Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:49 12.06.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Storm Witchнови [re: !fOObar]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано11.07.01 04:06



ох ах, ти ми докара сърцебиене направо! Дет ор Глори е един от 3те най-велики Рънинги! 87, 88, 89...всички други са бледни сравнение с тези 3 - Майк Моти е гений, оня простак Ролф защо го изгони така и не разбрах (питах го даже в един live chat на сайта на Рънинг, ма той непожела да каже гада).
Стормуич горките китариста им Ли Тарот ги заряза 89 и те издадоха 2 коварно тъпи албума 92 и 94 (аре, 92 - War of the Wizards не е толкова зле, ама следващият - 94 - Shogun е направо...трагедия)
от 84 до 89 обаче слаб албум няма!
Ще напиша обстойно ревю до няколко дена, обещавам

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: StormWitch]  
Автор !fOObar (un-dead)
Публикувано11.07.01 10:00



I az:)
Ot tozi album imam video na:
"Gonna Get Close To You" , "Walk in The Shadows" i
" I Will Remember".



Тема uff che sym i az!!!нови [re: StormWitch]  
Автор !fOObar (un-dead)
Публикувано11.07.01 10:18



"Balzon Stone" mi beshe pyrwiqt Running:)
s " Death or Glory" si oprawih menieto za tqh.
Polse daje si kupih CD-ta ta " Under Jolly Roger" i " Port Royal"
Izwinqway za syrcebieneto deto ti dokarah:)))

Редактирано от !fOObar на 11.07.01 10:20.



Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: !fOObar]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано11.07.01 11:34



Да, и аз ги имам тея, бях забравил, толкова неща даунлоаднах напоследък че съвсем им загубих дирите

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: uff che sym i az!!!нови [re: !fOObar]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано11.07.01 11:35



Така може :))

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Stormwitchнови [re: Pycинoв]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано11.07.01 12:01



Ето, настана часът да напиша ревю за една от любимите ми групи - Стормуич.

Нека да се върнем за момент назад в 80те, когато Хеви Метълът беше млад и всички групи бяха истински и непокварени и нека да разкажем историята на една от тях - Стормуич. Годината е 1981 и докато NWOBHM е в пълната си сила и доминира не само в Англия, но и из целия свят, в Германия нещата са малко по-различни. Започва масовото появяване на така наречените “тевтонично” звучащи групи, повечето от които за съжаление са напълно и незаслужено забравени днес. Групи като Gravestone, Noisehunter, Veto, High Tension, Tyrant …и разбира се Stormwitch.
Първите две години след създаването на групата (1981-1983) са доста неясни и аз лично нямам никакви данни относно каквато и да е дейност, демота, етц. Както и да е, през 1983 групата получава договор за цели 5 албума от най-известната немска компания по онова време, а именно GAMA Records Label и записва дебютният си албум “Walpurgis Night”

