Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:57 02.06.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Препоръчайте...нови [re: Hekф]  
Автор Magicalworld (минаващ)
Публикувано26.04.06 20:44



Браво:)
О Биитълс, Стоунс, ФЛОЙД (любимата ми група:), Дженезис са супер и когато там беше Питър Габриел и с Фил Колинс:), Куин си е Куин Фреди Умря и след това :(, Браян Май няма да ни остави обаче да го забравим :), с тези Трибуте концерти:).Шоуто трябва да продължи.
Дееп Пърпъл :) абе какво мога да ти кажа класиката:).
Много добър вкус:). И на мен са ми любими.
Но все пак почти всички известни рок, метал (Спеед, Траш, Хеви) сам слушал :), не се ограничавам музиката е изкуство.
Жесток концерт 85 Айрън Майден:), евтини китари и скапани дисторжъни ама виж какъв звук солата, по голям привърженик сам на солата на Джими Хендрикс, Давид Гилмор, Еди Ван Хелан, Димбаг Дарел, Кирк Хамет, Ерик Клептан, Ричи Блакморе, Ален Колинс (може и да не го знаеш от Линиард Скиниард), Соул Хъдсан (Слаш), Джеф Бек, солата на Орлите (еагълс) ме кефят, но там са 4 китариста :)
Така си е няма нищо по-хубаво от една класическа рок китара да кажем Гибсън Лес Поул или Фендър Стратокастър един осилвател от 100 вата, един барабанист леко луд, и разбирасе дърт басист (не знам защо винеги си представям, че ако попадна в банда басистът ще е дърт:).

Ще наваксаш споко.





Тема Re: Препоръчайте...нови [re: Magicalworld]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 11:18



Абе накрая ще си дойдем ние на думата

Само едно уточнение да направя за да не стават недоразумения - като казах ефтинджос китари със самоделни дисторжъни имах предвид себе си и двама пича от входа, с които... хм... "забивахме" Мейдън по цели дни. Мда, бяхме луди и млади, сега сме само луди



Тема Re: Препоръчайте...нови [re: Hekф]  
Автор Magicalworld (минаващ)
Публикувано28.04.06 18:53



Ааа супер
И аз забивам с едни френдове. Няма нищо по-хубаво от нещо което те кара да се чувстваш добре (като не бройм в този дух алкохола ).
Само луди и на средна възраст. Няма лошо.

На думата вече сме си дошли.



Тема Re: Френд, задължен съм да знаешнови [re: Hekф]  
Автор Haunter™ (ариец)
Публикувано05.05.06 14:09



JIM BEAM



Тема Re: Препоръчайте...нови [re: Hekф]  
Автор213 (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 13:56



motorhead------------- slayer



Тема Re: Препоръчайте...нови [re: 213]  
Автор Magicalworld (член)
Публикувано09.05.06 14:09



О леми е пич колкото до Слейар пробвай се да изсвириш блоодлайн :), супер лесно. Лесно и просто, но ефективно. Явно



Тема Re: Препоръчайте...нови [re: Hekф]  
Автор мeтъл Джyмa ((не)познат)
Публикувано23.05.06 19:46



O-o-o-o-o, в този клуб не съм влизал стотина години , но определено е станало по-интересно! Само за протокола - първите 2 цифри на ЕГН-то ми са 69, но все още не смятам, че ходенето по концерти вече не е за мен, въпреки, че рядко ми се случва финансовата и времевата възможности да съвпаднат, а и пустата му Монтана е далече от София , а за Каварна да не говорим. Като гледам и вкусовете ни почти напълно съвпадат - като почнем от рока на Qeen и Floid, минем през харда на Purple (и производните), Dio и Kiss, продължим през хевито на Accept, Judas, Maiden (макар че те не са точно хеви, но това са подробности), та стигнем чак до Metallica, Blind Guardian, Helloween и Iced Earth. Естестевно, това е една малка част от групите, минали през ушите ми от времето, когато бях 13-14год хлапак до сега, но целта ми не е да ги изреждам. Много групи се изброиха до сега и ще се постарая да не се повтарям, но не мога дебело да не подчертая Black Sabbath (само веднъж ти бяха препоръчани, а ти не ги спомена), U.D.O. (макар че не си представям човек , слушал Аксепт, да не е слушал Удо), както и основоположниците на новия ти любим стил - Manowar. Мога да ти препоръчам още W.A.S.P., Scorpions, Rhapsody, Stratovarius както и Nightwish, After Forever и Coroner (макар че те не попадат точно в тези рамки, но си заслужават! Приятно слушане!!!

