Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 12.06.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Ревюта  
Автор Pycинoв ()
Публикувано09.07.01 01:24



Вчера разглеждах едно старо английско метал списание и ми дойде идеята тук да има Тема в която да се правят ревюта на албуми... който има желание да напише нещо за някой нов или стар албум който е слушал (!) наскоро, да му даде оценка по десетобалната система и т.н.



Тема Re: Ревютанови [re: Pycинoв]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано09.07.01 12:05



Прекрасна идея! Нека само да се уговорим да не се пишат ревюта за всеизвестни групи и в частност за Металика, Мейдън или Меноуор, защото всички пишещи тук са наясно с целите им дискографии, а и се знае кви безумни спорове се заформят всеки път като се спомене някоя от горепосочените банди.
Аз лично се наемам да напиша в скоро време няколко ревюта за стари и редки спийд-траш групи. Засега визирам S.D.I., RISK и естествено мойте любимци - StormWitch, но ми трябва малко време да седна и да го напиша.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Ревютанови [re: StormWitch]  
Автор Pycинoв ()
Публикувано10.07.01 00:04



Като гледам какви странни спорове се заформят понякога, си мисля, че не всички са запознати с цялата дискография дори на Металика, а на Меноуар и аз не съм слушал някои албуми, което ще поправя в следващите дни.
Също ще ми е интересно да прочета мнението и за албуми които съм слушал..


take care



Тема Re: Ревютанови [re: Pycинoв]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано10.07.01 00:24



Е, ясно, но се досещаш кво ще стане ако седна и напиша едно ревю за Меноуор 87 и си призная че "Blow your Speakers" е най-тъпото парче на земята за мен :))
Затова и няма да го направя , ами довечера ще напиша ревю за някоя друга група (или албум).

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Ревютанови [re: StormWitch]  
Автор Pycинoв ()
Публикувано10.07.01 00:31



Ами случва се да има разминавания, иначе аз преди като в софия касетките струваха по 20 лева.. някъде 92-ра ... и си купувах по ден на две... бях забелязал, че в Metal Hammer ревютата напълно съвпадат с мнението ми. Тогава MTV все още не беше обърнало гръб на Метал-а и имаше Headbangers Ball, което ако не се лъжа беше 3 часа, и можеше да се види група по МTV, на другия ден да прочетеш в Metal Hammer за целия албум, и след това ди си купиш албума, всичко беше организирано.



Тема Re: Ревютанови [re: Pycинoв]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано10.07.01 00:41



Може, имаше няколко журналиста в Метъл Хамър дето имаха сходен вкус с моя, но имаше и няколко дето бяха тотално диаметрални спрямо моя вкус. Аз и затова не пиша често ревюта, защото съм твърде обективен и пристрастен и немога да се насиля да подходя субективно по въпроса и да похваля някоя група ако същата ме дразни безумно.
Зажалост напоследък, особено малките ъндърграунд зинес само това правят - пудрят всички банди, защото инак звукозаписните компании нема да им пратят повече демо ЦД-та .
Запоследно примерно видях такова мазно ревю за MORDOR - "Csenjte" (или там както им се казваше албума), че ако не бях го чул предварително аха-аха и да ида да си го купя, а той е най-тъпия от тъпите по-тъп блек метъл! Балтак и Дарк Трон са невероятни виртуози в сравнение с тях.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Ревютанови [re: StormWitch]  
Автор Pycинoв ()
Публикувано10.07.01 00:56



Поне преди 7 години, в Метал Хамър имаше към 7-8 човека дето правеха ревюта, добре си спомням че им слагаха снимките в началото на ревютата. И всеки пишеше за различни стилове. Сега незнам това списание накъде е тръгнало, но сигурно не се е променило особено. Но съществува А не като Про-Рок-Кок



Тема Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: Pycинoв]  
Автор !fOObar (un-dead)
Публикувано11.07.01 02:59



Prez 1986-ta, izchstili se ot wliqniqta si ot Judas Priest, Queensryche sytworqwat " Rage for Order" - pyrwiqt progressive metal album i posledniqt istinski heavy za tqh. 11-te parcheta sa perfectni. Kitarnite partii na De Garmo sa brilqntni, a vokalite na Geof Tate stawat emblema za grupata. Rajda redica posldowateli sled sebe si. Queensryche ne samo izgrajdat swoi sobstwen oblik, no i slagat nachaloto na nowo techenie w heavy metala. Dostatychno e da chuete samo 20 sec. ot " Walk in The Shadows" i prez posledniqt edin chas poslednoto neshto, koeto shte pojelaete da naprawite e da sprete albuma. Slusha se na edin dyh. Toy shte wi pogylne i shte wi naprawi fanowe na Queensryche za chql jiwot! Dyhyt mi spira, dokyto slusham " Walk in The Shadows", "The Wisper","Gonna Get Close to You", " I Dream in Infrared", "I Will Remember"...Wsichki sa izpapani do nay-malyk detayl. Sywyrshenni komprzicii. No dumite ne mogat da opishat takyw kultow album, zatowa go chuyte!

