Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:22 01.05.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
Всички теми * *Кратък преглед

Тема Концерта на Soulfly  
Автор armenski@pop (mind penetrator)
Публикувано01.07.04 10:06



Готино беше, защото стана як купон!
Макс и момчетата му просто се раздадоха на БГ феновете си! Евала! Макар и никога да не съм бил запален фен на Sepultura или Soulfly, снощи се изкефих яко! А дръмс-шоуто просто ме размаза от кеф!

Обаче нали сме БГ, все трябва да осерем нещо деба... тая зала може би е добра за концерти когато времето е студено, обаче снощи направо не се седеше вътре от жега и освен от вратата от никъде не влизаше въздух. От какъв зор трябваше да наврат толкова народ в зала при това готино време навън? Саунда пак не беше на ниво, ама сме си свикнали вече с това, пък и на концерт по-важно е шоу и купон да има. И направо не ми е ясно при толкова качествени БГ рок и метал банди, които биха били страхотен избор за подгряващи, докога ще ни тормозят и ще ни го пробутват тоя лигльо Шеки?!?!?! Тоя освен да крещи Rock'N'Roll и да си показва телесата (ексхибиционист ли е или що?) друго може ли да прави?

Не се обвързвай с нищо, от което не би могъл да се отървеш ако усетиш жегата зад ъгъла...


Тема Re: Концерта на Soulflyнови [re: armenski@pop]  
Автор WWizard®©™ (MetalseizeD)
Публикувано01.07.04 15:26



Копирам мнението ми:

Страхотен концерт!
Едва ли има някой недоволен, но все пак ако има такива, е защото не им харесва групата.
Този път не бяхме като риби в консерва, можеше да се диша, въпреки че най-отпред /където бях/ напрежението беше огромно и доста народ се изтегли назад.

Да започнем от самото начало...

В залата влязохме с ОМТ, малко след като Suffer H започнаха да свирят. Докато Suffer H бяха на сцената публиката беше рехава и залата значително празна. Това в никакъв случай обаче не притесни Васко и компания - представиха се много добре, като изпълниха и най-известните си парчета...

Малко след това се появиха Sheky And The Bloodyboys /или ...Bloodbath, така и не мога да разбера кое е окончателно име на групата/. Както винаги, Шеката направи развеселяващо шоу, като най-пикантното изпълнение беше, когато си свали гащите и показа г*за си. Това се е превърнало като традиция на Шеката /както и някой други изпълнения, които нямахме възможност да видим този път/. Те забиха също така известните си парчета, а публиката се кефеше, макар мъничко смирено.

Дойде редът на Soulfly. Залата е почти пълна. Чуват се скандирания "Соул-флай, Соул-слай...", както и "Се-пул-тура, Се-пул-тура...", доста по-слабо. И ето - появиха се! Без излишно губене на време стартираха с песента "Prophecy". Следваха парчета от всичките албуми на Soulfly, както и на Sepultura, разбира се. /Няма нужда да изреждам имената, т.к. бяха отметнати вече./ Изпълниха и обичайните инструментали на... варелите и инструмента на Мах, наречен Berimbau.

Направи ми впечатление /или по-скоро ме издразни/ изпълнението на песните на Sepultura. Бяха изпълнени по друг начин, непознат. Сякаш свиреше друга група, песните се претупваха и солата бяха замазани.

А, сега се сетих за китариста. Качесвен китарист, добре жули на китарата, подвижен... само не разбрах за какво му е раницата на гърба, която не свали до края на концерта. Беше ми така, как да кажа, леко неприятно и обидно.

В общи линии това са моите наблюдения от концерта. Незабравим концерт!
Ако трябва да се съпоставят предишния и сегашния им концерт ще е трудничко, но важното е, че и двата бяха нечовешки!

Keep Your Soul Black!


Тема Re: Концерта на Soulflyнови [re: WWizard®©™]  
Автор armenski@pop (mind penetrator)
Публикувано01.07.04 16:14



Мда, пропуснах да кажа (моя грешка), че и на мен Suffer H ми направиха много приятно впечатление, макар че аз също влязох малко след началото. Досега не бях ги гледал и слушал тия момчета, ама определено са свежари. Спокойно можеше веднага след тях да излязат Soulfly, а не да ни се налага да съзерцаваме "четирибуквието" на Шеката. Слава богу, тоя път си спестих въпросната изцепка, защото бях отвън във фоайето по това време за да си отпочинат ушите ми от непрестанно крещяното "рокендрол бейби". После разбрах, че пак е правил простотии...

Не се обвързвай с нищо, от което не би могъл да се отървеш ако усетиш жегата зад ъгъла...

Редактирано от armenski@pop на 01.07.04 16:19.



Тема Re: Концерта на Soulflyнови [re: armenski@pop]  
Автор WWizard®©™ (MetalseizeD)
Публикувано01.07.04 23:55



Мен ме кефи Шеката, както и музиката на групата.
Той е уникат, няма друга БГ група с такъв фронтмен!

Keep Your Soul Black!


Тема Re: Концерта на Soulflyнови [re: WWizard®©™]  
Автор armenski@pop (mind penetrator)
Публикувано02.07.04 10:06



За музиката и групата като цяло нищо лошо не съм казал. Няма хубава и лоша музика, всичко е въпрос на вкус. Обаче простотиите на тоя палячо мен лично много ме дразнят. Личи си, че е поработил върху гласа си (евала за което) и вече (за разлика от преди) мога да го слушам, стига да не ми се налага да го гледам, щото като сценично поведение за мен той е гола вода. Извинявай, ама докъде ли трябва да стигне в безсилието си да бъде интересен някой, та да му се наложи да си свали гащите за да привлече вниманието на 2-3 хиляди души? И не че толкова ме е ударил морала или нещо подобно, ама не съм дал 20 кинта за да му гледам гъза на тоя образ. Като ми се гледат задници - има си места и средства за това.

Не се обвързвай с нищо, от което не би могъл да се отървеш ако усетиш жегата зад ъгъла...


Тема Re: Концерта на Soulflyнови [re: armenski@pop]  
Автор WWizard®©™ (MetalseizeD)
Публикувано02.07.04 22:05



Другия път /дано има такъв, разбира се/, когато Шеката излезе на сцената, стой във фоайето, както си направил на Соулфлай.
То няма БГ група, която да се нрави на всички, дамм.

Keep Your Soul Black!



Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.