Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:36 01.05.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Dionysius!! Circle II Circle!! Doro!! Saxon!!  
Автор Alastis (Стокхолм)
Публикувано06.12.03 02:10



Едно по едно:

Първо - Шеката и неговите некадърници. Докато в предишни прояви Шеки не показваше почти нищо, то сега не беше така. Сега Шеки показа много. Показа, че е забравил и малкото, което може. Непрекъснатото му повтаряне на Rock 'n' Roll меко казано изнервяше. Накрая се съблече по тумбак, което, в неговия случай, си беше простотия. Единствено накрая стана весело, когато, докато Шеки обявяваше следващото парче, Фънки му издърпа микрофона и обяви, че ги "гонят от сцената".
Но колкото и да ми е тъжно да си призая Шеката има по-добро сценично поведение от Анди Дерис.

Второ - Dionysius - чете се Дайонизис, с ударение на О-то - една група, която не бях чувал. Пяха наистина малко, но ми направиха много приятно впечатление. Честно казано съм очарован. А и момчетата бяха някакви свежари и непукисти, след като се оказа, че сами си свързаха и тестваха китарите и барабаните, след края на сета на Шеки. Докато мислехме, че са част от съпорта, те просто в един миг се наредиха на сцената и... засвириха.

Трето - Circle II Circle - бандата, заради която отидох. Е, наистина Зак Стивънс обяви, че листът им е доста кратък, но пък за сметка на това беше невероятен - три песни на Circle II Circle и три на Savatage!!
Out Of Reach
Lies
The Circle
Nothing's Going On
Edge Of Thorns
Taunitng Cobras
Миналата година слушах Savatage наживо, с новия вокал, и беше невероятно, но сега се вижда, че Зак си е Зак. Направи невероятно шоу. Размазах се от кеф.

Четвърто - Doro - аз да си заявя, че на Доро не съм фен. Измислих и едно гавърче за нея, но това - друг път. Нека тук да напише някой, който е по-добре запознат с Доро. Но въпреки това и Доро, както и всички през тази вечер, се раздадоха до краен предел. Шапки долу!!

Пето - Saxon. Това беше една невероятна поредица от метъл химни. И въпреки, че вокалът не е първа младост, направи невероятен спектакъл. Преброих 10 песни + три биса - сред тях Crusader, Conquistador, Wheels Of Steel, Stallions Of The Highway, Motorcycle Man, Rock The Nations... Як момент беше, когато на сцената излезе Николо Коцев, с когото изсвириха една песен. Невероятно беше и барабанното соло, което барабанистът на моменти правеше с три палки едновременно. Трябва да се види.

Организация - перфектна. Концертът започна с минимално закъснение - не повече от 10 минутки. Паузите между групите бяха също много кратки.

Звук - железен. Един от най-добре озвучените концерти, на които съм бил. Нищо не се губеше от това, което трябваше да достигне до нас.

Времетраене - 5 часа.

Минуси - Шеки; публиката беше малко, не изпълни Зимния Дворец, както подобава.

Оценка на концерта - 10/10



Тема Re: Dionysius!! Circle II Circle!! Doro!! Saxon!!нови [re: Alastis]  
Автор Apмeнckия пoп ™ (инстанция)
Публикувано06.12.03 02:42



Абе посъбра се народ, не е като да не беше пълна залата ... макар и не както беше на HELLOWEEN ... Dionysus и Circle II Circle и на мен ми направиха много приятно впечатление ... Doro си беше свежарка както винаги ... a SAXON ... просто нямам думи ... шоуто им беше уникално ... шоу на професионалисти ... на хора с метална кръв ... а Fritz Randow (барабанистът им) спокойно го обявявам за най-добрия метъл-барабанист към момента (да ме прощават феновете на HELLOWEEN, по принцип и на мен са ми любима банда, ама изпълненията на техния "тупанджия" от вторник са карикатура в сравнение с това, което направи Fritz ... такова нещо, каквото той сътвори зад барабаните досега не бях виждал) ... шапка свалям на Biff че на тия години (над 50) е запазил гласа си и младежкия си облик ... Doug и Nibbs бяха безупречни (м/у другото феновете на SAXON не може да не са забелязали, че тия 2 момчета доста "втвърдиха" звученето на групата, нещо от което SAXON определено се нуждаеше като метъл-банда) ... a Paul Quinn ... боже, колко е остарял тоя човек ... адски ми е симпатичен, ама имах чувството, че едва се държи на краката си ... май трябва вече да си вземе заслужен отдих ...
Изобщо шоуто си го биваше и мисля че и други ще се съгласят, че музикантите (с изключение на онова недоразумение Шеки + Фънки, които само ни изнервиха и ни загубиха времето) ни дадоха много повече отколкото платихме с тия 18 кинта за билет ... а SAXON доказаха за пореден път, че заслужено са една от метъл-легендите! Благодаря на съдбата, че можах да ги видя на живо! Страхотни са!


Копам грамотно!

Редактирано от Apмeнckия пoп ™ на 06.12.03 03:03.



Тема Re: Dionysius!! Circle II Circle!! Doro!! Saxon!!нови [re: Alastis]  
Автор Peдpиk Шyxapт (сталкер)
Публикувано06.12.03 11:07



Аз накратко, защото и ти, и Арменският поп казахте достатъчно:

За мен това беше най-добре организираният концерт, на който съм бил в България. Почна с минимално закъснение (това, че аз влезнах в 19:15 си е мой проблем, но изтървах част от изцепките на Шеки и в крайна сметка май съм на печалба), паузите между групите бяха минимални и абсолютно в рамките на нормалното, нямаше досадни саундчекове, нямаше блъсканици... Звукът също беше на ниво и то доста високо. Въобще СМЕ този път се постараха и си заслужават похвалите.