Още малко толерантност никога не е излишна


Тема Re: Препоръчайте...нови [re: мeтъл Джyмa]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 20:28



Хай, Джума. Не знам ти как успяваш да ходиш по концерти, но при мен нещо не се получават нещата. Донякъде защото половинката не ги обича тия работи, донякъде защото не стига свободното време, донякъде защото вече неам нерви да се занимаван с билети, организиране на пътуване/престой/преспиване в провинцията.

Бляк Сабат както не бяха любими навремето така и сега не ми допадат. Скорпионите нещо не мога и не мога да ги възприема встрани от баладите (кфо да правиш - твърде много трьпчиви спомени покрай тия балади имам и въобще не ми се връзват скорпионите с метъл). Manowar и W.A.S.P. съм ги споменал в началото (ммм, класиката си е класика). Тия U.D.O. колкото и да не ти се вярва са ми абсолютно непознати (ще си наваксам обаче). Statovarius и Rhapsody (както и Avantasia, Axenstar, Edguy, Evergrey, Galloglass, Gamma Ray, Hammerfall, Iced Earth, Primal Fear, Sentenced, Thunderstone и Warmen) вече ги усвоих (благодарение на съветите на готините пичове, които се отзоваха на зова ми за помощ и търсейки още и още от същото попаднах на невероятно полезна компилация - не един, не два, не три, цели пет сидита - отбран Пауър метъл, от която сега една по една задраскфам групите които съм прослушал в подробности)

Nightwish на първо четене ми харесаха, но нещо не си допаднахме при втория прочит (а и въобще готик-метъла ми е непонятен). А тези After forever и Coroner в къф по-конкретно стил са?

Благодаря ти за вниманието, което си ми отделил. Нека бирата ти винаги да е студена, жената - гореща, а музиката - метъл (естествено).



Тема Re: Препоръчайте...нови [re: Hekф]  
Автор Theodor (непознат )
Публикувано27.07.06 19:58



Слушай Рамщайн . Ако не ти харесат не знам какво ще ти хареса . Не казвам , че другите не са яки просто RAMSTEIN THE BEST
БТВ Това , че съм нов не ознчава , че трябва да ме пренебрегнеш





Тема Re: Препоръчайте...нови [re: Hekф]  
Автор мeтълДжyмa ((не)познат)
Публикувано05.08.06 12:20



Здравей,
колкото до концертите изобщо не твърдя, че съм изряден, по-скоро отчитам дейност

2-3 годишно колкото да не забравям тръпката , но и аз ги имам твоите проблеми, + това съм и от глухата провинция, така че дистанционно купуване на билет, пътуване, преспиване са задължителни неща.
After Forever се оказаха едно разочарование за мен, просто когато писах предния пост току що бях чул 1 техен албум (явно най-хубавия за мен) и на първо слушане беше обещаващ, но само толкова, а другите и това не бяха.
Coroner - приятен speed/trash, a U.D.O. - това е групата на вокала (и мотора) на Accept - Udo Dirkschneider

П.С. Я дай линк км 5-те CD-та, че отдавна не съм слушал пауър

Още малко толерантност никога не е излишна

Редактирано от мeтълДжyмa на 05.08.06 12:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.