Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:38 27.09.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Ta to pomaga i za drugoнови [re: Mist]  
Автор Nickname (God)
Публикувано13.10.01 17:04



V chastnost tova pomaga i za razpoznavane ponjakoga, ako e praven zapisyt ot plochi (ako sa po-stari) i drugi podobni,
Primerno v momenta na rodnija ni pazar ima edno CD na Visotski, na koeto nulevite amplitudi pochvat oshte pri 12 kHz!!!



Тема Da, ama ne!нови [re: Bgpunk]  
Автор Nickname (God)
Публикувано13.10.01 17:07



Vyobshte ne e glupost!
Ama vyobshte!
I sym go pravil!
I nishto im njama - da ne sym lud da si skapvam diskovete!
Kakto veche pisah prosto tehnologijata na praveneto im go pozvoljava - za matrichnite!
A, ako ne vjarvash, shto ne mi porychash 5-6 originalni CD-ta. Az shte dojda i shte gi izmija pred teb i shte ti gi platja kato za piratski!!! I nishto nema da im ima!



Тема Za matrichnite i pekanite CD-ta...нови [re: Bgpunk]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано13.10.01 17:24



pich kato ne sa ti qsni mnogo mnogo tiq raboti po-dobre da si mylchish shtot stawash smeshen...
To se e widqlo che dnes e den za prosweshtawane zatuj slushaj wnimatelno
Principyt na matrichnite cdta e sywsem razlichen ot tozi na record-wanite:
pyrwite se dupchat s matrica, a wtorite sa s boq wyw wytreshniq sloi (da sywsem prawilno razbra - boichka); kogato se zapiswa CDR lychyt na ustroistwoto nai-obshto kazano promenq cweta na boqta na syotwetnoto mqsto, zatuj CDR-ite obiknoweno izglezhdat po-tymni ot wytrreshnata strana, w chstta kydeto e zapiswano. Tuj e i osnownata prichina poradi koqto matrichnite cd-ta sa mnogo po-izdryzhliwi ot CDR-tata. Oswen wsichko ostanalo CDR diskowete mogat da se skapqt dori i samo ot mnogo stoene, shtot boqta im e chuwstwitelna na swetlina.

A prichinata CDR i matricni cd-ta da se chetat ot edno i syshto ustroistwo e che i dwete rabotqt na principa na otrazena swetlina...prosto tq se otrazqwa po razlichen nachin - pri matrichnite cd-ta dupkite otrazqwat pod razlichen ygyl i syotwetno wyrnatata swetlina e poweche ili po-malko, a pri CDR-tata po-tymnata i po-swetlata boq wryshtat razlichno kolichestwo swetlina...

A az lichno sym wizhdal neraboteshti matrichni cd-ta koito sled syotwetnoto izmiwane (dori izshkurkwane !!) pochwat da rabotqt kato nowi... prosto po tozi nachin se razkarwat nqkoi mrysotii i nerawnosti koito inache prechat na chetqshtiq lych...



Тема Re: Za matrichnite i pekanite CD-ta... i do Bgpunkнови [re: Mist]  
Автор Nickname (God)
Публикувано13.10.01 18:03



A be, Miho, ko se zanimavame s toja smeshnik!
To se e vidjalo, che ne iska da mu vleze neshto v glavata!

Pich (Bgpunk) - naj-razprostranenoto triene na matrichni e s pasta za zybi.
I stiga si pisal gluposti, kato ne sa ti jasni rabotite, shtoto vze da stavash smeshen naistina.
A ako ne vjarvash, ti kazah, kupi mi njakolko originalni diska i shte ti gi izkypja pred tebe i shte sa si po-dobre ot predi daje :)))))))



Тема Re: Za matrichnite i pekanite CD-ta... i do Bgpunkнови [re: Nickname]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано13.10.01 19:24



"A ako ne vjarvash, ti kazah, kupi mi njakolko originalni diska i shte ti gi izkypja pred tebe i shte sa si po-dobre ot predi daje :)))))))"



ne durza da go vidya,sorry
imam drugy predstavy za zhivota
sorry otnovo che vi zaeh ot vremeto !

ps.oste nastruhvam kato si predstavya kuk kupesh Cds i s sarkastichna usmivka mi vikash"GLEDAY!GLEDAY!"
momche,i tva ako ne e perverzya :))


PUNK'S NOT DREAD!

Редактирано от Bgpunk на 13.10.01 23:37.



Тема Re: Za matrichnite i pekanite CD-ta...нови [re: Mist]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано13.10.01 19:28



ok..no tova nyama nisto obsto za men s vuprosa za muzikata i otnoshenieto kum neya
sorry,may nikoi ne iska da me razbere..


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Re: underground na CDR!нови [re: Bgpunk]  
Автор manowarkata (heavy forever!)
Публикувано13.10.01 21:53



Извинявам се че май бях малко по разка от колкото трябваше - напоследък малко съм нервна и си го изкарвам на който не трябва - SORRY!

