Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 03.06.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За даунлоуда чрез IRC  
Автор Ravenlord (тъп и красив)
Публикувано30.09.02 10:01



Как става това, чувам че там "всичко имало", но никой не иска да напише как става даунлоуда.

КЕ ТЕ ПОЦАПИМ БРЕ!


Тема Re: За даунлоуда чрез IRCнови [re: Ravenlord]  
Автор Aнaл-o-kвиcт (говори с гза си)
Публикувано30.09.02 12:08



Лесно е,,
иди погледай 5 минути и системата ще ти стане ясна в миг

Тръц - Пръц


Тема Re: За даунлоуда чрез IRCнови [re: Ravenlord]  
Автор SHARK (Риба)
Публикувано30.09.02 14:17



За да ти стане по ясно.
Значи . .. конектваш на някои сервер в далнет (ако незнаеш такъв irc.dal.net ше ти свърши работа , от там чрез /whois на юзери ще видиш и други сервери чрез пробата и грешката ще видиш до кой сервер ше ти е най- малък пинга /ping "twoq nick".. тъй де ..,се пак ше даунлодиш )
тъй .. след това намираш канала .. единия начин е с /list ама ше ти се завие свят там са над 5000 канала . , тъй че най-добре пробвай с #mp3z,
#metal_mp3z. #mp3_metal .. etc .. от там . вече чрез /whois на юзери ще видиш и други ценни канали пък можеш и да питаш :))
Та след като си вече в канала .. каква е процедурата .
Значи никовете които са с @ или +v почти без иключение са ботове .. тоест тея който ти трябват ..
как да намериш песента фаила които искаш.. Та значи там си има команди .
в канала общия .. пишеш :
!locator iron maiden (това ако търсиш Майден де :) )
такаа... има обаче едни нещо дето трябва да направиш в опциите на Mirc-ата си ще сложиш отметката да гетва dcc send as private messages
също в опцийте на дцц-то ще видиш каде и ще махнеш игноре на фаиловете щото някой по дефаулт се игнорват като *.exe *.bat etc.
Та след като викнеш веднъж в канала !locator accept (или квото там)
то ботовете ще почнат да ти се обаждат на привате ида ти изреждат какво имат в списъка си от това което си потърсил . Ако резултатите са прекалено много . ще ти каже как да дръпнеш целиа му лист в txt формат.
след което копираш резултата от приватето (целия ) и го пасте в канала .
бота ще ти каже кои си в списъка и след колко време ше ти прати фаила
можеш да ги видиш с "que "==> koi si w spisyka .. i stats (koi kakwo tegli i s kakwa skorost )
След което ще пoлучиш Dcc от бота с необходимия фаил даваш аксепт и пееш песни
Подържа Resume!
А сега и лошата новина . все пак това е IRC + това в външен сервер.. което значи ,че на модем забрави .. адка мъка е .. по клубове също нестава - връзката навън им е калпава . само Бг пееринга им е готин.
Демек . сичко има ама ти трябва готина връзка :)

Дир-ниците са велики а съпорта им гениален !


Тема Re: За даунлоуда чрез IRCнови [re: SHARK]  
Автор Aнaл-o-kвиcт (говори с гза си)
Публикувано30.09.02 22:59



Хахахахах,
що се ебаваш с човека бре :))

Командата за търсене е @find (@locator също върши донякъде работа, но новите скриптове, различни от SPR Jukebox не я поддържат!)

В mIRC->options->sounds->request "Send !nick file as private message" НЕ ТРЯБВА да е чекнато!" т.е. всички рикуести трябва да се пишат в канала за да се активира бота!

Също така аз бих препоръчал Undernet - #mp3_metal или #hardrock&metalmp3

Изобщо не се хаби всеки път да си търсиш сървър с най-малък пинг. DCC (Direct client connection) както си личи от името работи на принципа на директната връзка между твойта машина и бот-а (IP to IP) и не минава през сървърите на IRC :). По-добре си намери сървър, който не реконектва често (щото има и такива) и до който имаш стабилна връзка (за да теглиш едно от изискванията е да не напускаш канала) с пинг по-малък от 1 минута, това е.

