Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:19 23.05.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Отново концерт...  
Автор Elodia (Demoniac)
Публикувано11.12.02 11:57



Отново в Гърция...
Този път там ще отидат Paradise Lost /моя стара неръждясала любофф/ и пак ще останем на сухо...
Докога ще ни заобикалят?


Electronic Lifeform Optimized for Dangerous Infiltration and Assassination


Тема Re: Отново концерт...нови [re: Elodia]  
Автор Vaclav Mrazek (serial killer)
Публикувано17.12.02 12:24



по-добре да ни заобиколят paradise lost и то от далече, че сега през зимата по-трудно се намират развалени домати... сега, не върви да търсиш динамит за такива смотаняци.

It was Vaclav Mrazek and she was the first of the seven ones...


Тема Re: Отново концерт...нови [re: Vaclav Mrazek]  
Автор o2 (maniac)
Публикувано19.12.02 10:49



az pak shte si vzema domati za tezi deto gi zameriat s domati... povechko



Тема ай сиктир бенови [re: o2]  
Автор Vaclav Mrazek (serial killer)
Публикувано19.12.02 15:14



Хи хи хи! Ще ти трябва цял тир... Те май в Норвегия бяха подпалили един концерт на Педерас на лост... е да де, това беше през "злите" години на палене на църквички...
Ми то Солун не е далече, къф ви е проблемът да се вдигнете до там, ами смърдите тук? Хората от замеряне с домати бизнес правят /справка - Испания/, ние тука си драпаме топките само.
И съвсем по темата: колко души ще дойдат на концерт на paradiselost в България? че някой промоутър да рискува да го организира... мен и пари да ми дават, няма да отида поради две прости причини:
1. мразя "хрестиянски" групи /но не това е важното в случая/
2. мразя гъзари, навремето свирили "модерния" тогава DEATH METAL с елементи на DOOM, сега свирещи модерното диско. Ами то Eminem и Missy Eliot са няколко класи по-тежки и по-брутални от тия цървули бе!

It was Vaclav Mrazek and she was the first of the seven ones...


Тема Re: Отново концерт...нови [re: Elodia]  
Автор Vaclav Mrazek (serial killer)
Публикувано19.12.02 15:25



Айде, махам емоциите настрана и задавам няколко въпроса:
1. Колко дигипака на paradiselost имаш в колекцията
2. Колко лева за билет на концерт на paradiselost ще дадеш?
3. И ако отговаряш на 1. и 2. с "много", то колко още като тебе има в България? Ако и на този въпрос отговорът е "много", то може и някога да ни огрее. не говоря само за paradiselost, а по принцип.
Ми то, през февруари, Kreator, Sodom и Destruction свириха в Солун и толкоз. Не се намери някой да ги качи на два микробуса и да ги докара до София... това е...
ако пък отговорът ти на 1. е "какво е дигипак?", значи никога няма да се оправим (нищо лично ). Не че ако народът знае какво е "дигипак" ще се оправим... като нямаме пари за такива неща, що пък и ще ни свирят? Даваш пари, поръчваш музиката, не даваш пари, слушаш мишо шамара и не протестираш.

It was Vaclav Mrazek and she was the first of the seven ones...


Тема Re:нови [re: Vaclav Mrazek]  
Автор Elodia (Demoniac)
Публикувано20.12.02 01:38



Не мога да разбера какво толкова съм ти /лично на теб/ казала/написала, че ми злобееш насреща.
1. Ако измерваш до каква степен харесваш дадена музика с количеството лично закупени собствени "дигипак"-ове, значи ти "никога няма да се оправиШ (нещо лично )".
1. 1. И можеш ли да назовеш приблизително-точната цифра на онези горди и щастливи собственически притежатели на въпросната чужда думичка, посетили концерта на Slayer и Halford по-рано тази година? Надали. Ама иначе всичко разбираш и знаеш.
1.1.1. Вземи си доматите и ходи да си се радваш на колекцията. Със сигурност знаеш за какво си даваш парите. Мен ме остави поне да си помечтая...