I hate God and God hates me!


Тема Re: underground na CDR!нови [re: StormWitch]  
Автор Che Guevara (Dreamer)
Публикувано13.10.01 22:57



В България е съвсем различно - не можеш да се оплакваш за щяло и нещяло. Виж само - до като в щатите за неплатено парно свалят правителство, в България свалят радиаторите.

Та например в Бургас получавах по пощата PC-World и PC-Magazine и често идваха без дискове. И като ходих да се оплаквам в пощата, все едно говорих със стените. И така един ден в едното списание имаше Debian Linux и се наложи да го купувам пак от сергията заради диска. И диска беше целия на пръсти, та познай през колко ръце е минал, преди да стигне до мене.


Много често съм ментен с дискове, които са записвани от касета и им личи по всичси показатели. Н новите албуми излизат поне с добро качество. Но има и ремастрирани ЦД-та, като първия албум на Black Sabbath от времето на дядо ми с такова яко качество, че ще се замаяш - съвсем ясно се чува всеки инструмент и наслагването на китарите. А новия албум на Iommi с гадно качество, че да драйфаш.

Под спектрален анализ се разбира явно наблюдаването на стълбовидната диагряма на дисплея на много уредби. И когато видите най-десния стълб (т.е. високите честоти) да изкача най-нагоре, това означава, че високите се чуват и диска го бива.

Hasta la victoria siempre|



Тема Re: underground na CDR!нови [re: manowarkata]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано13.10.01 23:31



nisto,prostena si!!
ty MANOWAR li haresvash??
az mnogo mi haresvaha ..ama tva beshe predy pochty 12 godini,edno ludo lyato
FIGHTING THE WORLD beshe goliamo parche
sega may ostaryah i pomudryah
a MANOWAR ne sum slushal ot mnogo godini?!!
i zasto da draznya hora s moya nick??
ne iskam nikogo da obizdam ili draznya,ok??


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Re: do Bgpunk i StormWitchнови [re: Nickname]  
Автор StormWitch (Шебек)
Публикувано13.10.01 23:37



Всъщност бях на "страната" на БГпънк дотолкова, доколкото той стриктно предлага стар ъндърграунд, който е почти невъзможно да се намери на оригинали, освен това предполагам, че колекцията му се състои от оригинални носители (плочи и дискове), а не от мп3-ки на 128кбпс, които той ще обърне във wav файлове и ще ги пекне на аудио ЦД-та.

Инак не съм на страната на никой продавач на ЦД-Рки и това е много добре известно на всички стари посетители тук от злободневните ми изказвания относно пиратството.
Просто в случая БГпънк наистина предлага неща, които са стари и неоткриваеми и ако наистина използва качествен носител, принтва хубава обложка на качествен цветен принтер и включва пощенските разходи в цената съм склонен да си затворя очите :)).

Всичко е въпрос на лично виждане. Аз също имам обширен каталог (не чак колкото на БГпънк разбира се) и то стриктно специализиран към Heavy-Power-Melodic-Speed-Thrash-и-малко-Doom от началото на 80те до днес и ако го пусна примерно в 0.4.3 ще се зарина от поръчки, но не бих го направил от лични съображения.
Предпочитам да разменям оригинални дискове.
Я така, както си говорим да те запитам дали случайно навремето не си си напазарил някоя и друга интересна плоча от чешкия/полския/унгарския културни центрове или пък от Laserlight Digital Metalmania дисковете дето едно време ги продаваха в ЦУМ и не ти се иска да направим някоя трампа?
---------------------
Хехе, ако прочетеш внимателно кво казах за аудиоманията ще видиш, че е точно същото, което казваш и ти, само че перефразирано по друг начин.
---------------------
От едно известно време не ползвам ICQ, а иаменно откакто открих, че шорткътите в Кваркекспрес не бачкат, ако имам отворено ICQ, а също така и ако сканирам през фотошоп и имам активно ICQ Win-a ми се здухва тотално.

...а и да не ти казвам как в един момент станах "ултра-популярен" (откакто се преместих в САЩ естествено) и всяка божа сутрин имах по 10-15 рикуеста за ауторизация от купища какички - кандидатки за женитба. Естествено всичките до една фотомоделки, перфектни домакини и с поне по 2 висши образования...
Как да не си изтрия ICQ-то, а, хахах!

Затова един ден се ядосах страшно и го махнах - AOL са ужасни педерунгели и тотално скапаха ICQ-то, откакто го купиха .
Всъщност имам ICQ на компютъра на долния етаж, но там минавам само да го рибутна отвреме-навреме, така че практически все едно нямам.

"...Resistance is futile!"
Standard Borg Greeting

Редактирано от StormWitch на 13.10.01 23:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.