Една от хитринките е да дебнеш за нет-сплит и да се логнеш към сървър, който се е сплитнал и има ботове на него - тогава ще сте много малко юзери и няма да чакаш на que.

Най-важното е да си намериш бот, който няма que - има доста ботове, които са на модемни връзки и хората ги избягват, защото сендват бавно (очевидно).
Естествено най-густите неща са на бързите ботове на които винаги има опашки (пък и те обикновенно си слагат трансферен лимит за да не може някой "модемчик" да се заточи като народан песен и да блокира бот-а с дни, теглейки новото DVD на Hammerfall 700МБ със 0.5kbps ), но все пак има и ботове с по-беднички листове, които са свободни и веднага можеш да почнеш да си дърпаш от тях - просто тябва да търсиш предполагам.

Другия вариант е да се опиташ да събудиш патриотичните чуства на сървъра Ganji, който е български сървър (пича си е пуснал кабелен интернет дома на 64К за $40 и кеса там денонощно и сервира) и евентуално той да те пусне да се "предреждаш" в неговия que. Той между другото има доста солиден списък като за утрепаната кабелна връзка с която се мъчи да сервира .

аре, надявам се да оцениш усилията ми да напиша този екстензивен наръник "IRC Downloads for Dummies" :))
Чао

Тръц - Пръц


Тема Re: За даунлоуда чрез IRCнови [re: Aнaл-o-kвиcт]  
Автор Ravenlord (тъп и красив)
Публикувано30.09.02 23:57



Благодаря много и на двамата въпреки леките различия:)

КЕ ТЕ ПОЦАПИМ БРЕ!


Тема Re: За даунлоуда чрез IRCнови [re: Aнaл-o-kвиcт]  
Автор SHARK (Риба)
Публикувано01.10.02 10:00



"Send !nick file as private message" НЕ ТРЯБВА да е чекнато!" т.е. всички рикуести трябва да се пишат в канала за да се активира бота! "
Все пак мисля че трябва да е чекнато . идеята е такава .. че да получиш резултатите в привате месидж .. иначе ше трябва да ги търсиш в канала ..
,а когато 10 бота ти бълват по 10 резултата мм ?? ко праим ?:)
А рикуеста си го копи от приватето и пасте в канала
Деазнам локтор беше гат аз теглих от там, преди да разбера ,че няма особен смисъл .. с калпава връзка
както и да пуска си парвата заявка ако пулучи резултатите както трябва начи сичко е наред ..
ако не ше получи в статус месидж от бота кое точно трябва да чек или унчек :)

Дир-ниците са велики а съпорта им гениален !


Тема Re: За даунлоуда чрез IRCнови [re: SHARK]  
Автор Aнaл-o-kвиcт (говори с гза си)
Публикувано01.10.02 11:59



Абе човече, аз знам ко праим, ама ти гачели ...нъц :),
Ти правиш ли разлика между SEND и RECEIVE? Че така като те слушам майче не. Ботовете НЕ отговарят на private requests! Това е полжението! Тоест написано подробно като за теб това означава, ЧЕ РИКУЕСТА КОЙТО ТИ ПРАЩАШ КЪМ БОТА ТРЯБВА ДА БЪДЕ ПРАТЕН ВЪВ КАНАЛА, А НЕ ДИРЕКТНО ДО БОТА! А как получаваш private messages си е сетинг, който можеш да си променяш в главните настройки и кеф ти да ти се отварят в отделно прозорче (по дифолт), кеф ти в активния прозорец ако щеш!

Вместо да спориш иди и си направи един експеримент да се убедиш сам щом не ми вярваш на мен! Ми като не си сигурен какво пишеш провери бре, ще ти отнеме 2 минути братче...