Electronic Lifeform Optimized for Dangerous Infiltration and Assassination


Тема Re: Отново концерт...нови [re: Elodia]  
Автор lnFlames (Padawan)
Публикувано21.12.02 03:31



Надявам се да ги видя скоро:

Saturday 1st Feb 2003 Troubadour Los Angeles USA $16
Playing with Opeth, Tapping the Vein, Lacuna Coil

Woohoo!



Тема Re: Отново концерт...нови [re: lnFlames]  
Авторrv (Нерегистриран)
Публикувано24.12.02 23:41



zavijdam ti:)



Тема Re: ай сиктир бенови [re: Vaclav Mrazek]  
Автор Ravenlord (тъп и красив)
Публикувано24.12.02 23:54



Mrazek, за пореден път се изявяваш като кон с капаци (най-мекото определение, за което се сещам). Интересно кое те наведе на мисълта, че са християни, като вземем предвид, че имат и албум озаглавен "Believe in nothing". Всички до един са атеисти, сигурен съм. И да има някой заблудил се, няма да ми попречи да ги харесвам. Но такива простаци като теб ме карат на въпроса "каква музика слушаш" да казвам "всякаква", за да избегна евентуална асоциация с австралопитеци от твоя калибър.

Аз съм най-добрия аренби изпълнител


Тема Re: ай сиктир бенови [re: o2]  
Автор Ravenlord (тъп и красив)
Публикувано25.12.02 00:01



О2 и Елодия, на концертите в гърция са свирили мисля само 4 песни от материала си до 95, така че едва ли толкова щеше да ви хареса. Виж аз нямаше да знам къде се намирам:)

Аз съм най-добрия аренби изпълнител


Тема Re: ай сиктир бенови [re: Ravenlord]  
Автор o2 (maniac)
Публикувано25.12.02 13:08



shto bre, novia sashto mnogo me kefi, a predpolagam, che sa nablegnali na nego...



Тема Re: ай сиктир бенови [re: o2]  
Автор Ravenlord (аболиционист)
Публикувано25.12.02 23:34



Не бях разбрал. От новия 7 песни изброих:)



Тема Re: Отново концерт...нови [re: rv]  
Автор lnFlames (Padawan)
Публикувано30.12.02 08:42



хехе, чакай първо да отида, тогава ми завиждай



Тема Я аз, като по-неграмотен, да задам тъпия въпроснови [re: Vaclav Mrazek]  
Автор Nickname (гад)
Публикувано07.01.03 05:11



за какъв дявол трябва да имаш точно диджипакове? Щото аз не виждам нищо по-хубаво в едно такова животно спрямо нормално пакетираните дискове. Даже напротив. Ама това е друга тема. Май просто си решил да покажеш, че знаеш чужди думички.
А тук групи, не само PL, не се канят по две елементарни причини.
1) Групите не продават нищо на оригинални дискове, съответно нямат никаква полза да идват да си промоутват албумите (да идват на по-евтини цени на билетите), щото нищо няма да спечелят от тая работа косвено. Ако им се плати достатъчно, че да дойдат единствено заради самото свирене, биха дошли - това за по-известните и претенциозни групи.
2) Нашите промоутъри са супер алчни и ако няма да се нагрухтят като прасета от някой концерт, предпочитат да не канят съответния изпълнител.

Може да не ми отговаряш, щото едва ли ще пточета отговора. :))



Тема Re:нови [re: Elodia]  
Автор Vaclav Mrazek (serial killer)
Публикувано08.01.03 16:38



Нищо лично в случая, просто исках да охарактеризирам по някакакъв начин ситуацията в милата татковина... наистина знам какво говоря, пък и правя нещо някоя-друга група (макар и underground) да дойде у нас. като не си купуваш лицензирани касети и дискове, а само сваляш mp3-ки, от какъв зор някоя група да идва да свири у нас? само за да качи трафика на интернет доставчиците ли?
и знаеш ли защо съм озлобен на философи като тебе? незнам дали помниш приморско 99, но там бях докарал 4 чуждестранни групи, а поне 200-300 човека седяха пред театъра пияни-заляни и се стискат за 6 лева. за какво да докарвам други групи? да свирят пред празни трибуни ли?

