Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:50 11.06.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Деметализиране  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано10.12.03 23:44



Да ви питам нещо...

В Щатите имало през 80те някаква demetalling program, нещо като опит да излекуват младежите от хеви метъла - взимат им всички касетки и дрехи, плакати и всякакви атрибути, свързани с любимите им групи, забраняват им срещи с другарите и ходене на концерти и т.н. каквото там се сетят. Целта била да се спаси младото поколение от пристрастяване към метъла, или нещо от тоя род.

По същото време имало и програма за образоване на родители - учели ги коя група каква е и им пускали музика, за да не се получава голяма generation gap и да могат да общуват с децата си.

---------------
Тези две неща ги казват в едно предаване на VH1, което много често го повтарят. Сигурно се сещате. За няколко минути става въпрос за това.

И...някой да знае нещо пове4е за тези интересни идеи на американците-титани на мисълта...

На мене лично много ми е забавно, че такова нещо се е случвало

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Деметализираненови [re: Umai Maia]  
Автор Zen (скиталец)
Публикувано11.12.03 00:53



Mного ясно, че ще се опитат да ги деметализират. Метъла те прави свободен и те светва по някои проблеми. Нали правителството им иска глупави и затъпяващи младежи, за да може по-лесно да си ги управлява

The truth is out there, so are the lies!


Тема Re: Деметализираненови [re: Zen]  
Автор Keфиc (Речен Бог)
Публикувано11.12.03 05:50



Хаха,
ти си бил голям титан на мисълта и виден социолог на Америкнската действителност

- cheap new and used heavy/speed/thrash/death/black/doom metal

Тема Re: Деметализираненови [re: Umai Maia]  
Автор Keфиc (Речен Бог)
Публикувано11.12.03 05:55



Това е било повече като куриоз - някоя от многобройните религиозни групички дето са с хиляди в мид-уеста. Нали е демокрация и всеки може да си се бори за нещо си...хех

Ако си гледала, имаше един страхотен документален филм за хеви метъла от 80-те (на-който-не-мога-да-си-спомня-името-в-момента) и там имаше интервю с една таква майка и видна деятелка в борбата против сатаната (в случая Ози) която надлъжно и много по-"научному" обясняваше какво е значението на всеки пръст в "дяволския знак" - много беше мила .

- cheap new and used heavy/speed/thrash/death/black/doom metal

Тема Re: Деметализираненови [re: Keфиc]  
Автор lnFlames (Padawan)
Публикувано11.12.03 11:16



Гледах го и аз този филм, само че май по FUSE. Обаче на мен това родителско движение за деметализиране хич не ми се видя безобидно. И филма по VH1 за съдебните процеси и фанатизма на Tipper Gore ми се стори сериозно като замах, все пак там бяха се намесили жените на видни демократи.

А като си помисля че по мое време в нашата гимназия Heavy matal-a беше официалната музика...



Тема Ха ха ха...нови [re: Umai Maia]  
Автор Dark Knight (Fallen Lord)
Публикувано11.12.03 22:35



...това е добра идея и определено трябва да се прилага по отношение на ония кретеноидни пубери, дето си мислят, че Меноуър са най-великата метал група!!!

"...молят за живот, плачат, не знаят,
че във черно са толкоз красиви..."


Тема Re: Ха ха ха...нови [re: Dark Knight]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано11.12.03 23:44



Спред това море от чалгарии - радвам се, че си мислят, че Менъуор е най-великата група, а не бекстрийт бойс.

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Деметализираненови [re: lnFlames]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано11.12.03 23:48



Този филм, в който конгреса или сената или както там се казва обсъждаше Ози и Моторхед и Леми каза нещо мило по техен адрес

И на мене ми се стори сериозна инициатива

Необходимото Ми Зло


Тема Re: Ха ха ха...нови [re: Dark Knight]  
Автор Sodomy (and lust)
Публикувано12.12.03 15:35



i ne samo Manowar, a Helloween i Dimmu Borgir hahaha



Тема Re: Ха ха ха...нови [re: Umai Maia]  
Автор Sodomy (and lust)
Публикувано12.12.03 15:36



.. che kakvo obshto ima chalgata s Back Street Boys?



