Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 01.07.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Мнооооооо ви молимнови [re: kaos]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано09.08.01 00:24



А ти несмяташ ли, че карайки всички да ти четът методицата е обидно за четящите?
Щом си клиент на някой клуб и им плащаш директно им казваш да си сложат една кирилица - за 2 минути става, даже за една...ако не ставаш и отиваш в друг клуб. Примерно клубчето на R.I.P. Games има кирилица на всички машини - Студентски град, бл.5

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема helpнови [re: Mandragora]  
Авторvp83 (Нерегистриран)
Публикувано09.08.01 04:05



Ot dosta vreme se chudia koi da pitam za tva.
V Windowsa imam cyrilitza ama samo BDS, a mi triabva fonetichna.
Niakoi moje li da pomogne??
Mislia che mi triabva .kbd fail ili redaktor za takuv.

A inache tezi koito pishat na latinitza moje i po-chetlivo da pishat, s tova sum suglasen.



Тема Re: Мнооооооо ви молимнови [re: SHARK]  
Автор Гpaxчe (вариво)
Публикувано09.08.01 09:48



благодаря ти приятелю, за усилието което си положил и най-вече за това, че си ме улеснил и без никакъв проблем прочетох целият ти постинг от където, поне за мен то си заслужава.
тъй като си схватлива натура и фаст ез ъ шарк, предполагам няма да ти отнеме много време да започнеш да пишеш на кирилица без особен преблем също толкова добре.
аз лично пиша на БДС и яко през просото от което често правя технически грешки, май едната ми ръка е по-бърза от другата /хаха/, но хич не ми дреме - нали е ясно що искам да рекем!
поздрави!

важно е да се прекопава и полива редовно


Тема Re: helpнови [re: vp83]  
Автор Гpaxчe (вариво)
Публикувано09.08.01 09:49



www.LiterNet.bg
кирилизация на корем!

важно е да се прекопава и полива редовно


Тема Re: Мнооооооо ви молимнови [re: SHARK]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано09.08.01 10:52



Добре де, все пак неможах да разбера какъв ти е проблема с кирилицата. Сам казваш че можеш да пишеш на нея, имаш и БДС и Фонетична...къде е проблема? Това с накъсването на мисълта нещо не ми се връзва, и на латиница да пишеш пак ще те повика някой и пак после ще си изчетеш постинга преди да си продължиш мисълта - разлика невиждам.
...Е, друго е ако сменяш през 10 секунди на IRC за да си початваш, но в такъв случай кирилицата не ти е виновна - спомни си за поговорката за двете дини под една мишница...или едното или другото...

Мета Език няма нищо общо с кирилица/латиница тук в форумите, в случая той е по-скоро един вид много опростен HTML, който ти дава възможност да вкарваш линкове и картинки в постингите си.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Мнооооооо ви молимнови [re: Гpaxчe]  
Автор SHARK (Fast as a SHARK)
Публикувано09.08.01 11:27



Ъъъъ уххх ето го на сега се почва отново
както и да е темата беше такава ,че поне тук трябваше да се поизмъча и да пиша на кирилица.
Не ме разбираи погрешно с кирилицата нямам проблем(мъката е душевна) , просто за мен ( и доста мой познати и приятели,които хич не са малко ) начина за писане в интернет ,е с омразната ви метоца( да не вземе сега някой да се засегне..)
Винаги сам попаднал на точно обратния проблем. Кирилицата да не се приема ,а не методицата ,обаче ей го на сега кфо стана

Ами с PC-та се занимавам .. хмм от 4-ти клас(PC-та е силно казано , тогава бяха "Правец 82").... да видя.. хмм да... ,тогава съм бил на 11 години . Сега съм на 27 това са ....16 години писане на латиница
Представи си какви навици са това (само за инфо ,пиша десетопръстна система и на латиница и на кирилица , разликата е в това ,че при латиницата не ми се налага да поглеждам в KBD-то),а и народа е казал ,че след определена възраст хората тръдно се променят...

Един интересен факт ю-зерите на а-ир-си (хехех как звучи) са доста повече от тези на българските сайтове, и се увеличават....хмм малка справка значи към септември 2000-ната година ю-зерите на UNIBG(е това на кирилца просто немога да го наpиша) са били 4000 , сега са около 7000 ... (no comment)

Смея да твърдя (не съм убеден че мога да кажа това и за вас) че познавам и двете страни , имам в предвид че съм писал и се справям и с двата начина на писане ( и четене), амиии..... лично мое мнение е че кирилицата става само за текстови документи и формуляри ( Постничка ми е , семпла и ограничаваща, не носи атмосфера )

Виж писането с така наречения Метаезик , е доста по-освободено , по-приятно и по-гъвкаво , използването на омразния на Storm-a "Сленг" придава атмосфера и доста по-забавен вид на цялата история
Писането на латиница ме оставя с чувството ,че съм на шибана научна конференция( каде останаха " ;о) , ;-p , ;-) , ;-/ , ;-( , )
Както и да е ,това си е само мое мнение и не искам да го натрапвам на никого ,но просто си мисля че не е лошо да опиташ и другия начин.... на подходящото място (IRC , ICQ), и с подшодящите хора (тук примери няма да давам ), пък знае ли човек може и да ти хареса