Пфф, май не съм само аз, дето плещи с гъза си тука, хаха

Тръц - Пръц


Тема FTPнови [re: Ravenlord]  
Автор Skinny Puppy (анти)
Публикувано01.10.02 13:18



IRC-to e gotino... ama za chat.
Za download na mp3-ki ti preporychwam dobroto staro FTP. Na http://www.oth.net/ mojesh da namerish pochti wsichko! Ot powecheto FTP-ta se tegli s 3-4 do... 5k/s s modem. Loshoto e che pyrwo trqbwa da uploadnesh. Takyw e reglamenta za powecheto FTP-ta deto ti gi pokazwa gorespomenatata tyrsachka. No pyk obiknoweno kredita e 1:3. Pak si na smetka.
Snoshti naprimer si drupnah " Radioland " - ranni demo zapisi na Sisters of Mercy na 320k/bit ( !!! ). Opitay se da gi namerish w IRC.

Don't trust anybody. It will cost you much too much ...


Тема Re: FTPнови [re: Skinny Puppy]  
Автор Ravenlord (тъп и красив)
Публикувано02.10.02 00:09



Shte q razu4a az taq dalavera:)

КЕ ТЕ ПОЦАПИМ БРЕ!


Тема Re: FTPнови [re: Skinny Puppy]  
Автор Ravenlord (тъп и красив)
Публикувано02.10.02 00:31



Ne mi haresa toq sait, za primer "Antichrisis" samo edna tqhna pesen mi nameri i to sys sgresheno zaglavie. a pyk i tva 4e trqbvalo da uploadvash...

КЕ ТЕ ПОЦАПИМ БРЕ!


Тема Re: За даунлоуда чрез IRCнови [re: SHARK]  
Автор ¤ Speed Of Darkness ¤ (Day-dreamer)
Публикувано04.10.02 00:01



Та връзката била бавна или всичко минава през сървър. За какво само се мъчете с това IRC, като си има много по-удобни Peer-to-peer програмки, като kazaa (http://kazaa.com) и WinMX (http://winmx.com)

Скороста на мрака е равна на скороста на светлината


Тема Re: За даунлоуда чрез IRCнови [re: ¤ Speed Of Darkness]  
Автор Ravenlord (тъп и красив)
Публикувано04.10.02 10:08



Emi s Winmx adski bavno stava rabotata. S tiq opashki... Az go izpolzvam de, no primerno za nqkoi film ili klip, za koito moga da 4akam da se svalqt.

КЕ ТЕ ПОЦАПИМ БРЕ!


Тема Re: За даунлоуда чрез IRCнови [re: Ravenlord]  
Автор Ravenlord (тъп и красив)
Публикувано06.10.02 00:10



Разучих ги тия пинизи с иръцъто, готино е, благодаря ви отново за напътствията:) А знаете ли откъде мога да свалям клипове там, или дори дивидита?(Такъв пример даде анал-о-квист)



Тема Re: За даунлоуда чрез IRCнови [re: Ravenlord]  
Автор Aнaл-o-kвиcт (говори с гза си)
Публикувано06.10.02 09:31



Хаха,
пич, ти си ентусиаст и ме кефиш много яко .
Да допуснем, че имаш една от най-готините връзки в БГ, което се приоравнява на трансфер ~ 10MB/h и нека допуснем, че никога няма да чакаш на опашки и прочее. То следователно за едно ДВД, което е рипнато като мпг на около 700МБ ще ти трябват около 70 часа да го дръпнеш ...ама те повечето са рипнати на два волюма (примерно Мановара), та ще ти трябват около 140 часа......и като се замислиш, че хубавите провайдери са си скъпички (щото с БОЛ бг ще има да го дърпаш не 150, ми 1500 часа )...що не идеш до славейков и не си купиш руските ДВД-та за 20 леа? По-евтино ще ти излезне...

