Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 10.06.24 
Кучета
   >> Хъски
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Грижи за козинатанови  
Автор dma (irq)
Публикувано01.07.04 11:02



Като сте се разговорили за косми, ми дойде на ума да пусна отделна тема, посветена само на това.

Аз като горда алфа на хъски не знам как да се грижа за козината му добре. Та исках да ви попитам, с какви четки решите хъскитата отпред: под муцунката и върху гърдите? Не успявам да го среша с двете четки с които разполагам - едната с много фини метални зъбци, тя обира най-фините косми, а другата е като нормална човешка четка за коса, но с две различни страни. Аз не водя хъскът на изложби, той няма и право де, та не го реша за голяма красота, а заради масажа на кожата и премахжването на мъртвите косми (пътьом все оглеждам за подутини и паразити). Навсякъде успявам да го среша освен отпред, където козината е много гъста и сравнително къса. Винаги изглежда отпред сякаш не съм го ресала , а аз определено полагам усилия. Не е сплъстено, но стои доста грозничко. Ама нейсе, красотата както и да е, лошото е че колкото и да минавам отпред, умрелите косми не падат.

Всеки ден го реша по 20-тина минути средно, той повече и не иска - писва му да го четкат като китеник , но резултатът не е задоволителен. Колкото и да му се радват какъв бил сресан, колко хубава козинката, аз знам че може и по-добре.

Та давайте съвети и споделете знанията си, моля. Така и други по-незапознати стопани ще могат да прочетат.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Намерих снимки на четките с които разполагамнови [re: dma]  
Автор dma (irq)
Публикувано01.07.04 11:09







There's no place like 127.0.0.1

Тема Re: Намерих снимки на четките с които разполагамнови [re: dma]  
Автор nori ()
Публикувано01.07.04 11:40



Нямам опит с хъскитата,но май трябва да купиш оня гребен за който сам казала в "Уникалността на северните кучета"!Пък може и двата



Тема Re: Намерих снимки на четките с които разполагамнови [re: nori]  
Автор dma (irq)
Публикувано01.07.04 11:59



За гребен с гъсти зъби ли става въпрос?

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Намерих снимки на четките с които разполагам [re: dma]  
Автор nori ()
Публикувано01.07.04 12:22



Има дребен който е за муцуната и крайниците,а другият е едър-отдоло зъбите са по-дебели,а отгоре по-тънки.



Тема Re: Намерих снимки на четките с които разполагамнови [re: nori]  
Автор dma (irq)
Публикувано01.07.04 12:29



Хихи, ок. Ще тършувам в магазините този уикенд.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Грижи за козинатанови [re: dma]  
Автор G.starr ()
Публикувано01.07.04 19:26



Понеже в нашия развъдник най - много на мен се пада честа да ги къпя нашите любимци съм най - голям спец в къпането но и понеже моите приятели/ Светла,Пламен и майка /не ме оставят да " забравя " как се реши хъски било за подготовка за изложби или не ще си позволя да изкажа мнение и за ресането.
Според мен има разлика как се реши и подготвя едно куче за изложба и как е за вкъщи ще кажа как поддържам нашите сладури по времето когато няма изложби.
Използвам четка такава каквато е на снимката по горе за гърба и корема, също използвам четка от същия тип но малка на р-р /продава се за пудели / с нея по слабините и лапите. Гребени два вида: единия е обикновен кучешки гребен с по-широко разпределиние на зъбците а другия е така наречения триминг той е вълшебен за махане на умрялите косми, всъщнос незнам дали точно този модел,който ползвам се нарича триминг защото има поне още 10 модела за които също се казва че са триминги но всяко си отговаря за определена порода е този който аз ползвам вече го има и в България на ф-ма Трикси и изглежда горе - долу така: първия ред с по къси зъбци а втория с по дълги
За разресването : Първо обръщам косъма обратно навсякаде, с голямата четка разресвам хубаво а около врата,гърдите и там където не ми хареса как е станало с четката взимам обикнов. гребен и с ръка повдигам козината нагоре и затискам и с гребена започвам да изтеглям по малко и да разресвам / наситина не е от много бързите процедури но пък ефектът е супер / с малката четка лапите нагоре и после надолу а накрая след нееднократно разресване на цялото тяла нагоре надолу я приглаждам по посока разтежа на косъма но съвсем внимателно даже я приглаждам с онази част на четката с черните косви за да не губи обем. А има и други техники но те са за като наближат изложбите

G.starr


Тема Re: Грижи за козинатанови [re: G.starr]  
Автор dma (irq)
Публикувано01.07.04 23:21



Благодаря за подробното обяснение G.starr. Още утре ще изпробвам техниката на ресане и уикенда отивам да търся гребен.

There's no place like 127.0.0.1



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.