Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:02 05.06.24 
Музикални
   >> Heavy Metal
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Рок Радио Щанга  
Автор Гpaxчe (вариво)
Публикувано05.06.01 15:34



или притча за това как рока стана боза.
****
Имало едно време много отдавна, една малка държава пълна с големи емоции.
освен емоции било пълно и с хора, които ги създавали. Най-вече по този въпрос се стараели естествено младите, пък и времето било такова - революционно та им идвали в главите страховити мисли и идеи.
Повече от тези младежи освен, че си нямали работа по икономически причини и място не могли да си намерят от емоции, та прослушали хеви метал, като ги срещнат на улицата да не ги питат постоянно какво им е а само да гледат, да клатят неодобрително глава и да казват филисофски "пак тия метали, тия гадни метали ... "
И така живели си металите, събира ли се по разни тъмни места, където никой не знае какво правили само дето резултатът бил все един - постоянно пиянство и нескончаем джангър.
Само едно нещо си нямали горките те - радио. Да им дъни по цял ден джангъра, а те да лежат на припек и да смучат судени бири докато AD/DC сменят Iron Maiden.
И ето чудо! Смилил се явно Металния господ над тях и им пратил Кирил Маричков, който ... да ви разкажа ли тая история? Ами все като ходел по градинките се спъвал по стърчащите изпод пейките кубинки на пияните метали, та му дошло до гуша и си казал "Я да им боцна родителките с някое парче, да си слушат радиото в къщи и да не ми се пречкат из краката".
Евала, казали металите и се залепили за радиоточките...
Тука историята се отклонява от общото в една точка. Та по тва влико време живял в панелната джунгла един случайно оцелял зеленцук. На цвят зелен, но с метално сърце и филизи по вид и форма по-приличащи на мед бъчеровски куки. Иначе същество добро. Обикнало то радиото от все сърце и по цял ден си слушкало джангър за ужас на комшиите.
Но годините минавали ... и нещата бавно но сигурно се променяли. Свършил джангъра в радиото. Металите и те все едно свършили - нямало ги пияни по градинките, не вдигали джангър по мазетата... но не било така.
"Къде е джангъра" - викал зеленчука по Кирил Маричков.
"Няма! И в склада няма и от Запад не карат" - отговарял той и пускал ли пускал Мариус, Ирина Флорин, Станиолите, Д2 ... Бръкни Спръс, Дейк дис енд дет все повече и все повече...
а за заблуда на оцелелите след масовата проставизация метали отавил един самотн воин из мрака, дето излизал от ковчега си към 10 вечерта и смесвал в един коктейл блек, дет, кор, хеви и какво ли не още...
и какво се получавало мислите, пълна помия...
по едно време се появявали един след друг и други железари ама само проблясвали на небосклона и изчезвали в небитието ...
И седяло варивото до своето радио и се чудело ли чудело ... какво стана с това радио, защо само в неделя в поздравителния концерт пускат по една песен на Металика, и то Нотинг елс метърс ... защо няма едно предаване за класическия метъл, друго за кор, друго за готик... защо от точката постоянно излиза една и съща боза на отвратителния брит поп...
ах защо ли защо ... рок радио Щанга май трябва да си изтрие първата думичка в името

само супа с мръвка


Тема Re: Рок Радио Щанганови [re: Гpaxчe]  
АвторClayman (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 16:59



Мдааа...аз пък знам за едно друго радио, което се казва Пачанга, ама...защо ли ми се струва, че говорим за едно и също нещо...
Ти пък, Грахче...вместо да се радваш на неделната класация Америка топ 40 - плод на неотразимия гений на нашия фърст рок-вожд (и учител Косьо Марков), си взела да ми говориш за метъл...ма к'во беше т'ва метъл? Нали сме тръгнали към Европата, все по-близо сме - да не вярваш - до Рикито, Бръкнито и...Барбито. А к'во беше т'ва рок? Да има такова животно в нашите класации? А? Хората ти пускат Д2 и Фанданго, мислят за теб (те мислят за всички и за всичко), а ти се дърпаш!!!
А за въпросния воин, дето всяка седмица излиза от ковчега си и се опитва да прави невъзможното - хм, дано скоро не му писне, щото и той си е човек...нищо че е воин...
Такаааа...освен него има ли нещо друго свястно в ефира на въпросното радио?
'Бах му мамата...май че няма!!!