Тема Re: Деметализираненови [re: Umai Maia]  
Автор Apмeнckия пoп ™ (инстанция)
Публикувано12.12.03 16:34



Такива "изцепки" е имало и по-отношение на самите метъл-изпълнители. Сещате се за историята с великата (поне за мен) банда W.A.S.P., нали? И копрумпираната шайка безделници от PMRC ... ама Блеки и компания как им го втъкват накрая, не е истина ...


Копам грамотно!

Тема Re: Деметализираненови [re: Apмeнckия пoп ™]  
Автор kur4o vul4o (qm)
Публикувано12.12.03 22:31



haha iako be6e, niama sumnenia



Тема Деметализаторите...нови [re: Umai Maia]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано13.12.03 01:28



Да си го начукат в тесните дупенца и да си хрупат прясната тревица ДА ИМ ЕБА ПУТКАТА МАЙНА НЕНОРМАЛНА

Туйто.




...бтв, обикновено не съм такъв простак, ама на тая тема отвътре ми идва да попсувам на воля деба...


Простотията не ходи по гората...

SET THE CONTROLS FOR THE HEART OF THE SUN

Редактирано от Thunder lnc. на 13.12.03 01:30.



Тема Re: Деметализираненови [re: lnFlames]  
Автор DarkWolf (Върколак)
Публикувано17.12.03 02:31



Блазя ти... В мойто даскало сме само 2ма метъли. На къде е тръгнала таз държава? Тук и без таквиз движения метълите са на изчезване...

I avenge with darkness, the blood is the life
The Order of the Dragon, I feed on human life.


Тема Re: Ха ха ха...нови [re: Sodomy]  
Автор DarkWolf (Върколак)
Публикувано17.12.03 02:33



Нищо. Чалгарките дори се държат по-мъжствено от онез "Бойз"...

I avenge with darkness, the blood is the life
The Order of the Dragon, I feed on human life.


Тема Re: Ха ха ха...нови [re: DarkWolf]  
АвторEvocation (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 09:46



Те чалгарките са по-мъжествени, защото са по-окосмени



Тема Re: Деметализираненови [re: Umai Maia]  
Автор Vaclav Mrazek (serial killer)
Публикувано17.12.03 12:51



то и тук има нещо такова

It was Vaclav Mrazek and she was the first of the seven ones...


Тема Re: Деметализираненови [re: Apмeнckия пoп ™]  
Автор Peдpиk Шyxapт (сталкер)
Публикувано17.12.03 17:39



Бе точно за тия PMRC си мислех и аз... а то тяхното се оказа елементарен политически параван за да издигнат кандидатурата на Ал Гор за президент. Същия катил, дето редовно бълва огън и жупел против Кенибъл Корпс. Та това е то американското лицемерие...
А ако не бъркам, Суиасайдъл Тендънсис имаха най-големи неприятности с тия бунаци.

По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.


Тема Re: Деметализираненови [re: Umai Maia]  
Автор Peдpиk Шyxapт (сталкер)
Публикувано17.12.03 17:42



Най-мразя три неща на този свят и първото от тях е някой да ми казва какво да правя в свободното си време или какъв да ми е вкусът. Тъй чевиж мнението на Тъндъра по-горе и приеми, че и аз мисля същото по въпроса

По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.


Тема Re: Деметализираненови [re: DarkWolf]  
Автор lnFlames (Padawan)
Публикувано18.12.03 01:01



Това, което

се опита да направи, MTV и няколко богати чернилки успяха да довършат.

