Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:34 25.06.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: underground na CDR!нови [re: Bgpunk]  
Автор Nickname (God)
Публикувано12.10.01 18:47



ama ti naistina si bil goljam kloun
za kvo sa mi cd-ta praveni ot plochi (az ti kazah che cdr-i daje ne iskam....)
osven tova ne znaeh che na slavejkov se prodavat originalni diskove (osven v edno smeshno magazinche tam)
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))



Тема Re: underground na CDR!нови [re: Nickname]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано12.10.01 21:41



ami,izvinyavay!
misleh che govorya s meloman,a puk ty si bil audiofil..
ok..prosto govorim na razlichni ezici
ako ne te interesuvam..prosto si spesty komentarite..ako te interesuvam,kazhi nesto deto veche ne go e kazal vseki predi teb


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Re: underground na CDR!нови [re: Bgpunk]  
Автор manowarkata (heavy forever!)
Публикувано12.10.01 22:20



хммм - искаш да се каже нещо което друг до сега не ти го е казвал - о.к. - punk's dead! А и честно да ти каже с това никче едва ли се нравиш на много от постоянните посетители тук така че един съвет от мен - сменяй го поне като влизаш тук!

I hate God and God hates me!


Тема Re: underground na CDR!нови [re: Bgpunk]  
Автор Che Guevara (Dreamer)
Публикувано12.10.01 22:21



Хех, бе пич, кой е тоя луд меломан дето ще слуша някви продрани записи, дето едва се чува и на всичкото отгоре за 6 кинта.......... малееее. Та аз съм слушал касета правена от плоча и едва се трае, та камо ли диск. И на всичсото отгоре да изръся за това 6 лева. И съм 100% сигурен, че използваш онея пикливи подложки на DZU дето им се разпада записващия слой само с докосване и ги продават на всяка сиргия за 1 лев. Също така те не се четат на някои CD устройства с леко напрашена лупичка, където се четат всички останали CD.
Кажи ми за меломан, дето се задоволява с транзистор и само на него слуша мелодии.

Hasta la victoria siempre|



Тема Re: underground na CDR!нови [re: Che Guevara]  
Автор StormWitch (Ком. Секретар)
Публикувано13.10.01 00:19



Виж сега, принципно не си прав.

Ако заделиш малко кинти и си купиш подходящо шаси с нужната доза и съответния софтуер, набавиш си нужната тава на запазен и читав носител ще си направиш CD от LP дето никой нямя да го познае.
Ти от какво мислиш че рашъните правят пиратките на разни зверски апокрифни групи, а? Да не си мислиш че купуват оригиналните мастър риъли, хахах! Закво мислиш че по-голямата част от пиратските CD-та се чуват "глухо" и гадно - ми щото са минати през дехисинг и декликинг и нямат високи вече.
Мога да те уверя че имам плочи, които свирят 10 пъти ПО-ВЕЛИКО от "оригинално" издадените ЦД-та години след това.
Незабравяй, че CD можеш да нащампиш от всичко и разните му там малки компанийки като Reborn Classics, Old Metal Records и подобни в най-добрия случай щампят от плочите.
Това, че едно ЦД е щампено в никой случай не означава че е по-качествено!

А относно въпроса ти мога да ти кажа че колкото и да ти звучи странно, голяма част от старите банди от началото на 80-те никога не са излизали оригинално на CD и единствения вариянт е да си ги рипнеш от Плоча (или евентуално да се надяваш че рашъните ще ги рипнат вместо теб и да можеш да си ги купиш от Славейков).

Велики албуми като Stormwitch - "Tales of Terror," Vampyr - "Cry out for Metal," Samhain - "Vibrations of Doom," etc. никога не са виждали "бял свят" на ЦД-та.