Насам, народеееее, насаааааам! Айде на бозатааааааааааааа!!!
Може да е доста вкисната - лято е все пак - ама на кой му пука????
Нали се продава...




Тема голяма грешканови [re: Гpaxчe]  
Авторlm[F(x)] (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 19:08



при това не е само твоя

може и да бъркам ама рока и метъла, въобще твърдата музика винаги си е била някак си апокрифна и е редно да си остане такава, вероятно просто това металите сме прекалено цивилизовани за да я натрапваме на другите :)))

а колко е лесно да си селянин и да друсаш гюбеци (да ме прощават селяните:)

мен ако питаш, не ми трябват "тренировки със щанги", предпочитам си домашната уредба и концертите, и затова се чудя че въобще е имало луди хора ентусиасти дето да се хванат на идеята за рок-радио (че да си и вярват:)

пп. препоръчвам ти от ония специалните тенджери под налягане на Тефал, в тях всичко увира бързо и без загуба на витамини :) става и за супа с мръвка естествено :)



Тема Re: Рок Радио Щанганови [re: Гpaxчe]  
Автор lron Maiden (maiden.hit.bg)
Публикувано09.06.01 15:56



Мдааам.
Ми нормално, бе Грахче, нормално е. И по-зле ще става.
Обаче май е за добро. Всички поз(ь)ори, които ходеха по улиците, биеха се по гърдите и викаха "АЗ СЪМ МЕТЪЛ, ВАШТА МАЙКА!... " вече... си ебаха майката, което ме радва изключително много.

Метълът вече не е ъндърграунд, нито пък е модерен. Това също е хубаво.
И така нататък. Може да се кажат още много неща по темата, ама ме мързи.

В крайна сметка метълът си е просто музика, а хората са си хора... някои повече, други по-малко... но двете нямат нищо общо.

holden.caulfield


Тема Re: Рок Радио Щанганови [re: Гpaxчe]  
АвторBeчньo (Нерегистриран)
Публикувано11.06.01 14:55



Имаше преди време едно предаване в петък вечерта за "упадъчна музика". Мисля, че се казваше Булевард. Кво стана с него?



Тема Re: Рок Радио Щанганови [re: Гpaxчe]  
Автор StormWitch (Tales of Terror)
Публикувано18.06.01 11:47



Абе, а има ли още Събота или Неделя с Гергана Лазарова? небеше лошо по едно време.
Тони Георгиев и Пепи Бакрачев верно забъркваха яка боза - сега Тони е пръв фен на оня, вокалистчето на Тейк Дет - забравихмуимето. Пепи си е все така железен (виждах го април докато си бях в БГ за малко) и мога да ти кажа че Радио Щанга го съсипа не Киро, ами Косьо Марков - Киро се отказа по едно време от Тангра и Косьо прокара модата да се пускат секви бози.

"...welcome to the kingdom of Rats"
RISK - 1990 - "Ratman"


Тема Re: Рок Радио Щанганови [re: StormWitch]  
АвторSHARK (Нерегистриран)
Публикувано26.07.01 10:41



Ami kakto i da go su4em ..vajen e krainiq rezultat :)
a toi e .. ami ebaha mu maikata i na tova radio .. i mai Rok mu ostana samo imeto
.. be hora 4udq se koga v BG she se napravi neshto svqstno ..
..mai nqma da go dojiveq ..
Neznam za men li4no BG ve4e e sinonim na Beazdarnost i Glupost .. ( Na vsqkakvi temi) smeshni sme horaaaaaa smeshni i jalki ...

PS "Obi4am rodinata MRAZQ DURJAVATA"




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.