И тука стойностната metal музика е в нещо като Underground статус. Как може единствения източник на информация за тази сцена е сведен до Julia от Uranium? Дето за нея най-интересно е да знае кой как къде мастурбира по време на турне. Направо ми е мъка да го гледам това предаване...



Тема Re: Деметализираненови [re: DarkWolf]  
Автор Metalist (black)
Публикувано18.12.03 02:25



В твойто училище да не е пълно само с "духовни педали" и не само такива?

ROAD TO HELL IS FULL OF GOOD INTENTIONS


Тема буллшитнови [re: Thunder lnc.]  
АвторCивият (Нерегистриран)
Публикувано18.12.03 03:08



the truth is out there- the lies: inside(za Zen, i izkustvoto da syzercavash primirencheski sobstvenoto si plagiatsko padenie)



Тема Re: Деметализираненови [re: lnFlames]  
Автор Keфиc (Речен Бог)
Публикувано18.12.03 03:50



Хааахаха, ти верно ли го гледаш тоя бълвоч Ураниъм? Плътен кошмар,
аз гледам VH-1 Класик Рок, поне дават яко банди от 70-те и 80-те.

- cheap new and used heavy/speed/thrash/death/black/doom metal

Тема Uranium...нови [re: Keфиc]  
Автор lnFlames (Padawan)
Публикувано19.12.03 09:01



хех, гледам го понякога, ама не казвам че ми харесва! Обаче това е единственото място по TV-то, където човек може да види нещо по-съвременно в Heavier Metal departmenta.

BTW, VH1 Classics го имам на кабела едва от няколко дни, още не ми е останало време да го прослушам. Аз обичам 80's and 90's, ама не сме остаряли толкова че да се отричаме всичко ново.



Тема Re: буллшитнови [re: Cивият]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано19.12.03 12:26



Би ли превел на по-достъпен език това, което искаше да кажеш, че нещо съм изпростял и не мога да схвана от първия път? Нещо не ще да ми пали мотоцикъла

SET THE CONTROLS FOR THE HEART OF THE SUN


Тема VH1 Classicsнови [re: lnFlames]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано21.12.03 10:38



VH1 Classics аз май нямам Имам обикновено VH1, по което в петък или в четвъртък пускат някаква рок музика, а през останалото време други неща (все пак по-поносими от останалите муз канали)

Аз съм непросветена - какво е това Uranium, за което си говорите?

Необходимото Ми Зло


Тема Re: VH1 Classicsнови [re: Umai Maia]  
Автор Keфиc (Речен Бог)
Публикувано21.12.03 11:56



Uranium е едно кошмарно предване за "метъл" в щатите, което се води от една супер-смотана девойка рейвърка със гелосани прически и един шишкав пич. Аз съм гледал някоко епизода и във всичките преобладаващи бяха ужасяващо изстрадали интервюта със брутални дет или мазни ню-метъл групи и един-два клипа колкото да се каже че има нещо. Ужасен кшмар е!

Освен това отскоро по МТВ тече пак възроден Хедбенгърс Бол, като водещ е Роб Зомби и оставям на твоето въображение да си представиш на кой стил наблягат, хаха.

VH1 - Classic е разкошен платен под-канал на VH-1 и по него доенонощно тече "Музиката която младото поколение не помни" :)
Разделен е на наколко тематични блока:

WE ARE THE 80'ES: Поп и Рок клипове от 80'те - само хитове, няма говорене, няма водещ - клип след клип.

ALL STARS JAMS: Мешавица от поп/рок клипове от 70-те и 80-те, има размазващи неща!

ALL REQUEST HOUR: По желание на зрителите - обаждаш се и си искаш песен.

CLASSIC CONCERT: Цели лайфове, днеска гледах някакъв невероятен лайф на Джетро Тъл, още съм неадекватен!

ROCK FEST: Пърпъл, Цепелин, Стоунс, Йес, Дъ Ху, Блек Сабат, Харт, ЕЛП, Електрик Лайт Оркестра, Доорс, Флойд, етц.

