Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:01 22.09.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Какви фенове сте вие, бе?  
Автор Hиkoлa Бaтopи (Waffen SS man)
Публикувано07.01.04 10:00



Хайл!
Първо искам да уточня - това е към тези, които се наричат "фенове" на някоя група, само защото си свалят музиката й от интернет без пари.
Не ми е ясно как като крадеш нещо това те прави негов фен. С действията си ти само показваш само колко не ти пука за въпросната група. Има такива хора - "фенове" - били луди фенове на Manowar примерно, ама имат само файлове на компютъра или пиратски дискове. Ами че Manowar изобщо и не ги броят тези верни "фенове". Защото не са получили и цент от тях.
Сигурно ви е ясно, че ако група издаде албум и милиони метъли по света са луди по него и си го свалят без пари, а не го купят от магазина, то просто тази група никога няма да успее да събере пари за нов албум, ами хората в нея вместо с изкуство ще се занимават с миене на чинии.
Та просто мисълта ми е - сваляйте си песни, харесвайте си ги, ама не се наричайте "фенове". Това е смешна и жалка лъжа. Истинските фенове подкрепят любимите си групи, а не гледат как да ги окрадат.
Зиг хайл!



PS: Black Metal ist Krieg!

Sieg Heil Viktoria


Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: Hиkoлa Бaтopи]  
Автор arc (lostinthemist)
Публикувано09.01.04 14:02



Не съм много съгласна с теб.
Най-малкото защото парите от продажбите не отиват за музикантите а за звукозаписната компания. И докато музикантите са хора на изкуството, звукозаписните компании са търговци и се интересуват от печалбата, съответно и издават комерсиални неща.
Като излезем от конкретния случай с метъла, цялата музикална индустрия се напълни с невероятно тъпи и бездарни песни, изпяти от разни фалшиви блондинки, където основните пари се хвърлят да се направи много впеатляващ клип, който да се върти по мтв и хората да купуват ли купуват, независимо за каква боза става дума.
Колкото повече пари печелят звукозаписните компании, толкова по-големи и повече бози започват да издават.
Просто положението е толкова отчайващо вече, че единствено ако престане да се печели от музика, тогава ще получим най-качественото от това изкуство. Защото тогава музика ще правят само хората с голям талант, които ще искат и ще могат да изразят нещо с нея, без да се чудят на кого ще се хареса и как ще се продава.
Утопия, утопия...



Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: arc]  
Автор Hиkoлa Бaтopи (Waffen SS man)
Публикувано09.01.04 14:34



Хей, Гимли, това ти ли си? Защото аз съм Еомер, ако не си се сетила досега.
Напълно съм съгласен, за това че сега в музиката има страшно много боклуци.
Аз обаче говорех конкретно за метъла. Метъл музикантите също имат нужда от пари - нали трябва поне храна да си купят!
Ето ти друг пример - Вангелис. Велик композитор, прави истинска музика и я продава в милиони копия по цял свят. Ако всички я крадяха, той отдавна щеше да се заеме с друга професия - да кажем автомеханик, хе-хе.
Така че да наричаме нещата с истинските им имена - свалянето на музика е кражба.
Аз също свалям някои неща - признавам си - но не на любимите ми групи, а на такива, които не ми харесват чак толкова, че да си ги купувам.

Sieg Heil Viktoria


Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: arc]  
Автор Metal Warrior (Metaloholik)
Публикувано09.01.04 15:38



Napulno sum suglasen !!!

Heavy Metal Or No Metal At All....


Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: Hиkoлa Бaтopи]  
Автор Metal Warrior (Metaloholik)
Публикувано09.01.04 15:40



.............................................................................................

Heavy Metal Or No Metal At All....


Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: Hиkoлa Бaтopи]  
Автор arc (lostinthemist)
Публикувано09.01.04 18:33



Как бих могла да те сбъркам с тоя ник
А ти как ме позна?