И пак по темата моя милост обещава ,че когато му е възможно ще направи всичко възможно ,че да напише умотворението си на кирилица ( Еий не лежте много на това ухо)

PC ако има заинтересовани .. мога да ви дам линк към неофициялна история на а-ир-си (въхх), по-точно UNIBG , само да поясня че тя представлява 21 WORD листа( с дребен шрифт) на методица (горко ви )

"Da ne ti puka ,dokato drugite se shashkat"


Тема Re: Мнооооооо ви молимнови [re: StormWitch]  
Автор SHARK (Fast as a SHARK)
Публикувано09.08.01 11:38



Добре де да кажем , че не съм дал подходящия отговор .Storm прочети постинга ми към Грахчето

това е аз мисля да приключвам с темата ....

"Da ne ti puka ,dokato drugite se shashkat"


Тема Re: Мнооооооо ви молимнови [re: SHARK]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано09.08.01 11:57



Добре,
само да допълня че няма да се отзовавам на поканата ти да "опитам на подходящо място в ICQ / IRC".

Причината:

Достатъчно дълго съм чатил в IRC (за справка от 96 - един от първите AOP в DALnet, канал #bulgaria - много преди UNIBG да бъде създадено. Ник Chungata) и вече съм го подминал този етап. По-рано бяхме 5 човека накръст онлайн, но се познавахме и си чатехме. Сега там са 300 и само се A/S/L-ват и банват - чат практически няма, както и навсякъде другаде, включая UniBG.

В Ай-Си-Кю пиша изключително и само на кирилица, както и всички мой познати (все пак ние сме стари хора, не сме хакери-шмакери под странни OS без възможност за кирилизация и графичен интерфейс).

Абе с две думи да не се рзпростирам отново кат на всяка манджа - мерудия, ако толкова неможеш без Рапърския сленг(държа да уточня че живея тука и в истинския живот само гащатковците и раперите си викат wazzup, rulezz, suxz, и т.н. - всичкия този сленг иде оттам и е изразното средство на тукашните "чалгари" - демек Рапъри...) и усмивчиците, пиши си на методицата. Аз обаче категорично повече няма да се зоря да разчитам какво си ни написал (ако е на методица) и е повече от 3 реда.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Ufff....нови [re: StormWitch]  
Автор kaos (Синя каска)
Публикувано09.08.01 12:42



Znachi Storm .... ako obichash, ne tyrsi pod vola tele. Pls. Ne iskam da poivtarjam njakoi ot argumentite na SHARK otnosno navici ot IRC i t.n. Ofertata det mi ja predlagash - St. grad - mi neshto ne me navi - njaa se digna na 10 km ot nas zaradi njakakva si kirilica. Aide njama nujda. A ako trygna da izpolzvam vashite argumenti, spokoino moga da kaja "Izkjoravih se dokato cheta vashite pisanija na kirilica" ili .... ili .... ili prosto pyk ne me kefi. A i ne vijdam njakyde da e postaveno iziskvane za pisane samo i edinstvenno na kirilica. Syshto taka ne smjatam, che ste opredeljashti faktori otnosno nachina na pisane tuk - vseki ima pravo da pishe taka kakto mu haresva.

Ta zatova pak vi molja - ne tyrsete pod vola tele. Molja!

Наблюдател към ООН


Тема Re: Мнооооооо ви молимнови [re: StormWitch]  
Автор SHARK (Fast as a SHARK)
Публикувано09.08.01 14:15



О , Storm никога не сам си помислял , че ще се отзовеш на поканата ми относно IRC
A за Рапърския сленг , в него няма нищо рапърско(поне в това за което аз говоря) ,казах че ми хареса как си го нарекъл . Незнам какво имаш предвид под рапърски сленг,но не ставаше въпрос за него!!(това което е там не е тук!) , а да си кажа не ми и пука!

Честно казано тая работа почна да ми дотяга ,и ми заприлича на някакво недоволно мрънкане на сополиви хлапета ("ама аз така немогаааа" "това не се четееееее" и тн ) и на някакви заядливи истории
Омръзна ми да обяснявам и в отговор да получавам някакво язвително джафкане , все пак се опитах да подържам донякаде свестен тон .. да ама не !
Все пак ти сам каза "че сме уж големи хора" само че не го показваш
не съм сагласен и с доста от мненията ти спецялно за тая тема " какво си разбрал , какво не си разбрал, какво ти харесва и какво не " пък и не виждам смисъл да ,обяснявам, отговарям, пояснявам.. и тн .. то ефект няма да има .. за къф "кур" да се зоря

Така че с темата аз съм дотук ..
Пишете както искате ,четете каквото искате и каквото можете......

А ако не ви харесва _(_ ,дано имате достатъчо въображение за да го разберете

PC Ако защото сме българи трябвало тук да пишем на кирилица .. то предлагам и от патриотични чувства да слушаме и българска музика
Здравей бабо Лили , добра идея е и Васко Кеца , може и чалга ....

"Da ne ti puka ,dokato drugite se shashkat"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.