It was Vaclav Mrazek and she was the first of the seven ones...


Тема Re: ай сиктир бенови [re: o2]  
Автор Vaclav Mrazek (serial killer)
Публикувано08.01.03 16:37



ами metallica sux, след "re-load", cliff burton се обръща в гроба...

It was Vaclav Mrazek and she was the first of the seven ones...


Тема Re: ай сиктир бенови [re: Ravenlord]  
Автор Vaclav Mrazek (serial killer)
Публикувано08.01.03 16:45



мисля, че ми дължиш извинение. това, че имам мнение, не значи че трябва да ми слагаш определения. щото и аз мога да бръкна в мешката. имам доста албуми на същата група, за която спорим, всъщност всичките "стари" и смятам, че те са ПРЕДАТЕЛИ. свирили са етикета Death/Doom когато тази думичка бе много модерна, когато днешните чалгари на битака Death и Doom продаваха. може би не ги поните тези времена, май? май чернобил ви се отразил малко зле на генетиката? да го духате, позьори.

It was Vaclav Mrazek and she was the first of the seven ones...


Тема ало, неграмотниянови [re: Nickname]  
Автор Vaclav Mrazek (serial killer)
Публикувано08.01.03 16:58



виж сега, аз не ги ли говоря същите неща, вземи виж темите по-горе. в тази държава и лайно да е, ще го смъкнат от мрежата и а няма да дадат и 2 лева за оригинална касетка. digipack или не, оригинални дискове никой почти не купува, като изключим шепа маниаци, които отдавна са посетили концертите на любимите си групи в унгария, гърция, па ако щете и турция. а вие тук, онанисти и мастурбаторки, се заяждате за една щайга домати и кора развалени яйца. да ви имам и тъпото чувство за хумор. нищо чедно, че този клуб е умрел от всякъде.

It was Vaclav Mrazek and she was the first of the seven ones...


Тема достатъчно добре съм ти прочел всичкитенови [re: Vaclav Mrazek]  
Автор Nickname (гад)
Публикувано08.01.03 23:54



глупости в темата. За чувството за хумор, като за какво говориш - дочул си някъде по телевизята или радиото, че се среща и такова животно, и се опитваш да го търсиш навсякъде ли? Щото тия, дето се смеят на несмешни неща, мястото им е в едни по-специфични заведения. А ти нищо не говориш, само плюеш, като кон с капаци, това което не ти харесва. Тъй че не виждам, къде са същите неща. Щото ако бяха дошли Парадайс Лост тук, щеше да кажеш, тия боклуци пък за кво са ги домъкнали. И ти, като си толкова способен и от всичко разбираш, да те попитам, свирки правиш ли?



Тема Re:нови [re: Vaclav Mrazek]  
Автор Elodia (Demoniac)
Публикувано09.01.03 01:50



Ми то.. аз досега съм ходила на 2 концерта в "милата татковина" и нямам спомени трибуните да са били празни... Е, все пак не става дума за изпълнения на полунеизвестни групи.
Не виждам къде е философията в случая - че ми се искаше да чуя на живо някоя по-известна и вече не чак толкова любима ми група или това, че наличието на определен брой нечии дидипакове според мен не е определящ фактор дали не/харесваш дадена музика.
Ама ти знаеш най-добре...

Electronic Lifeform Optimized for Dangerous Infiltration and Assassination


Тема Re: достатъчно добре съм ти прочел всичкитенови [re: Nickname]  
Автор ¤ Wolfheart ¤ (Day-dreamer)
Публикувано09.01.03 13:56



Че Drem Theater по-известни ли са от Paradise Lost, че PS няма да дойдат.



Тема Re: достатъчно добре съм ти прочел всичкитенови [re: Nickname]  
Автор Vaclav Mrazek (serial killer)
Публикувано09.01.03 15:54



само на майка ти, да ми се обади.

It was Vaclav Mrazek and she was the first of the seven ones...


