Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:53 25.06.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема underground na CDR!  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано08.10.01 01:28



Predostavyam katalog s nad 4000 zaglavia-punk,60s beat,garage,hc,gothic..otvsyakude i otvsichko..AUDIO(!!!)CDr s oblozhka(+plateny postenski razhody)e edva 6lv!Poruchay 10 za 50 lv!!
katalog mozhe da poluchite na:
lavrentiiberia@dir.bg


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Re: underground na CDR!нови [re: Bgpunk]  
Автор Nickname (непознат)
Публикувано08.10.01 17:10



Shto si lud?
Az tolkova pari veche ne davam za piratski matrichen disk, ta kamo li za CDr.
No bih vzel njakoi sreshtu zaplashtane eventualno.
Da rechem ako mi platish po edin lev za vseki, kojto vzema.......
Ako si poslushen moje i bez da mi davash pari da gi vzema



Тема Re: underground na CDR!нови [re: Nickname]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано09.10.01 09:46



vizh sega..ne iskash li purvo da vidish kataloga i togava da se pravish na DIGITAL MAN?:)))


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Re: underground na CDR!нови [re: Bgpunk]  
Автор Nickname (новак)
Публикувано09.10.01 17:36



A be to njama losho da go vidja kataloga
ama nishto nema da si kupja
Prosto CDr ne kupuvam, naj-mnogo da si zapisha njakoj, ama i tva e izkljuchitelno rjadko



Тема Re: underground na CDR!нови [re: Nickname]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано10.10.01 00:10



ami,kude da ty go pratya kataloga?purvo vizh,puk togava govory..ok??:)


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Re: underground na CDR!нови [re: Bgpunk]  
Автор Nickname (God)
Публикувано10.10.01 16:28



Mi shtom te vleche, da rechem:
ritual@lycos.com



Тема Re: underground na CDR!нови [re: Nickname]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано10.10.01 17:57



koe da me vleche?:))


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Re: underground na CDR!нови [re: Bgpunk]  
Автор Nickname (God)
Публикувано12.10.01 05:16



Ami da mi pratish kataloga, koe drugo?
Ta poglednah go za dve-tri sekundi i estestveno oshte poveche si zatvyrdih mnenieto - kato vidjah kolko neshta ima deto nikoga ne sa izlizali na CD-ta ...



Тема Re: underground na CDR!нови [re: Nickname]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано12.10.01 08:23



ami,mnogo nesta sum svalyl ot plochy,zastoto imam MNOGO plochy
tva losho li e?


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Re: underground na CDR!нови [re: Bgpunk]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано12.10.01 12:16



puk i ty otkude znaseh koe e izlizalo i koe ne na CD?ako meriloto ty za CDs e Slaveikov,momche,...svetut e mnogo po shirok!


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Re: underground na CDR!нови [re: Bgpunk]  
Автор Nickname (God)
Публикувано12.10.01 18:47



ama ti naistina si bil goljam kloun
za kvo sa mi cd-ta praveni ot plochi (az ti kazah che cdr-i daje ne iskam....)
osven tova ne znaeh che na slavejkov se prodavat originalni diskove (osven v edno smeshno magazinche tam)
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))



Тема Re: underground na CDR!нови [re: Nickname]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано12.10.01 21:41



ami,izvinyavay!
misleh che govorya s meloman,a puk ty si bil audiofil..
ok..prosto govorim na razlichni ezici
ako ne te interesuvam..prosto si spesty komentarite..ako te interesuvam,kazhi nesto deto veche ne go e kazal vseki predi teb


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Re: underground na CDR!нови [re: Bgpunk]  
Автор manowarkata (heavy forever!)
Публикувано12.10.01 22:20



хммм - искаш да се каже нещо което друг до сега не ти го е казвал - о.к. - punk's dead! А и честно да ти каже с това никче едва ли се нравиш на много от постоянните посетители тук така че един съвет от мен - сменяй го поне като влизаш тук!

I hate God and God hates me!


Тема Re: underground na CDR!нови [re: Bgpunk]  
Автор Che Guevara (Dreamer)
Публикувано12.10.01 22:21



Хех, бе пич, кой е тоя луд меломан дето ще слуша някви продрани записи, дето едва се чува и на всичкото отгоре за 6 кинта.......... малееее. Та аз съм слушал касета правена от плоча и едва се трае, та камо ли диск. И на всичсото отгоре да изръся за това 6 лева. И съм 100% сигурен, че използваш онея пикливи подложки на DZU дето им се разпада записващия слой само с докосване и ги продават на всяка сиргия за 1 лев. Също така те не се четат на някои CD устройства с леко напрашена лупичка, където се четат всички останали CD.
Кажи ми за меломан, дето се задоволява с транзистор и само на него слуша мелодии.

Hasta la victoria siempre|



Тема Re: underground na CDR!нови [re: Che Guevara]  
Автор StormWitch (Ком. Секретар)
Публикувано13.10.01 00:19



Виж сега, принципно не си прав.

Ако заделиш малко кинти и си купиш подходящо шаси с нужната доза и съответния софтуер, набавиш си нужната тава на запазен и читав носител ще си направиш CD от LP дето никой нямя да го познае.
Ти от какво мислиш че рашъните правят пиратките на разни зверски апокрифни групи, а? Да не си мислиш че купуват оригиналните мастър риъли, хахах! Закво мислиш че по-голямата част от пиратските CD-та се чуват "глухо" и гадно - ми щото са минати през дехисинг и декликинг и нямат високи вече.
Мога да те уверя че имам плочи, които свирят 10 пъти ПО-ВЕЛИКО от "оригинално" издадените ЦД-та години след това.
Незабравяй, че CD можеш да нащампиш от всичко и разните му там малки компанийки като Reborn Classics, Old Metal Records и подобни в най-добрия случай щампят от плочите.
Това, че едно ЦД е щампено в никой случай не означава че е по-качествено!

А относно въпроса ти мога да ти кажа че колкото и да ти звучи странно, голяма част от старите банди от началото на 80-те никога не са излизали оригинално на CD и единствения вариянт е да си ги рипнеш от Плоча (или евентуално да се надяваш че рашъните ще ги рипнат вместо теб и да можеш да си ги купиш от Славейков).

Велики албуми като Stormwitch - "Tales of Terror," Vampyr - "Cry out for Metal," Samhain - "Vibrations of Doom," etc. никога не са виждали "бял свят" на ЦД-та.

Е, разбира се вррно е, че повечето от вас търсят ММ и Слипнот и не се интересуват от метъл, но който се интересува, и то особено от групите от началото на 80-те знае, че винаги е по-ценно да се провери дали плочата не звучи по-добре от ЦД-то, защото само до преди 2-3 години ЦД-технологиите изобщо неможеха да се сравняват с диапазона, кото една тава вади.

Защо, мислиш, всичко се преиздава "digitally remastered and enhanced" и защо примерно винаги ще си пазя плочи като "Under Jolly Roger" или всички тави на Destruction? ...еми защото ЦД вариянтите им са "кухи" .

Разбира се за да оцениш всичко това, първо: трябва да си бил меломан от времето на "тавите" и второ да си вманиячен като мен и BGpunk.