Е, разбира се вррно е, че повечето от вас търсят ММ и Слипнот и не се интересуват от метъл, но който се интересува, и то особено от групите от началото на 80-те знае, че винаги е по-ценно да се провери дали плочата не звучи по-добре от ЦД-то, защото само до преди 2-3 години ЦД-технологиите изобщо неможеха да се сравняват с диапазона, кото една тава вади.

Защо, мислиш, всичко се преиздава "digitally remastered and enhanced" и защо примерно винаги ще си пазя плочи като "Under Jolly Roger" или всички тави на Destruction? ...еми защото ЦД вариянтите им са "кухи" .

Разбира се за да оцениш всичко това, първо: трябва да си бил меломан от времето на "тавите" и второ да си вманиячен като мен и BGpunk.

Предполагайки все пак че си от новата вълна "колекционери на мп3-ци", предполагам че качеството не те интересува и без друго, количество да има :).

Лично аз обичам плочите - хубави и голями обложки - супер са велики да си ги закачиш на стената, освен това лекото припукване в началото на плочата е много носталгичен спомен за мен и винаги ми е приятно да го чуя - "наелектризира ме" и е силно асоциирано с предусещането на як и жесток албум!

"...I don't respond well to threats!"
Capt. Janeway, USS Voyager


Тема Re: underground na CDR!нови [re: Nickname]  
Автор StormWitch (Ком. Секретар)
Публикувано13.10.01 00:30



Така, като ти чета постингът и добивам впечатлението че според теб руските матрични пиратки са по-скъпи от един ЦД-Р...

Работих за СОНИ наскоро и открих, че партида от около 25,000 матрични дискове барабар със всички обложки, опаквки и т.н. дава средна производствена цена на диск - ... $0.37

Иди моля те, купи един ЦД-Р, запиши ми го, изпринти ми обложка на струен принтер, сложи го в кутийка и сметни колко ще ти струва. Убеден съм че ще е МНОГО НАД 70 стотинки .

Твойте приятели рашъните принтят тиражи над 100,000, така че със сигурност производствената цена на "пиратските матрички" на Славейков е не повече от 30-40 стотинки, особено с тея едностранно изпринтени "обложки" на 50 грамова хартия .

"...I don't respond well to threats!"
Capt. Janeway, USS Voyager


Тема Re: underground na CDR!нови [re: StormWitch]  
Автор Nickname (God)
Публикувано13.10.01 06:44



E, toja pyt nishto ne kaza...
Vsichko tova si go znam.
Obache tova, che proizvodstvenata im cena e ochevidno po-visoka, vyobshte ne znachi, che si zaslujava da davash pari za tjah.
I osven tova, ti zashto si kupuvash originalni diskove, chijto proizvodstvena cena e dosta po-niska ot taja na CDr-ite, a struvat dosta poveche.



Тема Re: underground na CDR!нови [re: StormWitch]  
Автор Nickname (God)
Публикувано13.10.01 06:51



Ami az kato si kupja piratski, ta dori i originalen disk ot BG, prosto mu pravja spektralen analiz i ako ne mi haresat harakteristikite mu, go vryshtam i tva e.
A inache matrichni diskove se pravjat i ot plochi i ot mp3-ta - ama to si lichi.
Syshto taka kachestvoto si e kachestvo, a kolichestvoto - kolichestvo. Njama nujda da se prenebregva ednoto za smetka na drugoto.
I osven tova ti vsyshtnost si na obratnata pozicija na bgpunk. Toj imashe predvid, che ne sym bil meloman imenno, zashtoto ne sym dyrjal na kolichestvoto i sym bil pridirchiv za kachestvoto. I za tova sym bil audioman :)))



Тема Re: underground na CDR!нови [re: Che Guevara]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано13.10.01 09:28



ok..tvoya volya :)
lichno az ne smyatam che plochite imat losh zvuk...


PUNK'S NOT DREAD!


Тема Re: underground na CDR!нови [re: manowarkata]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано13.10.01 09:34



izvinyavay che disham


PUNK'S NOT DREAD!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.