Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:28 12.06.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Ревютанови [re: StormWitch]  
Автор Eric Adams (6 октавен!)
Публикувано12.07.01 01:47



e pone da ne go beshe pisal naistina...

Hail To Bulgaria's Manowar site



Тема HAAAHHAAAHAAAнови [re: StormWitch]  
Автор Virgin Steel (непознат )
Публикувано12.07.01 01:55



AMI MOJTO MOM4E AKO NE ZNAESH 4E PREZ 87 GODINA METALA MU BIL ZABRANEN DA PISHE KAKWI LI NE GLUPOSTI SWURZANII S MEDIITE ZASHTOTO ACCEPT PRAWQT TWA MNOGO 4ESTO ,NO MANOWAR RESHIHA DA POKAJAT NA WSI4KI 4E SA SWOBODNI I STE PRAWQT TWA KOETO HARESWAT!!!A W PESENTA IMA MNOGO SMISUL I W TEKSTA I W MUZIKATA.
I AS MOGA DA KAJA 4E STORMWITCH IMAT SAMO EDNA HUBAWA PESEN AMA KWO DA SE PRAWI-,....



Тема Re: хаха- ДА!нови [re: Virgin Steel]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано12.07.01 04:29



Неможах да разбера какво на метъла му бил забранен да прави през 87 на Аксепт???
Би ли ми превел?
Щом ти харесва само една песен на Стормуич (Рейвънлорд, нали, дори не си я чувал в оригинал ами само като кавър на Хамърфал, ама карай), добре. Лично твое мнение си е колко и кои песни харесваш на Стормуич и мен това грам не ме бърка. Аз също както си забелязал не им харесвам последния албум и го плюя яко, защото е тъп. Защото аз като фен на някоя група държа тази група да издава ценностни неща и не се кефя на всичко, което бълват, просто защото са "Стормуич" или защото са "Меноуор"! Само заради това, че любимата ми група е издала нещо не е гаранция че няма да имам претенции и ако е тъпо да не го кажа на висок глас. Точно поради тази причина като казвам че за мен "Blow your speakers" е тъпа песен, значи наистина го мисля и значи че съм очаквал от група като Менуор много повече, отколкото тази песен и не съм удовлетворен като фен. Теб ако ти харесва, много добре, няма да седна да те принуждавам да спреш да и се кефиш. Виж, ако ми кажеш че и клипа ти харесва, тогава вече малко ще ми стане жал за теб, но все някак ще го преживея. (а клипа е позьорски и ме е срам че е на Меноуор, честно). И изобщо опитай се да направиш малко разлика между "сценичен имидж" и реален живот.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Ревютанови [re: Eric Adams]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано12.07.01 04:35



Да, можеби си прав. Вече пожънах първите попържни от Virgin Steele. Просто исках да подчертая колко страшно може да стане ако се пишат ревюта за въпросните групи - то зе че стана страшно даже без ревю.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: StormWitch]  
АвторMarvin (Нерегистриран)
Публикувано12.07.01 12:34



Въпрос на вкус явно, всеки си намира определен ъгъл, под който вижда тяхното творчество... За мен лично Promised Land е по-силен албум от страхотния, но доста комерсиализиран Empire (който си го гледам повече от видео касетата, отколкото да слушам диска).
Ако говориш само за клипове обаче, може и да си прав защото не съм гледал нищо след Empire ...



Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: Marvin]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано13.07.01 00:03



Не, говоря като цялостно творчество. Отчитам факта че съм слушал "Промист Ленд" 1-2 пъти когато излезна и хич неможа да ми пасне, вероятно ако се сега го пробвам може и да не ми се види толкова лош. Иначе нямам явно изявен любим албум, 86, 88 и 90 ми се струват еднакво хубави - в 88 всички парчета са яки, но няма ярко запомнящи се песни, но за сметка на това в Импайър има 3 страхотни хита, които просто...
и изобщо аз не съм като някои хора тук да имам една единствена любима група и да се "възрадвам" на всичко, което тя е издала. Затова и мойта лична колекция (CD и LP, без да броя mp3) изглежда винаги непълна, защото много малко са групите, на които съм събрал пълна дискография (а все пак имам над 700 CDта и плочи). Винаги повече съм се интересувал от качеството, не от количеството. Затова и никога няма да имам Лоад или Ре-Лоад, дори и само на мп3-ки, хехе.

Ето сега даже ще ида и ще си дръпна "Промист Ленд" да видя как ще ми се стори


"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"

Редактирано от StormWitch на 13.07.01 00:15.



Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: StormWitch]  
АвторMarvin (Нерегистриран)
Публикувано13.07.01 01:02



А-ха, това ми е познато, аз имах същото мнение за Promised Land, след като го бях чул дори 3-4 пъти. След време (и след като смених малко озвучението) ми направи много силно впечатление Someone Else, най-вече гласа на Geoff, и реших да го прослушам още няколко пъти...После се заслушах малко повече в текстовете и изпъкна Bridge и така всъщност малко по малко устнових, че този албум по нищо не отсъпва на предните 3.
Аз лично предпочитам да няма изявени парчета и може би затова и много харесвам Operation-a (макар че по скоро там има 5-6 много изявени парчета - и 8-9 малко по-слабо изявени), но ако все пак си дръпнеш Promised Land-a, обърни внимамание на гореспоменатите Someone Else, Bridge както и Lady Jane и според мен в тяхно лице може да намериш 3-те парчета равни на трите страхотни хита от Empire. Останлите са по хард, но не заради това ги поствям след изредените 3...

А , естествено че няма да си купя Load или Reload, само за да имам всичко на Металика... тук си прав, макар че все пак аз имам няколко групи на които имам почти всичко
тук обаче става въпрос за албум, който както ти казваш 86,88, и 90 ти се струват еднакво хубави, така аз ще кажа 86, 88, 90 и 94 са еднакво хубави..
Послушай го, мисля че си заслужава...пък ако не те впечатли пак... ти си знаеш..



Тема Promised Landнови [re: Marvin]  
Авторdarksoul (Нерегистриран)
Публикувано13.07.01 01:18



Promised Land си е най-добрия албум на QUEENSRYCHE. Поне за мен. Дори е по-добър и от засипания с хвалби (напълно заслужени, разбира се) Оператион:....
Най-философският, вглъбен и мрачен албум на групата е именно Promised Land. Empire kато изключим 2-3 песни си е напражо хард рок, и помен няма от прогресив, колкото ибрилянтно да е записан и изсвирен. Що се отнася до Rage For Order съм напълно съгласен - QUENNSRYCHE направо са изпреаварили времето си с него. И това се отнася дори не само за хеви метъла. Достатъ4но е да чуе някой индъстриъл фен "Neue Regel" например за да разбере от каде започват много от нещата.
А иначе за Promised Land ще взема и аз да напиша едно ревю утре вдругиден, че сега не ми се мисли.



Тема Re: Promised Landнови [re: darksoul]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано13.07.01 01:44



Тъкмо си пуснах да погледам Опърейшън МайндКрайм. Откъде му е хрумнало на Джоф да си обуе черен кожен клин и китайски бели гуменетки за мен е плътна загадка, но немога да спра да се хиля всеки път като го видя - разбива ме отвсякъде, по-ми е смешен дори от лайфа на Промист Ленд, където се е изтупал по късо клинче, бос и саксофон.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема King diamond - Tribute Necropolis Recordsнови [re: Pycинoв]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано13.07.01 10:08



Купих си днеска Кинг Даймънд - Трибют (единствения официално одобрен трибют лично от Кинг, или поне така пише, хехе).
Човек трябва да го чуе, за да осъзнае че Кинг всъщност е доста приличен вокалист. То не че всички групи не са дет метали с едно-две изключения де, ама хайде.
Най-изненадващото за мен беше че най-хубави кавъри са направили италианците Ancient и французите Aggressor, а не Destiny's End с Джеймс Ривера както беше логично да се очаква.
Интересен Трибют, посмях се от сърце. Подходящ за всички дет и блек фенове, които се кефят на грухащи или съответно подпискващи вокалисти.

King Diamond Tribute
(Necropolis Records 2000)

1. Dark Funeral - The Trial
2. Damnation - Mansion in Darkness
3. In Aeternum - Abigail
4. Usurper - Charon
5. Exhumed - No Presents for Christmas - супер смешно, велик кавър!
6. Aurora - Eastman's Cure - чисти женски готически вокали
7. Destiny's End Dressed in White - нелошо, но очаквах повече от ех-вокала на Хелстар - Джеймс Ривера...
8. Ancient - Halloween - най-добър вокалист а-ла Кинг, останах смаян, честно!
9. Fallen Empire - The Exorcist
10. Enthral - The Portrait - яко клавири, интересно решение
11. Aggressor - Welcome Home - най-добър кавър като музика, много добре, можеби най-добрър кавър като цяло.

Оценка:

7 out of 10

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.