Предполагайки все пак че си от новата вълна "колекционери на мп3-ци", предполагам че качеството не те интересува и без друго, количество да има :).

Лично аз обичам плочите - хубави и голями обложки - супер са велики да си ги закачиш на стената, освен това лекото припукване в началото на плочата е много носталгичен спомен за мен и винаги ми е приятно да го чуя - "наелектризира ме" и е силно асоциирано с предусещането на як и жесток албум!

"...I don't respond well to threats!"
Capt. Janeway, USS Voyager


Тема Re: underground na CDR!нови [re: Nickname]  
Автор StormWitch (Ком. Секретар)
Публикувано13.10.01 00:30



Така, като ти чета постингът и добивам впечатлението че според теб руските матрични пиратки са по-скъпи от един ЦД-Р...

Работих за СОНИ наскоро и открих, че партида от около 25,000 матрични дискове барабар със всички обложки, опаквки и т.н. дава средна производствена цена на диск - ... $0.37

Иди моля те, купи един ЦД-Р, запиши ми го, изпринти ми обложка на струен принтер, сложи го в кутийка и сметни колко ще ти струва. Убеден съм че ще е МНОГО НАД 70 стотинки .

Твойте приятели рашъните принтят тиражи над 100,000, така че със сигурност производствената цена на "пиратските матрички" на Славейков е не повече от 30-40 стотинки, особено с тея едностранно изпринтени "обложки" на 50 грамова хартия .

"...I don't respond well to threats!"
Capt. Janeway, USS Voyager


Тема Re: underground na CDR!нови [re: StormWitch]  
Автор Nickname (God)
Публикувано13.10.01 06:44



E, toja pyt nishto ne kaza...
Vsichko tova si go znam.
Obache tova, che proizvodstvenata im cena e ochevidno po-visoka, vyobshte ne znachi, che si zaslujava da davash pari za tjah.
I osven tova, ti zashto si kupuvash originalni diskove, chijto proizvodstvena cena e dosta po-niska ot taja na CDr-ite, a struvat dosta poveche.



Тема Re: underground na CDR!нови [re: StormWitch]  
Автор Nickname (God)
Публикувано13.10.01 06:51



Ami az kato si kupja piratski, ta dori i originalen disk ot BG, prosto mu pravja spektralen analiz i ako ne mi haresat harakteristikite mu, go vryshtam i tva e.
A inache matrichni diskove se pravjat i ot plochi i ot mp3-ta - ama to si lichi.
Syshto taka kachestvoto si e kachestvo, a kolichestvoto - kolichestvo. Njama nujda da se prenebregva ednoto za smetka na drugoto.
I osven tova ti vsyshtnost si na obratnata pozicija na bgpunk. Toj imashe predvid, che ne sym bil meloman imenno, zashtoto ne sym dyrjal na kolichestvoto i sym bil pridirchiv za kachestvoto. I za tova sym bil audioman :)))



Тема Re: underground na CDR!нови [re: Che Guevara]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано13.10.01 09:28



ok..tvoya volya :)
lichno az ne smyatam che plochite imat losh zvuk...


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Re: underground na CDR!нови [re: manowarkata]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано13.10.01 09:34



izvinyavay che disham


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Re: underground na CDR!нови [re: Nickname]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано13.10.01 09:44



kak go pravish toya spektralen analiz??che mi stana mnogo interesno
vizh,muzikata si e muzika
pochty 5 godini slushah edin otvratitelen zapis na kaseta na ABSOLUTELY FREE na FRANK ZAPPA,dokato si go poruchah na CD ot USA..i kakvo..ami,cdto ne me kefy :(
vsichko si e do potrebnosty i useshtania
no az ne moga da si kupya cd na ljubimata mi grupa,da go puhna nyakude da mu pravya analiz i da kazha che NE STRUVA i da se borya za mizernite mi levcheta s prodavacha
puk i da nyamash sluchaino uredba za 10 000$ za da durzhish na kachestvoto..
pri populiarnite sistemi i radio na sredni vulni zvuchi ednakvo s CDto-toest nikak
ako haresvash dadena grupa,primerno da kazhem SHTURCITE i ty popadne plocha ot 60s,deto puka i e izdraskana mnogo i e mono,nyama li da se izkefish?
ili za teb zvukut e po vazhen to muzikata?
za men e obratno..


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Re: underground na CDR!нови [re: Nickname]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано13.10.01 12:30



Ти направи паралел между пиратки и CD-Rки в предния си постинг и затова ти ги казах тези неща.

Аз си купувам оригинални ЦД-та, защото се имам за колекционер и дори в много от случаите не си купувам даже преиздадени, а търся стриктно оригиналните издания. Освен това може да звучи патетично, но си купувам оригинални ЦД-та, за да подпомогна любима група и за да може да се кефя евентуално на следващият им албум. Пичовете се трудят яко и по-добре да дам малко повече и да знам, че част от кинтите ще стигнат и до тях, отколкото да дам по-малко, но всичките до стинка да отидат в джоба на руския помещик и крадец на интелектуална собственост.
Също така и естетичната стойност на ЦД-то е от много голямо значение и яко се дразня от разни мизерни ситопечати и особено от използването на профански фонтове и евтини фотошопски ефекти и купищата правописни грешки по пиратските матрички.

Единствените ЦД-Рки, които притежавам са рипнати плочи, защото напоследък, откакто се здобих с яко качествени скенер и принтер мога да докарам една ЦД-Рка да изглежда почти като "оригиналка" та реших да си нарипам по-голямата част от тавите на ЦД-Р ки и да ги разкарам. Ще си запазя само няколко по-ценни и с впечатляващи обложки.

Ако все пак трябва да избирам, вероятно бих си купил пиратка, защото е малко по-угледна, но зависи.
Отвреме-навреме Бакрачев ми дава по някоя интерсна и си я пазя за ташак.

"...Resistance is futile!"
Standard Borg Greeting


Тема Re: underground na CDR!нови [re: Nickname]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано13.10.01 13:08



Всичко е относително и се обуславя от стиловите предпочитания на меломана. И.е. БГпънк се кефи на пънкарийки от 70-те, а те са точно от "царството на плочите" и затова той си харесва тавите. Предполагам, че като те нарече "аудиоман" имаше в предвид, че се интересуваш от грешното качество - а именно на носителят, а не на самата музика, която е на въпросния носител.
Мен също ми отне доста време да се прехвърля от плочи на ЦД-та и до ден-днешен понякога като видя някоя тава и си я купувам, дори и само заради обложката. Предполагам че това ще ми остане безусловен рефлекс завинаги...

Закво го правиш тоя спектрален анализ? Доколкото помня от лекциите ми по физика, спектрален анализ се прави за да се определи цветът на дадено нещо... Много странно .
И аз, както БГпънк съм забелязал неимоверните трудности да върнеш веднъж закупено нещо в който и да е Български магазин . Жалка и грозна картинка.


