Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:21 22.09.24 
Кучета
   >> Хъски
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Уникалността на северните кучета........  
Автор nori ()
Публикувано25.06.04 17:58



Тази тема мисля че ще е много приятна и за това я пускам тук
Хайде разкажете нещо за своите кучета-с.хъски,самоед, и.....фароново куче също.....те не са по-малко уникални,а и са от същата група



Тема ХВАЛБА [re: nori]  
Автор lQ (predator)
Публикувано28.06.04 20:25



какво става? няма ли кой да похвали своя проклет северняк???

изглежда ще трябва да започна аз! и с право, и с право - защото по-умно, по-красиво, по-интересно, по-хитро и по-прекрасно от моето Мръсно няма.

Мръсното е много готин женски самоед от Унгария, който дойде да живее при мен преди малко по-малко от 6 години по странно стечение на обстоятелствата. първоночалните ни хладни отношения бяха стоплени от нейния твърд характер и упоритост. това смело малко бяло топче твърдо държеше да ходи по петите ми навсякъде, въпреки че аз ясно и показвах, че е грозно и тъпо пале и не се интересувам от нейните съображения. това дребосъче е взето от майка си на 22 дни, беше у нас на 30 дена, а беше (и продължава да е) абсолютно смела и самоотвержена.

официалното име на Мръсното е Роня. сред близки и приятели е позната като Муниу, Мръсифиционис, Прасифициус, Шакия Муни, Изчадието, Бебенцето, Бебока, Дребосъка, Слънцето, Шушулката, но най-вече Мунифициус.

Роня е горд предводител на глутница състояща се от голдън ретривър - 1бр. и персийски котарак - също 1бр. тя е умна, хитра и безочлива. тя е красива като северна лисица и весела като кутре. откак я кастрирахме преди 2 години се е превърнала във фурия - непрекъснато търчи и строява подчинения си голдън с гръмък писклив лай. тя е най-интересното куче, което съм гледала, а аз съм гледала доста кучета.

Миу Мрисну е феноменална твар. вярна е като вълк и за разлика от повечето си бели и синеоки събратя не е почитател на чуждите хора - гледа с голямо презрение на всякакви галеници и мачканици ако не са от мен и заобикаля отдалече всички, които врещят "ааа, куче-мече!!!". Мръсното е преданото ми псе - направо е неподкупна (освен ако не срещне някой МНОГО симпатичен черен помияр, по тях е луда).

ако на някого му е интресно да разкажа истории за Муниу - имам много и всичките са уникални. ама ако ше се хабя само ей-така - не ща ! разказвам истории само срещу такива.

...хайку за вълци...



Тема Re: ХВАЛБА [re: lQ]  
Автор nori ()
Публикувано28.06.04 22:37



Я и аз да кажа нещо като пуснах тази тема

Преди около 2години се запалих да си взимамам куче.......търсих,търсих ама не намерихслед това се родиха кученца в квартала и реших да си взема едно от тях.С две приятелки се грижихме за малките и бяхме намерили стопани на всички!Но един ден...излизам си аз и виждам едната ми приятелка гушнала едното и плаче След това разбрах че някъв си идиот згазил кученцето дето щях да си взема и го хвърлил в кофата за боклукИ така пак започнах да търся.Спрях се на Голдън,но го купихаНа следващия ден отидох до магазина да видя дали не са докарали ново,но на мястото на голдънчето заварих една малка бяла топчицаПитах колко струва,а ми казаха че има и родословие,позволиха ми да го погаля.......И СЕ "ВЛЮБИХ"а очевидно и Сами(така му казваха в магазина)защото не ме пускаше да си тръгна-а мръдна а се е разлаял е ме захапал-и така на следващия ден си го взехКръстих го Буф=)
Понтатък ме чакаше около 1месец и 1/2 чистене,търчене с парцала след кучето и т.нОказа се че е доста умно куче и почти веднага започна да си върши работата на вънНай-сетне си получихме родословието и понеже още нищо не разбирах с толямо очудване забелязах,че кучето ми се казва Шибил АмбРино Голден НиколНо след това разбрах каква е работата
През февруари се свързахме със собствениците на бащата и отидохме на Витоша с тяхАко знаете само каква игра падна,Рино(бащата на Буф) се спука да тича и скача по дълбокия сняг, Буф не смееше да отиде защото за първи път виждаше такова чудо,а аз паднах в една дуПка,която се оказа че е затрупан храст...

