Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:37 29.06.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Защо пък на думи...нови [re: The_Lightning]  
Автор Virgin Steel (член)
Публикувано22.11.01 07:13



Как може само да го кажеш тва бе ти се излагаш,целия свят знае кое е истинския метал а тва е точно ManOwaR знаеш ли колко е проста музиката на NAPALM DEATH сигурно не знаеш щом говориш така.И аз мога да хвана да бия с китарата(вклучени в най-отвратителния дистер) и да бия по главата той да реве от там барабаниста се опитва да замаже положението и бие кат не виждал,а басиста тоя друг ритъм от 2/4 май не знае!!!Така че не се излагай няма място за съмнение и на думи и на музика ManOwaR са велики!!!
Колкото за DEATH никнейм ас въобще не бих казал че свирят стила ДЕТ МЕТАЛ
Чък Шолдинър също в едно интервю каза че той иска да свири нормален,шибан хеви метал тъй че...

Veni,Vidi,Vici....



Тема Re: Защо пък на думи...нови [re: Virgin Steel]  
Автор Darkkingdom Lord (Dark Knight)
Публикувано22.11.01 11:34



Ами всъщност музикантите от групите, които свирят олд скул блек и дет метал като Дарк Трон, Мейхем, Горгорот, Кенибал Корпс, Напалм Дет, Деисайт, Каркас и т.н. шумовдигащи и слуходразнещи, както и разните му хард- и грайнд- корове изобщо не са некадърници и това личи от страничните проекти, в които голяма част от тях участват. Това че има хора, които слушат такъв тип "музика" и купуват албумите им е достатъчно основание да си продължават все така да бичат - нали и те трябва да живеят - просто са си намерили подходящата пазарна ниша. Иначе мисля, че няма спор относно това, че Дет са основоположниците на дет метал-а, а от дет метал до дет метал разликата е толкова голяма, че просто не си струва да се занимава човек с подразделянето му, а и повечето групи изобщо не се съобразяват със стиловото деление и си свирят каквото им е гот.

Dark...and justice for all!


Тема Re: Защо пък на думи...нови [re: Virgin Steel]  
Автор The_Lightning (Black Knight)
Публикувано22.11.01 15:20



"целия свят знае кое е истинския метал а тва е точно ManOwaR знаеш ли колко е проста музиката на NAPALM DEATH сигурно не знаеш щом говориш така"- все едно слушам Джой Ди Майо-и това с истинския метал е такава простотия и като чух какви глупости беше говорил Ди Майо направо ми падна в очите.Не съм казал че Напалм Дет са чак толкова вариативни,но не бих казал че Меноур сменят ритъма чак толкова често,че ти като техен фен да правиш такива изявления.
"И аз мога да хвана да бия с китарата(вклучени в най-отвратителния дистер) и да бия по главата той да реве от там барабаниста се опитва да замаже положението и бие кат не виждал,а басиста тоя друг ритъм от 2/4 май не знае"- все едно чувам накой келеш със свалени гащи и кривната шапка да ми говори-макар,че неговета критика не би била толкова градивна,макар че и твоите думи не са толкова смислени.
При това бих казал,че Napalm Death са си достатъчни мелодични и разнообразни за този стил.
Не се обиждай,но си пристрастен,Меноур са велики,но не толкова колкото си мислят те и ултрас феновете им

Редактирано от The_Lightning на 22.11.01 15:22.



Тема Е не става така!нови [re: Virgin Steel]  
АвторCopи (Нерегистриран)
Публикувано22.11.01 15:43



Не става така - възхваляваш до небесата една група и яко плюеш друга. Други, Цели стилове! Не че съм голям фен на дет метъла, но чуй все пак новия Bolt Thrower.
И аз мога сега да оплюя Manowar също толкова необосновано, колкото и ти детметъла въобще. Ама що?
Че Manowar са велики - съгласен съм.
Но чак пък най-великата хеви метъл група? Ами тогава за Judas и Black Sabbath какво трябва да кажем: Че са най-най-най- или по-по най?



Тема Re: Защо пък на думи...нови [re: Nickname]  
Автор The_Lightning (Black Knight)
Публикувано22.11.01 17:49



В българския вариант на сайта на Менуор са цитирани думите на Джой Ди Майо-“Това е което правим; това е енергията на групата. Ние излизаме за да ритаме задници. Излизаме за да ги отвеем. Излизаме за да убиваме. Това е Метъла. Всеки, който твърди обратното не свири Хеви Метъл.” имаше и още подобни глупости, просто оставям без коментар и повече няма да пиша на тая тема.



Тема Re: stylнови [re: !fOObar]  
Автор The Great Suicider (Анти-БТР)
Публикувано22.11.01 18:53



Ех, ти пък ся, кога успя толкова да намазиш HIM? Та истина е, че последния им албум е албум е абсолютна помия, но предния - Razorblade Romance, поне според мене е доста стабилен. Та и Sentenced навлизат в разсъждения относно любовта и смърта.

То живот ли е да го опишеш или просто да го издрайфаш


Тема Re: stylнови [re: The Great Suicider]  
Автор The_Lightning (Black Knight)
Публикувано22.11.01 20:23



Ти пък кога успя да намразиш Б.Т.Р. и по каква причина?



Тема Re: stylнови [re: The Great Suicider]  
Автор Elodia (Demoniac)
Публикувано22.11.01 22:28



Ако обичаш, не се опитвай да сравняваш Sentenced с him/her... 'Щото колко и надълбоко да "навлизат в разсъждения относно любовта и смърта", първите си остават поне с класа над вторите...

Колкото до опитите на разни хора с разни нрави да квалифицират групите по "стилове", мога само да им кажа, че това не им е математика...

...but I'm broken to little pieces deep inside...


Тема Re: stylнови [re: Elodia]  
Автор Nickname (God)
Публикувано22.11.01 22:52



eeeeej, taja devojka vednyj neshto umno da kaje



Тема Re: stylнови [re: The_Lightning]  
Автор The Great Suicider (Анти-БТР)
Публикувано22.11.01 23:03



мани, мразя си ги отдавна, защото са продажници. Но най-ми натвариха, когато засвири по радиоточката онуй лудо море он лайна. Но иначе пак са си хипер-посерковци, откакто с тях е Наско-педераско. Просто ако си мислят, че свирят рок, жестоко си лъжат - свирят някви поп-лайна. Наско си е ебаси певеца, на ниво Слави Трифонов, свирят с две китари, но като ги слушаш - все едно свирят с една и даже и с толкова не свирят. Басиста и той дрънка, като ударена линейка. Само барабаниста горе-долу не е за изхвърляне. И песните им са страшно безидейни и крадени от всякъде. Какво ще кажете за Дюн и Touch Of Evi. И "Мечти" няма почти нищо тяхно освен пръдливото цвете от луната. А и текстовете са пълни с двусмилици или по-точно - безмислици. Какво ще кажете за "Ако не тръгна - ще остана" или целия текст на "Мощни Влакове" - една от най-големите им гадости. Но с новото парче направо ма забиха в земята, както с текстовете, така и с музиката.

То живот ли е да го опишеш или просто да го издрайфаш



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.