Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:25 25.04.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Waltari  
Автор Яkи Дyдъл (Патето на Чопър)
Публикувано10.06.02 02:56



Чудя се дали само аз и Криндо сме единствените фенове на таз чудесна Финска група в България, или има и други привърженици на колоритната и неповторима "Progressive Doublebassdrum Punk-DarkMetal-Thrash" група на планетата?

Освен заради всеизвестните си китаристи Roope Latvala (ex-Stone, Sinergy) и Sami Yli-Sirnio (Kreator) Waltari се прочуха и с тоталното и брутално мешане на всякакви стилове в албумите си, като най-удачен приемер е албума им So Fine?


в който всяка песен е в различен стил - от мелодично-танцувален пост-пънк до Каркаски Грайндкор, като съответно обаче всички песни носят характерната фирмена марка на Waltari и специфичния глас на Карсти и съвсем не са безцелни и претенциозни като опитите на Opeth да речем, а абсолютно разкрепостени и оригинални.

Друг интересен албум е "Yeah Yeah, Die Die, Death Metal Symphony In Deep C"
който си е цяла и завършена Дет Метъл Опера с участието на филхармония, Tomi Koivusaari (Аморфис), Riku Niemi и Eeva-Kaarina Vilke (а не Таря Турунен както се носят разни неверни слухове - Таря единствено е замествала (временно и само веднъж) Ева на фестивала в Хелзинки 1995).






Малвина гледаше с едно око към Луната, тръпнейки от спомена за целувката на Пинокио

Тема Re: Waltariнови [re: Яkи Дyдъл]  
Автор o2 (maniac)
Публикувано10.06.02 09:20



ami az ot spomenatite neshta sum slushal samo i edinstveno yeah! yeah! die! die! i albuma adski mnogo mi haresa - preporuchvam go na vsichki... ama drugite albumi sum slushal po 1-2 pesni i neshto mnogo razvodneni i dosta dalech (ama dosta) ot metala mi se storiha... mozhe bi triabva da chuia cial edin album, kato so fine za da si izgradia po-palno mnenie...



Тема Re: Waltariнови [re: o2]  
Автор Яkи Дyдъл (Патето на Чопър)
Публикувано10.06.02 11:56



Мен лично предпоследните 3 ме кефят страшно (последния все още го нямам) - Big Bang, Space Avenue и Radium Round. По-концептуални са от So Fine! и имат много електроника вкарана вътре. Странна смес от мелодия и агресивност. Приличат леко на последния Ковенант - "Аниматроник," но със чисти мъжки вокали и доста по-хитови песни.
След Yeah! Yeah! Die! Die! Waltari се поизчистиха и не вкарват дет и блек елементи в албумите си. За сметка на това обаче винаги имат густи женски бек вокали.

Малвина гледаше с едно око към Луната, тръпнейки от спомена за целувката на Пинокио


Тема Re: Waltariнови [re: Яkи Дyдъл]  
Автор ArthurDent (42)
Публикувано10.06.02 12:51



Аз също съм ги слушал, но само So Fine ако не се лъжа и то преди доста време. И ги намерих за интересни и много (май прекалено ) разнообразни като дори ги имам на касетка някъде с избрани песни от този албум (само за една пънкарийка - Piggy In The Middle се сещам ). Но следващите им творения не са ми попадали, а казваш че са по-добри ..

Усмихни се - утре ще е по-зле !!!


Тема Re: Waltariнови [re: Яkи Дyдъл]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано10.06.02 13:41



prawilno...Radium Round beshe tochno ot tipa qki komersii deto mnogo me kefqt



Тема Re: Waltariнови [re: Яkи Дyдъл]  
Автор o2 (maniac)
Публикувано10.06.02 15:23



mislia, che kovenant sa mnogo po-napred i nai-veche sa mnogo po-slushaemi za srednostatisticheskia metal fan! tochno predi 5 min svarshih s proslushvaneto na space avenue. albuma e po-malko uzhasen otkolkoto si predstaviah, ama shteshe da mi haresa mnogo poveche, ako imashe po-malko elektronika, malko poveche metal elementi i ako vokala im ne beshe si minal glasa prez niakakva adski gadna blenda deto zvuchi kato pregraknal variant na oracle/zen ot sedmorkata na blade :) shte go chuia obache oshte 2-3 puti za po-goliaa obektivnost i shte vidim pak dali niama da mi haresa poveche :)



Тема Re: Waltariнови [re: o2]  
Автор Яkи Дyдъл (Патето на Чопър)
Публикувано10.06.02 19:25



Не знам, мен и ковенант и валтари ме кефят много

Малвина гледаше с едно око към Луната, тръпнейки от спомена за целувката на Пинокио


Тема Re: Waltariнови [re: Mist]  
Автор Яkи Дyдъл (Патето на Чопър)
Публикувано10.06.02 19:27



Има нещо такова - "Радиум Раунд" можеш да го пуснеш и в дискотека и никой няма да се възмути предполагам, макар че аз го намирам много агресивен по негов си начин и му се кефя страшно.

Малвина гледаше с едно око към Луната, тръпнейки от спомена за целувката на Пинокио


Тема Re: Waltariнови [re: ArthurDent]  
Автор Яkи Дyдъл (Патето на Чопър)
Публикувано10.06.02 19:29



"пиги ин дъ мидъл" е един от безспорните гвоздеи на "Соу Файн!"

Малвина гледаше с едно око към Луната, тръпнейки от спомена за целувката на Пинокио


Тема Re: Waltariнови [re: Яkи Дyдъл]  
Автор Suicider (Day-dreamer)
Публикувано10.06.02 23:00



Агресивност :)))))
Направо ме утрепа. Ако питаш мене това си е чист E-Type.

То живот ли е да го опишеш или просто да го издрайфаш



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.