch mage, master druid) в партито ... трябва ПАК оттам да минаваш .

8-мицата иначе играл ли си я ?



Тема Re: Might and Magicнови [re: martyr]  
Автор Zen (test pilot)
Публикувано02.07.04 13:53



Изиграл съм до края само ММ8, а 6 и 7 не успях да довърша по различни причини, но и това ще стане. Осмата част бе прекалено лесна. Първия път я минах с два дракона, клерик, лич и минотавър, а втория път с трол, два рицаря, клерик и лич. Мисля да се пробвам и трети път, но сега да бъде малко по нестандартно, като например: 2 вампира и 3 тъмни елфа, или три трола и два минотавъра (така е доста трудно, защото си отрязан от повечето магии, минотавъра след като стане лорд може да изучава само body magic и до ниво Expert - ужаст)

"Амин!" каза Той, или в превод "Спасявайте се!"


Тема Re: Might and Magicнови [re: Zen]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано02.07.04 14:01



Минавал съм всичко от M&M 3 Isles of Terra до M&M 9 The Writ of Fate :) за 1 и 2 нямам ЧАК толкова стар компютър ... мисля да пробвам с емулатор, когато всичко ми писне ....

та - по темата :

6 също е криво отроче - можеш да работиш само с хора в партито . Има ужасен бъг със grandmaster bow - учителя изчезва, като изпълниш куеста . Забавно е да млатиш Титани и Дракони иначе - там ги имаше в обилно количество, за разлика от 9-ката . В седмицата, всичко е толкова подредено и последователно, че се чудя как не си я отнесъл ... просто кажи какво те е възпрепятствало и ще го решим . 8-мицата въпреки, че е оплюта от всички - аз лично се изкефих . На нея не съм започвал единствено с Трол ..., минотавъра - въпреки, че не е добър маг - има нейно величество grandmaster axe, с която можеш да убиваш с един удар ... а където пропуснеш, да преполовяваш бронята (10% шанс) . Винаги съм си взимал по един некромант-лич, клерик и дракон - може да се каже, че на всичките ми игри съм бил с това допълнение + още нещо - каквото ми се струва добро за момента .



Тема Re: Might and Magicнови [re: martyr]  
Автор Zen (test pilot)
Публикувано02.07.04 14:48



ММ6 не съм я минал още щото не мога да я играя засега у нас, ММ7 навремето не я минах, щото беше ужасно кракната и след определен куест ме изхвърляше, а не мога да я намеря в оригинал
Не знам какъв е този бъг с грандмайстор Лък, щото при мен не се проявяваше, а имаш Стрелец в отбора ... Осмицата също е много добра според мен, а и не само Трола е много груб и брутален - grand mace, grand bodybuilding, grand leather armor. С дракони повече няма да играя, щото според мен е нечестно спрямо играта.
Още нещо и то много важно:
Буболек с магията Fly в 6,7 и 8 част. Не знам дали си го разбрал, но той е следния: След като минеш в turn mode, когато летиш и пред себе си имаш противник независимо дали е на земята, или във въздуха, ти можеш да се движиш нагоре-надолу през цялото време на хода, което е нечестно, защото така избягваш стрелите и магиите, с които те засипва противника. Надявам се да съм го обяснил както трябва. Ако не знаеш за него -> пробвай

"Амин!" каза Той, или в превод "Спасявайте се!"


Тема Re: Might and Magicнови [re: Zen]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано02.07.04 15:17



Тази работи :




Редактирано от martyr на 02.07.04 15:19.



Тема Re: Might and Magic [re: martyr]  
Автор Deemer™ (Forbidden)
Публикувано02.07.04 15:24



Е, вие двамата сте като една походова стратегия в моментаЧат в реално време... Направо ме радвате



Тема Re: Might and Magic [re: Deemer™]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано02.07.04 15:30



Да, минавам през 10-15 минути да видя, дали няма отговор :) ... нали знаеш петък е - а пък си обичам шефовете .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.