Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:54 21.05.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Bolt Thrower  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано12.01.02 09:36



Арееее, дочаках новия Болт Троуър - "Honour-Valour-Pride"!

Верни на себе си, "Хвърлячите на Мълнии" отново и за 6-ти пореден път през последните 14 години ме размазха като парен валяк с мощната стена на джиткащият си китарен саунд и прецизността си на електрическа шевна машина в ръцете на дългогодишна опитна шивачка от цех - Яница, Елхово!

Дет метъл какъвто само злите англичани са способни да сътворят!
Hail to England!
Jo Bench, обичам те (но не бих излезнал с теб на кафе, сори - хаха)!

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: Bolt Throwerнови [re: StormWitch]  
Авторahav (Нерегистриран)
Публикувано12.01.02 13:15



Gotina banda sa.Niakakuv mnogo gotin death,koito hem e zdrav,hem dobre se ponasya bez da vliayae na hranosmilaneto:)I Benediction byaha dobri,ama ne6to se porazmazaha.



Тема Re: Bolt Throwerнови [re: StormWitch]  
Автор o2 (maniac)
Публикувано12.01.02 14:09



i az mislia, che novia bolt thrower e meko kazano razmazvasht! pone na men mi haresa dosta - sigurno zashtoto sum im fen ot vremeto na the IVth crusade nasam :)



Тема Re: Bolt Throwerнови [re: StormWitch]  
Автор The_Lightning (Black Marshal)
Публикувано12.01.02 14:49



Не съм го слушал, ама го рекламират много ще взема да си го купя
И ще ми разправят, че нямало добри "много метъл" британски групи...
HAIL TO ENGLAND!



Тема Re: Bolt Throwerнови [re: The_Lightning]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано13.01.02 00:00



Имай в предвид, че той си е чист Британски Дет Метъл.

Всички Британски групи имат една характерна особеност - "Hate them, or Love them" Няма средно положение там. Незнам защо винаги така се получава с Английските групи, но като се замисля за себе си това е крайният резултат - или обожамвам дадена Английска група, или немога да я трая, средно положение няма.

Навсякъде по света като излезне една добра група и до 2 месеца се появяват поне 50, които я имитират, къде успешно, къде не толкова и като резултат винаги има купища групи, които са "безлични" и не будят никакви други чуства в мен, освен дълбока досада и отегчение.

Британските групи от своя страна винаги иамт някакъв техен си специфичен облик - или са страхотни и ги обожавам (SATAN, XENTRIX, PARIAH, MAIDEN, DEF LEPPARD, SABBAT, TORANAGA, RE-ANIMATOR, JUDAS, BOLT THROWER, MY DYING BRIDE, BAL SAGOTH, etc., etc.) или са някакви ултра-екстремални експерименти или изключително зле продуциран NWOBHM, които не мога да понасям (ESOTERIC, QUARTZ, ATOMGOD, etc.).

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: Bolt Throwerнови [re: StormWitch]  
Автор The_Lightning (Black Marshal)
Публикувано13.01.02 20:46



И като прибави общо взето всичко в Хард Рока (старият), абе...така си е...
А за Anathema от любимия ми град какво ще кажеш?



Тема Анатеманови [re: The_Lightning]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано14.01.02 02:20



Немога да ги трая :)).

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: Bolt Throwerнови [re: The_Lightning]  
Автор o2 (maniac)
Публикувано14.01.02 09:42



na men dosta mi haresvat... nai se kefia na serenades... poslednia album sushto ne e losh - ima edna mnooogo interesna pesen vutre "panic", koiato baia se otlichavashe ot ostanalite v albuma...



Тема Re: Анатеманови [re: StormWitch]  
Автор The_Lightning (Black Marshal)
Публикувано14.01.02 14:24



Аз не съм ги слушал, но разбрах, че са си сменили стила нещо...та рекох да те питам какво мислиш



Тема Re: Анатеманови [re: The_Lightning]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано14.01.02 19:46



ami nowiq im stil zwuchi kato smesica ot led zeppelin i pink floyd + malko po-moderno zwuchene...i posledniqt im album hich ne e zle, btw



Тема Re: Bolt Throwerнови [re: StormWitch]  
Автор Darkkingdom Lord (Dark Knight)
Публикувано14.01.02 21:23



Ами т'ва определено не кефи, ама вече повече от месец си се кефя на новия Дрийм Тийтър, а тук гледам си се кефите се на разни резачки.
Няма ли кой да пусне една темичка и за Дрийм, че мен нещо ме е подгонил мързелът яко...

Dark...and justice for all!


Тема Дрийм Тиътърнови [re: Darkkingdom Lord]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано15.01.02 07:47



Не бяха лоши, макар че винаги са ми звучали малко стерилно...но после чух "Фолин инто Инфинити" и директно ги зачеркнах от албум листата ми...
...така де, ако ми се слуша гръндж по-добре нирвана или нещо подобно

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: Дрийм Тиътърнови [re: StormWitch]  
Автор o2 (maniac)
Публикувано15.01.02 11:17



da, falling into infinity i men me razdrazni. chui obache sledvashtia ot 1999-a - scenes from a memory - mnogo dobar album i kato muzika, i kato koncepcia i kato istoria i si e zavrushtane kum sounda na images and words.... a novia oshte niamam mnenie za nego, no opredeleno zvuchi stranno :)



Тема Re: Дрийм Тиътърнови [re: StormWitch]  
Автор The_Lightning (Black Marshal)
Публикувано16.01.02 14:49



Гръндж!?



