Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:12 28.06.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Gamma Rayнови  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано02.08.01 03:46



Тъй като предполагам че доста хора ще имат мнение по тази тема, няма да я слагам в "ревюта", а ще напиша личното си мнение за техните албуми тук, в една отделна тема само за Гама Рей.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Gamma Rayнови [re: StormWitch]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано02.08.01 04:46



Значи:

1. Heading for tomorrow 1989

дебют. И въпреки че има няколко веселбарски песни от сорта на Space Eater и Money като цяло полага основите на едно много добро начало. Голям минус за мен лично е неудачният избор на Ралф Шипърс за вокалист, който пее на границата на възможностите си и се "пъне" и фалцетира доста ухонеприятно за моя слух. Все пак много солиден албум.
Оценка 8 от 10

2. Sigh no More 1991 . Много ми е трудно да говоря за този албум, първо че е единствения, който все още нямам на CD и второ - много рядко ми идва ищах да си го пусна (все пак го имам на мп3). Вероятно най-слабият им албум, поне за мен е. Ралф Шипърс все така си се пъне.
Оценка: 7 от 10

3. Insanity and Genious 1993 . Това е друго нещо - доста по-жизнен албум от предходния. Вероятно заради помощта на Саша Пет (Heaven's Edge) - additional keys and computer enginnering. Много хубав албум - полага основите на могъщото звучене, с което ще се характеризират следващите албуми.
Оценка: 8.5 от 10

4. Land of the Free 1995 . Еми ето това е! Молбите ми най-сетне са чути и Ралф напуска. Мениджмънта на групата буквално е зарита с писма на фенове, който настояват Кай да е вокалист. Прави се анкета, в която Кай печели с 85% пред следващият вероятен вокалист - Майкъл Киске. Независимо от всичко Майкъл е поканен за вокалист, поради желанието на Кай да се концентрира като китарист. Киске обаче отказва... Кай е вокалист и започва златната ера за Гама Рей. Лично за мен този албум е сред мойте 10 най-любими албуми. Някой тук се беше изказал наскоро че новите албуми с Кай били боза и комерсиал - еми освен че ми е много мъчно за този човек, друго немога да направя за него. Но едва ли има човек, който след като чуе химни като "Rebellion in Dreamland", "Man on a mission", "Fairytale" или "Abyss of the Void" би предпочел коя и да е песен от "Sigh no More", а че гласът на Кай е като Мерцедес пред "трабантчето" на Шипърс е неоспорим факт и е напълно излишно да се коментира...несмея и да си помисля колко бихме загубили, ако Ралф беше останал вокалист и до днес - тръпки ме побиват направо. Пуснете си само начлото на Afterlife и чуйте как Кай влиза в парчето поне с 2 октави над най-високото пеене на Ралф и няма за какво да си до си говорим повече!
Оценка: 10 от 10

5. Somewhere out in Space 1997 Брилянтен шедьовър - да се говори повече е ненужно, слушане трябва, отново и отново!
Оценка:10 от 10

6. PowerPlant 1999 . Сагата продължава и макар че след два перфектни албума летвата на мойте очаквания е вдигната доста нависоко Гама Рей не ме разочароват. Гама Рей са Мейдън на новото време!
Оценка: 9.5 от 10

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"

Тема Re: Gamma Rayнови [re: StormWitch]  
Автор зaЯДливeц (няк'ъв досадник)
Публикувано02.08.01 05:58



браво!!! много харесвам Gamma Ray ама в тиЯ клубове съвсем малко се чува за таЯ група :-( ...поне аз нЯмам какво да допълнЯ...всеки албум си представил кратко и точно...единствено малко си завишил оценките накраЯ ама щом са ти слабост е разбираемо... :-)

...а ти що не вземеш да напишеш нещо ами си зЯпнал като...