Виж сега, това е малко като при книгите. Ако много искаш някоя книга - купуваш си я, ако искаш само да я прочетеш - отиваш в билбиотеката. И след като си я прочел я купуваш само ако много искаш да я имаш. Ама покрай библиотеките книгоиздателите нали не са започнали да фалират?
Иначе си прав, че не е справедливо да получаваш нещо срещу нищо, но пък повечето групи, които аз слушам са абсолютно неоткриваеми в оригинален вид в бг, а и ако трябваше да си купувам всичко, което слушам, щях да потъна в дългове за следващите 100 години



Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: arc]  
Автор Hиkoлa Бaтopи (Waffen SS man)
Публикувано09.01.04 21:26



М-да, трудно е да се открият оригинални в България някои неща, направо невъзможни - аз търсих Burzum na originalni CD-ta, no bez uspeh. Kirilitsata se skapa neshto, he-he....

Gimli, she se vidim utre za filma. Do skoro.

PS: poznah te lesno, nali izpolzvashe nicka Arc en ciel, a sega si go sukratila. Puk i kato sait si poso4ila klubnia.

Sieg Heil Viktoria


Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: arc]  
Автор lnFlames (Padawan)
Публикувано09.01.04 21:49



В отговор на:

Просто положението е толкова отчайващо вече, че единствено ако престане да се печели от музика, тогава ще получим най-качественото от това изкуство. Защото тогава музика ще правят само хората с голям талант, които ще искат и ще могат да изразят нещо с нея, без да се чудят на кого ще се хареса и как ще се продава.


Тук някои хора упорито бъркат понятията Art и Entertainment. Цялата тази музикална индустрия не се изживява като Art, а като Entertainment! А за Entertainment се плаща яко, поне в страните, които наричаме "нормални". В тези страни изкуството в доста случаи е достъпно за без пари или за минимални суми (музеи, галерии и т.н.).
А ако приемем, че тръговията е форма на изкуство, то тогава "търговците" заслужено печелят за умението си да убедят огромен брой хора в необходимостта да си купят точно определени бози.

В отговор на:

Най-малкото защото парите от продажбите не отиват за музикантите а за звукозаписната компания.


Това също не е 100% вярно. Ако разглеждаме конкретно Metal-а, в повечето случаи музикантите печелят не толкова от продадени албуми а от merchandize, който се продава по турнетата. И ако техния промоутър няма пари да им организира турне, те също губят. Пропуснати ползи се вика.
Също така, ако коментираме краденето/купуването на Metal музика, не е коректно да се аргументира човек с блондинки и мтв.

Аз, лично, вече в много редки случаи си купувам музика без предварително да се информирам за какво си давам парите. Но ако твърдя че съм фен на тези или онези, ходя на концерти и си купувам CDs и merch.



Тема Ами ти какъв фен си, бе?!?!нови [re: Hиkoлa Бaтopи]  
Автор Dark Knight (Fallen Lord)
Публикувано09.01.04 21:55



Заради малкото такива боклуци като теб, на феновете на метал музиката в обществото не се гледа с добро око!!! Само психопат може да пропагандира хитлеристки и фашистки идеи!!! Пък ще си купуваме оригинални СД-та на западни цени, когато заплатите ни станат като западните!!!

"...молят за живот, плачат, не знаят,
че във черно са толкоз красиви..."


Тема Re: Ами ти какъв фен си, бе?!?!нови [re: Dark Knight]  
Автор Metal Warrior (Metaloholik)
Публикувано10.01.04 10:46



добре казано

Heavy Metal Or No Metal At All....


Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: Hиkoлa Бaтopи]  
Автор morf (phat bosta'ad)
Публикувано10.01.04 12:16



Пич, 95% от нещата, които слушам не се издават в България...и да искам не мога да си ги купя.

Остава ми да си ги поръчам по И-нет. Колко албума на месец мислиш, че мога да си купя при цена от $25 за бройка? Ще ти кажа - не мога да си позволя нито един, щото после трябва да си ям 'уя...