Даже сега ще ти разкажа една смешна случка от тая пролет, когато си бях в София за малко.
Та влезнах аз в новия супер в Дианабад да си пазарувам и покрай всичко друго си взех и някво списание за игри. Докато се придвижвах към касата установих обаче, че въпросното списание върви в комплект с ЦД, което обаче липсваше, очевидно извадено ловко от една незабележима на пръв поглед дупка в опаковката, хехе.
Та стигнах аз до касата и викам на продавачката: "Това списание е без ЦД, заменете ми го моля за друго такова, но с ЦД-то вътре." Малеее, все едно и обрах къщата на тая патка ти казвам - развика ми се все едно съм от гората! И директно ми вика "ти си го извадил, сега трябва да го платиш да не те джобиме тук..." ХАХАХАХА
Със съвсем културен глас я моля да си викне супервайзърът или управителят да говоря директно с него - ами, къде ти, все едно на стената си говоря - мучи ми онова добиче и се блещи насреща, че и тъпите пенсионерки зад мен на опашката я подкрепят...
Писна ми, заебах всичко и заминах да и търся шефа да се оплача как се държи с мен тая патка - пръчки батко, няма такъв на обекта. Наложи ми се да се унижавам и да показвам че нямам ЦД из джобовете, за да може да ме пуснат да си излезна.

Само си представям как отивам при тая и и казвам "Абе знаеш ли кво, направих спектрален анализ на това ЦД, дето си го купих вчера от теб и не ме кефи нещо. Смени ми го!" ХАХАХАХАХАХАХ. Сигурен съм че и фактът, че съм 130 кила няма да ме спаси от физическа саморазправа .

"...Resistance is futile!"
Standard Borg Greeting


Тема Re: underground na CDR!нови [re: StormWitch]  
Автор Nickname (God)
Публикувано13.10.01 14:59



e tova zvucheshe dosta po-razumno :)
moga samo da dobavja, che prosto tehnologijata na pravene na matrichni diskove e po-dobra ot tazi na CDr-ite. Tova smjatam avtomaticno otgovarja na vyprosa zashto gi predpochitam. Vyobshte ne stava vypros za pari.
A kolkoto do originalnite - tuk prosto e trudno da si namerish. Kato hodih do Germany si kupuvah. Inache sega si porychah ot SentinelSteel ot linkovete deto mi kaza, ama e goljama igrachka... kato si v BG de :)
I ne znam zashto beshe na stranata na Bgpunk pri polojenie, che toj dyrjeshe imenno na kolichestvoto, a ne na kachestvoto, kakto ti tvyrdish che dyrjish



Тема do Bgpunk i StormWitchнови [re: StormWitch]  
Автор Nickname (God)
Публикувано13.10.01 15:26



shte me umorite be hora!
Ne - bgpunk imashe predvid imenno, che ne trjabva da se interesuvam ot kachestvoto na zapisa, a samo ot tova na muzikata - koeto e typo, ako kachestvoto na zapisyt e skapano, vyobshte ne moje da se oceni podobavashto i muzikata. I njamam nishto protiv plochite - imam protiv da si kupuvam CD-ta praveni ot plochi.
S tva za analiza napravo me ubihte (osobeno StormWitch - stiga s tija gluposti, che mi razvaljash zarajdashtoto se dobro mnenie za teb).
Ok, kakvo da vi pravja pone izjavjavate jelanie da se obrazovate.
Na men po princip ne mi vliza prjako nito v rabotata nito v obrazovanieto da znam kakvo e spektralen analiz, ama nishto de:
Ami znachi edno ot neshtata za koeto se izpolzva spektralnija analiz e za da diferencira primerno chestotite v nekvo audio. Ta vijdash che chestotite ot 12;16; 18 kHz (spored zavisi) nagore gi njama i ti stava jasno, che ne mu e chista rabotata na CD-to. Izpolzvat se razni raboti kato FFT (Fast Fourier Transformation) i drugi podobni. A kak go pravja - ami ima si software za taja rabota, da ne govorim, che sumati programki go izpolzvat nejavno (moje bi dori i WinAmp-a). Ta praveneto mu ne e nikakyv problem.
Ami ne znam kakvi problemi imate i s vryshtaneto - dosega pochti nikoga ne sym imal. Oshte navremeto sym vyrnal desetki kaseti. A kolkoto do CDs sym vryshtal zaradi kakvo li ne i kyde li ne:
1) zaradi nadran disk sys zabelejimi posledstvija ot tova
2) zaradi skapana matrica na disk (syotvetno cjalata partida e defektna)
3) che e CDr (v ponedelnik vyrnah 4 takiva - mnogo hitro gi bjaha napravili, pochti ne si licheshe, moje bi bjah edinstvenija kojto se e usetil :)))
4) software disk, kojto ne raboti poradi softwareni prichini
5) audio diskove praveni ot mp3-ki
6) vryshtal sym i takiva, koito ne mi haresvat (samata muzika stava vypros)
s dve dumi, a be kvo li ne
I problemi obshto vzeto ne sym imal - vypreki, che sym okolo 70 kg predpolagam - ne sym se teglil ot 2-3 godini
A i to kvi problemi da imam - ako neshto se opyvat prosto njama da si kupuvam poveche ot syotvetnija chovek - gubi klient i syotvetno dosta poveche pari, otkolkoto, ako go smeni
A inache, StormWitch, za sluchakata, kojato si razkazal ne se i symnjavam. Znam si ja dobre rodnata dejstvitelnost... :))))
Ta tva e!
Inache CDr-i ne si kupuvam principno. Naj-mnogo az da si zapisha njakoj i to mnogo rjadko - ama pone shte go napravja po-kachestveno. Zashtoto povecheto hora dori ne se starajat da gi zapisvat dobre. Mejdu drugoto sym pochti siguren, che ot kataloga na bgpunk goljama chast ot CD-ta sys s losho kachestvo, ne samo zaradi tova, che sa ot plochi ili neshto takova, bez da iskam da te obidja. Ama to si lichi, che ti gi pravish prosto da gi ima, a ne da sa kachestveni.
I posledno, otnovo do bgpunk - ne moga da razbera kakyv e problema s tova melomanstvo. Ako iskam da imam neshto i ne moga da go imam na kachestveno Audio CD prosto shte predpocheta da go imam na mp3-ki, kolkoto i da sa gadni naistina, otkolkoto na nekachestven CDr.
A i StormWitch, tova sym go kazval: "Абе знаеш ли кво, направих спектрален анализ на това ЦД, дето си го купих вчера от теб и не ме кефи нещо. Смени ми го!"
i vyrshi rabota :))))
I ti nemash li vse pak ICQ ili ne iskash da mi go kajesh :)