10 tochki

E ne e koy znae kolko dobre napisno, no wse nqkoi trabwashe da zapochne:)

Редактирано от !fOObar на 11.07.01 03:11.



Тема Storm Witchнови [re: StormWitch]  
Автор !fOObar (un-dead)
Публикувано11.07.01 03:26



Shte se radwam da widq edno rewu na Storm Witch.
Chuh tehen album ot nachloto na 90-te. 91-wa ili 92-ra i nikak ne mi haresa.. mnogo skuchen, ednoobrazen heavy metal. Wednaga za men stanaha wtoroklasna nemska banda ot roda na Running Wild.
Tqh puk i do dnes taka ne gi hareswam, zashtoto pyrwoto tqhno neshto, koeto chuh beshe " Balzon Stone". Posle i silnite im neshta chuh i mi haresaha dosta, no loshto wpechatlenie si ostana..

Редактирано от !fOObar на 01.03.93 02:32.



Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: !fOObar]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано11.07.01 04:00



Имам видео клипче на Walk in the Shadows

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Storm Witchнови [re: !fOObar]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано11.07.01 04:06



ох ах, ти ми докара сърцебиене направо! Дет ор Глори е един от 3те най-велики Рънинги! 87, 88, 89...всички други са бледни сравнение с тези 3 - Майк Моти е гений, оня простак Ролф защо го изгони така и не разбрах (питах го даже в един live chat на сайта на Рънинг, ма той непожела да каже гада).
Стормуич горките китариста им Ли Тарот ги заряза 89 и те издадоха 2 коварно тъпи албума 92 и 94 (аре, 92 - War of the Wizards не е толкова зле, ама следващият - 94 - Shogun е направо...трагедия)
от 84 до 89 обаче слаб албум няма!
Ще напиша обстойно ревю до няколко дена, обещавам

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: StormWitch]  
Автор !fOObar (un-dead)
Публикувано11.07.01 10:00



I az:)
Ot tozi album imam video na:
"Gonna Get Close To You" , "Walk in The Shadows" i
" I Will Remember".



Тема uff che sym i az!!!нови [re: StormWitch]  
Автор !fOObar (un-dead)
Публикувано11.07.01 10:18



"Balzon Stone" mi beshe pyrwiqt Running:)
s " Death or Glory" si oprawih menieto za tqh.
Polse daje si kupih CD-ta ta " Under Jolly Roger" i " Port Royal"
Izwinqway za syrcebieneto deto ti dokarah:)))

Редактирано от !fOObar на 11.07.01 10:20.



Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: !fOObar]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано11.07.01 11:34



Да, и аз ги имам тея, бях забравил, толкова неща даунлоаднах напоследък че съвсем им загубих дирите

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: uff che sym i az!!!нови [re: !fOObar]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано11.07.01 11:35



Така може :))

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Stormwitchнови [re: Pycинoв]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано11.07.01 12:01



Ето, настана часът да напиша ревю за една от любимите ми групи - Стормуич.

Нека да се върнем за момент назад в 80те, когато Хеви Метълът беше млад и всички групи бяха истински и непокварени и нека да разкажем историята на една от тях - Стормуич. Годината е 1981 и докато NWOBHM е в пълната си сила и доминира не само в Англия, но и из целия свят, в Германия нещата са малко по-различни. Започва масовото появяване на така наречените “тевтонично” звучащи групи, повечето от които за съжаление са напълно и незаслужено забравени днес. Групи като Gravestone, Noisehunter, Veto, High Tension, Tyrant …и разбира се Stormwitch.
Първите две години след създаването на групата (1981-1983) са доста неясни и аз лично нямам никакви данни относно каквато и да е дейност, демота, етц. Както и да е, през 1983 групата получава договор за цели 5 албума от най-известната немска компания по онова време, а именно GAMA Records Label и записва дебютният си албум “Walpurgis Night”