Самите групи: Шеки и ко не ща да ги коментирам, за мен това винаги е било едно недоразумение. То бива подражателство, бива...
Dionysus - не ми бяха познати преди това, ама то си е за моя сметка. Изключително съм впечатлен, и като музика, и като изпълнение бяха на много високо ниво. Пък и Олаф Хайер се оказа, че има страхотен глас
Circle II Circle - тях ги гледах просто от любопитство, тъй като никога не съм бил особено голям фен на Саватаж. И те се представиха достойно, обаче откъде Зак Стивънс ги е изкопал тия "ню-метълисти"?!?! Независимо от имиджа им обаче, свириха отлично.
Doro - и аз не съм и фен. Сори. Обаче не ми пукаше особено, защото независимо от резервите и критиките, които имам, изпълнението ми допадна. Особено ентусиазмът на цялата група. Чудно обаче какво ли мисли Сабина Класен за титлата Metal Queen, с която окичи Доро басистът й...
Saxon - е, аз заради тях отидох и се размазах от кеф Още от откриващото Heavy Metal Thunder, през Princess of The Night, The Eagle has Landed, Rock The Nations, Stallions Of The Highway, Motorcycle Man, Crusader, Conquistador, Travellers in Time, Denim And Leather, 747 (Strangers In The Night), до финала с Wheels Of Steel празно нямаше! Биф е поредното доказателство, че старата школа си е класа - на 50 и кусур години той изнесе невероятен концерт! Останалите от групата също бяхана невероятно ниво, като Фриц Рандов изнесе убийствено соло. Страхотия! Не разбрах само какво прави Николо Коцев на сцената, но това не е и важно. А пък финалът - Биф, увт в българското знаме си лафи с публиката - беше незабравим!
Като стана дума за публиката - малко ми е неприятно, че залата не се напълни. Защото личното ми мнение е, че тези, които отидоха на Хелоуин, но не дойдоха снощи, просто изпуснаха. Защото именно това беше Концертът, който трябва да се види!

По този въпрос съществуват две мнения. Едното е неправилно, а другото е моето.


Тема Re: Dionysius!! Circle II Circle!! Doro!! Saxon!!нови [re: Alastis]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано06.12.03 13:09



едно нещо, дето ми направи особено впечатление е, че всички вокали се представиха много добре като глас (шеки не го броим, имам чувството, че ако още един път каже "рокенрол" на концерт, на някой ще му изгърмят бушоните и ще има кръвопролития ).
като сценично присъствие пичовете от групата на доро май се представиха най-добре, макар че и зак се постара, както и биф и басиста на саксън (не му знам името).
появата на николо коцев обаче си беше недоразумение според мен. още повече, че парчето, дето свириха, не изискваше некви кой знае кви демонстрации на умения. а аз, понеже не съм фен на саксън, май най си харесах точно тоя кавър на the court of the crimson king на кинг кримсън :)
за барабанното соло - и по-добри сме чували, но като циркаджийско изпълнение беше яко :)



Тема А не мислите ли ...нови [re: Alastis]  
Автор Apмeнckия пoп ™ (инстанция)
Публикувано06.12.03 14:50



... че BG метъла щеше да бъде представен перфектно от Епизод примерно, които щяха да са отлично допълнение към цялостната атмосфера на концерта ... и изобщо кой малоумник го пуска това недоразумение Шеки на сцената?
Някой попита за името на басиста на SAXON - Nibbs Carter е името му и е едно от по-новите попълнения ... всъщност от стария състав са само Biff и Paul Quinn. Който се интересува и желае да прочете и научи повече:

- официалния сайт на бандата

P.S. Верно, че не се разбра от какъв зор Николо Коцев цъфна на сцената, ама това едва ли е най-важното ... .


Копам грамотно!

Редактирано от Apмeнckия пoп ™ на 06.12.03 15:14.



Тема Re: А не мислите ли ...нови [re: Apмeнckия пoп ™]  
Автор Alastis (Осло)
Публикувано06.12.03 15:30



То има поне 100 групи, които биха се справили по-добре от Шеки, но не знам забеляза ли 400 килограмовата причина Шеки да бъде предпочетен? В лявата част на сцената, свиреше на бас.




Тема Re: А не мислите ли ...нови [re: Alastis]  
Автор Apмeнckия пoп ™ (инстанция)
Публикувано06.12.03 15:38



Мда ... и се сетих, че иде Коледа ...
А ти май искаше да кажеш - издевателстваше над една бас-китара ... ... абе не е за разправяне ... с извинение за израза - по едно време направо ми се присра от това непрекъснато повтаряне на Rock'N'Roll ...


Копам грамотно!

Тема Re: Dionysius!! Circle II Circle!! Doro!! Saxon!!нови [re: Alastis]  
Автор Dark Knight (Fallen Lord)
Публикувано06.12.03 16:41



Концертът беше много здрав!!! Който го е пропуснал, може само да съжалява!!! Не че съм фен на някоя от групите, но шоуто си беше на ниво - особено на Доро, пък и 4 часа и половина /като изключим Шеката/ за цена от 11 лева... - просто нямам думи!!! Озвучаването беше щогоде добро, макар на места да не се чуваха някои от инструментите и да ги усилваха в движение! Май скоро няма да се научат в България да озвучават рок концерти!!!

"...молят за живот, плачат, не знаят,
че във черно са толкоз красиви..."



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.