Тема momcheta,momcheta!нови [re: Nickname]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано13.10.01 16:34



momcheta momcheta
tva stava strashna diskusia i vupreki che malko me ignorirate,az pak si se namesvam :)
ami,mislia che izvodite ot diskusiata sa ochevidni
i vse apk kataloga azx si go predlagam i ne mislia che kachestvoto e losho..
estestveno,hey..navsykude mozhe da namerish kusur i na vsichko i chovek mozhe da prieme red nesta v procesa na razvitieto si...
i NICKNAME,ne durza na kolichestvoto a na kachestvoto..i to na MUZIKATA
privedoh ty primer s FRANIK ZAPPA..posle primerno az haresvam garazhno zvuuchasty grupy..primerno,predy 2 godini dokato vurvyah po ulicata vidyah cigani da muknat edno staro radio i izvednuzh ot nego se izsipaha plochy..
skochih kato luv i zakupih za edno shishe rakia ot "maistorite"okolo 30 malki plochy
estestveno..plochite byha nadrani,no hey..NAMERIH plocha vutre na 6+1(nyakoi da gi e chuval,a?),plocha s neizdavana pesen na SHTURCITE i oste edna dve beat rock vkusotii ot 60s...
i zatova obiocham plochite
i ako sum siguren che ot vuprosnyat nositel moga da izsmucha NAI DOBROTO!-to go pravya i mu se naslazhdavam...
az prosto obicham muzikata,a ne originalnite nositeli..ima malka razlika tuk...
io si mislia che pokray cyaloto spektralizirane,sledene i drugy formalizirania pokray Cds..kuk da usetyk muzikata?
kupvash si PIRATSKI ACCEPT,vurstash go try puty oste dokato si na put za u vas,vrustash se i aha da go pusnesh i da udarish "AIR GUITARS" i..bum FFT filtura pishty!!
i veche ACCEPT ne sa ni interesni..primerno
haresvam hubaviat zvuk,mislia che imam i hubava tehnika za da go chuya..i sum dovolen ot tova...

"Mejdu drugoto sym pochti siguren, che ot kataloga na bgpunk goljama chast ot CD-ta sys s losho kachestvo, ne samo zaradi tova, che sa ot plochi ili neshto takova, bez da iskam da te obidja. Ama to si lichi, che ti gi pravish prosto da gi ima, a ne da sa kachestveni. "


nykoga da sum ty pravil zapisi che da znaesh,my friend??i koe te pravy CHAK TOLKOVA SIGUREN??

"Абе знаеш ли кво, направих спектрален анализ на това ЦД, дето си го купих вчера от теб и не ме кефи нещо. Смени ми го!"

imam edin poznat deto si bara plochite i cds s rukavici i da ne mursy rukavicite,otgore im nahluzva nailonovi torbichki.estestveno,nikoga i ne gi slusha za da ne gi povredy i mnogo ot tyah sa oste v celufan i sa ABSOLJUTNO ORIGINAL!!!
taka che,momcheta..may vseki e prav za sebe si i vseki si ima pravda..da ne prekalyavame s lichny napadki..ok???
STORMWITCH-pozdravy Bakrachev ot men(ivailo),ako go vidish skoro :)


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Shto e tuj spektralen analiz i s kwo pomaga za ...нови [re: StormWitch]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано13.10.01 16:46



ta znachi toz message e w dopylnenie na tuj deto go obqsnqwa Nickname

Shto e tuj Spektralen Analiz i s kwo pomaga da razpoznaem CD-tata praweni ot mp3-ki ?

Znachi pyrwo nqma da obqsnqwam podrobno kak deistwat mp3 encoder-ite shtot tam rabotata e debela...ta nakratko:
1)choweshkoto uho ima ogranichen range na chuwane (horata chuwat qsno w diapazona 100hz - 4000hz)
2)izwyn tozi range uhoto razmazwa chestotite
3)mnogo malko hora izobshto chuwat nqkakwi chestoti nad 15-17khz

ta zatwa mp3 encoderite predi da kodirat razdelqt signala izwyn range-a 100-4000hz na interwali i w tqh ostawqt samo nai-qsno izrazeniq signal, shtoto ot gledna (ili sluhowa :) tochka na uhoto samo toi se chuwa (ostanalite se maskirat)
w chastnost kakywto i da e signal s chestota nad 17khz (a nqkyde i tozi nad 15khz) se razkarwa IZCQLO

ta da dopusnem che imame CDR zapisan ot mp3-ta obyrnati na wav-ove
kak shte poznaem che e takyw (demek prawen ot mp3)?
ami mnogo prosto - kakto sami se doseshtate weche - prawim spektralen analiz:
spektralniq analiz na signal (kakywto i da e toi - w uchebnicite po fizika sharenite kartinki pokazwat spektyra na wylnow signal) ni pokazwa amplitudata na dadena chestota w signala (twa se prawi naprimer s furie transformaciq, koqto preobrazuwa signala ot wremewiq w chestotniq domain).
Obiknoweno spektyr na audio signala se vizualizira kato diagrama, kydeto po osta X sa razpolozheni chestotite, a po osta Y amplitudite na syotwetnite chestoti.
I kwo zabelqzwame kato razgledame spektyra na audio, koeto e minalo prez mp3 encoder ? Ami zabelqzwame kriwa koqt ima pik nqkyde w interwala 100-4000, sled towa obiknoweno plawno namalqwa i na 17 khz (ili na 15 - zawisi ot encodera) e kato otrqzana s bradwa - sled tazi cherstota wsichko ima amplituda 0 poradi prichinite obqsneni po-gore. Takowa neshto w spektyra na redowno CD nqma da widite - tam amplitudata namalqwa plawno do 0 nqkyde kym 20khz.

Ta po tozi nachin se poznawat CD-ta praweni ot mp3.
A inache spektralen analiz na audio prawi wseki uwazhawasht sebe si software za edit-wane na audio - naprimer SoundForge ili CoolEdit.



Тема Re: momcheta,momcheta!нови [re: Bgpunk]  
Автор Nickname (God)
Публикувано13.10.01 16:56



Toja pyt she sym kratyk:
1) Za poreden pyt kazvam, che nemam nishto protiv plochite!!! Prosto ne iskam CD-ta praveni ot plochi. Tva e!
2) Da ti kaja li edno predimstvo na matrichnite diskove pred CD-r: mojesh da gi miesh, da gi kypesh s kakvoto iskash, mojesh da gi styrjesh dori i nishto im njama, za razlika ot CDr-ite. Ako i tva ne ti stiga kato dovod, ne znam kakvo da ti kaja.
Tva e!
A tvojat poznat ako iska moje i na izlojba da si gi naredi. Shtom go vleche i e lud. :)))



Тема Re: Shto e tuj spektralen analiz i s kwo pomaga za ...нови [re: Mist]  
Автор Nickname (God)
Публикувано13.10.01 16:59



Imenno!
Special 10x, bratche!!! :)



Тема Re: momcheta,momcheta!нови [re: Nickname]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано13.10.01 17:03



tova za matrichnite cds e PULNA GLUPOST
ty bi li si izmil nyakoi ORIGINAL CD?ey taka,pred men,s shampoan i drugy extry??
tova puk veche e smeshno..ty da ne se kupesh s ljubimite si cds??


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Ta to pomaga i za drugoнови [re: Mist]  
Автор Nickname (God)
Публикувано13.10.01 17:04



V chastnost tova pomaga i za razpoznavane ponjakoga, ako e praven zapisyt ot plochi (ako sa po-stari) i drugi podobni,
Primerno v momenta na rodnija ni pazar ima edno CD na Visotski, na koeto nulevite amplitudi pochvat oshte pri 12 kHz!!!