в известното Spygel студио. Албумът е записан само за 8 дена и издаден 1984. Съвсем скоро след това критиците им лепват етикета “Masters of Black Romantic” благодарение на уникалната комбинация от тъмни мелодии и мистични текстове, базирани върху произведения на Артър Конан Дойл, Оскар Уайлд и Томас Харди. Така Стормуич всъщност се явява като една от първите “Блек Метъл” групи заедно с Рънинг Уаилд и Стилър, хахах.
Година по-късно (1985) излиза вторият по ред албум – “Tales of Terror”, който отбелязва значителна крачка напред в звученето на групата. Специфичният и неповторим звук на Стормуич е завършен, текстовете са перфектни, брилянтни мелодични линии, уникални рифове и виртуозни сола са само няколко от нещата, които правят този албум уникален и абсолютно задължителен за всеки TRUE METAL фен. Вокалиста Анди Алдриан или накратко “Малкия Мук” достига своя апогей и по-късно редица велики вокалисти като Михаел Киске ще го сочат за свой учител. За съжаление “Tales of Terror” никога не е издаван на CD формат и е изключително рядкост да се намери на LP. Аз лично се изръсих $101 за мойта плоча след 10 годишно дебнене и се чуствам щастливец, защото съм виждал да се продават и за по $200-$250, което е тъжно, защото практически този великолепен албум е недостъпен и само шепа хора могат да се израдват на епични парчета като: “When the Bat Bites”, “Night Stalker” или “Lost Legions”.
През 1986 година излиза “Stronger Than Heaven” – албумът, сочен за най-добър от повечето фенове (аз лично немога да определя кой ми е любим, можеби 85, а можеби 86, незнам). Този албум слага началото на така наречената “Барокова ера” в развитието на групата и те стават известни със сценичните си костюми, които напълно съответствоват на бароковия имидж от 17 и 18 век - тежки кадифета и много дантели . Албумът е страхотен и всички парчета са по-силни от всякога, абсолютни Метъл химни като “Rats in the Attic”, “Slave to Moonlight”, “Dorian Gray” и великолепното “Ravenlord”, което през 1997 беше изсвирено от HammerFall като кавър в тяхния дебютен албум “Glory to the Brave”. След издаването на албума групата прави своето първо и последно турне из Германия. Поради някаква странна причина медиите в Германия тотално игнорират Стормуич за сметка на групи като Helloween, Running Wild и Rage. За разлика обаче групата се радва на изключителен съпорт в източна европа и по-специално Унгария, където се създава и техния фенклуб.
1987 излиза “The Beauty and the Beast” – също страхотен албум, макар и по-олекотен и мелодичен от предишните опуси. “Tears by the Firelight” е най-страхотната балада, която съм чувал, наравно със “Close my Eyes Forever” на Ози и Лита. 1989 групата прави голямо източно европейско турне и издава лайф LP “Life in Budapest” което е издадено от унгарската компания Т-34 и също се превръща в една от най – търсените плочи на десетилетието. Аз лично съм виждал човек да плаща $200 за една от тях. За справка същата плоча навремето се продаваше в Унгарския културен център в София ако не се лъжа за 4 лева и 50 стотинки  да знаех - да съм купил 100 навремето сега щях да карам Крайслер Сибринг, не Форд Торъс от 93, хахахах. 1989 е също и много трагична за мен година, защото една от спирките от турнето на Стормуич е Лятното кино в парка на Свободата в София, но аз съм войник в Видин и фатално пропускам да ги видя наживо – абсолютна трагедия.
Всъщност Стормуич са първата западна група (заедно с Talion от Англия) която свири в България пред 200 ентусиазирани Хеви Метъл фенове и над 2000 апатични дискара, които са дошли да видят Хедлайнерът на коцерта – всеизвестната “Метълка” C.C. Catch! Да драги ми господа и дами, някой хитрец-комсомолец доста вещо организира мероприятието и слага Стормуич (Хеви Метъл) и Talion (Траш Метъл) да подгряват “звездата” на вечерта – C.C. Catch. За щастие на българскте фенове обаче и 2те групи излизат и свирят “хилейки се като репи” както ми каза един приятел после – щастлив очевидец на събитието. На следващият ден даже излиза снимка на Стормуич в “Работническо Дело” – изрезка се пази!
Същата 1989 година излиза и 5-ят техен албум “Eye of the Storm” , който е приет доста критично от някой фенове. Аз лично го харесвам много и за мен той си е типичен Стормуич, можеби една идея по-комерсиално звучащ, отколкото е необходимо. Веднага след издаването на албума обаче главният песнописец и двигател на групата – китариста Лий Тарот напуска и това слага началото на края на тази велика група…за мое огромно съжаление, и на други хора. Малко след него напуска и другия китарист – Стийв Мърчант. Договорът им със ГАМА Рекърдс за 5 албума е изпълнен и очевидно това е краят на тази толкова велика група…
Изненадващо 3 години по-късно излиза нов албум. Единствените останали оригинални членове са вокалиста Анди и барабаниста Петер Лангер. Повикани са 2-ма нови китариста – Джо Гасман и Дамир Узунович и Мартин Албрехт – бас. Албумът се казва “War of the Wizards” и е базиран изцяло върху “Властелина на Пръстените” на Толкин. Не особено запомнящ се албум, но все пак нелош като цяло с няколко жестоки парчета, като примерно бързото и динамично “Wanderer”. Джо Гасман напуска малко след излизането на албума и групата решават да не го заместват и вместо това Узунович да е сам китарджия в следващия албум.
А следващият албум се казва “Shogun” 1994 - базиран на романа на Джеймс Клавел и се вижда че Узунович е кека и в резултат албумът е “гола вода” бавни, неориентирани и яко скучни песни.
След провала на “Шогун” групата се разпада официално.
1998 фенкубът им издава зборна компилация, наречена “Priest of Evil” и съдържаща парчета от първите 3 албума на групата – доста добро CD за хора, които никога не са чували Стормуич, да не говорим, че първите 3 албума практически са неоткриваеми вече.