Кво ми говориш кой е фен и кой не? Я вземи едно нормално БГ семейство с един безработен родител и примерно две деца, което кара с по 200 лв. на месец. Я сега да предположим, че едното дете е начинаещо 14-15 годишно метълче. Как мислиш, колко лицензирани касети/дискове може да си купи това дете? Това, че слуша пиратски дискове/касети записани от някой познат за левче, значи ли, че това дете не е фен???

Така, че преди да вземеш да се пениш погледни реалната обстановка в БГ

Кво ще рече това, че си сваляш музика, ама на групи, които не те кефели чак толкова. Ами шакай де, нали и те са хора, и те трябва да ядат. Дай сега като не си им фен и да ги крадеш хората. Май мериш с двоен аршин...? За едните може, а за другите не...

А ако една група обича феновете си само заради парите, които печели от тях я отпиши. Мерси, ама такива лайнари не бих слушал...

Аре и между другото нацистките ти наклонности говорят за не много високото ти интелектуално ниво ;)

Редактирано от morf на 10.01.04 12:22.



Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: lnFlames]  
Автор arc (lostinthemist)
Публикувано10.01.04 14:27



В отговор на:

Също така, ако коментираме краденето/купуването на Metal музика, не е коректно да се аргументира човек с блондинки и мтв.




Блондинките и Мтв ги споменах в друг контекст, нямащ общо е метъл музиката конкретно.

Като ти гледам мнението ми се струва, че няма смисъл да ти отговарям повече по темата



Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: Hиkoлa Бaтopи]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано12.01.04 18:36



Моят списък с любими групи е наистина дълъг. Ако трябва да купя цялата дискография на тая или оная група (когато дадена група ми хареса, обикновено я слушам наред), ще трябва да искам банков кредит. Наистина искам да мога да си купя ВСИЧКО от ВСИЧКИ групи, които харесвам, само че има един малък проблем - с български заплати и западни цени още дълго време ще бъде така.

Съжалявам за което. Но това е положението.



Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: Hиkoлa Бaтopи]  
Авторthor (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 03:19



brato, vyzpriema6 ne6tata nogo kraino. vseka seriozna metal grupa i ne samo metal seku uvajava6t sebe si muzikant pravi pari ne samo ot albumi ami i ot koncerti. da ne iska6 da mi kaje6 4e metallica i alice cooper kato doidoha nikoi ne si kupi bileti da gi gleda ami vsi4ki 4ekaha da gi pusnat po televiziata?

verno e 4e muzikantite imat nujda ot pari kato vseki 4ovek na zemiata, no za istinskite metal grupi fenovete ne sa prosto izto4nik na pari. fenovete na manowar ot argentina sybraha hiliadi podpisi za da gi pokaniat. da ne bi za grupata tva da ne zna4i ni6to?

metala ne e muzika ot v4era, ima nogo grupi koito napraviha byrz probiv i sled tva potynaha v zabvenie. tva e veliko izkustvo, samo grupite verni na stila si, i na fenovete si prosy6testvuvaha i ostanaha v istoriata.

a za blondinkite, az neam ni6to protiv teh. britney naprimer me kefi makar 4e vsi4ki ia psuvat nalevo i nadesno na men ne mi puka. ne sym pristrasten kym muzikata i taka kakto kym nekoi po heavy bratleta, no kato si pusna radioto i tia pee gotino mi stava, i tva e muzika be bratleta, i tva te kara da se 4ustva6 po got

ostavam nastrana konkretno bulgarskite finansovi ograni4enia. imai na predvid 4e amerikancite kakto imat nogo pari sy6to to4at muzika, i koi e protiv tva - metallica, mamicata im padnaa mi v o4ite za tva. no istinskite muzikanti se radvat kogato muzikata im stiga do pove4e hora



Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: thor]  
Авторthor (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 07:47



setih se za grupa koiato se otansia6e s prenebrejenie kym fenovete si - Guns'n'Roses. Opredeleno beha talanti i imaa svoi stil. I prodavaa nogo albumi i napraia pari. Oba4e koncertite za teh bea maitap. Axel ia se poevi ia ne se poevi, ia 6a zakysnee, ia 6a mu e drezgav glasa ot nogo pia4ka, e brato kyde sa sia Guns'n'Roses. V istoriata moje bi, no nikoga6 nea da stignat tam kydet sa anthrax i manowar i maiden i ac/dc i pr.

s drugi dumi pak iskam da povtora 4e za istinskite metali fenovete ne sa prosto izto4nik na pari... i tva spored men vaji za istinskia muzikant vyob6te. ami tva e sydbata na muzikanta brato. te praiat muzika za6toto tva e tehnia jivot, a parite sa na zaden plan. nekoi v drugia tred mi razpraa6e za bethoven li za koi be6e zabravih, ama az tuk 6a ti kaja 4e velikia wolfgang amadeus mozart vypreki tva 4e e bil genialen kompozitor nikoga6 ne e imal seriozen izto4nik na sredstva. osnovnia mu izto4nik sa bili koncerti koito e iznasial kato pytuval, i nakraia e po4inal v goliama bednost, nesposoben da si pla6ta za da se lekuva i sa go pogrebali v bezimennen grob. e haide sega da kajem 4e vsi4ki koito slu6at klasi4eska muzika sa muhliovci. taka izliza po tvoite dumi za metal fenovete.

i drugo koet 6a ti kaja e 4e nito edna ot grupite koit ti poso4ih po gore, koito sa liceto na metala nito edin ot teh ne e beden i nikoi ot teh nema a go pogrebat v bezimenen grob, vervai mi v tva.

hare ostavi si sys zdrave, i fnimavai malko s tez heil mail i tem podobni



Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: Hиkoлa Бaтopи]  
Автор Ш_y_p_e_Я (куче-касичка!)
Публикувано16.01.04 21:55



правилно!така е!
аз яко дулнлоудвам и ако нещо ме изкефи си го набавям на ориджинъл!
а некои групи си ги купувам даже без да ги чуя на мп3!
обаче за всичките нямам възможност-слушам твърде много музика,а взимам твърде малко пари за да си позволя да отделям на месец по 300$ само за дискове!така че нъцки!



Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: Hиkoлa Бaтopи]  
Автор Lunaticon ()
Публикувано16.01.04 22:56



Съмнявам се че повечето музиканти ще кажат "хей ти си ми истински фен щом си си купил диска".
Пръскането на пари и киченето със значки (както и дългата коса) не те правят повече или по-малко фен (метъл), ами това което чувстваш. Знам за хора които си дават цялата заплата (почти) за оригинални дискове и какво - купи го и го сложи на полицата и забрави за него (колекционери).

Истинския почитател на група или ако щете на стил може да се познае само с размяната на няколко думи.

Погледнах ти PS -a.

Нямаше и да разбера какво представлява новия NARGAROTH , ако не бях разровил из нета. Защото от SMF казаха че няма да го внасят. И откъде да го чуя?
Вижте на форума на www.vintersorg.com как един друг за мен гениален музикант приема стоически факта че албумът му е вече в нета (месеци преди официалната премиера). Да, дискусията за "The Focussing Blur" е много интересна, препоръчвам я на всеки за четене.