в известното Spygel студио. Албумът е записан само за 8 дена и издаден 1984. Съвсем скоро след това критиците им лепват етикета “Masters of Black Romantic” благодарение на уникалната комбинация от тъмни мелодии и мистични текстове, базирани върху произведения на Артър Конан Дойл, Оскар Уайлд и Томас Харди. Така Стормуич всъщност се явява като една от първите “Блек Метъл” групи заедно с Рънинг Уаилд и Стилър, хахах.
Година по-късно (1985) излиза вторият по ред албум – “Tales of Terror”, който отбелязва значителна крачка напред в звученето на групата. Специфичният и неповторим звук на Стормуич е завършен, текстовете са перфектни, брилянтни мелодични линии, уникални рифове и виртуозни сола са само няколко от нещата, които правят този албум уникален и абсолютно задължителен за всеки TRUE METAL фен. Вокалиста Анди Алдриан или накратко “Малкия Мук” достига своя апогей и по-късно редица велики вокалисти като Михаел Киске ще го сочат за свой учител. За съжаление “Tales of Terror” никога не е издаван на CD формат и е изключително рядкост да се намери на LP. Аз лично се изръсих $101 за мойта плоча след 10 годишно дебнене и се чуствам щастливец, защото съм виждал да се продават и за по $200-$250, което е тъжно, защото практически този великолепен албум е недостъпен и само шепа хора могат да се израдват на епични парчета като: “When the Bat Bites”, “Night Stalker” или “Lost Legions”.
През 1986 година излиза “Stronger Than Heaven” – албумът, сочен за най-добър от повечето фенове (аз лично немога да определя кой ми е любим, можеби 85, а можеби 86, незнам). Този албум слага началото на така наречената “Барокова ера” в развитието на групата и те стават известни със сценичните си костюми, които напълно съответствоват на бароковия имидж от 17 и 18 век - тежки кадифета и много дантели . Албумът е страхотен и всички парчета са по-силни от всякога, абсолютни Метъл химни като “Rats in the Attic”, “Slave to Moonlight”, “Dorian Gray” и великолепното “Ravenlord”, което през 1997 беше изсвирено от HammerFall като кавър в тяхния дебютен албум “Glory to the Brave”. След издаването на албума групата прави своето първо и последно турне из Германия. Поради някаква странна причина медиите в Германия тотално игнорират Стормуич за сметка на групи като Helloween, Running Wild и Rage. За разлика обаче групата се радва на изключителен съпорт в източна европа и по-специално Унгария, където се създава и техния фенклуб.
1987 излиза “The Beauty and the Beast” – също страхотен албум, макар и по-олекотен и мелодичен от предишните опуси. “Tears by the Firelight” е най-страхотната балада, която съм чувал, наравно със “Close my Eyes Forever” на Ози и Лита. 1989 групата прави голямо източно европейско турне и издава лайф LP “Life in Budapest” което е издадено от унгарската компания Т-34 и също се превръща в една от най – търсените плочи на десетилетието. Аз лично съм виждал човек да плаща $200 за една от тях. За справка същата плоча навремето се продаваше в Унгарския културен център в София ако не се лъжа за 4 лева и 50 стотинки  да знаех - да съм купил 100 навремето сега щях да карам Крайслер Сибринг, не Форд Торъс от 93, хахахах. 1989 е също и много трагична за мен година, защото една от спирките от турнето на Стормуич е Лятното кино в парка на Свободата в София, но аз съм войник в Видин и фатално пропускам да ги видя наживо – абсолютна трагедия.
Всъщност Стормуич са първата западна група (заедно с Talion от Англия) която свири в България пред 200 ентусиазирани Хеви Метъл фенове и над 2000 апатични дискара, които са дошли да видят Хедлайнерът на коцерта – всеизвестната “Метълка” C.C. Catch! Да драги ми господа и дами, някой хитрец-комсомолец доста вещо организира мероприятието и слага Стормуич (Хеви Метъл) и Talion (Траш Метъл) да подгряват “звездата” на вечерта – C.C. Catch. За щастие на българскте фенове обаче и 2те групи излизат и свирят “хилейки се като репи” както ми каза един приятел после – щастлив очевидец на събитието. На следващият ден даже излиза снимка на Стормуич в “Работническо Дело” – изрезка се пази!
Същата 1989 година излиза и 5-ят техен албум “Eye of the Storm” , който е приет доста критично от някой фенове. Аз лично го харесвам много и за мен той си е типичен Стормуич, можеби една идея по-комерсиално звучащ, отколкото е необходимо. Веднага след издаването на албума обаче главният песнописец и двигател на групата – китариста Лий Тарот напуска и това слага началото на края на тази велика група…за мое огромно съжаление, и на други хора. Малко след него напуска и другия китарист – Стийв Мърчант. Договорът им със ГАМА Рекърдс за 5 албума е изпълнен и очевидно това е краят на тази толкова велика група…
Изненадващо 3 години по-късно излиза нов албум. Единствените останали оригинални членове са вокалиста Анди и барабаниста Петер Лангер. Повикани са 2-ма нови китариста – Джо Гасман и Дамир Узунович и Мартин Албрехт – бас. Албумът се казва “War of the Wizards” и е базиран изцяло върху “Властелина на Пръстените” на Толкин. Не особено запомнящ се албум, но все пак нелош като цяло с няколко жестоки парчета, като примерно бързото и динамично “Wanderer”. Джо Гасман напуска малко след излизането на албума и групата решават да не го заместват и вместо това Узунович да е сам китарджия в следващия албум.
А следващият албум се казва “Shogun” 1994 - базиран на романа на Джеймс Клавел и се вижда че Узунович е кека и в резултат албумът е “гола вода” бавни, неориентирани и яко скучни песни.
След провала на “Шогун” групата се разпада официално.
1998 фенкубът им издава зборна компилация, наречена “Priest of Evil” и съдържаща парчета от първите 3 албума на групата – доста добро CD за хора, които никога не са чували Стормуич, да не говорим, че първите 3 албума практически са неоткриваеми вече.

Изказвам сърдечни благодарности на Thöja Enwizz, чийто материали съм изполвал за написването на това ревю.
Този материал е написан от мен (Й. Канев) и бих желал да бъда цитиран като негов автор ако се ползват части от него. Моля ревюто да не бъде ползвано в цялостен вид без да ми бъде поискано разрешение преди това. Благодаря.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"

Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: StormWitch]  
Автор!fOObar (Нерегистриран)
Публикувано11.07.01 12:47



" Walk in The Shadows" go imash live nali?
Zashtoto az dokolktoto znam samo " Gonna Get Close to You" e izlizal kato "istinski" klip



Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: !fOObar]  
АвторMarvin (Нерегистриран)
Публикувано11.07.01 15:17



След това чуйте и Operation: Mindcrime, вижте Operation: LIVE Crime, минете през Empire и MTV unplugged и спрете след като чуете Promised Land (пък ако междувременно имате и щастието да се сдобиете с някой bootleg....), ще разберете какво е да сте "fanowe na Queensryche za chql jiwot".


Blagodaria !fOObar za nachaloto....! Tochno v desiatkata!



Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: Marvin]  
Автор ArthurDent (42)
Публикувано11.07.01 16:57



Наистина е точно в десятката. И наистина трябва да се спре с Promised Land щото после .... (ама това е за другата тема "групи - предатели").



Тема Re: Queensryche - Rage for Order - 1986нови [re: !fOObar]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано11.07.01 21:59



Да, като изключим МайндЛайф, имам още 6 клипа:
Queen of the Ryche
Walk in the Shadows
Gonna Get Close to You
Silent Lucidity
Another Rainy Night (original)
Another Rainy Night (alternate) - един от най-любимите ми клипове на най-великото парче на Куинсрайх за всички времена.



Куинсрайх за мен умряха след Емпайър, така че изобщо не съм си давал зор да се знанимавам да свалям клипове от албумите след Емпайър.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"

Редактирано от StormWitch на 11.07.01 23:20.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.