Тема Da, ama ne!нови [re: Bgpunk]  
Автор Nickname (God)
Публикувано13.10.01 17:07



Vyobshte ne e glupost!
Ama vyobshte!
I sym go pravil!
I nishto im njama - da ne sym lud da si skapvam diskovete!
Kakto veche pisah prosto tehnologijata na praveneto im go pozvoljava - za matrichnite!
A, ako ne vjarvash, shto ne mi porychash 5-6 originalni CD-ta. Az shte dojda i shte gi izmija pred teb i shte ti gi platja kato za piratski!!! I nishto nema da im ima!



Тема Za matrichnite i pekanite CD-ta...нови [re: Bgpunk]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано13.10.01 17:24



pich kato ne sa ti qsni mnogo mnogo tiq raboti po-dobre da si mylchish shtot stawash smeshen...
To se e widqlo che dnes e den za prosweshtawane zatuj slushaj wnimatelno
Principyt na matrichnite cdta e sywsem razlichen ot tozi na record-wanite:
pyrwite se dupchat s matrica, a wtorite sa s boq wyw wytreshniq sloi (da sywsem prawilno razbra - boichka); kogato se zapiswa CDR lychyt na ustroistwoto nai-obshto kazano promenq cweta na boqta na syotwetnoto mqsto, zatuj CDR-ite obiknoweno izglezhdat po-tymni ot wytrreshnata strana, w chstta kydeto e zapiswano. Tuj e i osnownata prichina poradi koqto matrichnite cd-ta sa mnogo po-izdryzhliwi ot CDR-tata. Oswen wsichko ostanalo CDR diskowete mogat da se skapqt dori i samo ot mnogo stoene, shtot boqta im e chuwstwitelna na swetlina.

A prichinata CDR i matricni cd-ta da se chetat ot edno i syshto ustroistwo e che i dwete rabotqt na principa na otrazena swetlina...prosto tq se otrazqwa po razlichen nachin - pri matrichnite cd-ta dupkite otrazqwat pod razlichen ygyl i syotwetno wyrnatata swetlina e poweche ili po-malko, a pri CDR-tata po-tymnata i po-swetlata boq wryshtat razlichno kolichestwo swetlina...

A az lichno sym wizhdal neraboteshti matrichni cd-ta koito sled syotwetnoto izmiwane (dori izshkurkwane !!) pochwat da rabotqt kato nowi... prosto po tozi nachin se razkarwat nqkoi mrysotii i nerawnosti koito inache prechat na chetqshtiq lych...



Тема Re: Za matrichnite i pekanite CD-ta... i do Bgpunkнови [re: Mist]  
Автор Nickname (God)
Публикувано13.10.01 18:03



A be, Miho, ko se zanimavame s toja smeshnik!
To se e vidjalo, che ne iska da mu vleze neshto v glavata!

Pich (Bgpunk) - naj-razprostranenoto triene na matrichni e s pasta za zybi.
I stiga si pisal gluposti, kato ne sa ti jasni rabotite, shtoto vze da stavash smeshen naistina.
A ako ne vjarvash, ti kazah, kupi mi njakolko originalni diska i shte ti gi izkypja pred tebe i shte sa si po-dobre ot predi daje :)))))))



Тема Re: Za matrichnite i pekanite CD-ta... i do Bgpunkнови [re: Nickname]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано13.10.01 19:24



"A ako ne vjarvash, ti kazah, kupi mi njakolko originalni diska i shte ti gi izkypja pred tebe i shte sa si po-dobre ot predi daje :)))))))"



ne durza da go vidya,sorry
imam drugy predstavy za zhivota
sorry otnovo che vi zaeh ot vremeto !

ps.oste nastruhvam kato si predstavya kuk kupesh Cds i s sarkastichna usmivka mi vikash"GLEDAY!GLEDAY!"
momche,i tva ako ne e perverzya :))


PUNK'S NOT DREAD!

Редактирано от Bgpunk на 13.10.01 23:37.



Тема Re: Za matrichnite i pekanite CD-ta...нови [re: Mist]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано13.10.01 19:28



ok..no tova nyama nisto obsto za men s vuprosa za muzikata i otnoshenieto kum neya
sorry,may nikoi ne iska da me razbere..


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Re: underground na CDR!нови [re: Bgpunk]  
Автор manowarkata (heavy forever!)
Публикувано13.10.01 21:53



Извинявам се че май бях малко по разка от колкото трябваше - напоследък малко съм нервна и си го изкарвам на който не трябва - SORRY!

I hate God and God hates me!


Тема Re: underground na CDR!нови [re: StormWitch]  
Автор Che Guevara (Dreamer)
Публикувано13.10.01 22:57



В България е съвсем различно - не можеш да се оплакваш за щяло и нещяло. Виж само - до като в щатите за неплатено парно свалят правителство, в България свалят радиаторите.

Та например в Бургас получавах по пощата PC-World и PC-Magazine и често идваха без дискове. И като ходих да се оплаквам в пощата, все едно говорих със стените. И така един ден в едното списание имаше Debian Linux и се наложи да го купувам пак от сергията заради диска. И диска беше целия на пръсти, та познай през колко ръце е минал, преди да стигне до мене.


Много често съм ментен с дискове, които са записвани от касета и им личи по всичси показатели. Н новите албуми излизат поне с добро качество. Но има и ремастрирани ЦД-та, като първия албум на Black Sabbath от времето на дядо ми с такова яко качество, че ще се замаяш - съвсем ясно се чува всеки инструмент и наслагването на китарите. А новия албум на Iommi с гадно качество, че да драйфаш.

Под спектрален анализ се разбира явно наблюдаването на стълбовидната диагряма на дисплея на много уредби. И когато видите най-десния стълб (т.е. високите честоти) да изкача най-нагоре, това означава, че високите се чуват и диска го бива.

Hasta la victoria siempre|



Тема Re: underground na CDR!нови [re: manowarkata]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано13.10.01 23:31



nisto,prostena si!!
ty MANOWAR li haresvash??
az mnogo mi haresvaha ..ama tva beshe predy pochty 12 godini,edno ludo lyato
FIGHTING THE WORLD beshe goliamo parche
sega may ostaryah i pomudryah
a MANOWAR ne sum slushal ot mnogo godini?!!
i zasto da draznya hora s moya nick??
ne iskam nikogo da obizdam ili draznya,ok??


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Re: do Bgpunk i StormWitchнови [re: Nickname]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано13.10.01 23:37



Всъщност бях на "страната" на БГпънк дотолкова, доколкото той стриктно предлага стар ъндърграунд, който е почти невъзможно да се намери на оригинали, освен това предполагам, че колекцията му се състои от оригинални носители (плочи и дискове), а не от мп3-ки на 128кбпс, които той ще обърне във wav файлове и ще ги пекне на аудио ЦД-та.

Инак не съм на страната на никой продавач на ЦД-Рки и това е много добре известно на всички стари посетители тук от злободневните ми изказвания относно пиратството.
Просто в случая БГпънк наистина предлага неща, които са стари и неоткриваеми и ако наистина използва качествен носител, принтва хубава обложка на качествен цветен принтер и включва пощенските разходи в цената съм склонен да си затворя очите :)).

