Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 20.05.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Ревютанови  
Автор Pycинoв ()
Публикувано09.07.01 01:24



Вчера разглеждах едно старо английско метал списание и ми дойде идеята тук да има Тема в която да се правят ревюта на албуми... който има желание да напише нещо за някой нов или стар албум който е слушал (!) наскоро, да му даде оценка по десетобалната система и т.н.



Тема Re: Ревюта [re: Pycинoв]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано09.07.01 12:05



Прекрасна идея! Нека само да се уговорим да не се пишат ревюта за всеизвестни групи и в частност за Металика, Мейдън или Меноуор, защото всички пишещи тук са наясно с целите им дискографии, а и се знае кви безумни спорове се заформят всеки път като се спомене някоя от горепосочените банди.
Аз лично се наемам да напиша в скоро време няколко ревюта за стари и редки спийд-траш групи. Засега визирам S.D.I., RISK и естествено мойте любимци - StormWitch, но ми трябва малко време да седна и да го напиша.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Ревютанови [re: StormWitch]  
Автор Pycинoв ()
Публикувано10.07.01 00:04



Като гледам какви странни спорове се заформят понякога, си мисля, че не всички са запознати с цялата дискография дори на Металика, а на Меноуар и аз не съм слушал някои албуми, което ще поправя в следващите дни.
Също ще ми е интересно да прочета мнението и за албуми които съм слушал..


take care



Тема Re: Ревютанови [re: Pycинoв]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано10.07.01 00:24



Е, ясно, но се досещаш кво ще стане ако седна и напиша едно ревю за Меноуор 87 и си призная че "Blow your Speakers" е най-тъпото парче на земята за мен :))
Затова и няма да го направя , ами довечера ще напиша ревю за някоя друга група (или албум).

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Ревютанови [re: StormWitch]  
Автор Pycинoв ()
Публикувано10.07.01 00:31



Ами случва се да има разминавания, иначе аз преди като в софия касетките струваха по 20 лева.. някъде 92-ра ... и си купувах по ден на две... бях забелязал, че в Metal Hammer ревютата напълно съвпадат с мнението ми. Тогава MTV все още не беше обърнало гръб на Метал-а и имаше Headbangers Ball, което ако не се лъжа беше 3 часа, и можеше да се види група по МTV, на другия ден да прочетеш в Metal Hammer за целия албум, и след това ди си купиш албума, всичко беше организирано.



Тема Re: Ревютанови [re: Pycинoв]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано10.07.01 00:41



Може, имаше няколко журналиста в Метъл Хамър дето имаха сходен вкус с моя, но имаше и няколко дето бяха тотално диаметрални спрямо моя вкус. Аз и затова не пиша често ревюта, защото съм твърде обективен и пристрастен и немога да се насиля да подходя субективно по въпроса и да похваля някоя група ако същата ме дразни безумно.
Зажалост напоследък, особено малките ъндърграунд зинес само това правят - пудрят всички банди, защото инак звукозаписните компании нема да им пратят повече демо ЦД-та .
Запоследно примерно видях такова мазно ревю за MORDOR - "Csenjte" (или там както им се казваше албума), че ако не бях го чул предварително аха-аха и да ида да си го купя, а той е най-тъпия от тъпите по-тъп блек метъл! Балтак и Дарк Трон са невероятни виртуози в сравнение с тях.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Ревютанови [re: StormWitch]  
Автор Pycинoв ()
Публикувано10.07.01 00:56



Поне преди 7 години, в Метал Хамър имаше към 7-8 човека дето правеха ревюта, добре си спомням че им слагаха снимките в началото на ревютата. И всеки пишеше за различни стилове. Сега незнам това списание накъде е тръгнало, но сигурно не се е променило особено. Но съществува А не като Про-Рок-Кок



Тема Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: Pycинoв]  
Автор !fOObar (un-dead)
Публикувано11.07.01 02:59



Prez 1986-ta, izchstili se ot wliqniqta si ot Judas Priest, Queensryche sytworqwat " Rage for Order" - pyrwiqt progressive metal album i posledniqt istinski heavy za tqh. 11-te parcheta sa perfectni. Kitarnite partii na De Garmo sa brilqntni, a vokalite na Geof Tate stawat emblema za grupata. Rajda redica posldowateli sled sebe si. Queensryche ne samo izgrajdat swoi sobstwen oblik, no i slagat nachaloto na nowo techenie w heavy metala. Dostatychno e da chuete samo 20 sec. ot " Walk in The Shadows" i prez posledniqt edin chas poslednoto neshto, koeto shte pojelaete da naprawite e da sprete albuma. Slusha se na edin dyh. Toy shte wi pogylne i shte wi naprawi fanowe na Queensryche za chql jiwot! Dyhyt mi spira, dokyto slusham " Walk in The Shadows", "The Wisper","Gonna Get Close to You", " I Dream in Infrared", "I Will Remember"...Wsichki sa izpapani do nay-malyk detayl. Sywyrshenni komprzicii. No dumite ne mogat da opishat takyw kultow album, zatowa go chuyte!

10 tochki

E ne e koy znae kolko dobre napisno, no wse nqkoi trabwashe da zapochne:)

Редактирано от !fOObar на 11.07.01 03:11.



Тема Storm Witchнови [re: StormWitch]  
Автор !fOObar (un-dead)
Публикувано11.07.01 03:26



Shte se radwam da widq edno rewu na Storm Witch.
Chuh tehen album ot nachloto na 90-te. 91-wa ili 92-ra i nikak ne mi haresa.. mnogo skuchen, ednoobrazen heavy metal. Wednaga za men stanaha wtoroklasna nemska banda ot roda na Running Wild.
Tqh puk i do dnes taka ne gi hareswam, zashtoto pyrwoto tqhno neshto, koeto chuh beshe " Balzon Stone". Posle i silnite im neshta chuh i mi haresaha dosta, no loshto wpechatlenie si ostana..

Редактирано от !fOObar на 01.03.93 02:32.



Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: !fOObar]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано11.07.01 04:00



Имам видео клипче на Walk in the Shadows

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.