METAL MANIA: Стари класически хеви метъл химни! Мейдън, Куайът Райът, Дио, Ван Хейлън, Докън, Юръп, Синдърела, Рейнбоу, Джудас, етц.

Идеалния канал за хора кат мен дето са чукнали 30-така (и не слушат чалга, хаха!)

- cheap new and used heavy/speed/thrash/death/black/doom metal

Тема Re: VH1 Classicsнови [re: Keфиc]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано21.12.03 14:27



Мерси за изчерпателния отговор, картинката ми се изясни
Значи този Uranium от БГ не може да се гледа?

Вкуссссно звучи този VH1 - Classic По обикновеното пускат тези неща по-рядко като отделни предавания.

Необходимото Ми Зло


Тема Re: VH1 Classicsнови [re: Umai Maia]  
Автор Гpaxчe (motion picture)
Публикувано21.12.03 14:40



тия опити обикновено дават точно обратния резултат - хората се нахъсват още повече и нещата се разрастват
нали знаеш забранените неща са най-сладки

нали и в българия ни прилагаха всякакъв вид де-рокизация и знаеш ли колко успяха ... умножиха метълите до брой, който днес изглежда направо невероятен /бяха станали повече от чалгаджиите даже .../

"That's what I'm Tolkien about!"


Тема Re: VH1 Classicsнови [re: Гpaxчe]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано22.12.03 23:16



Това да си направиш специална институция, която да се занимава с деметализиране...някой ден ще е виц:)

Иначе в Про-рок преди време беше пуснат един украински документ, в който бяха изброени защо са забранени дадени групи...

Хулио Иглесиас беше забранен за неофашизъм...май

Както и пове4ето рок и метъл групи за разни сатанизми и др. неща в текстове и поведение...списъкът е непреразказваем - по-ефектно е да се 4ете

Необходимото Ми Зло


Тема Re: VH1 Classicsнови [re: Umai Maia]  
Автор Peдpиk Шyxapт (сталкер)
Публикувано23.12.03 00:20



ей за това става дума



По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.

Тема Re: VH1 Classicsнови [re: Umai Maia]  
Автор Гpaxчe (Khazad ai-menu!)
Публикувано07.01.04 12:39



умаи, сега се сетих затова ти го пиша тука - моля те следващия път като ще да се виждаме сритай ми задника да ти донеса книжката щото така ще го откарам до следващото Морготово пришествие

абе, имаше едно нещо дето вярвах в него дълго време - че човек стане ли метъл веднъж и няма оправия вече - завинаги е.
е не е така - оказа се, че има такива, които бяха метали а ся са чалгари
как става това идея си нямам, но е много, много изродско

Kibil Baruk Khazad


Тема Re: шитбулнови [re: Cивият]  
Автор Zen (скиталец)
Публикувано07.01.04 21:54



Не знам дали си струва, но май трябва да ти призня нещо ... Zen е литературен герой - олекна ли ти?

The truth is out there, so are the lies!


Тема Re: Деметализираненови [re: Keфиc]  
Автор Zen (скиталец)
Публикувано07.01.04 21:56



Благодаря, сигурно и ти вече навързваш пъзела, или греша?

The truth is out there, so are the lies!


Тема Re: VH1 Classicsнови [re: Гpaxчe]  
Автор Umai Maia (Tengri's)
Публикувано09.01.04 20:58



ОК, Грах:)

Зависи за какво стават метъли... Например аз съм била свидетел на много трансформации на моми4ета в метълки, заради мъже - и като спрат да се въртят около дадения мъж, ве4е пак са си чалгарки или каквото там са били. Ако са харесали наистина някакви групи и т.н., обикновено не са такива 'бояджии' - май

да не говорим, че тези няколко години с модата на метъл дрехите стана една...

Необходимото Ми Зло



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.