Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 01.05.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Само не забравяйтенови  
Автор Philip ()
Публикувано05.03.00 14:51



Само не забравяйте старите банди - хората, които са положили основата на този вид музика. Black Sabbath, Led Zeppelin, Deep Purple, Jimi Hendrix, Allice Cooper... Уморих се почти навсякъде да чувам "Само Металика", "Само Motorhead", само не знам си какво. Нямам нищо против другите групи, но защо толкова много хора са забравили за основоположниците на тази музика, или още по-лошо - никога не са чували за тях. Как може някой да се пише металист и да не знае кой е Ози Озбърн? А аз познавам такива.

Тема Само не забравяйтенови [re: Philip]  
Автор Cruiser ()
Публикувано06.03.00 12:21



Прав си, уви, Филипе, мога да продължа с поне още десетина реда тази "Епопея на забравените". Ама кво да ги правиш днешните хора.. Всяко време си търси своите нови "икони". 90-те години обаче не дадоха нито една банда или фигура с подобни мащаби. То няма да има и в скоро време такива. Да, ще има още много добри изпълнители, но времената на динозаврите май завинаги отминаха. Казваш, че не знаят кой е Ози Озбърн. Аз пък се сещам как наскоро един подрастващ "метъл" ми разви теорията, че реално погледнато /цитирам/ "музиката на Цепелин с тоя вой и акустични китари си е нещо като нашата чалга, ама по-хеви". Сладури!

Тема Само не забравяйтенови [re: Cruiser]  
Автор Philip ()
Публикувано06.03.00 14:05



Чудя се накъде ли отива сериозната музика - може би към гроба си? Помниш ли филма "Разрушителят"? Действието се развива след около 30 години. На първо място в сериозните класации е някакво детска песничка за хот-дог, а хората са изнежени като ..... Да не говорим за други подробности

Тема Е Бога ми! И вие сега!нови [re: Philip]  
Автор Vladoo ()
Публикувано06.03.00 15:26



Звучите като съкрушени от годинките midlife crisis mans които тихичко оплакват нещо си там от "....а по наше време ееех, колко хубаво всичко беше...." Стига сте се насилвали да се тюхкате за неща дето не са същността на нещата.... Преди да Ви скандализирам с предварително обречения си опит да ви (раз)убеждавам нека да се уточним - под `90-те ще разбираме периода `90-`99, а не `80-`89, нали? То не че и за двата не бих се осмелил да изреждам, но все пак първо да се изясним по тоя броен въпрос...пък после и по другия - болезнения ви Чао за сега

Тема Само не забравяйтенови [re: Philip]  
Автор METAL WARRIOR ()
Публикувано06.03.00 16:02



Absoliutno sym syglasen s tova fil4o...ti znaesh koj sym az...:)...adski se razdraznih ot tova che ima fenklub na MetallicA a za Heavy Metala kato cqlo nqma!!! Ob6to vzeto syshtoto napisah v kluba na hamallica...za starite grupi kato purple,zepelin...judas priest i ac/dc, te me vzeha za izkopaemo che dori i se karahme s tqh. edub daje mi izvadi teoriqta che nazvanieto METAL ili METALIST idva ot ...MetallicA....vikam si are be da mu eba majkata...pisna mi ot taq metallica...koj kvo pravi vseki stanal metalist shtoto chul na BLACK' 91...nqkoj ot tqh se opitaha da me obedqt che MetallicA ne svirqt Heavy Metal...stigna se dotam che me narekoha i DYRTAK?!?!?! ne mojete da si predstavite kak se nervirah...lelelele...spiram dotuk zashtoto zapo4vam da se qdosvam nanovo!

Тема Само не забравяйтенови [re: Philip]  
Автор METAL WARRIOR ()
Публикувано06.03.00 16:12



Ozzy Osbourn?!?!? ta az v4era popitah edin 19 godi6en "metal" dali znae koj e KARL SANTANA...toj mi otvyrna...toa ne sym go i chuval koj e! ostavqm bez komentar!

Тема Само не забравяйте [re: METAL WARRIOR]  
Автор Philip ()
Публикувано06.03.00 16:46



Айде, зарежи Сантана - не защото е лош китарист (тъкмо обратното), а защото метълите не го знаят много... Е така си мисля, де. Но как ти звучи това (в петък го чух от един съученик): - Коя е тая Алис Купър? Айде и аз спирам. Засега чао!

Тема Само не забравяйтенови [re: Philip]  
Автор Caleb ()
Публикувано06.03.00 16:51



Ама сигурно знае коя е Мерилин Менсън. О, темпора, о морес, дето викаха ония с тогите :) А като си говорим за Алис - някой знае ли какво става с новия му албум Brutal Planet - май през март трябваше да излиза...

