Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:58 21.06.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Картинки зарежда се бавно, защото има яко обложкинови  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано29.01.02 14:07



Открих, че Дирниците са премахнали нелепото ограничение от 150х200 пиксела (Браво Дирници!) и веднага ме засърбяха ръчичките да плесна няколко снимчици от воле .
Разрових се каквито дискове имам в момента по бюрото и отсканирах 10-ина в пълната им красота. Така направената подборка се казва "Какво слуша Стормуич в момента"

Предполагам, че много бавно ще се зарежда тоя постинг заради големите снимки, ни си заслужава чакането - красиво е!

Значи, на първо място имаме Атеист! Не мога да не го плесна на челото на хорото, първо щото ми е адски любим и второ, защото ми е с автографи и е мания просто...освен това тук тропа най-любимият ми барабанист за всички времена - Стивън Флин (БОГ!) и защото това е един от най-великите техно-дет албуми за всички времена и "нотен учител" за групи като Пестилънс, Ноктюрнус, Дет (R.I.P. Chuck) и так далее...




След това имаме MANILLA ROAD. Една от най-подценените TRUE METAL групи за всички времена! Това е група, която от 1978 година до ден днешен твърдо и постоянно издава албуми-шедьоври! Няма втора като нея - и MANOWAR и OMEN не устискаха на напъна и извадиха по някой слабоват албум, но не и Манила. Пусна ли си го тоя албум и просто немога да го спра - вероятно най-любимия ми албум за 1985 след Stormwitch - "Tales of Terror"




След това имаме какво - естествено ДИСТРАКШЪН с така многокоментирания напоследък тук албум "Release From Agony" и вероятно техен най-добър. Първият им дългосвирещ албум с двама китаристи (Майки и Хари) и страхотни техно-траш влияния. За мен този албум е не по-малко основоположен в техно-траша от да кажем първите Меконг Делта или Коронер. Страхотен, опияняващ траш!




Иде ред на нещо по-мелодично и това е не някой друг, а самият мистър Ралф Шипърс с най-великя албум на Tyran Pace - "Watching You" Първокласен немски мелодичен спийд метъл. Музиката е написана специално да пасне на диапазона на Ралфи и той пее на пушка без никакви задръжки! Абсолютна класика!




Като за последно в тоя епизод имаме и една касетка. "Пфу, касетка" веднага ще ми каже nickname, обаче няма да е прав, защото това не е коя да е касетка, а VIPER - "Theatre of Fate." Групата, която направи Андре Матос легенда още преди да отиде в Ангра. Тоя албум е яко рядък и е направо чист късмет, че го намерих изобщо - търсенето определено си засужаваше. Експлозивна сплав между Мейдън и Хелоуин, този албум на Вайпър от 1993 е класи над съвременните италиански прог. "сензацийки." Абселютно задължителен за всички фенове на Ангра!




Аре, кажете ако ви кефи идеята за картинно ревю на разни благини и ще пусна продължения. Още отсега визирам един страхотен диск - Екзорсист! Най-великата сага за горене на вещици под формата на дет метъл опера издавана някога и продуциран не от кого да е, а от дАвид ДеФейс и изсвирен от Върджин Стийл под псевдоними.

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: Картинки зарежда се бавно, защото има яко обложкинови [re: StormWitch]  
Авторpoet (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 14:14



Ej, super!!!
Naistina e jestoko.
I krasivo, krasivo...



Тема Re: Картинки зарежда се бавно, защото има яко обложкинови [re: StormWitch]  
Автор The_Lightning (Black Marshall)
Публикувано29.01.02 18:39



Къде ги качваш, аз май не мога да пратя снимка, нещо не се получава, май аз не го правя както трябва



Тема Re: Картинки зарежда се бавно, защото има яко обложки [re: The_Lightning]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано29.01.02 23:16



качваш ги някъде и после само ги линкваш към постингът. Аз примерно тия съм ги качил на страницата, която ми се полага към ISP акаунта ми

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Manilla Road !!!нови [re: StormWitch]  
Автор Virgin Steel (LION'S CRY)
Публикувано29.01.02 23:29