Изказвам сърдечни благодарности на Thöja Enwizz, чийто материали съм изполвал за написването на това ревю.
Този материал е написан от мен (Й. Канев) и бих желал да бъда цитиран като негов автор ако се ползват части от него. Моля ревюто да не бъде ползвано в цялостен вид без да ми бъде поискано разрешение преди това. Благодаря.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"

Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: StormWitch]  
Автор!fOObar (Нерегистриран)
Публикувано11.07.01 12:47



" Walk in The Shadows" go imash live nali?
Zashtoto az dokolktoto znam samo " Gonna Get Close to You" e izlizal kato "istinski" klip



Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: !fOObar]  
АвторMarvin (Нерегистриран)
Публикувано11.07.01 15:17



След това чуйте и Operation: Mindcrime, вижте Operation: LIVE Crime, минете през Empire и MTV unplugged и спрете след като чуете Promised Land (пък ако междувременно имате и щастието да се сдобиете с някой bootleg....), ще разберете какво е да сте "fanowe na Queensryche za chql jiwot".


Blagodaria !fOObar za nachaloto....! Tochno v desiatkata!



Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: Marvin]  
Автор ArthurDent (42)
Публикувано11.07.01 16:57



Наистина е точно в десятката. И наистина трябва да се спре с Promised Land щото после .... (ама това е за другата тема "групи - предатели").



Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: !fOObar]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано11.07.01 21:59



Да, като изключим МайндЛайф, имам още 6 клипа:
Queen of the Ryche
Walk in the Shadows
Gonna Get Close to You
Silent Lucidity
Another Rainy Night (original)
Another Rainy Night (alternate) - един от най-любимите ми клипове на най-великото парче на Куинсрайх за всички времена.



Куинсрайх за мен умряха след Емпайър, така че изобщо не съм си давал зор да се знанимавам да свалям клипове от албумите след Емпайър.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"

Редактирано от StormWitch на 11.07.01 23:20.



Тема Re: Ревютанови [re: StormWitch]  
Автор Eric Adams (6 октавен!)
Публикувано12.07.01 01:47



e pone da ne go beshe pisal naistina...

Hail To Bulgaria's Manowar site



Тема HAAAHHAAAHAAAнови [re: StormWitch]  
Автор Virgin Steel (непознат )
Публикувано12.07.01 01:55



AMI MOJTO MOM4E AKO NE ZNAESH 4E PREZ 87 GODINA METALA MU BIL ZABRANEN DA PISHE KAKWI LI NE GLUPOSTI SWURZANII S MEDIITE ZASHTOTO ACCEPT PRAWQT TWA MNOGO 4ESTO ,NO MANOWAR RESHIHA DA POKAJAT NA WSI4KI 4E SA SWOBODNI I STE PRAWQT TWA KOETO HARESWAT!!!A W PESENTA IMA MNOGO SMISUL I W TEKSTA I W MUZIKATA.
I AS MOGA DA KAJA 4E STORMWITCH IMAT SAMO EDNA HUBAWA PESEN AMA KWO DA SE PRAWI-,....