When Fire Rains Down From The Sky
Mankind Will Reap As It Has Sown


Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: Ш_y_p_e_Я]  
Автор Kamael Wildchild (непознат)
Публикувано17.01.04 20:30



"взимам твърде малко пари за да си позволя да отделям на месец по 300$ само за дискове!така че нъцки!"
ami batka za sujalenie vsi4ki sme taka :(((((((((

"|Y| TO FIND THE SOUL OF THE PAGAN FORCES!|Y|"


Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: Hиkoлa Бaтopи]  
Автор Peдpиk Шyxapт (сталкер)
Публикувано18.01.04 00:26



То не че не се каза достатъчно, но все пак и аз да се отбележа:
Списъкът на групите, които слушам наброява около стотина имена (приблизително, няма да сядам да ги броя), някои от които с по над десетина албума в кариерата си. Е, ако трябва на всичките тия банди да си купувам целите дискографии на оригинални носители, това просто не е възможно в тази наша българска реалност... Така че, докато заплатите у нас не стигнат западните, по два-три оригинални диска годишно.

Специално Manowar не ми ги давай за пример, защото точно тяхната политика на издаване е доене на фенове. От 1996 насам - два концертни албума един след друг, две видеокасети, безобразно слаб албум миналата година, а сега се готви и трето видео... На изчерпване ми мирише май.

И нещо лично за финал - надали ще се сетиш кой съм, ама навремето не ми се стори да си чак толкова луднал. С тия нацистки дивотии не очаквай да те взимат насериозно.

По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.


Тема Приятелюнови [re: Hиkoлa Бaтopи]  
Автор Skywalker (The Seventh One)
Публикувано18.01.04 01:29



Дал съм 200 паунда за дискове на Мейдън, така че моля. Искам извинение.
Мога да ти сканирам фактурите

Редактирано от Skywalker на 18.01.04 01:31.



Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: Peдpиk Шyxapт]  
Автор soultanski (новак, a!!!)
Публикувано18.01.04 12:59



е, вече напълно ще излезем от темата, но както и да е:

Специално за Manowar не може да се дава такъв пример, защото феновете им чакаха с нетърпение да се появят концертните албуми и в момента също нямат търпение да си дадат парите за видеото. Напълно е обяснимо -manowar->2 live албума, а другите групи имат може би по 20.Предполагам , че на maiden например , само най-големите маниаци им знаят точната бройка.
А за изчерпване при групи като Maiden, Manowar etc., няма смисъл да се говори- те са си професионалисти и могат и всеки месец да изкарват нови песни на досегашното ниво. Но не за тва става въпрос при тях ....и е причината да ги боготворят толкова много навсякъде.



Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: Hиkoлa Бaтopи]  
Автор фa666иcтa (гестапо666)
Публикувано08.02.04 16:28



Добре бре пишко убита, ти да не мислиш, че като купиш 10 пиратски ЦД-та, печелят групите от това? като те гледам, не можеш си купиш нови килото, ами приказваш за оригинални неща!



Тема Re: Приятелюнови [re: Skywalker]  
АвторLilito (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 10:48



Tova e mnogo hubavo pozdravqvam te no ne vseki moje da itdeli 200 paunda za diskove!Ima hora koito sa naistina fenove i obi4at grupata no ne mogat da si pozvolqt da dadat tolkova pari dori i da iskat!Spored men da obi4a6 nqkoq grupa da q slu6a6a i da si i istinski fen ne zavisi ot tova kolko pari dava6 za neq!No kak to iskateeeeeeeeee



Тема Re: Какви фенове сте вие, бе?нови [re: Hиkoлa Бaтopи]  
Авторlmmotal (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 04:41



Po princip smiatam 4e pove4eto istinski fenove pri vyzmojnost biha si kupili originalni diskove na liubimite si systavi. Osven 4e po tozi na4in 6te okajat podkrepa na svoite liubimci, te 6te go napraviat i poradi druga pri4ina - za6toto ka4estvoto na MP3 ne e tolkova dobro kakto na originalnia disk. Taka 4e koito pla6ta si polu4ava ka4estvena usluga. Koito se stiska si slu6a ripnati MP3 s dobro ili ne tolkova dobro ka4estvo. Ne vijdam ni6to lo6o v tova. Hubavoto na MP3 e 4e pravi muzikata dostypna i ka4estvoto e ponosimo.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.