Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:18 25.09.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема abe hora..нови [re: Marvin]  
Авторdrums-master (Нерегистриран)
Публикувано23.03.02 01:38



Kefete se na muzikata - skapana ili ne- i si kufeite tam i ne ni zanimavaite s gluposti beeeeeee.........!!!!Vie tai da mojehte na 1/4 ot DT da svirite...evela da e....ama vii ne moite...kade ste tragnali na golemi spetsialisti da se pravite?! Dori i 20 godini da si slu6al rock i metal.....kakva e razlikata, ako postoqnno kritikuva6 i edin pat ne se nakefi6 na ne6to?!



Тема Re: prog vs speed progнови [re: Cornholio]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано23.03.02 01:49



Естествено,
и аз уважавам твоята гледна точка и мнение - щом те кефи, лошо няма как то сме казвали тук много пъти.

Като заговори за крадене на симфонии и класически мотиви в частност...вчера докато отслабвах рехабилитационно (разбирай ходех около квартала пухтейки, :)) изслушах целия Hatebreeder на CoB и зе сетен път се убедих, че Алекси не прави абсолютно нищо друго, освен да крадне класически темички и рифчета и да ги навърже - нищо друго! Което пак не е малко де, но съвсем не е достъчна база за статуса, който му се издигна напоследък...

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."

Редактирано от StormWitch на 23.03.02 02:34.



Тема Re: Dream Theaterнови [re: Marvin]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано23.03.02 02:09



Мммм, за мен Куинсрайх умряха след Импайър и въпросните песни, които споменаваш не са ми известни.

В албумите, които ме кефят Куинсрайх нямат клавир, саксофон, индъстриъл елементи и прочее...

Същото важи и за Fates Warning

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: abe hora..нови [re: drums-master]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано23.03.02 02:30



Никой не се е обърнал към теб лично, за да да си мислиш, че те занимава с глупости.
Интересното и ункланото на форумите е, че тук идват хора с различни мнения и всеки има правото да се изкаже и да обясни какво, защо и как му харесва или не. Когато го прави, въпросният човек не казва на останалите хора да харесват/нехаресват даден албум, а защо на него ЛИЧНО му харесва/нехаресва, т.е. изразява лично мнение.

Такива хора като теб, които се "кефят на музиката - скапана или не" са ужасно скучновати и е тъжно да попаднеш във форум, където всички дружно и в един глас хълцат и превъзнасят някой щото е еди-кой-си и нямат собствено менение.

Точно по тази логика и защото аз лично си имам собствено мнение и мога да реша сам за себе си кое ми харесва и кое - не, изобщо не е нужно да мога да свиря като ДТ, за да имам право на мнение и да преценя дали ми харесват или не, нито пък бих се повлиял от мнението на някой, който ги харесва, защото може да свири на китара примерно.

Много повече съм склонен да уважа мнението на някой, който не може да се аргументира, но покзва че има някакви собствени предпочитания, отколкото да се затрогна от пледоариите на друг, който с отворени обятия поглъща всичко, което може да се класифицира като "прогресив" без значение дали е качествено или плява .

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: Dream Theaterнови [re: StormWitch]  
АвторMarvin (Нерегистриран)
Публикувано23.03.02 16:02



А, много ме изненада! Може би не си слушал внимателно Promised Land, или просто не ти е допаднал в момента когато си го слушал и си побързал да го отхвърлиш ...или пък си имал нещо по-интересно за слушане в този момент. Според мен Promised Land e именно апогеят на Queensryche, но за него имаше преди време един много точен постинг (не си спомням от кого) в ревютата в клуба. Та именно след комерсиалния и доста сладникъв Импайър с Promised Land Queensryche отново се завърнаха към изтънчената си музика от Warning и Rage for Order, но с доста по задълбочен и интровретен поглед към темите в албума. Та 'умирането' им за мен се отлага за след 'Hear in the now frontier'.
Така де, има много малко клавишни, няма саксофони и индъстиали в Promised Land, и ако случайно ти попадне пак не го отписвай....