Storm много ти мерси за инфото аз на Manilla Road имам само Atlantis Rising на едно СД-р-че и много ме кефи,но незнаех дали другиите им неща са яки.Пък и незнам колко албуми имат са ще се поровя малко по нета а и по кашоните за да измъкна този велик диск да си го слушам.Колкото до Тайрън Пейс този албум майче е единствения който им се отличава с нещо от другите,те майче са без Шепърс?Опитали са се да направят Джудас според мен!!Но щом ти смяташ че е между Мейдън и Хелоуин!?!
А колкото за тва на ДеФейс за кво става въпрос въобще не разбрах аз си мислех че знам за всичките му работи театри,опери,продукции и т.н.www.truemetal.hit.bg

Veni,Vidi,Vici........


Тема Re: Manilla Road !!!нови [re: Virgin Steel]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано30.01.02 08:06



Пак си чел вестникът като шивач-майстора от "Записки по Българските Възстания" - експлозивна смес между Мейдън и Хелоуин е ВАЙПЪР - групата от която Андре Матос отиде в Ангра (най-долната картинка).

Тайрън Пейса не мяза особено на Джудас - това е албумче от 80-те и много преди Ралфи да реши, че е Халфорд #2 и да си обръсне кубето и да почне да се дере в Праймъл Скрийм. Тоя Тайрън Пейс мяза на омекотен и по-комерсиалнен Гама Рей, ако трябва да го сравня с нещо.

Доколкото знам има два Тайрън Пейса с Ралфи и един нов без него, но аз имам само този, така че не съм сигурен, а и ме мързи да проверявам сега.

Атлантис Райзин е новия албум на Манила и най не ме кефи в интерес на истината, особено парчето с хармонизираните вокали внася доста гадна нотка на индъстриъл привкус, който ми нагарча много яко.
Вероятно ще можеш да намериш някой от старите им албуми за даунлоад из Ай-Ер-Си. Първите два са голяма рядкост и откакто "Риборн Класикс" ги изпиратстваха 2 на 1 Диска не са преиздавани, обаче следващите 5 наскоро бяха преиздадени от "Драгонхарт", както и 1987 от "Сентинел Стийл."
Грубо казано албумите им преди 80-те са хард рок (което не им пречи да са страхотни и култови), след това всички натам са невероятен, чист,епичен Метъл, като 1987 и 1990 плавно преминават в жесток и перфектен траш.
Куриозното е, че винаги са били 3-ма човека (китариста е и вокалист).
Лично на мен любими са ми всички от 1983 до 1990, като на първо място поставям 1985 и 1986

Навремето Криндо ме изпревари и купи всичките им плочи (някакъв идиот ги беше заложил в оказиона на Бул. Толбухин 51, обаче ги видях твърде късно и дорде събера парите Криндьо ги отнесе...гад ). Та мисълта ми е, че е възможно да ги има в някой от каталозите в 0.4.3 (ако все още има каталози за запис там на първо място).

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: Manilla Road !!!нови [re: Virgin Steel]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано30.01.02 10:50



Става дума за Exorcist - "Nightmare Theatre"



Значи историята гласи, че Майк Варни от Шрапнел Рекърдс искал да издаде много тежък и брутален албум, албум, който да надмине "Seven Churches" на Possessed... Затова той се обадил на стария си приятел дАвид и го попитал може ли да му помогне и слуховете твърдят, че Екзорсист всъщност са дАвид, Ед и Джо от Върджин Стийл замаскирани под псевдоними, защото не са искали да "развалят" имиджът си с подобен албум. Единствено официално дАвид е обявен като продуцент.

Незнам доколко това е вярно и дали наистина Върджин Стийл са изсвирили този албум - това не е от особено значение, важното е, че това се превърна в един от най-великите блек-спийд-трашо-дет албуми за всички времена, отстъпващ единствено само на шедьоври като Пъзест - "Севън Чърчес" и Месая - "Химн то Абрамелин."

Всъщност албумът не е дори трашо-дет метъл, официално критиците го окачествиха като white metal заради анти-сатанистките влияния в текстовете и го сложиха в една категория със Страйпър. Като музика ако махнем вокалите (звучащи все едно Леми КилМистър, който цял месец е ял само плъхове) остава една концептуална опера - варварска, брутална, но същевременно много романтична и покъртителна опера, разказваща за средновековна Англия през 13-14 век. Нещо, нечувано дотогава - абсолютен фурор!

