Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:53 28.06.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Влияят ли ви текстовете!????нови  
Автор Virgin Steel (минаващ)
Публикувано25.08.01 03:04



Когато слушате дадена група ,но има текст на песен който не ви харесва влияе ли това на вашето мнение за бандата и какво правите просто захвърляте дадения диск примерно или....??

А заедно с този въпрос и един ,който Shark вече повдигна кой ви е любимя текст на песен?


(Само мнения без отговори на вклучилите се в рубриката и лични мнения)



Тема Re: Влияят ли ви текстовете!????нови [re: Virgin Steel]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано25.08.01 04:08



Обикновено не обръщам особено внимание на текстовете - интересувам се предимно от музиката, тя е по-важният елемент за мен - определено.

Любими текстописци са ми Martin Walkyier (ex-Sabbat, ex- SkyClad, Return of the Sabbat - present) и Warrel Dane (ex- Sanctuary, Nevermore - present).

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Влияят ли ви текстовете!????нови [re: Virgin Steel]  
Автор SHARK (Fast as a SHARK)
Публикувано25.08.01 15:26



Хмм ами мое виждане е че текста е важна част от музиката .... в крайна сметка музиката е въздействие ... а когато си наясно и с двете въздействието е много по-голямо ..и по-пълно (може би е по точно да се каже "от песентта")
Мисля си че възприемането е донякъде непълно ако незнаеш и не си наясно за какво иде реч!
Ако трябва да ги степенувам ми на 1-во място е музиката на 2-ро текстовете ( за мен оба4е не винаги е така,има случай в които определена песен ми става любима заради адски готиния текст и напасването му с музиката .. ефекта е.... потресаващ)
На текстове съм маниак от малък ( когато бях подрастващ фен преписвах текстове в тетрадки имам 4- голям формат протоколни книги с текстове , още си ги пазя като спомен)

А относно това .. когато някой текст не ми харесва .. ами не е болка за умиране стига текста да не е тъп ..щото тогава някак си не мога да му се изкефя.. примери .. повечето творения на "Хиподил" с малки изключения ...
Доста от Дет-овете и тн ..може би поради тая причина не съм фен .. на По-тежко звучащите (Изключение е Dimmu Borgir..... -Mourning Palace e супер и като текст ,бе сичко си му е на място )

хехех за любими текстове много са не редно да паствам .. количества
Ами като за тоя клуб Gamma ray Heavy Metal Universe това си е направо .. химн

BTW ползвам един PLUG-IN към Winamp мисля че се казваше Lyrie... това е отделен прозорец за текстове към амп-а подържа и така нареченото "караоке" следване на текста по песента.
Имам доста текстове за него (конвертират се от обикновен txt файл)
Идеята е ако някой има интерес или текстове за него .. (готови направени и тн тайм стампнати ) да казва поща и да обменяме

Въхх поулях се малко

"Da ne ti puka ,dokato drugite se shashkat"


Тема Re: Влияят ли ви текстовете!????нови [re: Virgin Steel]  
Автор SCELOS (КОПАЧА)
Публикувано25.08.01 20:11



Естественно, че текста оказва влиание върху дадена песен като цяло.Лично аз го възприемам като допълнение към музиката.По-точно гласът на певеца,защото това е неговия инструмент.А и, съгласи се,че не всички са поети за да правят кои знае какви текстове.Пък и повечето неща които слушам, особенно по-старите тави,е доста трудно да различиш каквато и да била дума,да не говорим за някакав смислен текст.

Все пак музиката е това което ми харесва,и рядко се заслушвам във самите думи. Тва е.

Предпочитам невъзможното, което звучи убедително, пред възможното, което звучи неубедително


Тема Re: Влияят ли ви текстовете!???? [re: Virgin Steel]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано25.08.01 22:10



Осъзнах че не съм ти прочел въпроса правилно. Ето точния ми отговор:

Обикновено не я захвърлям - или продължавам да се кефя на групата без да ме е еня за текста (пример: 75% от парчетата на U.D.O. са със страхотно плоски текстове, но музиката, музиката е просто...класика!).

Понякога се случва да захвърля в прекия смисъл на думата - Body Count.

А понякога текста е толкоз откровено дървен, че си пускам бандата чат-пат(особено на разни приятели), за да се посмеем. (Примери: KAT, Plasmatics, GWAR). Даже ако успея да изкопам къде ми е касетката на КАТ - "Bethoveen on Speed" ще ви пастна тук теста, който го има вътре на обложката - голям ташак е.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема But The Winners loseнови [re: StormWitch]  
Автор Virgin Steel (минаващ)
Публикувано26.08.01 00:31



Da towa e pesen na BodyCount mnogo me kefi ne moga da powqrwam 4e toq sega e ICE-T.No ina4e pesenta ima mnogo smisul naistina pobeditelite ste zagubqt someday!!!



Тема Re: Влияят ли ви текстовете!????нови [re: StormWitch]  
Автор Che Guevara (Dreamer)
Публикувано27.08.01 01:01



Вижте албумите на Black Sabbath с Ozzy Osbourne. Текстовете им просто нямат равни на себе си. Ето текста на Paranoid. Не съм казал, че не се заслужава да pastna и другите им текстове, просто това най ми беше на ума.

Finished with my woman 'cause she couldn't help me with my mind
people think I'm insane because I am frowning all the time
All day long I think of things but nothing seems to satisfy
Think I'll lose my mind if I don't find something to pacify

Can you help me occupy my brain?
Oh yeah

I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind

Make a joke and I will sigh and you will laugh and I will cry
Happiness I cannot feel and love to me us so unreal

And so as you hear these words telling you now of my state
I tell you to enjoy life I wish I could but it's too late

.....само кажете, че няма по-големи текстописци!

Hasta la victoria siempre


Тема Re: Влияят ли ви текстовете!????нови [re: Che Guevara]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано27.08.01 04:05



".....само кажете, че няма по-големи текстописци!"

Споко, разбира се че има по-големи текстописци от Ози, и то много.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Влияят ли ви текстовете!????нови [re: Che Guevara]  
Автор vp83 ()
Публикувано27.08.01 04:36



Не виждам какво толкова те впечатли в този текст, така че в никакъв случай няма да кажа, "че няма по-големи текстописци" от Б.С.

----

Аз лично харесвам и "безсмислени" (или трудно разбираеми) текстове. Текста има голямо значение за песента, но това не означава, че трябва да е с висока художествена стойност все пак. Зависи от личните предпочитания. По тази причина не ми харесват примерно Scorpions - Still loving you или Iron Maiden - Fear of the dark. (Е, Maiden по принцип имат много (на брои) слаби текстове, но се чудя не можаха ли да сложат по-плосък текст на тази песен?).

Естествено музиката е по-важна от текста това няма защо да го коментираме.



Тема Re: Влияят ли ви текстовете!????нови [re: Virgin Steel]  
Автор Johny Cage (Lonely One)
Публикувано27.08.01 09:22



Opredeleno
mislq 4e imam vsi4kite lyrics na lubimite si sastavi ... pak i na ne 4ak tolkova lubimite :))Tova e parvoto neshto koeto svalqm sled kato po4na da slusham 1 pesen ili sastav :)
lubim tekst ....
"Where the wild roses grow"
Johny Cage

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.