Инак ако си наистина решен на всякакви мъки и лишения, просто напиши @find avi(или mpg) в който и да е мп3 канал и ще скиваш :)
Има и два специализирани канала за метъл видеа - по-хубавия е на далнет според мен, но там оперират предимно със F-Servers. Просто напиши в търсачката за канали в IRC "metal" и гледай - така ще видиш всички възможни канали за мп3-ки и прочее

Тръц - Пръц


Тема Re: За даунлоуда чрез IRCнови [re: Aнaл-o-kвиcт]  
Автор Ravenlord (тъп и красив)
Публикувано06.10.02 22:50



Да бе, ави и емпегета намерих, намерих и един канал за видеос, ама ти що не ги казваш тия готини канали а:) Обаче нещо ме учуди ето това твое изказване:
"Да допуснем, че имаш една от най-готините връзки в БГ, което се приоравнява на трансфер ~ 10MB/h "
Аз десет мегабайта на час и с модем ми бяха средно постижение. А иначе в мирц си е ебано май за видеота, по-добре е за тях уинемхикс и имеш.



Тема Re: За даунлоуда чрез IRCнови [re: Ravenlord]  
Автор Aнaл-o-kвиcт (говори с гза си)
Публикувано06.10.02 23:34



Е то за модем ставаше дума, щото в БГ 95% хората са на модеми. А до този извод достигнахме след разговор с мои познати - все модемни юзъри. Обективния даунлоад от различни места с модем в БГ е не повече от 10-12МБ/ч квото и да си говорим! А който си смучка от работните места - е, това е друг въпрос.
Каналите не сметнах за нужно да ги казвам, защото най-логичното нещо, което един даунлодаджия трябва да направи е да си ритривне лист с каналите, които го интересуват и да ходи и да търси. Всичко е въпрос на какво търсиш и шанс нужния сървър да е онлайн.

Тръц - Пръц


Тема Re: За даунлоуда чрез IRCнови [re: Aнaл-o-kвиcт]  
Автор Ravenlord (тъп и красив)
Публикувано07.10.02 21:53



Когато карах с модем съм стигал почти до 20 мб за час, иначе 15 го считах за отличен резултат. Сега съм с кабелен и то у дома, не на работно място, и тази сутрин за час и половина си свалих с ирц 3 клипчета. И все пак там няма толкова добър избор като в уинемекс.



Тема Re: За даунлоуда чрез IRCнови [re: Ravenlord]  
Автор Aнaл-o-kвиcт (говори с гза си)
Публикувано08.10.02 05:04



Е, много ясно че ако си техно линк юзър и дърпаш от техно-линк.ком вероятно ще достигнеш 15МБ/ч, но иначе ако дърпаш от разнообразни източници забрави да ми казваш среден капацитет от 15-20МБ/ч, аз все пак не съм паднал от луната вчера и имам стаж като модемен юзър в София.

А иначе изборът отде ще си дърпаш си е изцяло твой.

Тръц - Пръц


Тема Re: За даунлоуда чрез IRCнови [re: Aнaл-o-kвиcт]  
Автор Ravenlord (тъп и красив)
Публикувано08.10.02 09:37



Абе аз от аудиогалакси правех тия подвизи. Технолинк провайдъра ми го беше забранил както и дата.бг и евро.нет...

Аз съм най-добрия аренби изпълнител


Тема Niama po-dobar nachin za teglene na kachestvo.нови [re: Ravenlord]  
Авторla_fey (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 07:21



Ot dosta vreme teglia neshta po tozi nachin, i sam ubeden che niama drug nachin za teglene na riadko sreshtana muzika sas takova dobro kachestvo, po celi diskografii.Molia neka da ne prozvuchi kato hvalba ili neshto iztakvane no az dalja edna goliama chast ot muzikata koiato imam imenno na IRC.

Ako niakoi se interesuva kakvo imam da poseti

.Goliama chast ot neshtata tam sa ot #deathmp3; #mp3_metal; #mp3_blackdeath etc.
Iskam pak da povtoria Ne iskam neshto da se iztakvam ili da pechelia pari po niakakav nachin. Gornia adres e SAMO za svedenie.

p.p Az sam na analogova liniq i sam dostigal naj-mnogo 4K w naj dobrite vremena.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.