Тема Re: хаха- ДА!нови [re: Virgin Steel]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано12.07.01 04:29



Неможах да разбера какво на метъла му бил забранен да прави през 87 на Аксепт???
Би ли ми превел?
Щом ти харесва само една песен на Стормуич (Рейвънлорд, нали, дори не си я чувал в оригинал ами само като кавър на Хамърфал, ама карай), добре. Лично твое мнение си е колко и кои песни харесваш на Стормуич и мен това грам не ме бърка. Аз също както си забелязал не им харесвам последния албум и го плюя яко, защото е тъп. Защото аз като фен на някоя група държа тази група да издава ценностни неща и не се кефя на всичко, което бълват, просто защото са "Стормуич" или защото са "Меноуор"! Само заради това, че любимата ми група е издала нещо не е гаранция че няма да имам претенции и ако е тъпо да не го кажа на висок глас. Точно поради тази причина като казвам че за мен "Blow your speakers" е тъпа песен, значи наистина го мисля и значи че съм очаквал от група като Менуор много повече, отколкото тази песен и не съм удовлетворен като фен. Теб ако ти харесва, много добре, няма да седна да те принуждавам да спреш да и се кефиш. Виж, ако ми кажеш че и клипа ти харесва, тогава вече малко ще ми стане жал за теб, но все някак ще го преживея. (а клипа е позьорски и ме е срам че е на Меноуор, честно). И изобщо опитай се да направиш малко разлика между "сценичен имидж" и реален живот.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Ревютанови [re: Eric Adams]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано12.07.01 04:35



Да, можеби си прав. Вече пожънах първите попържни от Virgin Steele. Просто исках да подчертая колко страшно може да стане ако се пишат ревюта за въпросните групи - то зе че стана страшно даже без ревю.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: StormWitch]  
АвторMarvin (Нерегистриран)
Публикувано12.07.01 12:34



Въпрос на вкус явно, всеки си намира определен ъгъл, под който вижда тяхното творчество... За мен лично Promised Land е по-силен албум от страхотния, но доста комерсиализиран Empire (който си го гледам повече от видео касетата, отколкото да слушам диска).
Ако говориш само за клипове обаче, може и да си прав защото не съм гледал нищо след Empire ...



Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: Marvin]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано13.07.01 00:03



Не, говоря като цялостно творчество. Отчитам факта че съм слушал "Промист Ленд" 1-2 пъти когато излезна и хич неможа да ми пасне, вероятно ако се сега го пробвам може и да не ми се види толкова лош. Иначе нямам явно изявен любим албум, 86, 88 и 90 ми се струват еднакво хубави - в 88 всички парчета са яки, но няма ярко запомнящи се песни, но за сметка на това в Импайър има 3 страхотни хита, които просто...
и изобщо аз не съм като някои хора тук да имам една единствена любима група и да се "възрадвам" на всичко, което тя е издала. Затова и мойта лична колекция (CD и LP, без да броя mp3) изглежда винаги непълна, защото много малко са групите, на които съм събрал пълна дискография (а все пак имам над 700 CDта и плочи). Винаги повече съм се интересувал от качеството, не от количеството. Затова и никога няма да имам Лоад или Ре-Лоад, дори и само на мп3-ки, хехе.

Ето сега даже ще ида и ще си дръпна "Промист Ленд" да видя как ще ми се стори


"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"

Редактирано от StormWitch на 13.07.01 00:15.



Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: StormWitch]  
АвторMarvin (Нерегистриран)
Публикувано13.07.01 01:02



А-ха, това ми е познато, аз имах същото мнение за Promised Land, след като го бях чул дори 3-4 пъти. След време (и след като смених малко озвучението) ми направи много силно впечатление Someone Else, най-вече гласа на Geoff, и реших да го прослушам още няколко пъти...После се заслушах малко повече в текстовете и изпъкна Bridge и така всъщност малко по малко устнових, че този албум по нищо не отсъпва на предните 3.
Аз лично предпочитам да няма изявени парчета и може би затова и много харесвам Operation-a (макар че по скоро там има 5-6 много изявени парчета - и 8-9 малко по-слабо изявени), но ако все пак си дръпнеш Promised Land-a, обърни внимамание на гореспоменатите Someone Else, Bridge както и Lady Jane и според мен в тяхно лице може да намериш 3-те парчета равни на трите страхотни хита от Empire. Останлите са по хард, но не заради това ги поствям след изредените 3...

