Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 24.05.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Какви фенове сте вие, бе?нови  
Автор Hиkoлa Бaтopи (Waffen SS man)
Публикувано07.01.04 10:00



Хайл!
Първо искам да уточня - това е към тези, които се наричат "фенове" на някоя група, само защото си свалят музиката й от интернет без пари.
Не ми е ясно как като крадеш нещо това те прави негов фен. С действията си ти само показваш само колко не ти пука за въпросната група. Има такива хора - "фенове" - били луди фенове на Manowar примерно, ама имат само файлове на компютъра или пиратски дискове. Ами че Manowar изобщо и не ги броят тези верни "фенове". Защото не са получили и цент от тях.
Сигурно ви е ясно, че ако група издаде албум и милиони метъли по света са луди по него и си го свалят без пари, а не го купят от магазина, то просто тази група никога няма да успее да събере пари за нов албум, ами хората в нея вместо с изкуство ще се занимават с миене на чинии.
Та просто мисълта ми е - сваляйте си песни, харесвайте си ги, ама не се наричайте "фенове". Това е смешна и жалка лъжа. Истинските фенове подкрепят любимите си групи, а не гледат как да ги окрадат.
Зиг хайл!



PS: Black Metal ist Krieg!

Sieg Heil Viktoria


Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: Hиkoлa Бaтopи]  
Автор arc (lostinthemist)
Публикувано09.01.04 14:02



Не съм много съгласна с теб.
Най-малкото защото парите от продажбите не отиват за музикантите а за звукозаписната компания. И докато музикантите са хора на изкуството, звукозаписните компании са търговци и се интересуват от печалбата, съответно и издават комерсиални неща.
Като излезем от конкретния случай с метъла, цялата музикална индустрия се напълни с невероятно тъпи и бездарни песни, изпяти от разни фалшиви блондинки, където основните пари се хвърлят да се направи много впеатляващ клип, който да се върти по мтв и хората да купуват ли купуват, независимо за каква боза става дума.
Колкото повече пари печелят звукозаписните компании, толкова по-големи и повече бози започват да издават.
Просто положението е толкова отчайващо вече, че единствено ако престане да се печели от музика, тогава ще получим най-качественото от това изкуство. Защото тогава музика ще правят само хората с голям талант, които ще искат и ще могат да изразят нещо с нея, без да се чудят на кого ще се хареса и как ще се продава.
Утопия, утопия...



Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: arc]  
Автор Hиkoлa Бaтopи (Waffen SS man)
Публикувано09.01.04 14:34



Хей, Гимли, това ти ли си? Защото аз съм Еомер, ако не си се сетила досега.
Напълно съм съгласен, за това че сега в музиката има страшно много боклуци.
Аз обаче говорех конкретно за метъла. Метъл музикантите също имат нужда от пари - нали трябва поне храна да си купят!
Ето ти друг пример - Вангелис. Велик композитор, прави истинска музика и я продава в милиони копия по цял свят. Ако всички я крадяха, той отдавна щеше да се заеме с друга професия - да кажем автомеханик, хе-хе.
Така че да наричаме нещата с истинските им имена - свалянето на музика е кражба.
Аз също свалям някои неща - признавам си - но не на любимите ми групи, а на такива, които не ми харесват чак толкова, че да си ги купувам.

Sieg Heil Viktoria


Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: arc]  
Автор Metal Warrior (Metaloholik)
Публикувано09.01.04 15:38



Napulno sum suglasen !!!

Heavy Metal Or No Metal At All....


Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: Hиkoлa Бaтopи]  
Автор Metal Warrior (Metaloholik)
Публикувано09.01.04 15:40



.............................................................................................

Heavy Metal Or No Metal At All....


Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: Hиkoлa Бaтopи]  
Автор arc (lostinthemist)
Публикувано09.01.04 18:33



Как бих могла да те сбъркам с тоя ник
А ти как ме позна?

Виж сега, това е малко като при книгите. Ако много искаш някоя книга - купуваш си я, ако искаш само да я прочетеш - отиваш в билбиотеката. И след като си я прочел я купуваш само ако много искаш да я имаш. Ама покрай библиотеките книгоиздателите нали не са започнали да фалират?
Иначе си прав, че не е справедливо да получаваш нещо срещу нищо, но пък повечето групи, които аз слушам са абсолютно неоткриваеми в оригинален вид в бг, а и ако трябваше да си купувам всичко, което слушам, щях да потъна в дългове за следващите 100 години



Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: arc]  
Автор Hиkoлa Бaтopи (Waffen SS man)
Публикувано09.01.04 21:26



М-да, трудно е да се открият оригинални в България някои неща, направо невъзможни - аз търсих Burzum na originalni CD-ta, no bez uspeh. Kirilitsata se skapa neshto, he-he....

Gimli, she se vidim utre za filma. Do skoro.

PS: poznah te lesno, nali izpolzvashe nicka Arc en ciel, a sega si go sukratila. Puk i kato sait si poso4ila klubnia.

Sieg Heil Viktoria


Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: arc]  
Автор lnFlames (Padawan)
Публикувано09.01.04 21:49



В отговор на:

Просто положението е толкова отчайващо вече, че единствено ако престане да се печели от музика, тогава ще получим най-качественото от това изкуство. Защото тогава музика ще правят само хората с голям талант, които ще искат и ще могат да изразят нещо с нея, без да се чудят на кого ще се хареса и как ще се продава.


Тук някои хора упорито бъркат понятията Art и Entertainment. Цялата тази музикална индустрия не се изживява като Art, а като Entertainment! А за Entertainment се плаща яко, поне в страните, които наричаме "нормални". В тези страни изкуството в доста случаи е достъпно за без пари или за минимални суми (музеи, галерии и т.н.).
А ако приемем, че тръговията е форма на изкуство, то тогава "търговците" заслужено печелят за умението си да убедят огромен брой хора в необходимостта да си купят точно определени бози.

В отговор на:

Най-малкото защото парите от продажбите не отиват за музикантите а за звукозаписната компания.


Това също не е 100% вярно. Ако разглеждаме конкретно Metal-а, в повечето случаи музикантите печелят не толкова от продадени албуми а от merchandize, който се продава по турнетата. И ако техния промоутър няма пари да им организира турне, те също губят. Пропуснати ползи се вика.
Също така, ако коментираме краденето/купуването на Metal музика, не е коректно да се аргументира човек с блондинки и мтв.

Аз, лично, вече в много редки случаи си купувам музика без предварително да се информирам за какво си давам парите. Но ако твърдя че съм фен на тези или онези, ходя на концерти и си купувам CDs и merch.



Тема Ами ти какъв фен си, бе?!?! [re: Hиkoлa Бaтopи]  
Автор Dark Knight (Fallen Lord)
Публикувано09.01.04 21:55



Заради малкото такива боклуци като теб, на феновете на метал музиката в обществото не се гледа с добро око!!! Само психопат може да пропагандира хитлеристки и фашистки идеи!!! Пък ще си купуваме оригинални СД-та на западни цени, когато заплатите ни станат като западните!!!

"...молят за живот, плачат, не знаят,
че във черно са толкоз красиви..."


Тема Re: Ами ти какъв фен си, бе?!?!нови [re: Dark Knight]  
Автор Metal Warrior (Metaloholik)
Публикувано10.01.04 10:46



добре казано

Heavy Metal Or No Metal At All....



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.