Всичко е въпрос на лично виждане. Аз също имам обширен каталог (не чак колкото на БГпънк разбира се) и то стриктно специализиран към Heavy-Power-Melodic-Speed-Thrash-и-малко-Doom от началото на 80те до днес и ако го пусна примерно в 0.4.3 ще се зарина от поръчки, но не бих го направил от лични съображения.
Предпочитам да разменям оригинални дискове.
Я така, както си говорим да те запитам дали случайно навремето не си си напазарил някоя и друга интересна плоча от чешкия/полския/унгарския културни центрове или пък от Laserlight Digital Metalmania дисковете дето едно време ги продаваха в ЦУМ и не ти се иска да направим някоя трампа?
---------------------
Хехе, ако прочетеш внимателно кво казах за аудиоманията ще видиш, че е точно същото, което казваш и ти, само че перефразирано по друг начин.
---------------------
От едно известно време не ползвам ICQ, а иаменно откакто открих, че шорткътите в Кваркекспрес не бачкат, ако имам отворено ICQ, а също така и ако сканирам през фотошоп и имам активно ICQ Win-a ми се здухва тотално.

...а и да не ти казвам как в един момент станах "ултра-популярен" (откакто се преместих в САЩ естествено) и всяка божа сутрин имах по 10-15 рикуеста за ауторизация от купища какички - кандидатки за женитба. Естествено всичките до една фотомоделки, перфектни домакини и с поне по 2 висши образования...
Как да не си изтрия ICQ-то, а, хахах!

Затова един ден се ядосах страшно и го махнах - AOL са ужасни педерунгели и тотално скапаха ICQ-то, откакто го купиха .
Всъщност имам ICQ на компютъра на долния етаж, но там минавам само да го рибутна отвреме-навреме, така че практически все едно нямам.

"...Resistance is futile!"
Standard Borg Greeting

Редактирано от StormWitch на 13.10.01 23:54.



Тема Re: Shto e tuj spektralen analiz i s kwo pomaga za ...нови [re: Mist]  
Автор Che Guevara (Dreamer)
Публикувано13.10.01 23:53



Ако mp3-то е 128 kbs и е правено със Xing ще го позная без никви спектрални анализи. Честно!

Hasta la victoria siempre|



Тема Re: underground na CDR!нови [re: Bgpunk]  
Автор Che Guevara (Dreamer)
Публикувано14.10.01 00:14



Не при всички е лош звук, но аз изхождам мнението си от плочите на Балкантон, където качеството е под всяка критика. Преди слушах касета, записвана от плоча и имах чувството, че това е запис от телефон. Незнам, може би заради по-старите технологии от бай-тошовото време. Но тонколоните от това време вадеха страшен звук !!! Бях качил горе две щайги от по 50w, 6 ома със усилвател Technics, който бях взел от приятел и яко се накефих, та дори и съседите.

Hasta la victoria siempre|



Тема Re: underground na CDR!нови [re: StormWitch]  
Автор Che Guevara (Dreamer)
Публикувано14.10.01 00:33



Много сме бедни в българия и нямаме възможност да си купуваме оригинални дискове, та камо ли колекция от 1000 диска. То са колко много заплати. Барабар и с това як скенер и принтер, дето печата с качество много близко до оригинала. Отдавна си мечтая за такова нещо, да изкарвам по честен път необходимите средства за закупуването на гарнапасачените неща и същевременно да ми остава свободно време да дълги постинги в clubs.dir.bg


Също имай предвид, че дори и човек да има толкова пари, в България по музикалните магазини могат да се намерят само на най-комерсиалните групи.

Hasta la victoria siempre|



Тема Re: do Bgpunk i StormWitchнови [re: StormWitch]  
Автор Nickname (God)
Публикувано14.10.01 01:10



Ok, CDr-ite ne sa stoka i tva e!!!
Za prodavaneto i na men ne mi se zanimava da prodavam muzika.
Za plochite e mnogo malko verojatno, moga da potyrsja, ama po-dobre da ne obeshtavam zasega. :)
A za ICQ-to: e, az ne smjatam da se jenja za teb, pone zasega :)))
Osven tova, ako iskah da otida v America, dosega da go bjah napravil - ne e kato da ne sym imal vyzmojnost :))) Ama zasega oshte ne sym se navil - nali sym lud, kakto she kajat mnoo hora!!!
S kakyv Windows si. Na men dosega ne sym zabeljazal da mi se skapva neshto konkretno zaradi ICQ-to. Predpolagam, che pri teb moje da se reshi problema, ako vyobshte e ot ICQ-to...



Тема Re: Za matrichnite i pekanite CD-ta...нови [re: Bgpunk]  
Автор Nickname (God)
Публикувано14.10.01 01:13



Naprotiv.
Napylno te razbirame.
I njamam nishto protiv, razbiranijata ti.
Prosto, tova ne znachi da si kupuvam CDr-i. Kakto mejdu drugoto ti kazah oshte v samoto nachalo, taka che ne mojesh da tvyrdish, che ne sym te predupredil. Predpolagam, che veche znaesh i zashto. Bi trjabvalo :)))
Ami, tova e!
I ako ima neshto, njama nishto! :)))



Тема Re: underground na CDR!нови [re: Che Guevara]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано14.10.01 02:25



dory i plochite na balkanton ne sa loshy
telefonniat zvuk idva ot losha doza.kristalna
povecheto hora imaha gramofoni RESPROM ili AKORD deto byaha morgy
zatova i takuv zvuk-samo pishtyashty visoki i nisto drugo


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Re: do Bgpunk i StormWitchнови [re: Nickname]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано14.10.01 03:20



98 second edition

еми кво да ти кажа, като имам отворен кварк и пробвам шорткът вместо кварка ми се случва нещо по ICQ-то!!!
Щом терминирам ICQ-to и кварка си ми бачка нормално
същото и като сканирам - имам ли ICQ, всички менюта ми се обрисуват в оранжево и ареееее... Убия ли ICQ-to мога да си сканирам от зори до мрак и нема нищо такова да ми се случи...
Сметам да ми е от ICQ-то

"...Resistance is futile!"
Standard Borg Greeting


Тема Re: do Bgpunk i StormWitchнови [re: StormWitch]  
Автор Nickname (God)
Публикувано14.10.01 07:07



Ami to za koga da chakash - to veche izleze Windows XP
Obache za nego naistina e rano, a i ne mi haresva neshto.
A za 2000, prosto njama kakvo da se chudish - na svetlinni godini e pred 98!!!
Moje da ne restartirash s meseci!
Na men pone mi vliza kosveno v rabotata da znam koj e dobyr. :)))
Ama ti si znaesh vsyshtnost...



Тема Re: do Bgpunk i StormWitchнови [re: Nickname]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано14.10.01 09:19



Bre,momcheta!budya se i ne moga da povyarvam na ochite si!!!
veche ne se li karame za Cdrite i si govorim kulturno za temi ot zhivota!super,az se kefya!