Тема Re: Дрийм Тиътърнови [re: The_Lightning]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано17.01.02 06:31



Гръндж в смисъл на бавни, абсолютно неориентирани депресантски песни, гадни и тотално размазани китари и безлични и залутани вокални партии. Абсолютна депресия - този албум би подхождал на някоя наркоманска stoner-rock група, сътворен след препушване с марихуана.
Наречи го както искаш: Гръндж, Алтернатив, Стонер-рок, whatever... резултатът е един - трагедия на поразия .

Дотолкова се отвратих, че до ден днешен ме е страх дори да си дръпна няколко мп3-ци от новия им албум да го чуя къв е...

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: Bolt Throwerнови [re: StormWitch]  
Авторahav (Нерегистриран)
Публикувано19.01.02 12:14



Vzeh si novia Bolt Thrower i go 4uh.Malko e ednoobrazen,specialno 3-tata pesen mi skusa nervite.Tova ne mu pre4i da si e ubiistveno zdrav i da zabiva debeli boltove v glavata.



Тема Re: Дрийм Тиътърнови [re: StormWitch]  
Автор The_Lightning (Black Marshal)
Публикувано19.01.02 19:39



Тоя албум не съм го слушал, но за Images and Words и Metropolis Part II - Scenes from Memory не мога де се съглася с думите ти



Тема Re: Дрийм Тиътърнови [re: The_Lightning]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано19.01.02 23:16



Никой не те насилва да се съгласяваш с думите ми.
Ако се зачетеш ще видиш, че оплювам само Falling into Infinity и всички епитети са насочени само към него.
Предишните албуми са хубави, ако и на мен лично да не ми допадат особено...

"I'll choose optimism, scream its name
Look to the future, a burning flame."


Тема Re: Дрийм Тиътърнови [re: StormWitch]  
Автор The_Lightning (Black Marshall)
Публикувано24.01.02 21:38



не съм го слушал, вероятно си прав



Тема Re: Дрийм Тиътърнови [re: StormWitch]  
Автор Suicider (Day-dreamer)
Публикувано24.01.02 22:00



И на мене "Фолин инто Инфинити" въобще не ми хареса. Любимите ми техни албуми са Images & Words и When Dream and Day Unite. Това е просто класика. След това започват да комерсиализират леко. Awake също не е за предпочитане, въпреки че там има 2-3 култови песнички. А да не говорим за кавърите, въпреки, че Смяната на сезоните страшно ме кефи и заради това си го взех на диск. Scenes from a memory също е завръщане към класиката, въпреки, че е прекалено претрупан. Новото албумче, въпреки, че обложката е страшно грозна, най-важното-музиката още не съм го чул.

То живот ли е да го опишеш или просто да го издрайфаш


Тема Re: Bolt Throwerнови [re: StormWitch]  
Автор Suicider (Day-dreamer)
Публикувано24.01.02 22:04



Каде ги забрави Black Sabbath. Ами Paradise Lost, които са също една страхотна група, въпреки, че последните им албуми дават яко фира.

То живот ли е да го опишеш или просто да го издрайфаш


Тема Re: Анатеманови [re: Mist]  
Автор Suicider (Day-dreamer)
Публикувано24.01.02 22:06



Най-вече Флойд. Последния албум все-още не мога да го намеря - навсякъде свършил.

То живот ли е да го опишеш или просто да го издрайфаш


Тема Re: Bolt Throwerнови [re: Suicider]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано25.01.02 07:49



Ммм, никога не съм бил Black Sabbath фен,
"Загубените" разцепиха земята със Готик, после следващите два също бяха мнооого добри, но след това меточично се спихнаха до под нивото на Депеш Мод...

Болт Троуър са ми слабост от едно време - признавам че са "рендета," но ме кефят.

Днеска по любимото ми MTV X даваха Obituary, бях забравил колко ме радваше навремето Джон Тарди със нечленоразделното си пеене (за който незнае - Обичъри нямат текстове - вокалиста си "шпреха" квото му кефне ).

Редактирано от StormWitch на 25.01.02 07:53.



Тема Re: Анатеманови [re: Suicider]  
Автор o2 (maniac)
Публикувано25.01.02 10:57



toi ne e li niakakuv the best? ili imat chisto nov album???



Тема Re: Анатеманови [re: o2]  
Автор SHARK (Fast as a SHARK)
Публикувано25.01.02 11:04



Ne e "Best" , novi4uk si e albuma "A fine day to exit" i si go biva i to dosta ...
Tova e posledniqt im album .. dokolkoto znam
a eto i link .. http://elodia.by.ru/anathema.html



Тема Re: Анатеманови [re: SHARK]  
Автор o2 (maniac)
Публикувано25.01.02 16:19



az misleh, che govori za nov pink floyd, ne anathema :) inache novia na anathema znam, che e mnogo dobur :)



Тема Re: Дрийм Тиътърнови [re: Suicider]  
Автор The_Lightning (Black Marshall)
Публикувано25.01.02 19:05



Професионалисти до край, няма какво да говорим, единственото, което ме дразни малко е че понякога са много спокойни



Тема Re: Анатеманови [re: o2]  
Автор SHARK (Fast as a SHARK)
Публикувано26.01.02 10:26



Ole prav si .. pak ne sam v 4as .. ami to sefte da ti kaja



Тема Re: Анатеманови [re: o2]  
Автор Suicider (Day-dreamer)
Публикувано26.01.02 21:00



Те и Флойд издадоха скоро, ама сборен.

То живот ли е да го опишеш или просто да го издрайфаш



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.