Тема Re: abe hora..нови [re: drums-master]  
АвторMarvin (Нерегистриран)
Публикувано23.03.02 16:22



Ами именно де, купих си последния двоен албум на ДТ, пуснах си го и не изпитах никакъв кеф, освен в началото, просто защото е нов албум, но постепенно започна да ми втръсва... Прослушах го още няколко пъти за да се убедя, че за мен няма кеф в този албум, особено във втория диск (макар, че обожавам дълги прогресив парчета и то на много по-леки групи). После си пуснах AWAKE и ...това вече е кеф!!!
Не отричам, че са страхотни музиканти и не искам и да мога да свиря и 1/20 от техните възможности, но че могат да си изсвирят перфектно композицийте не значи, че трябва да ми харесват.
Та критиката ми е точно защото искам да се кефя на ДТ, но нещо напоследък не се получава...



Тема Re: Dream Theaterнови [re: Marvin]  
Автор o2 (maniac)
Публикувано23.03.02 19:00



abe ne sum mnogo suglasen. spored men nai-dobria im album e operation: mindcrime. vsichki sled nego prosto sa gola voda - nikoga ne mogat da go stignat! de da uspeiat da izdadat oshte edin takuv album ama kato gledam poslednia - ne mi se viarva... vizh za razlika ot tiah dream theater uspiaha da se vurnat kum korenite s predposlednia album - scenes from a memory. adski dostoen naslednik na images and words spored men...



Тема Re: prog vs speed progнови [re: StormWitch]  
Автор Cornholio (anticommunist)
Публикувано23.03.02 23:00



възможно е. аз говорех за Wizard's Last Rhymes дето е 100% нагла гадна кражба на 4-та част от Симфония за Новия Свят на Дворжак.

иначе и аз в моите сола бутам барокови фрази и ме кефят ама не бива да се прекалява.

относно произход на музиката, крадене, etc. виж в сайта на Jens Johansson

към края на страницата... много е прав пича.

Good behaviour brings the Saviour to his knees
John Petrucci

Тема Re: Dream Theaterнови [re: Marvin]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано24.03.02 08:44



Абе след оня въпросния постинг се опитах да му дам пак шанс, но нещо просто не се получава...не мога да го зацепя и хич не ми е интересен, може би ми влияе новата настройка на китарите в него или нещо друго...определено обаче е коренно различен от всичките предишни албуми. Не помня дали в самият албум има саксофон, но на турнето след него Джоф не пропускаше да се перчи на сцената със саксофон в ръка и да го надува до полуда :)). Моят любим албум като цяло е Рейж Фор Ордър и веднага след него идва Импайър - който хич не ми се струва комерсиален, особено на фона на днешните прогресиви

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: prog vs speed progнови [re: Cornholio]  
Автор StormWitch (кОнанист)
Публикувано24.03.02 08:59



Нека да го кажем така: аз лично не се дразня ако някой крадне, стига да ми хареса начинът по който го използва.
Ето примерно CoB ме кефят и прощавам на Алекси, че е "взел назаем" темички и мотивчета, защото каквото и да правят, наблягат най-вече на агресивността и на скороста - дразня се обаче, когато някой седне да ме убеждава какъв бог ненадминат е той, след като досега грубо казано не съм чул нещо наистина лично негово си, което да ме е убедило, че не е просто перфектен техничар, но и нещо повече.

Марти Фридман и Джейсън Бекер също взаимстват купища темички в Какафони - от барок до разни азиатщини, но това не ми пречи да ме кефят свирепо, защото са вложили и по нещичко свое и са ги интегрирали перфектно в маниакалния спийд метъл, който беше в основата и на двата албума на Какофони, плюс първите солови и на Марти и на Бекер. След това Фридман се сговни, а Бекер го хвана Лу Гериг-а :((.
Абе въобще всико ново е едно добре забравено старо както се казва.

В новия Холентон пък има едно парче, в което уводната тема е 101% чопня от много известно класическо произведение (не го знам кое - нещо на Бах най вероятно) и стои супер не на място и много ме дразни :).

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.