А , естествено че няма да си купя Load или Reload, само за да имам всичко на Металика... тук си прав, макар че все пак аз имам няколко групи на които имам почти всичко
тук обаче става въпрос за албум, който както ти казваш 86,88, и 90 ти се струват еднакво хубави, така аз ще кажа 86, 88, 90 и 94 са еднакво хубави..
Послушай го, мисля че си заслужава...пък ако не те впечатли пак... ти си знаеш..



Тема Promised Landнови [re: Marvin]  
Авторdarksoul (Нерегистриран)
Публикувано13.07.01 01:18



Promised Land си е най-добрия албум на QUEENSRYCHE. Поне за мен. Дори е по-добър и от засипания с хвалби (напълно заслужени, разбира се) Оператион:....
Най-философският, вглъбен и мрачен албум на групата е именно Promised Land. Empire kато изключим 2-3 песни си е напражо хард рок, и помен няма от прогресив, колкото ибрилянтно да е записан и изсвирен. Що се отнася до Rage For Order съм напълно съгласен - QUENNSRYCHE направо са изпреаварили времето си с него. И това се отнася дори не само за хеви метъла. Достатъ4но е да чуе някой индъстриъл фен "Neue Regel" например за да разбере от каде започват много от нещата.
А иначе за Promised Land ще взема и аз да напиша едно ревю утре вдругиден, че сега не ми се мисли.



Тема Re: Promised Landнови [re: darksoul]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано13.07.01 01:44



Тъкмо си пуснах да погледам Опърейшън МайндКрайм. Откъде му е хрумнало на Джоф да си обуе черен кожен клин и китайски бели гуменетки за мен е плътна загадка, но немога да спра да се хиля всеки път като го видя - разбива ме отвсякъде, по-ми е смешен дори от лайфа на Промист Ленд, където се е изтупал по късо клинче, бос и саксофон.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема King diamond - Tribute Necropolis Recordsнови [re: Pycинoв]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано13.07.01 10:08



Купих си днеска Кинг Даймънд - Трибют (единствения официално одобрен трибют лично от Кинг, или поне така пише, хехе).
Човек трябва да го чуе, за да осъзнае че Кинг всъщност е доста приличен вокалист. То не че всички групи не са дет метали с едно-две изключения де, ама хайде.
Най-изненадващото за мен беше че най-хубави кавъри са направили италианците Ancient и французите Aggressor, а не Destiny's End с Джеймс Ривера както беше логично да се очаква.
Интересен Трибют, посмях се от сърце. Подходящ за всички дет и блек фенове, които се кефят на грухащи или съответно подпискващи вокалисти.

King Diamond Tribute
(Necropolis Records 2000)

1. Dark Funeral - The Trial
2. Damnation - Mansion in Darkness
3. In Aeternum - Abigail
4. Usurper - Charon
5. Exhumed - No Presents for Christmas - супер смешно, велик кавър!
6. Aurora - Eastman's Cure - чисти женски готически вокали
7. Destiny's End Dressed in White - нелошо, но очаквах повече от ех-вокала на Хелстар - Джеймс Ривера...
8. Ancient - Halloween - най-добър вокалист а-ла Кинг, останах смаян, честно!
9. Fallen Empire - The Exorcist
10. Enthral - The Portrait - яко клавири, интересно решение
11. Aggressor - Welcome Home - най-добър кавър като музика, много добре, можеби най-добрър кавър като цяло.

Оценка:

7 out of 10

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Promised Land reviewнови [re: Pycинoв]  
Авторdarksoul (Нерегистриран)
Публикувано13.07.01 23:24



