Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:15 20.06.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Е, наистина врещи ...нови [re: Che Guevara]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано05.07.01 13:41



… в Primal Fear, а може би дразни и поради тоталното копиране на Халфорд. Бързам да кажа, че на и мен тази позьорска група доста ми опъва нервите, хеле пък последния им албум, но това е друг въпрос.

Аз те съветвам да го чуеш в албумите му от началото на 90-те, пък после пак ще си говорим. Ми нормално е. Времето в края на краищата не прощава на никого. Я виж Гилън как навремето катереше октава след октава в Пърпъл, а в соловите си албуми дори през 80-те как пищи като недоклан.



Тема Re: Въпрос на вкус, явнонови [re: StormWitch]  
Автор Che Guevara (сдуХан)
Публикувано05.07.01 14:58



Незнам що, тея обложки ми напонят яко на Doom 1 и 2 и на Quake. А последните две - на Commander Keen, особенно когате е в CGA режим с 4 цвята

Трябва да се такова и изтакова редовно
(да се набира сутрин и прибира вечер)


Тема Re: NAJ-DOBRA MELODIC METAL BANDAнови [re: StormWitch]  
Авторnebula (Нерегистриран)
Публикувано05.07.01 15:05



Kofti naistina...Edna ot ljubimite mi grupi.. Makar che Folkemon neshto ne mi haresa osobeno.



Тема Re: Въпрос на вкус, явнонови [re: StormWitch]  
Автор!fOObar (Нерегистриран)
Публикувано05.07.01 22:25



Na kratko shte ti otgoworq, zashtoto me zaitriguwa dosta. S udowolstwie bih pogoworil za Gamma Ray i Voivod, zashtoto sa mi lubimi grupi ama drug pyt.
Za Gamma Ray si absolutno praw!
Za Voivod - ne sywsem.
The Outer Limits e qk album. Spored men slabite albumi na Voivod sa - " War and Pain", " Kronik" i " Phobos".
Negatron ne e dobyr, no edno parche ot nego e super prosto!!
I ne sym chak tolkowa now tehen fan de.. ot 93-ta gi slusham.



Тема Re: (Не)кратко отговорче :-)))нови [re: Cruiser]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано06.07.01 00:48



Хехе, всичко опира до лични гледни точки, така и трябва да бъде. Не съм се и опитвал да сравнявам Сканер и Войвод, просто споменах че Войвод са писали албуми на Sci-Fi тематика преди Сканер и после, когати ти каза че Войвод са ти "тъмна Индия" си позволих да напиша кратко резюме на групата, ей-така, просто за справка. (между другото, виждат ли се обложчиците на албумите, много ли се товари доакто се отвори? аз съм на DSL и немога да преценя, но от модем сигурно е кофти, искам да знам дали да спра да линквам картинки ако се товари много).
Аз също много се кефех на първия Гама Рей като излезна и наскоро даже си го взех на ЦД, лошото е че Ралф никога не ми пасна като вокалист на Гама, трябваше да си остане в Тайрън Пейс

(IMO). И аз по онова време (1990) вече бях навъртял 6 години стаж като заклет "спидо-трашар" и бях изслушал почти всичко спидарско.
Дали случайно ти се намира "Калхун Конкърър" или "Мегора"? Тея банди ги подминах навремето и сега немога да ги изкопам отникъде ебаси.
Поздравявам всички с Kublai Khan - "Death Breath"

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"

Тема Re: Въпрос на вкус, явнонови [re: Che Guevara]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано06.07.01 00:59



Хахахах, изрода от обложките на Войвод се казва "Коргул Унищожителят" и би бил много добро допълнение към персонажите на DOOM наистина.
Току-що открих че има даже книги DOOM - написани са по играта, веднага ще си купя някоя като ми се отдаде шанс - много ми е интересно как може да се напише книга по тая игра "...Джо зави налево и после надесно, там зад сандъка намери една пушка и 20 патрона...някъде отпред се чуваше хрипливото дишане на Зомбитата...дрезгав нечовешки рев раздра тишината..."

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: NAJ-DOBRA MELODIC METAL BANDAнови [re: nebula]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано06.07.01 01:19



Аз пък много му се зарадвах на Фолкемон заради завръщането към по-твърд звук.
Мартин току-що обяви, че ще възроди Sabbat под ново име "Return to the Sabbat", без Andy Sneap за съжаление - предполагам и заради това под ново име, явно Анди също има права над Sabbat.
Много, много чакам да чуя какво ще направят, Сабат са ми една от любимите траш банди за всички времена!!!!!

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Въпрос на вкус, явнонови [re: !fOObar]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано06.07.01 01:46



Под "пресни фенове" имах в предвид феновете, дето са прослушали Войвод с новите им албуми - примерно Негатрон или Кроник. От колко години даден човек е фен на някоя група не е толкова важно, по-важното е с кой албум я е пролушал и редът в който е чул останалите албуми после.
Ето, примерно ти предполагам си прослушал Войвод с "Outer Limits" и затова той те кефи много и съответно ти е било по-лесно да възприемеш "Негатрон" от мен, защото първоначалните възприятия за Войвод са ти изградени въз основа на "Outer Limits", а мойте примерно от "RRROOOAAARRR" и съответно нагласата ни е различна. Забелязъл съм, че с течение на времето отношението ми към дадена група става все по-безкомпромисно. Примерно аз бях много върл фен на Кинд Даймънд още от 1986 и бях готов да се закълна че даже сръбско да просвири (нямаше я чалгата все още по онова време, хаха) пак ще съм му фен! Едва ли бих го направил сега обаче ;)
Ух, незнам как да го обясня по-точно, надявам се да ме разбереш кво пелтеча


"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Въпрос на вкус, явнонови [re: StormWitch]  
Автор Che Guevara (сдуХан)
Публикувано06.07.01 02:09



Ами то как направиха филм Mortal Kombat по играта.
Само ме учудва случайно ли е сходството на 4-те цвята на някой обложки на Voivod с палитрата на CGA картата, за да пресъздава атмносферата на старите игри. - Черно, бяло, синьо и розово.

Трябва да се такова и изтакова редовно
(да се набира сутрин и прибира вечер)


Тема Re: Въпрос на вкус, явнонови [re: Che Guevara]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано06.07.01 02:37



Обложките са рисувани от барабаниста, който е и дипломиран компютърен инженер, така че като нищо са правени на C64, Amiga и PC по-късно.
Със сигурност Nothingface е правена на Amiga, та затова са си CGA, немал е пари пича за EGA, хахах

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.