Тема Re:нови [re: Elodia]  
Автор Vaclav Mrazek (serial killer)
Публикувано09.01.03 15:58



Два концерта? Единият де не бил на "Батемберг" (с участието на D2), а другия на "Ал. Невски" по случай приемането ни в НАТО?
Има и друг вариант: направи си промоутърска фирма и си докарай когото поискаш! Да не чи да си по-тъпа от Фънкаря?

It was Vaclav Mrazek and she was the first of the seven ones...


Тема Re: достатъчно добре съм ти прочел всичкитенови [re: Nickname]  
Автор Vaclav Mrazek (serial killer)
Публикувано09.01.03 16:07



и да ми кажеш къде съм плюл? може би в пичката на майка ти... ти докато си мърсувал по лъвов мост и кенефите на гарата. може би си възмутен за мнението ми за друга "гад" - кирката? ми наплюх го, е и? аре, бе, чудите се от къде да хакнете някой запис, и циврите после що "любимата" група не идва. що да идва? заради чикията или твоя гъз, изложен на лъвов мост?

It was Vaclav Mrazek and she was the first of the seven ones...


Тема Re:нови [re: Vaclav Mrazek]  
Автор Elodia (Demoniac)
Публикувано09.01.03 19:11



Що? Ти само на такива "концерти" ли ходиш? Ясно тогава защо ревеш срещу Paradise Lost...

Electronic Lifeform Optimized for Dangerous Infiltration and Assassination


Тема Re: ай сиктир бенови [re: Vaclav Mrazek]  
Автор Ravenlord (аболиционист)
Публикувано09.01.03 21:15



Ами де да знам, дължа ли ти или не ти дължа извинение...
Общо взето за върл металист се държиш много културно, но от друга страна изказваш доста неласкаво мнение за любимата ми група(или една от любимите, и аз не знам).
Това мнение обаче е породено от един синдром, който много съм разисквал и вече ми е доста досадно отново да обяснявам, че:

В течение на времето човек се променя. Донякъде завиждам на хора, които слушат един и същ тип музика в продължение на десетилетие, че и повече, но аз лично не мога така. Непрекъснато чувам нещо ново и различно което да ме грабне. Предполагам, че гениите, определяни от теб като "Педерас на лост" също не са коне с капаци, а са отворени към нови музикални влияния и затова са избрали преди 10 години да спрат да свирят така модерния, хитов, масов, касов death/doom (в който няма и голямо разнообразие и не могат да се изразяват много идеи) и да продължат по техния си път, без да се интересуват от мнението на закоравелите дет-фенове. И мога със 100 процентова сигурност, пренебрегвайки всякакви теории на относителността да заявя, че :
ПРОТИВНОТО БИ БИЛО ПРЕДАТЕЛСТВО.
Това не важи само за "Парадайз лост", важи за всяка група, променила леко (или по-тежко) стила си и опечалила феновете си. Ако парадайс лост бяха продължили с дет/дуума, музиката нямаше да идва от сърцето им, те самите нямаше да харесват песните като ги свирят на живо, и до днес нямаше да ги има като група. Оставайки верни на себе си обаче те и до днес продължават да свирят музиката, която искат(всеки албум коренно различен от предишния), да изслушват хилядите критики от задръстени идиоти, че са се "продали" , "станали са поп", "станали са мрачни" , "станали са весели" и да продават по-малко от канибъл корпс примерно. Обвиняват ги, че са предали "готикът" след "Дракониън Таймс"(пример - репортажът от съмър брийз(мисля) на Анжела за "про-рок"), а всъщност това им е комерсиално най-успешният албум, от него са продадени над 1 милион бройки, следващите се продават по-малко.
Тежка дума е идиот, но как да определя човек, който не може да допусне, че на една група след определено време може да и омръзне да свири в даден стил и да се насочи към друг. А специално Парадайз лост много отдавна са решили да излезнат извън всякакви стилови граници, което им носи много проблеми с хората с кал в ушите, но пък им печели и много фенове, за които те са най-добрите.



Тема Re: достатъчно добре съм ти прочел всичкитенови [re: ¤ Wolfheart ¤]  
Автор Ravenlord (аболиционист)
Публикувано09.01.03 21:19



Дрийм Тиътър са много по-известни от Парадайз лост, ако това питаш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.