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Re: Shto e tuj spektralen analiz i s kwo pomaga za ...нови [re: Che Guevara]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано14.10.01 12:18



Xing sucks twa e qsno
obache po drugiq nachin shte go poznaesh che e ot mp3 dori da e na 320kbps i da e praweno s fraunhofer ili s koito i da e encoder po twoi izbor



Тема Re: do StormWitchнови [re: !fOObar]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано14.10.01 12:25



Е, рестартирам почти всеки ден (скоро ще стане почти година и половина откакто не съм си гасил компа обаче - освен в редките случаи, когато съм добавял хардуер) и това не ми пречи особено - станало ми е като профилактичен навик.


В момента гледам една лавица, отрупана с книги за линъкс и няколко версии на "Червената Шапка"(приятелчето, с което живея имаше смътни идеи да си го качи на компа, но с времето му мина).
Аз немога да минавам на линъкс в момента, защото 90% от времето си пред тоя комп прекарвам бачкайки на Фотошоп/Илюстратор/Кваркекспрес и някакси са ми най-достъпни под Уиндоус.

Глася се да си купя Макинтош скоро (здобих се с втори 21" монитор по най-невероятен начин - НОВ и без да дам една стинка!) и това ще ми е "смяната" към по-стабилна операционна система в скоро време.

На линъкс имам само фанелка с пингвин и засега май ще си остана само с нея.
О! Забравих да спомена че имам OS2 Warp 4, .

"...Resistance is futile!"
Standard Borg Greeting


Тема Re: Лично мнениенови [re: !fOObar]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано14.10.01 12:33



Разбирам те и напълно съм съгласен с теб. Тази тема сме я коментирали доста пъти преди.
Интересно ми е какво стана с човека ^]? Изчезна безследно преди 2-3 месеца и оттогава нямам достъп до ФТП-то, на което качвах неща за мп3онлайн.бг.

По моите сметки идната седмица вече трябва да получиш дисковете!

"...Resistance is futile!"
Standard Borg Greeting


Тема Re: do Bgpunk i StormWitchнови [re: Bgpunk]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано14.10.01 12:34



Добро утро

"...Resistance is futile!"
Standard Borg Greeting


Тема Re: do Bgpunk i StormWitchнови [re: Nickname]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано14.10.01 12:42



Всъщност имам XP, дойде ми като бонус към Easy CD Creator 5.0 който си купих оня ден, но за сега нещо не ми се занимава да го качвам. Ще изчакам да чуя отзиви и тогава, че не ми се занимава особено.
Аз съм ПОТРЕБИТЕЛ! Искам да потребявам лесно и с по едно цъкване на мишката .
Това е, да бях хакер, шмакер или всеизвестният Dzver с IQ 999 щях Е-Хееее, не ХР, Линъкс, Юникс, ами направо щях да си избия всичките клавиши на клавиатурата без "0" и "1" и щях само на чист машинен код да бацам
Ма на, немога и ме мързи. Обичам си Уиндоуса

"...Resistance is futile!"
Standard Borg Greeting


Тема Re: do Bgpunk i StormWitchнови [re: StormWitch]  
Автор Nickname (God)
Публикувано14.10.01 22:19



Ami zasega bih ti preporychal 2000
Ne se razlichava mnogo ot 98 - v smisyl stava za User-i i e mnogo po-stabilen
Osven tova vyobshte ne e nujno da se izpolzvat samo 1 i 0 :)))
A za Windows-a - s brat mi izmislihme slednata kategorizacija - znachi potrebitelite i programistite vkljuchitelno kym tjah se deljat na tri kategorii:
1) takiva, koito mnoo se kefjat na Windows, shtoto nishto ne razbirat i sa absoljutni user-i, ama toj nali e pisan za takiva kato tjah
2) takiva deto sa po-navytre v neshtata - te totalno otrichat Windows-a - toj e goljam bokluk, za nishto ne stava i t. n.
i 3) Naj-jakata, v kojato sme i nie: Takiva, koito nikoga ne sa bili v pyrvata i veche sa preminali prez vtorata i smjatat, che vsyshtnost Windows-a si e dostatychno dobyr i njama nujda da se otricha samo zaradi Bil Gejts da rechem :)))



Тема Re: do Bgpunk i StormWitchнови [re: Bgpunk]  
Автор Nickname (God)
Публикувано14.10.01 22:20



Kato ne govorish za CDr-i, zvuchish syvsem razumno



Тема Re: do Bgpunk i StormWitchнови [re: Nickname]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано14.10.01 23:42



Хмм, аз съм в първата, но внасям малко уточнения: "Нищо не разбирам" от други операционни системи; от хакерстване и от кракерстване, но иначе си разбирам уиндоуса и мога да си се базикам с него на едно доста прилично ниво

Никога не съм бил в категория 2), можеби защото когато влезнах в интернет за първи път преди 5-6 години вече бях на 25 и последвалата повсеместна МАНИЯ куцо и сакато да си минава на Линъкс и да се назовава "ХАКЕР" не можа да събуди пубера в мен.

Всъщност като се замисли човек, във въпросната категория 2) 97% са пубери и "хакери", които го правят само заради фукнята и да покажат колко са "светнати". Никога не играят на игри и много мразят да се говори за тях (щото с много малки изключения игри за Линъкс няма, а ако има са рип-офи на майкрософтските версии) и за да си пуснат някоя програмка обикновено им трябва уиндоус емулатор .
Разбира се вече нещата доста се промениха и линукса се поразви доста, но все пак това не е "домашна" операционна система за мен.
Както е всеизвестно, винаги съм казвал че за мен изборът на операционна система се базира преди всичко на функцоналността задоволяването на нуждите ми. Засега безспорно само уиндоус го прави и смятам, че да рибутна няколко пъти в повече е една много приемлива цена, отколкото никога да не рибутна, но за сметка на това да нямам 4/5 от приложенията, които имам под уиндоус...

Който и да е на местото на Бил Гейтс ще бъде оплюван и отричан, това е ясно. Въпросът е, че аз съм за идеята от въвеждането на една глобална и унифицирана световна операционна система, за да може човек където и да отиде и да си занесе файл да е в състояние да го "пъхне" и да бачка. Такова е мойто виждане за бъдещето и Уиндоус е единственият разумен кандидат за в момента.