QUEENSRYCHE - Promised Land

След 4 годишното мълчание, последвало комерсиално успешния Еmpire и прекъснато единствено от участието на групата в саундтрака към "Последният екшън герой", QUEENSRYCHE се завърнаха през 1994 с Promised Land. Албум колкото дългоочакван, толкова и изненадващ. Верни на себе си, сиатълските музиканти създадоха албум без аналог в дотогавашното им творчество. PL е доста далеч от опростеността и достъпността на предшественика си и предлага некомерсиална и трудна за слушане музика. Макар и между текстовете в албума да има връзка и общ замисъл, концепция такава, каквато помним от Operation:Mindcrime липсва. На мястото на мащабността и претенциозността на Операцията в PL се набляга на личните размисли и търсенията на индивида. Вместо социално ангажиращи послания албумът съдържа лирики, насочени към вътрешния свят на човека и познаването на собственото Аз. Философските и вглъбени текстове са в наистина перфектно съчетание с музикалната страна на диска. Меланхоличното, минорно звучене, мрачната атмосфера, редуването на тежки и дори на места индъстриализирани моменти с баладични и изцяло акустични композиции превръщат албума в истински шедьовър. За конкретен стил е абсурдно да се говори. Осезаеми са влиянията от грънджа и индъстриала, а изпълненията на саксофон и чело още стряскат с новаторството си и перфектно се вписват м меланхоличното звучене. Чист хеви метъл, с който QUEENSRYCHE все пак започнаха, почти няма, но за сметка на това нестандартността на прогресив музиката присъстват във всяка минута на албума. Той започва с кратко интро, последвано от "I am I" и "Damaged" - най-агресивните и "модернизирани" парчета, продължава със загадъчната "Out Of Mind" и "Bridge". И стигаме до 12 минутната заглавна композиция - тя наистина не може да се опише с думи.Слаб момент почти няма като изключим единствено може би "My Global Mind", която стои малко като пришита на фона на цялостната атмосфера. Финалът на албума - "Someone Else?" - e изпълнен само на пиано и емблематичния глас на Джеф Тейт. Повече от великолепен завършек на и без това гениалния албум.
Наистина, PL бе приет леко резевирано от част от феновете. Но точно в този албум са истинските QUEENSRYCHE - прогресивни, иновативни, разбиващи всякакви очаквания и стилови рамки. Такива, каквито не бяха в Empire, а още по-малко в последните два албума.



Тема Flotsam and Jetsam - MY GOD 2001нови [re: Pycинoв]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано20.07.01 01:52



Първите 3 Флотсъма са ми любими, особено "No Place for Disgrace" е просто великолепен, за съжаление "When the storm Comes Down" е тотално прецакан откъм звук (продуцентът на сапун!), а иначе лесно можеше да е един от най-великите траш албуми изобщо! След него обаче "Куатро" ми дойде малко по-бавен за моя вкус, а следващите три - доста експериментални с модерен уклон, което доста охлади моя интерес към новите им албуми. "My God"

от друга страна, макар и да не може да се сравнява с класическите им първи 3, все пак е един солиден албум. Хубавото в случая е, че е поизчистен от модни влияния и е направен опит за завръщане към по конвенционално траш звучене. Гласът на Ерик А.К. се е позахабил с годините (леко ми прилича на Джон Буш от Антакс) и не пищи велико както едно време, но това е неизбежно, по-важното е че се пее изчистено и без употребата на каквито и да е ефекти. всички парчета са солидни и няма глобални изцепки. Като цяло "My God" се нарежда на 4-то място в моята класация, изпредарвайки всички албуми, издадени след 1990.
Обобщено - това е един много добър албум, слушам го с кеф
Оценка 7/10

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"

Тема Annihilator - " Carnival Diablos"нови [re: Pycинoв]  
Автор !fOObar (un-dead)
Публикувано21.07.01 21:14



Tozi album bi me izkefil, ako beshe izdaden ot OverKill
ili Flotsam and Jetsam. Zapochwa s tipishno za Annihilator parche - " Denied ", no nachaloto e podwejdashto. Nowiqt im disk e dosta shablonen , po-oprosten, nqma gi progresivnite momenti, kitarnite sola sa malko postni, useshetat se wliqniq ot drugi metal bandi. Izbora na Jeff Waters za vokal ne e mnogo dobyr. Biwshiqt kitarist na OverKill ne e ot nay-dobrite poqwili se na metal scenata, no pak si go biwa. Mnogo mi lipswat akustichnite momenti , ima gi wse pak.. w
" Insomniac" ne sa mnogo dobre kompozirani, " Liquid Oval" zwuchi malko po-dobre. Uklonite kym klasicheskata muzika i jazza weche gi nqma.
Ne che albuma ne e dobtyr, no prosto towa ne e
Annihilator. Lichni faworiti -" Denied", " The Rush" ,
" The Prefect Virus", " Liquid Oval".. .
" Shallow Grave" shte izkefi fanowete na AC/DC.
Makar che Joe Comeau ne moje da se meri s Bon Scott "Battered " mi napomnq dosta na rannite Metallica. Ima i
edna bezimenna pesnichka w kraq na albuma deto zwuchi malko punkarski. Obshtoto mi wpechatlenie e che Jeff Waters se e izcherpal.