Тема Е Бога ми! И вие сега!нови [re: Vladoo]  
Автор Cruiser ()
Публикувано07.03.00 11:12



Я па ти Vladoo как го измисли - "съкрушени от годините midlife crisis mans" (men а не mans, но това е друг въпрос). Значи според теб трябва да си чичо за да слушаш гореизброените имена. Бря, бря... Ами давай, разясни ни същността на нещата, че аз май съм я проспал в половинвековната си летаргия... Това за броенето на годините го приемам, OK, избери си една година, например 1990 и почвай оттам нататъка да ни разясняваш "същността на нещата". Чакам...

Тема Е Бога ми! И вие сега!нови [re: Cruiser]  
Автор Vladoo ()
Публикувано10.03.00 12:02



ОК пич, срамът за дето така и не се отучих от глупавата си методичност в подхода си към английския, разбира се си е изцяло за моя сметка - кво да се праи, някои хора трудно учат неща различни от формули и числа...дай им логика само - суха и скучна ;о)) И се извинявам и за забавянето, но тука три дена си спасявам твърдия диск ,та просто нямаше как... И последно, надявам се безобразната ми некомпетентност от едната сфера на познанието да не я прехвърлиш автоматично и върху всичко останало - дори и да имаш основание някакво, все пак се надявам да останем в рамките на добронамерената ирония и да не отскачаме до сарказма... Та както и да е, най-напред - `90-те (а за някои това започна още и през `80) ознаменуваха пълния провал в опитите на Големите от `60 и `70 да се завърнат и да "разкажат играта" "да натрият носовете" или както сам си го измислиш там, на настоящите групички и идоли с глинени крака.... Просто не стана! Това, което доказаха беше само ,че почти всички от тях се интересуват най-вече от парите (което си е нещо съвсем нормално в крайна сметка ;о))! ......и друго също доказаха -че не е необходимо кой знае колко много за да разсееш един мит, опитвайки се да я допишеш, всъщност да зачеркнеш (почти) една легенда, да покажеш, че някои неща не могат, а и не бива да се повтарят - просто защото това е обречен опит - гаранция не просто за неуспех, но нещо повече - за досада и, хайде, може да е малко силничко - за омерзение. Не ми се дават примери, но ще се опитам да спомена няколко имена които са по-скоро положително изключение - без шумно да се събират наново (и доста по-тихо наново разделят след това), те запазиха поне някакво достойнство - блаженопочившия присмехулник Франк Заппа, аристократите Пейдж и Плант, артистът с главно А П.Гейбриъл, вечния двигател Джагър-Ричардс (или с уговорки Стоунс), топлата тъмнина на Р.Смит (The Cure)....има нещо трогателно дори и в досадното упорство на AC/DC или ZZtop ....изобщо тези ,които не спряха, не въртяха по сто формации докато не изцедят и последната капка доверие - те, горе-долу, оцеляха .....дори си спечелваха и вълни от нови фенове, малко или повече, успяваха да останат в духа на времето, оставайки, все пак, и верни на себе си (това усилие да удържиш двойка разбягващи се коне заслужава уважение).....да, за Pink Floyd, Deep Purple, Black Sabbath, Genesis, за тъй наречените нови песни на The Beatles -ами какво очакваш да кажа? Та на въпроса за `90 - накратко - електроника и екстремизъм, саморазрушителна истерия и медитативно отпускане... Отдалечаване от т.н. черна музика (блус и рок`н`ролл) - продължаващо връщане към класическата тоналност, особен акцент върху ритъма вземан като равноправно изразно средство, масовизация и комерсиализация (като следствие) на етно-мотивите. Като цяло - еклектичност. Някои стилове (не претендирам за изчерпателност) - алтернативен рок(`н`ролл) или пънк (Sonic Youth, Nirvana, Soundgarden, Smashing Pumpkins, Alice in chains ....), crossover metal и hardcore metal или както си ги наречеш (Primus, Faith no more, R.H.C.P, Prong, Helmet, Rage agains the machine....), industrial metal - Ministry, NIN, Godflesh, LAIBACH, Scorn...(само имена от края на `80 и началото на `90), Death metal (със всичките му разновидности които няма, а и немога да изброявам)....електрониката (пак няма да изброявам)..... Незнам пич, незнам дали измежду изброените по-горе са новите Velvet Underground или CAN, незнам и дали групи като EinsturzendeNeubauten или Pop will eat itself или дори FSOL изобщо някога ще имат толкова поклонници като, например, Pink Floyd, но знам, че днес съвсем не са толкова много хората дето знаят кой е Сид Барет, например..... да не говорим пък за Nico или John Cale, например, така, че.....


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.