"...Resistance is futile!"
Standard Borg Greeting


Тема Re: do Bgpunk i StormWitchнови [re: Nickname]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано14.10.01 23:43



az sum razumen chovek i meloman na bibleiskite veche 28!!
i ako iskash da ty zapisha nesto :))
a koe spored teb ne beshe izlizalo na cd??(ot katloga mi)


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Re: do Bgpunk i StormWitchнови [re: StormWitch]  
Автор Nickname (God)
Публикувано15.10.01 03:32



Ami pochti za vsichko si prav
E procentite ne sa 97, ama sa dosta
za igrite obache ne e syvsem vjarno - v smisyl horata mogat da si go pljujat windows-a i pak da igrajat igri pod nego :)))
a inache golemija procent na tezi, koito sa vyv vtorata kategorija se dyljeshe imenno na sravnitelno goljamata boza, kojato beshe
za pyrvata kategorija si e absoljutno zadyljitelen
A poneje osven che Unix (Linux) se razvivat, syshtoto go pravi i Windows-a i sega e dosta po-stabilen ot predi shte narastvat horata v tretata
Win2000 e dosta trudno da go zabiesh, osven ako razbira se ne iskash da go napravish narochno



Тема Re: do Bgpunk i StormWitchнови [re: Bgpunk]  
Автор Nickname (God)
Публикувано15.10.01 03:39



e za zapisvane, ne che njama njakoi neshta, ama ne iskam CD-ri
i to ne za neshto drugo, ami prosto ne smjatam, che si zaslujava da davam pari za tova (tova ne se otnasja samo za diskove, ami i za drugi neshta. Po princip ne si kupuvam neshta, za koito smjatam, che ne si struvat parite. Moje i da ne sa skypi, kakto e v sluchaja, ama....)
a za drugoto zabravih veche, sega shte vidja...
ami da rechem pyrvoto neshto, koeto mi popada - Pohodyt na Ahat



Тема обиди? Кой обижда да му счупя кратунта...нови [re: !fOObar]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано15.10.01 13:09



Пич, чакай малко!

Изобщо не съм си и помислял за теб като говорех за пуберите и хакерите, нищо лично!
Всъщност специално заради теб оставих 3% както се вижда :)).


Намразих Линъкс задочно, откакто в един момент в IRC всички минаха под него и никой нямаше кирилица вече и откакто бях свикнал да ходя да играя на игрички в един приятел (още преди да си купя читаво ПС) и в един злощастен ден той мина на линъкс и край на игрите.... Затова ако понякога съм малко по-краен и поплювам в посока линъкс, смилете се над нещастният геймър и не му се връзвайте много...:))

Заповядвам ти днес да получиш дисковете!

"...Resistance is futile!"
Standard Borg Greeting


Тема Re: А без обиди...нови [re: !fOObar]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано15.10.01 13:13



Абе малко трудно ще накараш средностатистическия потребител да си напише някое скриптче за линъкса все си мисля.
Незнам, можеби след 3-4 години ако линъкса стане съвсем юзър френдли, можеби ще има шанс...въпросът е че уиндоус в момента е едноличен монопол и много трудно ще накараш всички милиярди юзъри в един момент да минат на линъкс

"...Resistance is futile!"
Standard Borg Greeting


Тема Re: А без обиди...нови [re: !fOObar]  
Автор Che Guevara (Dreamer)
Публикувано15.10.01 20:06



За разработчиците на програми е от полза монопола на системата, защото няма да се налага да правят програмните продукти съвместими с много операционни системи и това много усилия. Не искам да се явявам привърженик на WinBoze, но той спестява много усилия, тъй като представя повечето ресурси на тепсия. Виж например шрефтовете, драйверите за принтер, екран, мишка, също и прозорците и другите екстри към тях и останалото API. Виж например инсталацията за MS Word 5.0 for DOS половината дискети са драйвери.

Идеята за winboze е изпокрадена още от Apple, но Microshit успяват да я пригодят, така че да се хареса максимално на първичния потребител. И така версия 3.1 вече яко нашарена се продаваше, като топъл хляб, не бяха простотии, като OLE, True Type, File Manager, Program Manager, шарен тапет - неща, на които хората свикнаха и няма отказване от тях.

Линъкс е много по-стабилен, но крайния потребител би си схванал пръстите от разликата в тая среда. Всяка графична среда на Линукс е относително с различна навигация. Даже съм инсталирал на него и уеб-сървър и като си занеса компа в общежитието, ще могат да ми наблюдават страниците без проблем.

Друг подобен пример са уеб-броузърите, които затрудняват разработчиците на страници. Да ма извиняват Netscape, ама и 6-тата версия не я скопосаха и повечето страници се виждат кофти. Освен това са го понагласили по стандартите на IE, та сори и разликите в Javascript и ако при наличие на Javascript който разпознава браузъра спеква, защото е нагласен за версия 4 и затова трябва да се пишат 3 или повече разклонения за съвместимост, за стария, новия MS и IE. А ако се появят и нови браузъри, които да си разпознават кода по собствен начин, става една ала-бала. Виж, браузъра на BeOs успя да ми отвори адекватно само тяхната страница(Be.com) и яхото.
Трябва да се стандартизират всички нововъведения при извеждането на уеб-страници. Може би ISO или и аз незнам как.

Ех, труден е живота...

Hasta la victoria siempre|



Тема Re: А без обиди...нови [re: !fOObar]  
Автор Nickname (God)
Публикувано15.10.01 21:41



Na tvoeto assemblirano PC Win2000 njama da ti zabiva vyobshte (osven, ako njama hardueren problem). Pone tova moje da im se priznae na Microsoft. Nishto, che koda sigurno pak e absoljutna boza. Vajnoto e, che otvyn tova ne e tolkova zabelejimo.
Za tova, che e po-udoben za programirane Linux-a - vyobshte ne e taka. Osobeno za nachinaeshti pyk syvsem ne e. Az vyobshte ne sym nachinaesht programist, obache tvyrdja, che ne e po-udoben nito za nachinaeshti, nito za naprednali. Da ne govorim, che ima suma ti versii na Unix - samijat toj ne e standartiziran.
Otnosno monopola na Microsoft njama da govorja, zashtoto vypreki, che ne me kefjat, sym na po-razlichno mnenie po deloto sreshtu tjah.
A ako govorim za unificirana OS e absoljutno v sferata na fantastikata zasega da smjatame, che tja shte byde Linux. Naj-malkoto vzemi pod vnimanie, che njama koj da napravi takava masirana i EFEKTIVNA kampanija v polza na Linux. Vyobshte ne stava vypros dali e po-dobyr ili ne sam po sebe si samija produkt. Vsichko e vypros na pari - i shte e taka oshte dosta vreme....



Тема UNDERGROUND NA CDR!нови [re: Nickname]  
АвторBgpunk (Нерегистриран)
Публикувано16.10.01 11:56



Predostavyam katalog s nad 4000 zaglavia-punk,60s beat,garage,hc,gothic..otvsyakude i otvsichko..AUDIO(!!!)CDr s oblozhka(+plateny postenski razhody)e edva 6lv!Poruchay 10 za 50 lv!!
katalog mozhe da poluchite na:
lavrentiiberia@dir.bg
mail.dir.bg/~lavrentiiberia/CDrporuchky.txt

katalogue e veche i online!

PUNK'S NOT DREAD!



Тема Re: UNDERGROUND NA CDR!нови [re: Bgpunk]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано16.10.01 12:40



Пич, тея Контрол-и оригинални ЦД-та ли са? Не знаех че са ги издавали на ЦД!

"...Resistance is futile!"
Standard Borg Greeting


Тема Re: UNDERGROUND NA CDR! i do bgpunkнови [re: StormWitch]  
Автор Nickname (God)
Публикувано16.10.01 18:33



e koj e kazal, che sa :)
Bgpunk, za kvo si mi go pisal tva pak :)))
Inache namerih edno mjasto s original CDs - ima 100-tina raboti po 13 leva




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.