Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:17 23.06.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Здравейте, фенове на истинската музика!  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано16.03.03 12:52



Можете ли да ми кажете откъде мога да изтегля speed-арските парчета на група "ИМПУЛС" (не с вокала Атанас Георгиев), на които по време на перестройката се кефехме. Спомням си "Гладиатор", например.

Предварително ви благодаря!
Поздрави на всички!




Тема Ей, ти па !нови [re: D.J.R.B.]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано17.03.03 01:36



Баси групата набелеза ! На тия кухи тикви не беше ли и ,,великото'' парче ,,До телефона'' или се бъркам ?

Иначе ,,Гладиатор'' беше яко !

Ну НАТО, ну, погоди !!!


Тема Re: Ей, ти па !нови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано17.03.03 22:34



Няма такова парче "до телефона" в Гладиатор:

ГЛАДИАТОР 1989
1. Гладиатор
2. Видео Неделя
3. Остани
4. Две Очи
5. Стига Вече
6. Борба за Любов
7. Картина
8. Кръстопът
9. Жена
10. Ежедневие

Освен това този албум не е спийд метъл, а най-обикновен хардрок с дръм-компютър и най скендзаната продукция на всички времена .

There is a terrorist behind every bush.


Тема Хайде сравни...нови [re: Myминтpoл]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано18.03.03 00:37



"Гладиатора" с "Blonded by blood" на Exodus!
Освен това, темата ми не бе да обсъждаме стойността на парчетата... Потърсих начин да си ги изтегля безплатно.
Ако можете помогнете, инак - не пречете!



Тема Бъркаш, приятелю!нови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано18.03.03 00:39



По времето на перестройката и "Формула 5" групата "Импулс" направи едно speed metal парче, което побърка всички метъли, които разбират от музика - не онези, които само се чепотеха и не се къпеха. Та... търся си тези парчета - за това "иде реч"!



Тема Re: Хайде сравни...нови [re: D.J.R.B.]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано21.03.03 20:41



Хаха, човече!
Как да сравня Импулс със първия Екзъдъс? Ти определено не си слушал "Гладиатор" от години и си живееш с някакви си детски представи. Въпросното парче на Импулс - "Гладиатор" е едиственото бързичко парче в тая тава и в най-добрия случай може да се сравни с някое от бързите песни на ранния Бон Жови. Няма нищо спийд метълско в него, а припева "...въздух с вкус на метал, а човекът е сам, а човекът е сам..." е типично Бон Джовистически.
Всичко това без да броим ужасния саунд на плочата и неземно-кухия дръм-компютър който са ползвали и е само чинел и соло барабанче.
Имал съм щастието да гледам Импулс на живо точно в "метълския" им период на лайфа им във Видин 1989 и мога да кажа че звучаха далеч по-добре, но пък и бяха най-голмите позьори, които съм виждал (претендираха че имат жив барабанист, който е "ей тука във фоаето зад сцената" и многократно се фукаха че са най-добрите китаристи в България - странното е, че наистина бяха с двама китариста тогава).
Та така - пожелавам ти успех в търсенето,
аз имам и трите албума на импулс, но в момента съм си в България, а плочите са ми в сащ и няма как да ти помогна, сори.

There is a terrorist behind every bush.


Тема Благодаря ти все пак, че се обади!нови [re: Myминтpoл]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано21.03.03 22:45



Защото метълите тука нещо...
Аз също съм гледал наживо "Импулс", "Ера" и "Контрол" на концерт в изложбената зала в Монтана през 1988 - 89 година - по времето на перестройката.
Виж, аз не претендирам за някаква стойност на парчето. Просто, нали знаеш, понякога изпадаме в носталгия по ония времена, когато беше трудно да намериш качествен запис на "Exploited" да речем.
Поздрави!

П.П. Тия дни смятам да си сваля парчето от една балкантонка!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.