Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:49 10.06.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема кръчминови  
Автор Гpaxчe (насадено)
Публикувано15.03.02 15:22



я кажете ся, освен Фенс-а, О!Щипка и галъбарника на Тазмания къде още човек може да пийне на хубава музика. Имам в предвид добрия стар хеви метал.

форсмажорно обстоятелство


Тема Re: кръчминови [re: Гpaxчe]  
Автор o2 (maniac)
Публикувано15.03.02 17:22



a kakvi sa tezi Фенс-а и галъбарника на Тазмания? samo za o shipka sum chuval :)

Редактирано от o2 на 15.03.02 17:22.



Тема Re: кръчминови [re: o2]  
Автор manowarkata (heavy forever!)
Публикувано15.03.02 18:59



Ami i Halloween-a predi be6e hubav ama ega we4e samo bozi puskat :((((((((

Hell is my home!


Тема Re: кръчминови [re: o2]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано15.03.02 23:03



Аз съм ходил само в Фенса и едно в един безистен на Граф Игнатиев като тръгнеш от попа към стадиона.

Фенса беше много ситна дупка и така бяха надънили музиката, че всякаква комуникация беше просто невъзможна. В другото ме убеждаваха, че пускали редовно густа музичка, но и двата пъти като бях не чух такова нещо.
Бях и в някакви бохеми, но беше фраш с пубери-пънкари, които за 2-те минути преди да стана и излезна отвратен ми поискаха 3 пъти цигари (все различни пънкарчета)...

Хелоуин тъкмо го бяха затворили, така че там не можах да отида, а за други заведения не съм чувал - ако има някое, то ще да е супер-дупка, а аз някакси вече доста внимавам къде пия и ям по родните кръчми

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: уБЕДЕНнови [re: Virgin Steel]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано16.03.02 12:00



Смъртно презирам зелев сок и ако някъде си поръчам водка, пък ми донесът тая пръдня ще стана и ще си излезна на мига!

Общо-взето аз лично гледам да подбирам кръчмите според качеството на манджата и обслужването и да не пускат чалга, пък после ходя на клуб (примерно в Swinging Hall) ако съм в настроение да се правя на луноходец с много бели текилки и биришки.
Малкия Амстел не е ли навсякъде около 1-1.20? Щом го правят в България не може да не го развалят - беше доста приличен миналата година и го порках, когато нямаше по-богат избор.

Ех, безвъзвратно ми отминаха младежките години, когато ме кефеше да кесам с часове на оригиналния Маймунарник цял ден пред една бира , пък и сега, когато вече мога да си позволя да се запивам без да се притеснявам дали ще ми стигнат парите станах доста претенциозен, хех, абселютен Бай Ганя съм същи .

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: кръчминови [re: Гpaxчe]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано16.03.02 12:02



А кво има в О!Шипка? Хубаво ли е?

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: кръчминови [re: StormWitch]  
Автор Гpaxчe (насадено)
Публикувано18.03.02 09:22



направо да си кажем о!шипка е единствената дупка, която може да носи претенциозното название - заведение за слушащи тежка музика. там свирят всякви групета, забиват яко и обстановката си я бива. пиение има на корем кой квот иска. аз последния път така се бях забила, че се донапивах с някви ромове за по 4 лева петдесетограмката /иббах ти разточителството/

но най-яко съм си прекарвала на малките петте кюфтета, дето е и новото Уго, и дето е фраш със заведения. Там се намира Тазманията,/срещу Седмочисленицитено, уличката дето беше Преспа/ най-горе е Гълъбарника - едно таванско дето си е бам башка от другото и там съм слушала Мейдън и Джудас до 3 през ноща едвам си тръгнахме, но там места се намират само като изнесат някой с носилка ... баба му
мислила съм няколко пътя да си направя кръчма за собствена употреба, поне да плащам на себе си, но ме спира невероятния брой лицензи и разрешителни, които трябва да взема и хюч амаунт от подкупи дет трябва да дам за тях - е от де толкоз пари!!!?
а иначе навсякъде другаде по клубовете е превзето от такива като Сленг, Мистър Уайт, Паникър нам си кой си ... не мога да ги дишам тия .... леля им.
е, поплаках си дай ся да почвам работа
Стормич, айде както си на гурбет изкарай няколко хиляди гущера /3-4 да кажем/ и идвай да отвориш една добра кръчма /клуб за нашите жадни души.

форсмажорно обстоятелство


Тема Re: кръчминови [re: Гpaxчe]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано18.03.02 09:46



Ако 3-4 щяха да ми стигнат...
мен почна да ми се сформира една мечта между ушите от известно време - клуб, където ще свирят западни банди поне веднъж седмично (като гръцките клубета), ама като знам как завистливите борчаци ще ме нагърбят на 2-ят месец, пък и в клуб можеш да побереш макс 200-300 човека - като дойде някоя по-сносна група и ще вземат да се избият говедата пред входа - бетер Индиго ше стане и ша ида в затворгата без време...

...мислех лейбъл да правя, ала-бала - накрая или нищо няма да направя, или някоя кръчма, в която ще викна кондьо, поне да знам че ще има пачки .

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: кръчми [re: StormWitch]  
Автор Гpaxчe (насадено)
Публикувано18.03.02 10:25



сервозно казано, ти да направиш една обикновена кръчма с 15 маси и повече пиене дето да дъни метал ще си е цяло чудо само по себе си. Няма майтап - такива заведения просто няма. Ти се фърляш много нависоко - там дето тичат душите на умрелите коне и Винету. Па чужди групи, па нам си кой си ... не сме още толкоз претенциозни.
Става въпрос за Метал-кръчма дето да отидеш и да знаеш, че цяла вечер ще тропаш с крак и ще барабаниш по масата радостно припявайки този или онзи куплет. За това не ти трябват повече от 4 бинки в зелено. Белив ми мен!
Плейс лайк хоум му викам на това. ...

форсмажорно обстоятелство


Тема Re: кръчминови [re: Гpaxчe]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано18.03.02 13:54



Проблемът е, че аз мисля в перспектива. Освен това съм бил пряк свидетел на няколко подобни опита за заведения.
В смисъл какво се получава: ако направиш простонародно заведение тип Хоремаг, трябва да крепиш цените ниски, защото нашего брата металиста не е заможен. В това няма нищо лошо, проблемът идва иттам, че пуснеш ли цените ниски за да не фалираш ти трябва оборот, нали така. Обаче ако пуснеш готина музичка - всички маси се пълнят - всеки паджи и смуче една бира (аско има по-хитри си внасят едно шише мастика и тайно си посипват в чашите под масата) цяла вечер и кво се получава дефакто...гледаш пълно ти е заведението, а оборота за деня - яко мизерабле...естествено който и да ти даде помещение под наем ще те цоца до дупка, ток, режийни, ала-бала, данъчни, ХЕИ, конкуренция... фалираш до един месец и ти държи дупка на джоба за много дълго време.

Преди да замина 2 години бачках в читалището в Дианабад (Бар Румвил/пицария Чочолина) и имам доста добър поглед и представа как се развиват нещата, ако се опиташ да направиш народно заведение :)) - сега вече от много отдавна ги нема нито бара, нито пицарията...

Металите просто са неплатежоспособен контингент, за съжаление...

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.