СЛЕДВА ПРОДЪЛЖЕНИЕ



Тема Re: ХВАЛБАнови [re: nori]  
Автор nori ()
Публикувано29.06.04 12:18



.........След това станахме членове на клуб "Северни кучета" и тръгнахме по изложбиНа първата изложба съдията-Stefan Sinko-направо се побърка като видя моя красавец(пу-пу да не му уруки)-"good puppy,good puppy,beautiful puppy"чак започнах да ревнувам......
Любимите занимания на Буф са-ядене на чорапиразнасяне на обувки и премятане на любимата му играчка голямото плюшено хъски ТоСъщо така много обича да си играе с истински хъскита и най вече с неговите приятели Айк и РемоС Айк се спукват да тичат,скачат,да се премятат....а Ремо когато беше малак(не че сега не е)много обичаше да му яде козината
Моя пес си има и двама котарака-Томъс и Мацо-оставила съм го да прави каквото иска с тях двамата.Много обича да гризе главата на Томи,а Мацо понеже е най-стар командва всички

И като започнохме да говорим за имена.........Буф е познат още като: ИдиотчУ,ПиклЮ,Псе,Пумиар,Буфон,Фуфи и английското му име-Бъфало(нещо пак ми се прецака кирилизатора)-бизон

Ако се получи нещо от тази тема може и аз да разкажа нещо!



Тема Re: ХВАЛБАнови [re: lQ]  
Автор nori ()
Публикувано29.06.04 12:28



А Роня е направо върхаСлизаме си ние от горе по монцата с Буф а тя си минава пред нас и изобщто не ни збелязва,а горкия ИдиотчУ наостри уши "я каква хубава кака" и колкото и наперено да ходеше не се получи



Тема ?нови [re: nori]  
Автор lQ (predator)
Публикувано29.06.04 14:38



тъй ли? виждали сме се? къде?
ти сигурна ли си, че не сме се запознали на изложбата в Експото? да не би ти да беше заедно с Рино, дето Илиян ви е ресал сума ти време???

иначе Роня не се интересува твърде много от кучета - освен ако не са улични и черни. имахме един другар с нея Черньо се казваше.

разхождаме се веднъж с Бляк енд Уайт (тогава Шаро още не беше се присъединил към глутницата) из Бояна и от една притворена порта изскача грамаден неаполитански мастиф, който се мята да трепе Мръсното без даже да къже РЪМЖ. а нашта смела чернилка се метна върху него с целите си 15 кила и така го нахапа и изтормози, че онзи нещастник (а не беше нито млад, нито малък) подви опашка и се скри.

смел беше наш Черньо. смел, добър и умен. докато шибаните убийци на оня боклук Софиянски не го прибраха - да пукнат дано!

...хайку за вълци...



Тема Re: ХВАЛБАнови [re: lQ]  
Автор dma (irq)
Публикувано29.06.04 14:57



IQ, РАЗКАЗВАЙ! Обожавам историйки за кучета и по-специално северняците. Още повече че така и аз ще мога да разкажа нещичко. Никой освен членовете на нашата семейна глутница не се интересува от подвизите на най-важния и член - Омегата или с други думи Philou. Досадила съм на всички, а за мъжа ми да не говорим - той не спира да говори за него и все ги къдри едни..

Нека представя и аз споменатата Омега (омега е защото аз и мъжа ми сме алфите, а кучето - въпреки неистовата борба за покачване в йерархията - ще си остане винаги, не бета, ами омега).

име: Philou

раса: сибирско хъски

псевдоними: (няма да ви казвам всички, защото ще има да пиша часове, а и всеки ден се раждат нови)

Хъск - ми хъски е, ама в мъжки вариант дава "хъск"
Боби -защото е Боби, не знам какво е Боби, трябва да се попита мъжа ми
Лъчко/Лъчезар - защото е лъчезарен
Борко - нямам идея защо е Борко, ама понякога е Борко
Вълчо/ВлЪк - ми той си е вълчо
ЗлЪ - защото е много "зъл"
Балерин - защото е по-нежен от всички кучета, които сме виждали досега и има лапички на балеринка, а нали е МЪЖ - значи е балерин!
Лупи/Лу - също идва от вълк
Мъж - ми той е МЪЖ (нищо че е кастриран и женските не го интересуват никак)
НежнИк - този хъск, като всички хъскове е <виж балерин>
Чушка - защото обожавам чушки, а хъскът го обожавам повече от всички чушки на тази земя
Инатчо - е, хъск си е.. значи е и инат - неизбежно си е
Бебе/Бебок/Бебешок/Бебун - без коментар

*При хъск/влЪк/злЪ/Лъчко.. Фильу де, всичко е в мъжки род, а именно - опаш, лап (много лапове), нос, ух (НО две ушички) и т.н.