Тема Re: WAJNO!!! Iskam da publikuwam rewutata na alumiteнови [re: !fOObar]  
Автор SHARK (Fast as a SHARK)
Публикувано01.08.01 14:59



!foobar ti taka i ne kaza kakvo mislish za site na tozi club
a oshte neshto .. taka pri posetenite linkove cveta ti e lilav .. i ama hi4 ne se 4etat.. smeni go na nqkakav drug cvqt ( tova shtoto vijdam 4e strani4kata ti e v proces na izgrajdane )
adi i uspeh !

"Da ne ti puka ,dokato drugite se shashkat"


Тема Re: WAJNO!!! Iskam da publikuwam rewutata na alumiteнови [re: !fOObar]  
Авторgangaman (Нерегистриран)
Публикувано01.08.01 16:41



foobarчо аре бе бате обеща че ше напраиш едно ревю на Гама Рей ама никъв те няма.То и Stormwich пише че ако някой искал щял да напраи.Е ето искам.
Ма вие сте като политиците само обещавате.
И все пак ако се решиш да напраиш направи го по-обширно щот съм реално заинтересован



Тема Re: WAJNO!!! Iskam da publikuwam rewutata na alumiteнови [re: SHARK]  
Автор Pycинoв ()
Публикувано01.08.01 18:59



Не че не одобрявам идеята за страница на клуба, но се чудя какво би могло да има там... ? Освен информация за посетителите.. не се сещам за друго...



Тема Re: WAJNO!!! Iskam da publikuwam rewutata na alumiteнови [re: gangaman]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано02.08.01 02:21



хех, темата не се казва "Ревютата на Стормуич и на Фубар", а е направена всички да се включат в писането. Като имам време щв седна и ще напиша нещо.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: e i...нови [re: !fOObar]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано02.08.01 04:53



остави ми бележка къде искаш да го публикуваш и ще ти отговоря там

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Pink Cream 69 ревюнови [re: !fOObar]  
Авторgangaman (Нерегистриран)
Публикувано09.08.01 13:38



Е по скоро е избрал повече пари и слава.Макар че честно като изключим Master of the rings другото си е посредствено хеви.Но недотам за това е виновен Анди.Щото той не прави цялата музика в Helloween.Ми експериментаторчета като Роланд.Ма така е като си отиде Кай Хансен.Но пък
ако не баха дошли новите попълнения бандата щеше да се разпадне.
Между другото някой знае ли де е сега барабаниста Инго.



Тема Re: Pink Cream 69 ревюнови [re: gangaman]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано09.08.01 14:07



на гробищата

Инго се самоуби преди 5 години някъде

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Pink Cream 69 ревюнови [re: StormWitch]  
Авторgangaman (Нерегистриран)
Публикувано09.08.01 14:24



В шок съм .Незнаех.В момента все едно някой здраво ме е изплашил така се чувствам.А причините за самоубийството знаеш ли ги



Тема Re: Pink Cream 69 ревюнови [re: gangaman]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано10.08.01 04:11



Е ти па все едно от луната падаш братче - то не беха скандали, то не беше чудо около Хелоуин 1993-1994. Инго се самоуби на 8-ми Март 1995.
Инго, Вейкат и Киске се караха много на сериозно кой да е шеф на Хелоуин след като Кай се махна. После Киске обяви че е вярващ и повече неще да има нищо общо с Метъл и се махна (претекст според мен) и после Вейкат изгони Инго и той реши да скочи под влака (ебаси гадната смърт).

"Ingo Schwichtenberg Ingo was one of the founding members and was basicially booted from the band in 1993 during the chameleon tour because of alcohol, drug and mental problems he was having. Its a shame to see Ingo had died, he was a great drummer and no doubt a great friend of the band. Ingo was a schizophrenic and refused to take his medication, because of that he started doing drugs and started to lose it.....its a shame, he was a great drummer and I hope he rests in peace." - www.helloween.org/ingo.html

Time of the Oath е посветен на него, както и парчето Afterlife на Gamma Ray

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Pink Cream 69 ревюнови [re: StormWitch]  
Автор Che Guevara (Dreamer)
Публикувано11.08.01 01:15



Ми кажи го това на Петър Хараланов, който не се е разписвал отдавна в тоя клуб, та виж го кви писма е пращал в списание хаос. Ми то и аз не бих се пъхнал безпричинно под влака.

Hasta la victoria siempre

Редактирано от Che Guevara на 11.08.01 01:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.