Тема Аз бях онзи човек ...нови [re: StormWitch]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано02.08.01 11:53



... който изказа въпросното мнение за новите албуми на Gamma Ray с Кай. Предполагам че за мене ти е мъчно, благодаря за което :-))

Темата май беше за "Най-добрите мелодични метъл групи" или нещо такова. Само че тогава се оттеглих от онзи спор, защото за мен той за нула време се обезсмисли. А ако продължаваш толкова се опияняваш от "анти-Ралф" риториката, хм .... проблемът си е лично твой :-))
За мен Ралф е наистина изключително кадърен вокал, въпреки че определено ме дразни в Праймъл Фиърския си период. Но фактът си е факт. Най-силният албум на Гама Рей е именно с него, всяка композиция там е абсолютен бисер. И с това, разбира се на го противопоставям на Кай. Но съм далеч от мисълта да обожествявам всеки звук, който е издал Кай, само заради името му. След онзи спор, прослушах още веднъж последните три гамарей-ки. Сори, но групата си свири един приятен мейнстрийм спийд и дотам. Е, верно е, вокалът на Кай е по-мощен. И какво от това ?

Впрочем, това не е покана за втори спор. Уважавам мнението ти и за мен то определено тежи в този форум. Просто сме си формирали вкуса чрез различни групи, май :-))



Тема Re: Аз бях онзи човек ...нови [re: Cruiser]  
Автор SHARK (Fast as a SHARK)
Публикувано02.08.01 12:02



Hmm da opredeleno e vapros na vkus ..
Za men oba4e istinskiq Gammaray e s Kai Hansen ..

"Da ne ti puka ,dokato drugite se shashkat"


Тема А кой според теб ...нови [re: SHARK]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано02.08.01 12:53



... е истинският Iron Maiden ? Този с Пол ди Ано или този с Брус ?
При цялото ми уважание към Брус, аз твърдя че първите им два албума си остават завинаги сред най-добрите им постижения. Да не кажа най-добрите.
Следователно, не стана ли името Iron Maiden факт именно покрай Пол ?

Просто ми се струва доста лекомислено да се сравняват в стил Левски-ЦСКА два такива уникални вокалиста като Ралф и Кай. И единият и другият си имат своя неповторим почерк. А в композиционно отношение продължавам да твърдя, че никоя от последните тави на Гама Рей не може да се сравни с първата. Но не смятам да й правя разбор парче по парче, така или иначе всеки тук здраво се е окопал в убежденията си :-)))

А може би дефектът е у мен. Когато една група изсипе целия си талант в един албум, после трудно възприемам безкритично останалите. Казано иначе, май ставам доста краен към иначе приличните им следващи усилия.



Тема Re: А кой според теб ...нови [re: Cruiser]  
Автор SHARK (Fast as a SHARK)
Публикувано02.08.01 13:01



Kato otgovor samo shte ti kaja edin fakt
Nali v slu4aiq ne sporim a izkazvame mneniq
Ami nqmam nito edin ot parvite albumi na gammaray ( Slushal sam gi no spored men ne si struvashe da gi zapisvam )
A imam vsi4kite v koito vokal e KAI :) natam si pravi izvodite koe me kefi
A btw ako stava duma za liubimi albumi , liubimi sa mi Helloween 84 85 LP takava muzika nikoga pove4e nqma nikoi da napravi .. koeto e edin vid jalko
e kakto kazah .. vapros na vkus !

"Da ne ti puka ,dokato drugite se shashkat"


Тема На туй му викам аз ...нови [re: SHARK]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано02.08.01 13:18



... "колективна хипноза"
Всички спийдъри в тази държава май са тотално хипнотизирани от Кай Хансен. Е, лошо няма :-)

Само дето започва да ми прилича на Корана : "Един е Аллах и Мохамед е неговият пророк"



Тема Re: На туй му викам аз ...нови [re: Cruiser]  
Автор SHARK (Fast as a SHARK)
Публикувано02.08.01 14:33



Amiiii to nali znaesh ima edna istina durgoto e falsh

"Da ne ti puka ,dokato drugite se shashkat"


Тема С което върнахме спора ...нови [re: SHARK]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано02.08.01 15:02



.... до точка "нула".
Както можеше и да се очаква
Абе важното е, че слушаме Gama Ray, независимо че ги слушаме с различни уши :-)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.