Професия: професионален просяк

Главно занимание: изпросване на вкусно папо (какво ще да е, дори лимон, стига да влиза в тумбака)

Хоби: 1. измисляне на нови тактики за изпросване на храна; 2. борба за покчване в йерархията; 3. лов

Отличителни белези: Яде всичко, ходи при всеки за галене и евентуално ядене, разказва историйки*

*Разказването на историйки е много интересно явление и се налага да му отделя малко време. Всеки път като е бил сам и ние се приберем, започва диво радване, бутане в нас, за да ни усети, че наистина сме се прибрали И говоренето! Такива звуци издава, че просто не мога да ги опиша с думи.. Той просто си говори някакви негови си нещица с големи вариации в гласа. Ама не си мислете че лае или вие - НЕ!

Любимци: кравичката. Тази кравичка е нещо много специално! Това е една малка гумена играчка във формата на лилаво-бяла кравичка, която Фильу има от много време. Не знам дали е от първия му стопанин или е от приюта, ама кравичката си личи, че е живяла. Бялото е станало сиво, а лилавото се доближава до кафеникаво-сивкаво. Фильу се грижи много добре за нея. Всеки ден и отделя време за игра. Като плаче кравичката, всъщност издава странни пискливи продължителни звуци, Вълчо плаче с нея; като е болна я ближе, през останалото време си я подрежда до купичките си с вода.

Веднъж реших да измия прословутата кравичка - Куич. Редовно му е в устата и аз като майка-орлица, реших, че не е добре за кучето да лапа мръсотии (луда съм си, знам). Сложих кравичката да се кисне, изчетках я хубаво - всичко това скришно от Лу и му я върнах. НО, винаги има едно НО, кравичката вместо да издава ту кратки, весели звуци ту дълги продължителни, започна да хрипти. Настана паника! Фильу я хвана в устата си и започна да обикаля като луд в апартамента и да плаче. Милия такова жално скимтене извади, че аз се почувствах виновна. Взех кравичката и поставих диагнозата - във вътрешността и имаше вода, която пречеше на въздуха да излиза през малкото пискливо устройство поставено на "дупето" на играчката. Ама за мой "късмет" дупчицата беше прекалено малка и водата не излизаше. Хванах кърпата и запонах да вадя с неистови услия, капка по капка водата. Всичко това под зоркия поглед на притеснения Фильу. Успях да поправя кравичката, като съответно той си я взе, "скри" я под масата и легна до нея (той НИКОГА не ляга върху нея, ако го направи веднага подскача и се намества по-добре, за да не "пречи" на кравичката).

Та това е засега! Ако има и други луди като мен да разказват подобни неща, може и аз да продължа . Сега не поемам риска да пиша повече, защото скоро може да дойдат онези с белите ризи с много дълги ръкави и да ме приберат.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: ?нови [re: lQ]  
Автор nori ()
Публикувано29.06.04 15:10



Аз до сега не се сещах коя е онази самоедка дето се разхожда с голдъни и не обръща внимание на други кучета,ама сега загрях
Ти май си се запознала с Ирена тя е на Рино "майка му"Който пък е баща на Буф и от време на време го понабива,а ние така и не се научихме да не ги приближаваме един към другА аз съм с Шибил АмбРино Голден Никол и се навъртам около Рино и цялата зала/парк/стадион
А на Софиянски както се изрази един човек "ще му наврЪ гЪзЪ в задника"



Тема Re: ХВАЛБА [re: dma]  
Автор nori ()
Публикувано29.06.04 15:49



Тия животни се спукват да говорят
Сутрин като се събудя Буф ме посреща с едно потъркване в мен,протягане на цялото тяло и една голяяяяма прозявка на глас,която може би значи "добро утро"
А иначе издава едни такива особени звуци и си личи че говори



Тема Re: ХВАЛБА [re: nori]  
Автор nori ()
Публикувано29.06.04 17:14



Опа,извинете забравих нещо

Любимата музика на Буф е Метъл(и не си мислете че само така си говоря)най харесва групите-Metallica и Iron Maiden!!!!Също така много обича да слуша гайди и кавал(под кавал разбирайте Телдосий Спасов)

И сега се сещам за още две негови имена:Шиши и Мамин златен




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.