Предполагам, че ако пусна този албум на младеещите 13 годишени фенове на Cradle of Filth ще пожъна само иронични усмивки, защото те не знаят, че без групи-пионери като Екзорсист днес нямаше да има Крейдъл и Блек Метъл и че всъщност Cradle of Filth са просто поредното добре забравено старо...

Винаги съм го твърдял и пак го казвам, само заради продуцирането на този албум завинаги ще уважавам дАвид - абсолютният връх на неговата кариера .

А ето и какво пише за този албум в Metal-guide.com:

"EXORCIST : NIGHTMARE THEATRE

It was the year 1986 and a strange band appeared in the Thrash area scene to release a disk that it's not only hard to find today but it's also strange to categorize. This album can't be described as Thrash although it 's based on Thrash, you can't either describe it as Heavy Metal cause you will surely leave out a couple of songs, it's not Black Metal either cause Black Metal didn't exist back then and there is no way to describe it as Death although there are some elements of Death as we know it today. Basicaly it's a very Heavy-Thrash album with a lot of Black Metal elements. The album moves to medium speed and sometimes ultra-speed tempo and the voice is most of the times clear with a lot of Blackish moments and some Death ones. The rhythm section kills and the singer kills also. The band has used some keys for intros and they create some kind of evil sense in the beginning of the album. Supersonic riffs and sometimes a singer that growls like he's singing from the grave. The album might be a concept about a witch and her summoning of the evil spirits to her death in fire, or at least that's what comes out of the subjects of the songs. The band were: Damian Rath on vocals, Marc Dorian on guitars, Jamian Locke on bass and Geoff Fontaine on drums although there were some rumors that they were Virgin Steele with their names changed has never been confirmed. There are no best or worse picks on this one, the whole album is a best pick. If you ever find that kinda rare vinyl, grab it. "

P.S. Албумът беше издаден за първи път на Диск през 1999 от Skull & Crossbone Records - вероятно бутлег, вече почти не може да се намери.

В България албумът се продаваше на LP в полския културен център (Mausoleum license) заедно със CrossFire - "Second Attack" навремето и вероятно все още някоя бройка би могла да се намери отвреме-навреме по оказионите.

Оригинална плоча (Cobra Records) в Щатите в момента върви за около $30 и нагоре

Плочата спечели "най-гнусна обложка" за 1986 година сред читателите на Метъл Хамър

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Tyran Pace !нови [re: StormWitch]  
Автор Skinny Puppy (се завърна)
Публикувано30.01.02 12:51



Ti mi beshe kazal predi nqkolko meseca, che nqmash nishto tqhno. Skoro li si nameri tozi album? Az ot dosta otdawna tyrsq neshto tqhno.
A inache, kogato imash wreme kachway oblojki s rewuta ! Pone az ujsno mnogo im se kefq.

P.S. Sorry za kirilitzata! Ne pisha ot nas.

Physically as far as we can go. Next stage - mental nation. The process is you.


Тема Re: Картинки зарежда се бавно, защото има яко обложкинови [re: StormWitch]  
Автор The_Lightning (Black Marshall)
Публикувано30.01.02 20:38



ясно, иначе продължавай с ревютата, аэ съм много ЗА



Тема Re: Tyran Pace !нови [re: Skinny Puppy]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано30.01.02 23:33



О, по-отдавна трябва да съм го казал, защото го поръчах преди бая време от Сенчъри Медия, обаче ми влезна под кожата и оттогава ми седи на бюрото и си го пускам често! (Също както в момента в колата ми от 5 дена се въртят само и екслкузивно Електрифайд на ПК69 и Хейтфобик на Соър Плексъс!)

Аз съм зверски разсипник и двам огромна част от приходите ми за дискове (като гледам така, грубо казано средната ми скорост на пазаруване е около 40-50 диска на месец - естествено далеч не всичко намира трайно място в личната ми колекция...), затова нямам и ЦД-лист - буквално не мога да смогна да го ъпдейтвам .

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.