Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 22.06.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
*Кратък преглед

Тема Re: DREAM THEATER ARE THE BESTнови [re: avada_cedavra]  
Автор Hиkoлa Бaтopи (Waffen SS man)
Публикувано12.01.06 14:55



Ти луд ли си??
Първо те не са "донесли" нищо на метъла, защото НЕ СА метъл група!
Музиката им е безидейна, захаросана и снобарска!
Не съм фен на Блек Сабат, обаче да правиш сравнения между тези две групи си е направо обидно!
И накрая, ако си мислиш, че Dream Theater са новатори или нещо такова, чуи Aphrodite's Child (около 25 години по старо от Dream Theater) или Jon and Vangelis - около 20 години по-старо.
Но ти със сигурност и понятие си нямаш за какво говоря... лол

Sieg Heil Viktoria


Тема Re: DREAM THEATER ARE THE BESTнови [re: Hиkoлa Бaтopи]  
Автор avada_cedavra (красив & умен)
Публикувано14.01.06 16:00



Бря,то все съм виждал прости типове,ама ти направо разби с това изказване. Да ми казва той че Dream Theater не са донесли нищо на музиката???Аве ненормалник,хои там си поздравявай хитлеристките дружки и повече не се изказвай неподготвен.И виждам че си научил 3 нови думички "безидейна, захаросана и снобарска" и си се чудил къде да ги използваш...Не си уцелил, слушай си пародиите там и си мисли за SS докато онанираш


I am the world that hides the universal secret of all times...[


Тема Re: DREAM THEATER ARE THE BESTнови [re: avada_cedavra]  
Автор Kpюшo (Людовик Маривон)
Публикувано18.01.06 14:36



Да, имат десетки невероятни песни, да не говорим за Pull Me Under, която е от най-големите прогресив хитове за всички времена. Но... Дрийм Тиътър не са метъл и не смятам, че са допринесли за развитието на метъла кой знае колко, въпреки че има групи, повлияни от тях.
Супер много ме кефят, но като инструменталисти. За съжаление аз не долавям почти никакво чувство в свиренето като цяло, като група (не говоря за отделното чувство, което със сигурност всеки влага).
А всеки, който е слушал повече от 2 метъл групи, ще ти каже, че след Сабат най-много за развитието на метъла са допринесли Мейдън и Джудас.

Шампион



Тема Re: DREAM THEATER ARE THE BEST [re: avada_cedavra]  
Автор Coнaтa (Arctica)
Публикувано19.01.06 21:56



Аа, стават, харесват ми даже - честно казано аз съм един от малкото фенове на по-новите им неща - доста по-човешки ми се струват, хахах.

А иначе всеки усеща музиката по различен начин, това му е хубавото.

Why don't you take me for a little while? Singing me songs, you know, will make me cry!


Тема Re: DREAM THEATER ARE THE BESTнови [re: Coнaтa]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано19.01.06 23:05



eee, чак пък да са малко феновете на новите неща много сме;)
А че не са хеви метъл - не са и хич не е тоя клуба да обсъждаме theater, ама като няма клуб Progressive.
за който беше казал (сега видях - Крюшо) че нямало чувство, а само добро изпълнение (разбирай - инструменталисти) не знам как да ти отговоря, в крайна сметка всеки усеща музиката по свой си начин... не знам беше ли на концерта (как the f*ck се падна в един ден със slayer още не мога да го преживея) та ако си бил там и си чул Home на живо ще мислиш по друг начин.
Паралел между Theater и Sabbath е безпредметен. Твърде различни са, но това не пречи някой да харесва и двете групи нали?
не казвам че Theater са най-великите и бля-бля-бля... аз лично ги смятам за велики без да убеждавам някой да мисли по същия начин.
Аре няма ли да ходите на Helloween?

Редактирано от gamina на 19.01.06 23:06.



Тема Re: DREAM THEATER ARE THE BESTнови [re: gamina]  
Автор Coнaтa (Arctica)
Публикувано19.01.06 23:52



Концертът беше убийствен.
Просто убийствен.
Голяма тъпотия беше, че ги хакнаха в един ден със Слеър, но поне зала 1 не беше фрашкана.

За чувствата съм напълно съгласна.

А Хелоуинът го гледах миналата година (ли беше, почес), не ми се завтаря и тази.

Why don't you take me for a little while? Singing me songs, you know, will make me cry!


Тема Re: DREAM THEATER ARE THE BESTнови [re: Coнaтa]  
Автор avada_cedavra (красив & умен)
Публикувано20.01.06 05:53



Значи, първо, браво за сигнатурката Соната, Ковърдейл си ми е любимец голям, както и да е. Сега за Dream Theater...Първо, не харесвам да поставям групите в някакви рамки - било то прогресив (или алтернатив), било каквото и друго клише да лепна на тази велика група. Аз съм младичък, но смея да твърдя, че разбирам доста от музика и това, което казвате, че няма чуство - аз честно казано харесвам такива инструменталисти, които са като хирурзи - свирят толкова брутално точно, че чак си мислиш, че не е реално (примерно няма как да не спомена Тони Айоми или Ричи). А аз не исках да сравнявам Сабат с Тиатър (не дай си боже да тръгна да сравнявам Сабат с някой), мисълта ми беше, че лично според мен тези две групи са най-великите в...да го наречем най-общо рок/метъл движението. Естествено не мога да забравя Led Zeppelin i Purple и да, наред с тях поставям и Dream Theater, защото мога да кажа, че са единствената група от "великите сили", които дори и днес вадят качествени неща. Не ми се говори за последния албум на Purple,а какво да кажем за Kiss, или Scorpions??Ужас, а Тиатър още не са се изчерпали, очаквайте още мн чудеса от г-н Джон Петручи.
ПП: КОнцерта наистина беше уникален, а ако трябва да бъда честен, не слушам Слейър, така че не ми пукаше за тях.

I am the world that hides the universal secret of all times...


Тема Re: DREAM THEATER ARE THE BESTнови [re: avada_cedavra]  
Автор Coнaтa (Arctica)
Публикувано20.01.06 11:37



Разбирам те - в случая, когато се говори за музика, човек може да заявява единствено личните си предпочитания. Всякакви гръмки изказвания, например - заглавието на настоящата тема, биха предизвикали насрещна реакция и отпор. Субективният фактор е много силен - затова и за предпочитане е да се казва "на мен ми харесва повече...", отколкото "...са най-добри".
Но ти това го знаеш де.

Аз лично от музика все още почти нищо не разбирам, слушам малко, ама не кой знае колко. Иии дано не са се изчерпали Театърите.

Why don't you take me for a little while? Singing me songs, you know, will make me cry!


Тема Re: DREAM THEATER ARE THE BESTнови [re: avada_cedavra]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано21.01.06 19:28



мдааа. затова и аз не искам и не мога да сравнявам..
както и да е.
За "хирурзите" - да, ама аз не съм китарист (и въобще на нищо не мога и няма да мога да свиря) така че всичко при мен се изчерпва с това да ми хареса като музика;) Разни хора правеха разни отчаяни опити да ме научат поне един акорд да издрънкам на китарата, ама съм безнадежден случай.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.